kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

En İyi Yerli Deterjan Markaları ile Milli Sermayeyi Koruyun

En İyi Yerli Deterjan Markaları ile Milli Sermayeyi Koruyun
15.10.2023
14.821
A+
A-

Yerli deterjan markaları, son dönemlerde özellikle ev kadınlarının çamaşır deterjanı ararken en çok dikkat ettikleri detaylar arasında yer almaktadır. Hem milli ekonominin ilerlemesi hem de çamaşır yıkarken güvende kalmak için yerli deterjanlar daha fazla tercih edilmektedir.

Türkmatik
Fiyatları Görmek İçin Tıklayın

Türk Malı Deterjanlar

Ülkemizde üretilen en iyi yerli deterjan markaları, kullanıcıların beğenisini kazanmakla birlikte bazı şikayetlerin oluşmasına da neden olmaktadır. Türk malı deterjanların özellikle son dönemlerde daha fazla aranması ve rağbetin oluşmasından dolayı biz de bu konuda bazı araştırmalar yaptık.

Özellikle bir süre sonra markaların yurtdışında yabancı firmalara devredilmesi ya da ortaklıkların kurulması, kullanıcıların rahatsızlık duydukları durumlardan biri haline gelmektedir. Ancak buna rağmen en iyi yerli deterjan markaları, kalitesini ve güvenirliğini korumaya devam ediyor diyebiliriz. Peki, en iyi yerli deterjan markaları hangileridir?

En İyi Yerli Deterjan Markaları

En iyi yerli deterjan markaları

Sizin için derlediğimiz en iyi yerli deterjan markaları ile çamaşırlarınızı güven içinde yıkayarak hem hijyeni hem de sağlığı bir arada yakalayabilirsiniz. İşte Türkiye’nin yerli deterjan markaları…

1- Türkmatik

Türkmatik
Fiyatları Görmek İçin Tıklayın

Piyasaya yeni çıkmış olmasına rağmen henüz lansman aşamasında bile kullanıcıların beğenisini kazanmayı başaran Türkmatik, yerli deterjan markaları arasında yer almaktadır. Bir kadın girişimcinin başarı öyküsünün neticesinde ortaya çıkan yerli deterjan, leke çıkarma konusunda sahip olduğu içeriği ile dikkat çekici bir markadır.

Sadece 3 adet çamaşır deterjanı bulunan Türkmatik; White, Color ve Bleacher ürünleri ile çamaşır yıkamayı keyifli hale getiriyor. Hali hazırda Karadeniz bölgesinde satışta olan Türkmatik, kısa bir süre içinde Türkiye pazarının tamamında yer edinmeyi hedefliyor.

Fiyatları Görmek İçin Tıklayın

2- ABC

ABC
Fiyatları Görmek İçin Tıklayın

1972 yılında yerli sermayedarlar tarafından kurulan ABC deterjan da yerli deterjan markaları arasında yer almaktadır. %100 yerli sermaye ile kurulan deterjan markası, toz deterjan, sıvı deterjan ve çamaşır suyu ürünleri ile piyasadaki en iyi yerli deterjan markaları arasında yer almaktadır.

1974’te, Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde tamamen yerli sermaye kullanılarak üretim yapan bir markadır. Bir dönemler Colgate ile ortaklık yapsa da daha sonra 2009 yıllarında ortaklığı kaldırılarak yeniden yerli deterjan markaları arasına girdi.

Fiyatları Görmek İçin Tıklayın

3- Boron

Boron
Fiyatları Görmek İçin Tıklayın

Pandemi döneminden önce büyük reklam girişimleri ile adını duyuran yerli deterjan markası Boron da en iyi yerli deterjan markaları arasında yer almaktadır. Dünyanın bor üreticisi lideri olan Eti Maden tarafından piyasaya sürülen Boron, bor madeni kullanılarak oluşturulan bir deterjandır.

Kısa sürede büyük ölçüde yol almayı başaran ve kalitesi ile kullanıcıların beğenisini kazanmayı sağlayan Boron, en iyi yerli deterjan markaları arasında yer almaktadır. Boraks bileşenleri; su, oksijen, sodyum ve bordan üretilen Boron deterjan kullanıcılarının genel ortak yorumu, iyi olması yönündedir. Ancak diğer deterjanlardan biraz daha farklı kokması, negatif yönde eleştiri almasına neden olmaktadır.

Fiyatları Görmek İçin Tıklayın

4- Ersağ

Ersağ
Fiyatları Görmek İçin Tıklayın

Çok fazla reklam yapmasa da doğal çamaşır deterjanı markaları arasında yer alan Ersağ da tamamen yerli sermaye ile üretim yapan bir markadır. Bekir SARI’nın kurduğu marka, Türkiye’de bitkisel temizlik ürünü arayanların ilk tercih ettikleri markalar arasında yer almaktadır.

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanan bitkisel temizlik ürünleri markası, çok fazla market reyonlarında yer almasa da kullanıcıları tarafından kolaylıkla bulunabilen bir markadır. Yerli deterjan markaları arasında yer alması da ayrıca kullanıcı kitlesinin artmasını etkilemektedir.

Fiyatları Görmek İçin Tıklayın

5- Has Matik

Has Matik
Fiyatları Görmek İçin Tıklayın

1937 yılında kurulan Hayat Kimya A.Ş. bünyesinde temizlik ürünleri markası olarak kurulan Has Matik de yerli deterjan markaları arasında yer almaktadır. İzmit Yeniköy Entegre Üretim Tesisleri’nde üretimi yapılan Has Matik, çok fazla reklamı yapılmadığı için adı pek bilinmese de yine de yerel pazarlarda kendini gösteren bir üründür.

Türkiye’nin yerli deterjan markaları arasında yer alan ve kullanıcılarınca olumlu yorumlar alan Has Matik ile çamaşır yıkamanın özgürlüğünü ve yerli ürün kullanmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Fiyatları Görmek İçin Tıklayın

6- Bingo

Bingo
Fiyatları Görmek İçin Tıklayın

1987 yılında ev bakım ürünleriyle pazara giriş yapan Bingo, Hayat Kimya’nın bir markasıdır. Temizlik ve hijyen alanında geride bıraktığı uzun yıllarda kazandığı deneyim ve tecrübesi ile her geçen gün daha kaliteli ürünler üretme yolunda ilerleyen yerli deterjan markası Bingo, çok sayıda kullanıcısı bulunan ürünler arasında yer almaktadır.

En iyi yerli deterjan markaları arasında lider isimlerden biri olan Bingo, toz deterjan, çamaşır suyu, bulaşık deterjanı gibi farklı temizlik ürünleri üreten bir isimdir.

Fiyatları Görmek İçin Tıklayın

7- Peros

Peros
Fiyatları Görmek İçin Tıklayın

Son dönemlerde televizyon kanallarında dönen reklamları ile daha fazla kendinden söz ettiren Peros, Beyaz Kağıt A.Ş bünyesinde kurulan bir temizlik ürünü markasıdır. toz deterjan, sıvı deterjan, yumuşatıcı, kireç önleyici, sıvı ve jel bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, genel amaçlı temizleyiciler, sıvı sabun, oda spreyi gibi çeşitli ürünlerin üretimini yapan marka, tamamen yerli sermaye kullanılarak hayata geçirilmiştir.

En iyi yerli deterjan markaları arasında yer alan Peros, temizlik grubu ürünler dışında, Çocuk Bezi ve Hijyenik Ped gibi ürünlerin üretiminde de yer almaktadır.

Fiyatları Görmek İçin Tıklayın

Yerli Deterjan Markaları Nasıl Anlaşılır?

İnternet dünyasının yaygın bir şekilde kullanıldığı günümüzde, bilgiye ulaşmak artık çok daha kolay. Bazı deterjan markaları, “yerli deterjan markası” olarak lanse edilmeye çalışılsa da arkasında yatan detay farklıdır. Bu yüzden deterjan seçiminde yerli olmasına dikkat ediyorsanız öncelikle araştırma yapmanız gerekir.

Markaların internet sitelerinden “hakkımızda” bölümünü inceleyerek markanın yerli mi yabancı mı olduğunu çok daha kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

En İyi Tablet Deterjan Markaları
İsrail Malı Olmayan En İyi Yerli Bebek Bezi Markaları

SSS

Türk malı deterjanların kalitesi nasıldır?

Türk malı deterjanların kalitesi marka ve ürüne bağlı olarak değişebilir. Türkiye’de birçok kaliteli yerli deterjan üreticisi bulunmaktadır. Tüketiciler ürünleri seçerken markanın güvenilirliğine ve ürünün içeriğine dikkat etmelidir.

Yerli deterjanlar ithal deterjanlara göre nasıl bir avantaja sahiptir?

Yerli deterjanlar genellikle yerel talep ve ihtiyaçlara uygun olarak üretildiği için fiyat avantajına sahip olabilirler. Ayrıca, yerel üretim, çevresel etkiyi azaltabilir ve yerel ekonomiye katkıda bulunabilir.

Hangi Türk markaları güvenilirdir?

Türkiye’de birçok güvenilir deterjan markası bulunmaktadır. Bu markaların başında, sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteren ve kaliteli ürünleriyle bilinen markalar gelmektedir. Türkmatik, Peros, ABC gibi markalar, en iyi yerli deterjan markaları arasındadır.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 6 Ortalama: 4.7]
Yorumlar

  1. Züfre cikrikci dedi ki:

    Bingöllü matik herzaman ki tercihimiz ama bor deterjanları için aynı şeyi söliyemiyorum ne yazıkki vermiş olduğum paraya yazık