kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Binance Coin (BNB) Nedir, Ne Zaman Çıktı, Nasıl Alınır?

Binance Coin (BNB) Nedir, Ne Zaman Çıktı, Nasıl Alınır?
02.08.2021
235
A+
A-

Binance Coin (BNB), aynı ismi taşıyan platformun oluşturduğu, son dönemlerin en gözde kripto para birimlerinden biridir.

BNB Coin, Binance platformu tarafından oluşturulmuş ERC-20 tabanlı kripto para olarak çıkmış fakat daha sonra Binance’ın kendi zincirini kurmasından sonra BEP2 tabanlı alt yapıya geçmiştir. 2021 boğa sezonunda 700 dolar civarında bir seviyeyi yakalaması ile dikkatleri üzerine çekti.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Nedir?

Yatırımcıların gözde kripto paralarından biri olmasının yanında Binance şirketine ait olması, verdiği güven sayesinde yeni yatırımcıların da BNB coin hakkında araştırma yapmalarını tetikledi. Peki, Binance coin nedir, BNB coin yorumları, BNB coin fiyatı nedir, BNB coin ne zaman yükselir? Tüm bu sorularınızın cevabını ayrıntılı bir şekilde bu yazımızda bulacaksınız.

Binance Coin (BNB Coin) Nedir?

Binance Coin (BNB Coin) Nedir?

Son dönemlerin gözde trendleri arasında yer alan Binance Coin (BNB), BEP2 tabanlı olarak çalışan Binance kripto para değişim borsasının kendine ait kripto para birimidir. Binance platformu, sahip olduğu en yüksek hacmi ile dünyanın en çok kullanılan ve en çok güvenilen kripto para değişim borsası olmayı başarmıştır.

Binance Kayıt Olmak İçin Tıklayın.

Her dönem farklı ticari özellikler sunarak yatırımcıların ilgisini daha yüksek oranda üzerine çekmeyi başaran Binance, oluşturduğu yerel kripto parası BNB coinle de dikkatleri üzerinde toplamayı başardı. 2021 yılında yakaladığı yüksek seviyelerle yatırımcıların bir hayli dikkatini çeken BNB, doğru zamanda yatırım yapıldığında ciddi anlamda kazanç sağlayan bir kripto paradır.

İlginizi Çekebilir: Binance Nasıl Kullanılır?

Binance Coin (BNB) Ne Kadar?

Binance Coin (BNB) Ne Kadar?

26 Haziran – 3 Temmuz 2017 tarihlerinde düzenlenen ICO (ilk para teklifi) ile piyasaya sürülen BNB Coin, ilk çıktığında 100.000.000 BNB olarak piyasaya sürüldü. O dönemlerde 1 BNB yaklaşık 0.11 USD idi. Kısa sürede platform ile birlikte büyük ölçüde ilerleme kaydetmeyi başaran Binance Coin (BNB), 2021 yılında yaşanan boğa sezonunda 700 dolar dolaylarında bir seviye yakalamayı başardı.

Piyasanın yatay seyirde devam ettiği bugünlerde de yine değerini diğer kripto paralara göre çok fazla kaybetmeyen BNB, 330 dolar seviyesinden işlem görmektedir. Ancak kripto para fiyatları anlık olarak değiştiği için güncel BNB fiyatları üzerinde değerlendirme yaparak işlem yapmak çok daha mantıklı olacaktır.

Binance Kayıt Olmak İçin Tıklayın.

Binance Coin (BNB) Nasıl Çalışır?

Binance Coin (BNB) Nasıl Çalışır?

Binance coin (BNB), yukarıda da bahsettiğimiz gibi ilk piyasaya sürüldüğünde 100.000.000 adet olarak sürülmüştü. Daha sonraları bu rakam değişti ve güncel olarak dolaşımda olan BNB coin sayısı 168,137,036.00 BNB’dir. Binance, daha önce platformundan yaptığı açıklamada, yıllık kârının yüzde 20’si ile BNB aldığını duyurmuştu, daha sonra bu açıklama ile ilgili bir revizasyona girdi ve açıklamayı “karının bir kısmı ile” şeklinde düzeltti.

İlginizi Çekebilir: Binance Para Yatırma

BNB, sadece kendi platformunda değil başarılı birçok kripto para borsasında alım-satımı yapılabilen bir coindir. Aynı zamanda Binance platformunda alım-satım komisyonlarının düşürülmesi için de kullanılabilen BNB, bu özelliği ile            Binance birinci sene %50, ikinci sene %25, üçüncü sene %12,5 ve dördüncü sene %6,75 indirim oranı sağladı. Bu da kullanıcılar açısından daha az komisyon ile alım-satım yapma fırsatı bulmalarını sağladı.

Binance Coin (BNB) Madenciliği Yapılır mı?

Geleneksel kripto paralarda (BTC, ETH, LTC vs.) madencilik yapılır. Ancak BNB ve bazı kripto paralarda madencilik yapılmamaktadır. Binance Coin (BNB), ilk gün halka arz edilerek yarısı satılmıştır.

Binance Coin (BNB) Niçin Kullanılır?

Binance Coin (BNB) Niçin Kullanılır?

BNB, yukarıda da bahsettiğimiz gibi Binance platfomrunun oluşturduğu bir kripto paradır. Komisyon indiriminden yararlanmak için kullanılabileceği gibi alım-satım işlemlerinde, internet üzerinden çeşitli ürünlerin alınmasında kullanılabilen bir kripto paradır. Yani tamamen kullanıcının isteğine bırakılmış bir kripto paradır diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: En Güvenilir Kripto Para Borsaları Hangileri?

BNB Coin, 2021 boğa piyasası öncesine kadar genellikle komisyon indirimleri için kullanılan bir kripto para birimi idi. Binance’da yer alan açıklamaya göre; “127 milyardan fazla işlemde toplam 40 milyondan fazla BNB’yi komisyon ödemeleri için kullandı” ifadeleri yer almaktadır.

Binance Kayıt Olmak İçin Tıklayın.

Binance Coin (BNB) Nasıl Satın Alınır?

Binance Coin (BNB) Nasıl Satın Alınır?

BNB nasıl satın alınır sorusuna verilebilecek en iyi yanıt, elbette kendi platformu üzerinden satın almak en doğrusudur. Çünkü hem indirim komisyonu kazanmak açısından hem de direkt olarak ana merkezinden satın almak daha mantıklı olacaktır.

Binance Coin (BNB) Yorumları

Binance Coin’in (BNB) en büyük avantajlarından ya da özelliklerinden biri piyasaya sınırlı sayıda arz edilmesidir. Bu da sürekli olarak fiyatının yükselmesine ve yatırımcıların dikkatini üzerine çekmesine neden oluyor. Özellikle Launchpad, Labs ve komisyon ücretlerinde sağladığı düşüş, birçok açıdan BNB Coin’e değer kazandırdı. Buna ek olarak dünyanın en çok kullanılan kripto para borsasının tokenı olması da BNB yorumları konusunda sürekli pozitif yönlü yorumların yapılmasını etkilemektedir.

Binance Coin (BNB) Twitter hesabını takip etmek için tıklayın

Binance Coin (BNB) Bitcointalk hesabını takip etmek için tıklayın.

Binance Coin (BNB) resmi web sitesi için tıklayın.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.