Kripto Paralar

Binance Earn Nedir, Nasıl Kullanılır, Yatırım Nasıl Yapılır? [5 Earn Türü]

Binance earn, herhangi bir işlem yapmadan fonunuzu farklı yatırım alanlarına yatırarak uyurken bile para kazanma yöntemidir.

Binance, dünyanın en çok kullanılan kripto para borsalarından biridir. Bunun en büyük nedeni ise sunduğu ticari çözümlerdir. İşlem yaparak para kazanmak kadar, işlem yapmadan para kazanma fırsatının da sunulduğu Binance’da Earn işlemler, herhangi bir işlem yapmadan parayı yatırıp bekletilmesi ve yıllık gelir elde etmeye yarayan bir sistemdir.

Bazı yatırımcılar (pasif yatırımcılar) işlem yapma riskini göze alamadıkları için uzun vadeli yatırım yapıp beklerler. Örneğin Bitcoin (BTC) 60.000$ seviyesinde iken alırlar, uzun bir süre bekleyip 70.000$ seviyesine geldiğinde satarlar. Bu tip yatırımcılara verilen isim “pasif yatırımcı”dır. Pasif yatırımcılar için daha yüksek kazanç sağlayan Binance Earn, siz uyurken bile sizin yerinize para kazanan bir sistemdir. Aslında bir yerde bazı bilim adamlarının “uyurken para kazanılmaz” tezini çürütebilecek türden bir yatırım tipidir.

Binance Earn Nedir?

Binance Earn Nedir?

Binance Earn, global kripto para borsasının, daha çok işlem yapmadan para kazanmak isteyenler için sunduğu bir yatırım modelidir. Ya da parasının bir bölümü ile uzun süreli Proof of Stake (PoS) coinlerini stake ederek; faiz getirisi için varlıkların borç verilmesi ile ya da Binance aracılığıyla bir DeFi hizmetine yatırmak isteyenlere kazanç sağlayan bir sistemdir. Bir hayli geniş anlamda değerlendirilebilen ve sunduğu ayrıcalıkları ile yatırımcıların dikkatini çeken Binance Earn’ün ne olduğunu daha geniş şekilde ele alalım.

İlginizi Çekebilir: Binance Nasıl Kullanılır?

Kripto para dünyası, 2009 yılında hayata geçse de kısa sürede birçok yenilik ve değişim kendinden söz ettirmeye başladı bile. Alım-satım işlemleri yaparak para kazanmak, kripto ve geleneksel borsalarda bilinen yöntemlerdir. Ama bir de işlem yapmadan birikim hesabı açarak para kazanmak da mümkündür. Binance Earn, tam da bu konuda beklentilerinizi karşılayabilecek bir altyapı ile kullanıcıların uyurken bile para kazanma fırsatı sunuyor. Peki, Earn kategorileri nelerdir, nasıl kullanılır? İşte detaylar…

1- Binance Esnek Birikimler

Binance Earn kategorileri arasında en basit şekilde kullanılabilecek yatırım modellerinden biri esnek birikimlerdir. Esnek birimler, spot cüzdanınızda beklettiğiniz paranın (boştaki nakit paranın) faiz oranı ile fonlanmasına denir. Yani bir miktar BNB coin, BTC ya da X coininiz var ve uzun süre bunu bekletmeyi düşünüyorsunuz. Esnek birikim hesabınıza emir vererek bu coininizi oraya aktardığınızda günlük olarak size bir faiz öder.

Esnek birikim fonları, yatırıldıktan bir gün sonra fonlanmaya başlar ve kazanç da bundan sonra hesaplanmaya başlar. Güzel olan yanı ise istediğiniz zaman esnek birikim hesabından paranızı çekebilirsiniz. Yani herhangi bir şekilde uzun vadeli olarak bekletme mecburiyetiniz yoktur.

2- Binance Sabit Birikimler

Sabit birikimler, esnek birikimlerden farklı olarak 7-90 gün arasında paranızı çekememeniz anlamına gelir. Aslında bu birikim hesabı, esnek birikimlere göre daha fazla getiri sağlamaktadır. Nedeni ise öncesinden belirlenen miktarın belli bir süre çekilmeyeceğine dair bir anlamda söz verilmesidir.

Sabit birikimlere fon aktarma işlemi de esnek birikimlerden farklı değildir. Ancak yukarıda da değindiğimiz gibi buradaki fark, paranızı belli bir süre stake etmeniz gerekiyor. Stake edeceğiniz gün sayısına göre de kazanacağınız paranın miktarı daha fazla olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Binance Vadeli İşlem Nedir, Nasıl Yapılır?

3- Binance Borç Verme Etkinlikleri

Borç verme etkinlikleri, sürekli girilebilen bir etkinlik değil. “Etkinlikler” sekmesi altında zaman zaman bununla ilgili bildirimler gelir ve zamanında yakalarsanız esnek birikimlerden çok daha yüksek kazanç elde edebilirsiniz. üst limitli bir arza sahip olan borç verme etkinliklerinde en önemli şey, zamanında giriş yapmaktır. Bunun için de gelen bildirimleri anlık olarak değerlendirmeniz gerekir.

Esnek birikimlerden farksız olmayan ve işlem kolaylığı açısından da kolay olan borç verme etkinlikleri ile de uyurken para kazanabilirsiniz. Binance borç verme etkinlikleri hakkında ayrıntılı bilgi almak ve bildirimleri anlık almak için sürekli olarak Etkinlikler alanını incelemeniz gerekmektedir.

Binance Alım Satım İşlemlerinden Yüzde 10 Komisyon İndirimi Almak İçin Tıklayın.

4- Binance Kilitli Staking

Binance’den para kazanma yöntemleri, sadece alım satım ile mümkün değil. Aynı zamanda herhangi bir işlem yapmadan, sadece coinlerinizi bekleterek de kazanabilirsiniz. Bunun için Proof of Stake (PoS) coinlerinizi spot cüzdanınızda bekletmeniz yeterlidir. Ancak kilitli staking, biraz daha farklı bir mantıkla çalışan bir para kazanma yöntemidir.

Sahip olduğunuz PoS coinlerinizi 7-90 gün arasında stake etmeniz gerekiyor. Stake etmek demek, belli bir süre yatırılan coin ile herhangi bir alım-satım yapılamaması anlamına gelir. Yani yatırdığınız fonlarınızı esnek birikimlerde olduğu gibi istediğiniz zaman çekemezsiniz.

5- Binance Launchpool

Binance Earn ürünleri arasında yer alan ve para kazanma yolları arasında en aktif olarak kullanılabilecek ürünlerden biri de Launchpool hesabıdır. Bu hesap aslında bildiğiniz bir İlk Borsa Arzı (IEO) adlı bir süreçle fon topladığı bir token çıkarma platformudur. BNB, BUSD ve diğer kripto paraların kilitlenerek işleme alındığı Launchpool yönteminde, yeni çıkacak olan tokenları alma fırsatının sunulduğu yöntemdir.

Binance Earn Hakkında Sık Sorulan Sorular

Binance üzerinden para kazanabilir miyim?

Binance üzerinden işlem yapmadan da para kazanılabilir. Esnek birikimler, sabit birikimler, borç verme etkinlikleri, kilitli staking ve louncpool hesapları ile herhangi bir al-sat işlemi yapılmadan para kazanabilirsiniz.

Binance earn nedir?

Binance üzerinden izin verilen kripto paraları esnek birikime atabilirsiniz, esnek birikim hesabını istediğiniz zaman devre dışı bırakarak paranızı çekebilirsiniz. Diğer bir model olan sabit birikimler hesabında ise paranızı 7-90 gün arasında stake ederek para kazanabilirsiniz. Borç verme etkinlikleri zaman zaman yapılan kampanyalar gibi etkinlikler olup, etkinlikler sekmesi altında bildirim ile yapılabilecek işlemlerdir. Kilitli staking; PoS coinlerinizi 7-90 gün arasında stake ederek para kazanma yöntemi iken louncpool hesabı ise yeni çıkacak tokenlardan para kazanma yöntemidir.

Binance yatırımları güvenilir midir?

Binance yatırımları, kripto para alım-satım işlemleri kadar güvenilirdir. Tamamı Binance güvenliği altında olduğu için herhangi bir güvensizlik durumu söz konusu değildir.

Binance hacklenir mi?

Her borsada olduğu gibi Binance’da da bazı riskler vardır. Ancak Tayvan merkezli kripto para borsası, hack olaylarına karşı 7/24 güvenlik önlemi almaktadır.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 3.7]

Sibel Akın

Merhaba ben Sibel Akın. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Kripto paralar, iş fikirleri, sağlık, teknoloji ve yatırım tavsiyeleri alanında edindiğim tecrübelerimiz sizlere www.sonbilge.net üzerinden sunuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu