Kripto Paralar

Binance Listelenecek Coinleri Neye Göre Belirler?

Binance listelenecek coinler yapılan oylama sonucu belirlenmektedir. Her dönem farklı coinler üzerinde oylama yapılan platform, 2021 yılında da yine çok ses getirecek ve yüksek kazançlar sağlayacak coinleri listelemeye hazırlanıyor.

Kripto para borsaları arasında en çok kullanılan ve işlem hacmi bakımından en yüksek işlem hacmine sahip olan Binance, her dönem yeni coinlerle kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Dünyanın en güvenilir ve en çok kullanılan kripto para borsası olması, gözlerin sürekli yeniliklere çevrilmesini etkiliyor. Binance listelenecek coinler, bu nedenle platform kullanıcıları açısından önemlidir.

Binance Yeni Coinleri Hangi Kriterlere Göre Listeler

Binance listelenecek coinler

Binance, yeni listeleyeceği coinleri belirlemeden önce bazı coinin bazı kriterlere uygun olup olmadığını değerlendirdikten sonra oylamaya sunar, oylama sonucuna göre listeleme kararı alınır. Peki, bu kriterler nelerdir?

  1. Projenin kalitesi
  2. Projenin sponsorları,
  3. ICO,
  4. Piyasa hacmi,
  5. Borsalardaki yeri

Projenin Kalitesi

Projenin Kalitesi

Her kripto paranın kendine özel bir projesi vardır. Mesela Bitcoin’in tüm kripto para borsalarında yer edinmesinin asıl nedenlerinden biri uzun süre piyasada kalıcı olması ve fiziki paralara alternatif bir proje olmasıdır.

Hatırlanacağı üzere Bitcoin’in (BTC) kuruluş amacı ile ilgili Satoshi Nakamoto’nun gönderdiği e-mailde; fiziki paraların ve belirli otoriterler tarafından müdahale edilebilen bankacılık sistemine karşı geliştirdiğini bildirmişti. İlk dönemlerden itibaren dikkat çekici bir proje olması ve buna ek olarak sektörde tutucu olmasından dolayı Bitcoin, tüm kripto para borsalarında listelendi.

Yukarıdaki BTC örneğinde olduğu gibi yeni listelenecek tüm coinler için de aynı durum söz konusudur. Oluşturulan projeler gerçekten kullanıcı açısından iyi şeyler vaat ediyorsa, Binance ya da diğer platformlar, coini listeleme konusunda olumlu yaklaşırlar.

Projenin Sponsorları

Projenin Sponsorları

Kripto para projeleri yapılırken üzerinde en çok durulan konuların başında sponsorlar gelir. Binance ve diğer kripto para borsaları da bir coini listelemeden önce projenin sponsorlarına bakarlar. Daha önceki dönemlerde tam olarak sponsor olmasa da Elon Musk’ın desteklediği DOGE Coin, herhangi bir projeye sahip olmamasına rağmen çoğu borsa tarafından listelendi.

Binance yeni coinleri listelerken, coinin sponsorlarının kim ya da kimler olduğuna önem verir. Eğer projenin arkasında hatırı sayılır sponsorlar varsa, projenin yürümesi de beklenen bir durum olur ve böyle bir coinin listelenmesi mantıklı olarak kabul edilir.

Projenin ICO Sonucu

Projenin ICO Sonucu

Kripto paralar piyasa sürülmeden önce ICO (halka arz) düzenlenir ve ICO düzenlenmesinde kripto paranın göreceği asıl rağbet belirlenir bir anlamda. ICO düzenleme, kripto paraların projesine bağlı olarak değişir. Bazı projelerde stake etme şartı koşulurken bazılarında koşulmaz. Kripto para borsaları bir coini listelemeden önce ICO sonucunu da göz önünde bulunudururlar.

İlk defa Ethereum (ETH) ağı tarafından 2014 yılında düzenlenen ICO (initial coin offering) adı verilen bağış toplama yöntemi, 2017 yılına gelindiğinde kripto paralarda önemli bir konu haline geldi ve ICO toplantıları önemli bir yer edindi. Bu dönemde en çok fon toplayan bazı coinler şunlardı;

2017 Eylül’de Filecoin 257 milyon dolar

2017 Temmuz’da Tezos 232 milyon dolar

2017 Haziran’da The Bancor Protocol 153 milyon dolar fon topladı.

Binance yeni listelenecek coini oylamaya sunmadan önce ICO’dan toplanan fonu da göz önünde bulundurur. Bu aynı zamanda coinin arkasının ne kadar güçlü olduğunu ve güvenirliğini gösteren bir konudur.

Coinin Piyasa Hacmi

Coinin Piyasa Hacmi

Her kripto paranın piyasadaki toplam hacmi bellidir. Bazı coinler, çok düşük hacimlere sahiptirler. Bu, projenin başarılı olmadığını gösterir. Böyle kripto paralar bazı borsalar tarafından listelense de Binance gibi işlem hacmi bakımından en yüksek işlem hacmine sahip borsalar tarafından listelenmez.

Coinlerin piyasa hacmi, projenin aynı zamanda gelecekte nasıl bir başarı yakalayacağını da gösterdiğinden dolayı Binance listelenecek coinler konusunda bu ayrıntıyı da dikkate almaktadır.

Coinin Diğer Borsalardaki Yeri

Coinin Diğer Borsalardaki Yeri

Bir coin listelenmeden önce borsaların önem verdikleri ayrıntılardan biri de diğer borsalardaki yeridir. Örneğin KuCoin’de hali hazırda listelenmiş bir coin eğer Binance’da listelenme talebi sunuyorsa, Binance coinin borsadaki başarısını göz önünde bulundurur.

Yukarıda belirttiğimiz şartlara sahip coinler, Binance listelenecek coinler arasına alınır ve oylamaya sunulur. Tabi buna ek olarak proje yöneticilerinin yerine getirmelerini istedikleri bazı özel şartları da bulunmaktadır. Tüm bunlar bir araya geldikten sonra oylamaya sunulur ve coinin listelenip listelenilmeyeceğine karar verilir.

İlginizi Çekebilir: Binance Coin (BNB) Nedir?

Binance Yeni Listelenecek Coinlerin Avantajı Nedir?

Binance listelenecek yeni coinler

Kripto para yatırımında uzmanlaşmış yatırımcılar, bir platformda yeni listelenecek coinleri sıkı bir şekilde takip ederler. Örneğin Huobi Global’de hali hazırda işlemde olan bir coinin Binance’da listelenecek olması, listelenecek zamanda coinin yüksek fiyatlara ulaşacağının habercisidir. Yatırımcılar, Huobi Global’de ucuz fiyattan ilgili coini alıp bekletirler, Binance’da listelenmesine az bir zaman kala fiyatının yükselmesi ile birlikte satarlar. Peki, Binance’da listelenecek coinlerin avantajları nelerdir?

Yüksek kazançlar sağlamasından dolayı Binance yeni listelenecek coinler önemlidir. Bunun takibini yapmak için Binance.com resmi web sitesini takip edebilirsiniz.

Binance Listelenecek Coinler 2021

2021 yılı, kripto paralarda en hareketli yıllardan biri oldu. 2017 boğa sezonundan sonra bir süre yatay seyretmeye devam eden kripto paralar, 2021 yılına gelindiğinde ciddi anlamda yükseliş yaşadı. Yaklaşık 4 ay kadar süren boğa sezonunda, ciddi anlamda paralar kazanıldı. Ancak bununla birlikte kulaktan dolma bilgilerle hareket eden kullanıcıların çoğu da büyük paralar kaybetti.

Binance listelenecek coinler 2021 listesinde birçok kripto parayı gördük. Son olarak SHIB coin, listelendiğinde, Huobi Global’den satın alanlar, Binance’da listelendiğinde güzel kazançlar sağladı.

Binance Listelenecek Coinler Listesi

Binance, resmi web sitesinden yaptığı güncel duyurularda, yakın zamanda listelenecek coinlere yer verdi. İşte, tarihleri ile yakın zamanda listelenecek coinlerin listesi.

  1. Binance, 11/08/2021 günü saat 11.00 (TSİ) itibariyle İnovasyon Kategorisinde Alpaca Finance (ALPACA) ve Harvest Finance’i (HARVEST) listeleyip ALPACA/BTC, ALPACA/BNB, ALPACA/BUSD, ALPACA/USDT, FARM/BTC, FARM/BNB, FARM/BUSD ve FARM/USDT alım-satım çiftlerini işleme açacaktır.
  2. Binance, 10/08/2021 günü saat 09.00 (TSİ) itibariyle İnovasyon Kategorisinde Mina (MINA) ve Raydium’u (RAY) listeleyip MINA/BTC, MINA/BNB, MINA/BUSD, MINA/USDT, RAY/BNB, RAY/BUSD ve RAY/USDT alım-satım çiftlerini işleme açacaktır.
  3. Binance, 30/07/2021 günü saat 16.00 (TSİ) itibarıyla Flow’u (FLOW) listeleyip FLOW/BTC, FLOW/BNB, FLOW/BUSD ve FLOW/USDT alım-satım çiftlerini çiftlerini işleme açacaktır.
  4. Binance, 29/07/2021 günü saat 09.00 (TSİ) itibarıyla Clover Finance (CLV) ve Quant’ı (QNT) listeleyip CLV/BTC, CLV/BNB, CLV/BUSD, CLV/USDT, QNT/BTC, QNT/BNB, QNT/BUSD ve QNT/USDT işlem çiftlerini alım satıma açacaktır.
  5. Binance, Binance Launchpad üzerindeki 20. projeyi tanıtmaktan mutluluk duyar: Coin98 (C98). Coin98 için token satışı, Launchpad katılım formatında olacak ve 16/07/2021 günü saat 03.00 (TSİ) itibarıyla kullanıcıların BNB bakiyelerinin kaydedilmesine başlanacaktır.

Kaynak: Binance

 

İlginizi Çekebilir: Binance Güvenilir mi?

Listelenecek Yeni Coinler Ne Zaman Alınmalıdır?

Binance listelenecek yeni coinler ne zaman alınır

Aslında yatırımcıların son dönemde yaşadıkları en büyük handikaplardan biri, coin listelendiği anda satın almaları oldu. Bu konuda uzman yatırımcılar sürekli uyarılarda bulunsalar da yine de dinlemeyen çok kişinin olduğunu söyleyebiliriz.

Binance listelenecek coinler, listelendiği anda satın alınmaz. Çünkü daha önce bir borsada listelenmiş ise listelenme saati yaklaştıkça fiyat yükselmeye başlar ve tam listelendiği esnada fiyat X100 ya da daha fazla oranda değer kazanır. Ancak bu değer, kalıcı değil çok kısa süreli olur. Hatta bazen hızına bile yetişmeyebilirsiniz.

Binance Kayıt Olmak İçin Tıklayın.

Böylesine hızlı gelişmenin yaşandığı bir anda binance listelenecek coin almak kesinlikle yanlış bir davranıştır. Doğru zamanda doğru kararı vermek için biraz daha coin fiyatının stabil bir hale gelmesini beklemek gerekir.

Binance listelenecek coin hakkında grafik analizini yapmak da çok zordur. Bu yüzden geçmiş fiyat hareketlerine bakarak gelecek fiyat hareketlerini tahmin etmek çok zor olur.

Binance listelenecek coin satın almak istiyorsanız fiyatının iyice gevşemesini bekleyin, daha sonra proje hakkında ayrıntılı bilgiler edinin, eğer size göre gelecekte fiyatı yükselecek bir proje ise satın alabilir, uzun vadeli bekleterek kazanç sağlayabilirsiniz.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Sibel Akın

Merhaba ben Sibel Akın. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Kripto paralar, iş fikirleri, sağlık, teknoloji ve yatırım tavsiyeleri alanında edindiğim tecrübelerimiz sizlere www.sonbilge.net üzerinden sunuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu