kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Yüksek Likidite, Düşük Fee Ücretli 2022’nin En İyi Marjin Ticaret Borsaları

En iyi marjin ticaret borsaları hakkında yaptığımız değerlendirmeyi inceleyerek hızlı ve güvenilir işlem yapmaya başlayın.

Yüksek Likidite, Düşük Fee Ücretli 2022’nin En İyi Marjin Ticaret Borsaları
19.11.2022
737
A+
A-

Marjin işlem (kaldıraçlı işlem), kripto para birimlerinde son yıllarda spot ticaretten daha fazla tercih ediliyor. Özellikle piyasanın 1 yıldan fazla bir zamandan beri yatay seyretmesi, kripto paralarını katlamak isteyenleri kaldıraçlı işlemlere yönelmelerine neden oluyor. Elbette “uzaktan davulun sesi hoş gelir.” Marjin işlem (kaldıraçlı işlem) açmak tabi ki spot ticaretten daha fazla kazanç bırakır. Fakat tercih ettiğiniz borsanın güvenilir olması, kaldıraçlı işlemlerde hızlı ve güvenilir olması temel olarak değerlendirmeniz gereken bir konudur.

Kaldıraçlı Bitcoin almak için pek çok kripto para sitesi bulabilirsiniz. Ama bir borsanın sadece vadeli işlem özelliğinin olması tek başına güvenilir olduğunu ve işlem yapmayı güvenilir kıldığını göstermez. Kaldıraçlı işlem yaparken ödeyeceğiniz fee ücretinin (ödeme ücreti) düşük olması önemli değil mi? Bunu elde edebilmenin en kolay yolu en iyi marjin ticaret borsaları arasından seçim yapmak olacaktır.

Bu yazımızda, yüzlerce kaldıraçlı borsa arasından hızlı, güvenilir ve yüksek likiditeli en iyi kaldıraçlı Bitcoin ve altcoin sitelerini sizin için süzgece aldık. Önereceğimiz kaldıraçlı Bitcoin siteleri; kaldıraçlı token çeşitliliği, işlem hızı, stopp loss özelliği ve düşük fee ücretli marjin siteleridir.

En iyi marjin ticaret borsaları listesini hazırlarken özellikle; düşük fee ücretli (işlem ücreti) olmasına, güvenilir olmasına, hızlı olmasına, yüksek likiditeli olmasına kaldıraçlı token sayısının çok olmasına, fiat para birimi desteklemesine önem vererek hazırladık.

En İyi Marjin Ticaret Borsaları

SıraBorsaPiyasa Yapıcı Ücretleri (Fee)Piyasa Alıcı Ücretleri (fee)Piyasa Sayısı
1Binance%0,02%0.04234
2Gate.io%0.015%0.0544
3Huobi%0.02%0.04127
4ByBit%0.01%0.06185
5KuCoin%0.02%0.06122
Veriler 18.11.2022 tarihinde Coinmarketcap.com‘dan alınmıştır.

5 Kaldıraçlı İşlem Yapabileceğini En İyi Marjin Ticaret Borsaları

En iyi marjin ticaret borsaları

Kaldıraçlı Bitcoin siteleri hakkında derlediğimiz yazımızda borsalardaki; piyasa yapıcı ücretleri, piyasa alıcı ücretleri ve piyasa sayısı gibi önemli kriterleri göz önünde tuttuk. Buna ek olarak yüksek likiditeli olmalarına da özen gösterdik. Ancak tabloda 24 saatlik hacme yer vermedik. Bunun nedeni de sürekli olarak değişkenlik göstermesidir.

En iyi marjin ticaret borsaları hakkında yaptığımız değerlendirmede önem verdiğimiz diğer konular ise; borsaların bilinirliği ve kullanım kolaylığı, kaldıraçlı token sayısının fazla olması oldu.

İşte Bitcoin ve altcoinler için en iyi marjin ticaret borsaları…

1- Binance

Binance marjin
Kayıt Olmak İçin Tıklayın
MerkeziPiyasa Yapıcı ÜcretiPiyasa Alıcı ÜcretiPiyasa Sayısı
Çin%0.02%0.04234

2017 yılında kurulan Binance, spot işlemlerde yakaladığı başarıyı, marjin ticarette de yakalıyor. En büyük işlem hacmine sahip borsada, Bitcoin ve Ethereum dışında marjin ticaret yapabileceğiniz yüzlerce altcoin seçeneği bulunur. Piyasa yapıcı işlem ücreti %0,02, piyasa alıcı işlem ücreti %0.04 olan Binance marjin ticarette, kaldıraç oranı coine göre değişiklik gösterir. En yüksek kaldıraç oranı Bitcoin’de X125’tir. En iyi marjin ticaret borsaları arasında yer alan Binance, kullanımının kolay olması ile de tercih edilen bir platformdur.

Marjin ticarette gösterdiği hız performansı sayesinde, anlık işlem kapatmada yüksek bir hızlılık sunması kullanıcıların likide olmasından korur. Belirli bir fiyattan satış emri verme, anlık işlem kapatma gibi özelliklere sahip olan Binance kaldıraçlı işlem arayüzünün kolay kullanılır olması sayesinde hem yeni yatırımcılar hem de profesyonel yatırımcılar, kolaylıkla kaldıraçlı işlem yapabilmektedir.

Binance vadeli işlem nasıl yapılır?Binance güvenilir mi?

2- Gate.io

Gateio marjin
Üye Olmak İçin Tıklayın
MerkeziPiyasa Yapıcı ÜcretiPiyasa Alıcı ÜcretiPiyasa Sayısı
Hong Kong%0.015%0.0544

Hızlı ve güvenilir marjin ticaret borsaları arasında yer alan Gate.io çok fazla gem coinin bulunduğu bir platformdur. 2013 yılında kurulan ve asıl yükselişini 2017 yılında yakalayan platform, zengin altcoin seçeneğine sahip olduğu için ve bu altcoinlerin birçoğunun marjin ticarete uygun olmasından dolayı tercih edilen bir platformdur. En güvenilir kaldıraçlı Bitcoin borsaları arasında yer alan Gate.io, düşük işlem ücretleri ile de dikkat çekicidir. Piyasa yapıcı işlem ücreti %0.015, piyasa alıcı işlem ücreti %0.05 olarak belirlenen borsada 44 piyasa sayısı bulunmaktadır.

En iyi marjin ticaret borsaları arasında yer alan Gateio, yeni başlayanlar için kullanımı biraz karmaşık olabilir. Ancak profesyonel yatırımcılar için son derece basit bir platformdur. İşlem açma ve kapatma hızı son derece yüksek olmasından dolayı kullanıcılar likiditeye düşmekten kendilerini daha rahat koruyabilirler.

Gateio kaldıraçlı işlem nasıl yapılır?Gateio güvenilir mi?

3- Huobi

Huobi marjin
Kayıt Olmak İçin Tıklayın
MerkeziPiyasa Yapıcı ÜcretiPiyasa Alıcı ÜcretiPiyasa Sayısı
Şeyseller%0.02%0.04127

Türkiye’de ilk ofisini kuran yabancı kripto borsası Huobi de Çin merkezli olarak kurulmuş bir platformdur. Sunduğu türev ürünleri ile tercih edilen borsa, en iyi marjin ticaret borsaları listesinde yer alır. Platformun nispeten diğer kaldıraçlı borsalara göre daha kolay kullanılır olması ve düşük işlem ücretli olması, tercih edilmesindeki en büyük nedendir. %0.02 piyasa yapıcı ücreti ile %0.04 piyasa alıcı ücreti sunan Huobi, 124 piyasası ile en iyi marjin kripto para borsaları arasında yer almaktadır. En güvenilir kaldıraçlı Bitcoin siteleri arasında yer alan Huobi, kullanımı kolay bir borsadır.

Kolay kullanılır bir arayüze sahip olması hem yeni yatırımcıların hem de profesyonel yatırımcıların kolay işlem yapmasını sağlar. Huobi marjin işlemlerde kaldıraç oranı kripto para birimine göre değişiklik gösterir. En yüksek 75X kaldıraç oranına kadar izin veren borsada, kaldıraçlı token sayısı oldukça fazladır.

Likidasyon Nedir?En iyi spot işlem kripto borsaları

4- ByBit

Bybit marjin
Kayıt Olmak İçin Tıklayın
MerkeziPiyasa Yapıcı ÜcretiPiyasa Alıcı ÜcretiPiyasa Sayısı
Singapur%0.01%0.06185

Son dönemlerde Türkiye’de de yoğun bir şekilde kullanılmaya başlayan ByBit kripto borsası, hem spot işlemlerde hem de marjin ticaret alanında en iyi kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Kullanımının basit olmasının yanında piyasa yapıcı ve piyasa alıcı işlem ücretlerinin nispeten düşük olması, borsanın tercih edilmesini etkilemektedir. Piyasa yapıcılardan %0.01 işlem ücreti piyasa alıcılardan %0.06 işlem ücreti kesintisi yapan ByBit, en iyi kaldıraçlı Bitcoin siteleri arasında yer alır. Kullanıcı deneyimi açısından her seviyeden yatırımcının kullanabileceği en iyi marjin ticaret borsaları arasında yer alan Bybit, sunduğu özellikleri ile öne çıkar.

Kullanıcı deneyiminin yüksek olması, basit ve anlaşılır bir marjin arayüzüne sahip olması, her seviyeden yatırımcının ByBit kripto borsasında işlem yapmasını kolaylaştırır. Çok sayıda kaldıraçlı token çeşitlerine sahip olan borsa, işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleştirildiği, yüksek likiditeli kripto borsalarından biridir.

Bitcoin Nasıl Alınır? En büyük kripto borsaları

5- KuCoin

Kucoin marjin
Kayıt Olmak İçin Tıklayın
MerkeziPiyasa Yapıcı ücretiPiyasa Alıcı ÜcretiPiyasa Sayısı
Hong Kong%0.02%0.06122

Çin merkezli kripto borsası KuCoin, uzun zamandır Türkiye’de de faaliyetlerini sürdüren en iyi kripto borsaları arasında yer almaktadır. Hem spot işlemlerde hem de marjin işlemlerde tercih edilen güvenilir platform, kullanıcı deneyimini yüksek tutan en iyi kaldıraçlı Bitcoin siteleri arasında yer almaktadır. Yüzlerce kaldıraçlı token seçeneği ile kullanıcılarını destekleyen borsa, yüksek likideli olması sayesinde emirlerin hızlıca işleme alınmasını sağlar. Piyasa yapıcı işlem ücreti %0.02, piyasa alıcı işlem ücreti %0.06 olarak belirlenen kripto borsası, en güvenilir kaldıraçlı bitcoin ve altcoin siteleri listesinde yer alır.

Kullanımı Binance, Huobi ve ByBit kadar kolay olmasından dolayı hem profesyonel yatırımcılar hem de yeni yatırımcılar kolaylıkla kaldıraçlı işlem yapabilmektedir. 764+ altcoin seçeneğine sahip olan ve çoğu marjin ticarette kullanılabilen altcoinlerin olması, kullanıcılar açısından güzel bir alternatif olmasını sağlıyor. En iyi marjin ticaret borsaları arasında yer alan KuCoin ile kolay işlem yapabilirsiniz.

2022’nin en iyi marjin kripto para borsası hangisidir?

Piyasada yüzlerce kripto borsası bulunur ve bunların birçoğunda kaldıraçlı işlem yapılabilmektedir. Ancak borsa seçerken özellikle marjin ticaret yapıyorsanız, borsanın; hızlı, güvenilir ve yüksek likiditeli olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bu anlamda Binance, Gate.io, Huobi, KuCoin ve Bybit kripto borsaları, en iyi marjin ticaret borsaları arasında değerlendirilir.

Marjin ticaret nedir?

Marjin ticaret (marj ticareti), mevcut kripto varlıklarınızı riske atarak pozisyonun yoğunluğunun arttırıldığı kaldıraçlı işlemdir. Her borsa, kripto para birimlerine göre kaldıraç oranını belirler. En yüksek kaldıraç oranı Bitcoin’de 125X ile Binance marjin işlemlerde yapılmaktadır.

Marjin işlem komisyon oranları ne kadardır?

Marjin işlem komisyon oranları ya da diğer adıyla “fee ücreti” yani işlem ücreti, borsalara göre piyasa alıcı ve piyasa yapıcı olunmasına bağlı olarak değişir. Binance’de piyasa yapıcı işlem ücreti %0.02, piyasa alıcı işlem ücreti %0.04, Gate.io marjin işlemlerde piyasa yapıcı işlem ücreti %0.015, piyasa alıcı işlem ücreti %0.05‘tir. Huobi marjin işlemlerde piyasa yapıcı işlem ücreti %0.02, piyasa alıcı işlem ücreti %0.04‘tür. Bybit marjin işlemlerde piyasa yapıcı işlem ücreti %0.01, piyasa alıcı işlem ücreti %0.06 iken KuCoin marjin işlem ücreti piyasa yapıcılarda %0.02, piyasa alıcılarda %0.06 olarak belirlenmiştir.

Marjin işlem nasıl yapılır?

Marjin işlem, yüksek risk içeren bir işlemdir. Bu nedenle temel ve teknik analiz bilgisinde yeteri seviyede olmayanların girmemeleri gereken bir ticaret tipidir. Kaldıraçlı işlem yapmadan önce işlem adımlarını şu şekilde sıralamanız doğru olacaktır.

  • Marjin ticaretin ne olduğunu anlayın.
  • Kaldıraç ayarının nasıl yapıldığını öğrenin.
  • Kaldıraç oranı ile alacağınız riski karşılaştırın.
  • Kaldıraçlı Bitcoin sitelerinden bir hesap oluşturun.
  • Riske atabileceğiniz limitleri belirleyin.
  • Düşük bir bakiye ile test işlemler yapın.
  • Demo hesap veren borsaları öncelikli olarak tercih edin.

Marjin Ticaret Nerede Yapılır?

Marjin ticaret yapmak için seçeceğiniz borsanın hızlı, güvenilir, yüksek likiditeli olmasına ve işlem ücretlerinin düşük olduğu borsaları tercih etmelisiniz. Ayrıca sıklıkla bakıma giren kripto borsalarından uzak durmanız gerekir. Likidite olmamak için tercih ettiğiniz marjin ticaret borsasının yüksek likiditeli olması ve işlemlerin hızlı gerçekleştirildiği bir platform olması gerekir. Yukarıda sizlere sunduğumuz en iyi marjin ticaret borsaları arasından değerlendirerek kararınızı verebilirsiniz.

Marjin ticaret riskli mi?

Marjin ticaret, spot işlem gibi düşük riskli bir işlem değildir. Açacağınız pozisyonda belirleyeceğiniz kaldıraç oranı ile eşdeğer olarak büyük riskler alırsınız. Ayrıca kaldıraçlı bitcoin sitesi tercih ederken hızı yüksek olmayan bir borsada işlem yapmanız daha büyük risk alacağınız anlamına gelir. Bu nedenle en iyi marjin ticaret borsaları arasından seçim yapmanız, riskinizi daha da düşürecektir.

En iyi kaldıraçlı Bitcoin siteleri hangileridir?

Kaldıraçlı Bitcoin işlemi yapmak için hızlı ve güvenilir bir borsa tercih etmeniz gerekir. Günümüzde en iyi kaldıraçlı Bitcoin siteleri; Binance, Huobi, Gate.io, KuCoin ve Bybit kripto borsalarıdır.

Bu siteleri tercih etmemizin nedenlerinden bazıları; yüksek likidite olması, hızlı işlem yapılabiliyor olması ve güvenilir olmalarıdır. En iyi kaldıraçlı Bitcoin sitesi arayışınızda borsaların güvenilir olmasına dikkat ederek hareket ederseniz, kazanç riskinizi de düşürmüş olursunuz.

SORUMLULUK REDDİ BEYANI: Sitemizde yer alan kripto borsaları ile herhangi bir ortaklığımız bulunmamaktadır. Kripto paralar, yüksek risk içerek yatırım araçlarıdır. Sonbilge.Net, uğrayacağınız herhangi bir zararı garanti etmez.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

instagram takipci satın al