Yaşam

En İyi Yerli Deterjan Markaları ile Milli Sermayeyi Koruyun

Yerli deterjan markaları, son dönemlerde özellikle ev kadınlarının çamaşır deterjanı ararken en çok dikkat ettikleri detaylar arasında yer almaktadır. Hem milli ekonominin ilerlemesi hem de çamaşır yıkarken güvende kalmak için yerli deterjanlar daha fazla tercih edilmektedir.

Ülkemizde üretilen en iyi yerli deterjan markaları, kullanıcıların beğenisini kazanmakla birlikte bazı şikayetlerin oluşmasına da neden olmaktadır. Özellikle bir süre sonra markaların yurtdışında yabancı firmalara devredilmesi ya da ortaklıkların kurulması, kullanıcıların rahatsızlık duydukları durumlardan biri haline gelmektedir. Ancak buna rağmen en iyi yerli deterjan markaları, kalitesini ve güvenirliğini korumaya devam ediyor diyebiliriz. Peki, en iyi yerli deterjan markaları hangileridir?

En İyi Yerli Deterjan Markaları

En iyi yerli deterjan markaları

Sizin için derlediğimiz en iyi yerli deterjan markaları ile çamaşırlarınızı güven içinde yıkayarak hem hijyeni hem de sağlığı bir arada yakalayabilirsiniz. İşte Türkiye’nin yerli deterjan markaları…

1- Türkmatik

Türkmatik

Piyasaya yeni çıkmış olmasına rağmen henüz lansman aşamasında bile kullanıcıların beğenisini kazanmayı başaran Türkmatik, yerli deterjan markaları arasında yer almaktadır. Bir kadın girişimcinin başarı öyküsünün neticesinde ortaya çıkan yerli deterjan, leke çıkarma konusunda sahip olduğu içeriği ile dikkat çekici bir markadır.

Sadece 3 adet çamaşır deterjanı bulunan Türkmatik; White, Color ve Bleacher ürünleri ile çamaşır yıkamayı keyifli hale getiriyor. Hali hazırda Karadeniz bölgesinde satışta olan Türkmatik, kısa bir süre içinde Türkiye pazarının tamamında yer edinmeyi hedefliyor.

Sitesine ulaşmak için tıklayın

2- ABC

ABC

1972 yılında yerli sermayedarlar tarafından kurulan ABC deterjan da yerli deterjan markaları arasında yer almaktadır. %100 yerli sermaye ile kurulan deterjan markası, toz deterjan, sıvı deterjan ve çamaşır suyu ürünleri ile piyasadaki en iyi yerli deterjan markaları arasında yer almaktadır.

1974’te, Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde tamamen yerli sermaye kullanılarak üretim yapan bir markadır. Bir dönemler Colgate ile ortaklık yapsa da daha sonra 2009 yıllarında ortaklığı kaldırılarak yeniden yerli deterjan markaları arasına girdi.

Sitesine ulaşmak için tıklayın

3- Boron

Boron

Pandemi döneminden önce büyük reklam girişimleri ile adını duyuran yerli deterjan markası Boron da en iyi yerli deterjan markaları arasında yer almaktadır. Dünyanın bor üreticisi lideri olan Eti Maden tarafından piyasaya sürülen Boron, bor madeni kullanılarak oluşturulan bir deterjandır.

Kısa sürede büyük ölçüde yol almayı başaran ve kalitesi ile kullanıcıların beğenisini kazanmayı sağlayan Boron, en iyi yerli deterjan markaları arasında yer almaktadır. Boraks bileşenleri; su, oksijen, sodyum ve bordan üretilen Boron deterjan kullanıcılarının genel ortak yorumu, iyi olması yönündedir. Ancak diğer deterjanlardan biraz daha farklı kokması, negatif yönde eleştiri almasına neden olmaktadır.

Sitesine ulaşmak için tıklayın

4- Ersağ

Ersağ

Çok fazla reklam yapmasa da doğal çamaşır deterjanı markaları arasında yer alan Ersağ da tamamen yerli sermaye ile üretim yapan bir markadır. Bekir SARI’nın kurduğu marka, Türkiye’de bitkisel temizlik ürünü arayanların ilk tercih ettikleri markalar arasında yer almaktadır.

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan bitkisel temizlik ürünleri markası, çok fazla market reyonlarında yer almasa da kullanıcıları tarafından kolaylıkla bulunabilen bir markadır. Yerli deterjan markaları arasında yer alması da ayrıca kullanıcı kitlesinin artmasını etkilemektedir.

Sitesine ulaşmak için tıklayın

5- Has Matik

Has Matik

1937 yılında kurulan Hayat Kimya A.Ş. bünyesinde temizlik ürünleri markası olarak kurulan Has Matik de yerli deterjan markaları arasında yer almaktadır. İzmit Yeniköy Entegre Üretim Tesisleri’nde üretimi yapılan Has Matik, çok fazla reklamı yapılmadığı için adı pek bilinmese de yine de yerel pazarlarda kendini gösteren bir üründür.

Türkiye’nin yerli deterjan markaları arasında yer alan ve kullanıcılarınca olumlu yorumlar alan Has Matik ile çamaşır yıkamanın özgürlüğünü ve yerli ürün kullanmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

6- Bingo

Bingo

1987 yılında ev bakım ürünleriyle pazara giriş yapan Bingo, Hayat Kimya’nın bir markasıdır. Temizlik ve hijyen alanında geride bıraktığı uzun yıllarda kazandığı deneyim ve tecrübesi ile her geçen gün daha kaliteli ürünler üretme yolunda ilerleyen yerli deterjan markası Bingo, çok sayıda kullanıcısı bulunan ürünler arasında yer almaktadır.

En iyi yerli deterjan markaları arasında lider isimlerden biri olan Bingo, toz deterjan, çamaşır suyu, bulaşık deterjanı gibi farklı temizlik ürünleri üreten bir isimdir.

Sitesine ulaşmak için tıklayın

7- Peros

Peros

Son dönemlerde televizyon kanallarında dönen reklamları ile daha fazla kendinden söz ettiren Peros, Beyaz Kağıt A.Ş bünyesinde kurulan bir temizlik ürünü markasıdır. toz deterjan, sıvı deterjan, yumuşatıcı, kireç önleyici, sıvı ve jel bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, genel amaçlı temizleyiciler, sıvı sabun, oda spreyi gibi çeşitli ürünlerin üretimini yapan marka, tamamen yerli sermaye kullanılarak hayata geçirilmiştir.

En iyi yerli deterjan markaları arasında yer alan Peros, temizlik grubu ürünler dışında, Çocuk Bezi ve Hijyenik Ped gibi ürünlerin üretiminde de yer almaktadır.

Sitesine ulaşmak için tıklayın

Yerli Deterjan Markaları Nasıl Anlaşılır?

İnternet dünyasının yaygın bir şekilde kullanıldığı günümüzde, bilgiye ulaşmak artık çok daha kolay. Bazı deterjan markaları, “yerli deterjan markası” olarak lanse edilmeye çalışılsa da arkasında yatan detay farklıdır. Bu yüzden deterjan seçiminde yerli olmasına dikkat ediyorsanız öncelikle araştırma yapmanız gerekir.

Markaların internet sitelerinden “hakkımızda” bölümünü inceleyerek markanın yerli mi yabancı mı olduğunu çok daha kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Yerli Deterjan Markası: Türkmatik
Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sibel Akın

Merhaba ben Sibel Akın. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Kripto paralar, iş fikirleri, sağlık, teknoloji ve yatırım tavsiyeleri alanında edindiğim tecrübelerimiz sizlere www.sonbilge.net üzerinden sunuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu