kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Türkiye ve Dünyanın En Büyük Kripto Para Borsaları

Türkiye ve Dünyanın En Büyük Kripto Para Borsaları
18.08.2021
203
A+
A-

Kripto para borsalarının hayatımıza iyiden iyiye girmesinden sonra yeni yatırımcılar, güvenilir yatırımlar yapmak için en büyük kripto para borsaları arasında araştırma yapıyorlar. Hacim bakımından yüksek ve güvenilir kripto para borsalarında işlem yapmak elbette yatırımcı açısından daha güvenilir olduğu için tercih edilir.

Yatırım yapmaya karar verdiniz ve bu alanı da kripto para alanı olarak seçtiniz. Elinizde bir miktar nakit paranız var ve biraz temel ve teknik analiz eğitimi hakkında fikir sahibisiniz, geriye kalan şey harekete geçmek olur sizin için değil mi?

En büyük kripto para borsaları

Aslında kripto para yatırımı yapmak için en az orta seviyede temel analiz ve teknik analiz konularını bilmeniz gerekir. Buna ek olarak en büyük kripto para borsaları ile tanışmanız, hangisinin daha güven verici olduğunu ve kullanıcılarının borsalar hakkında yaptıkları yorumları incelemeniz gerekir.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Borsaları Güvenilir mi?

Güvenilir bir yatırım yapmak için sadece teknik analiz ve temel analiz bilgisi yetmez. Aynı zamanda güvenilir bir aracı da bulmanız gerekir, yani güvenilir kripto para borsaları…

Türkiye’nin En Büyük Kripto Para Borsaları

Türkiye’nin En Büyük Kripto Para Borsaları

Türk yatırımcılar, işe henüz yeni koyulurken hem kullanımının kolay olması hem de yerel hizmet verdiği için yerel kripto para borsalarını tercih ederler. Hatırı sayılır büyük kripto para borsalarının Türkiye’de yer aldığını söyleyelim.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin’e Para Nasıl Yatırılır?

Peki, Türk ktipto para yatırımcılarının tercih edebilecekleri ve güvenebilecekleri en büyük kripto para borsaları hangileridir? İşte liste…

 • Paribu
 • BTCTurk
 • Bitexen
 • Coinzo
 • Felixo
 • Bitci
 • Bitturk
 • Narkasa
 • Bithesap
 • Barimeks

ParibuParibu

Türk kripto para borsaları arasında en büyüğü ve en güvenilir ismi Paribu’dur. Bitcoin başta olmak üzere farklı altcoin seçeneklerine yer verilen borsanın CEO’su Yasin Oral’dır.

Ön hazırlık çalışmalarına 2015 yılında başlanan, 2016 yılında kurulmuş ve 14 Şubat 2017’de halkın kullanımına açılmış bir platformdur.

Son 24 saatlik işlem hacmi 165.065.385 TRY olan Paribu, kullanıcı güvenliğine verdiği önem ve esnek çalışmaları ile Türkiye’nin en güvenilir kripto para borsaları arasında ilk sırada yer almaktadır.

BTCTürkBTCTurk

1 Temmuz 2013 yılında kurulan BTCTurk, Türkiye’nin ilk yerel kripto para borsasıdır. Yaklaşık 600 bin kullanıcıya hitap eden kripto para takas platformu, Bitcoin başta olmak üzere çok sayıda altcoin seçeneğine sahip bir borsadır.

CEO’su Özgür Güneri olan BTCTurk, sunduğu kapsamlı hizmetleri ile özellikle yerel borsa arayışı içinde olanların en çok tercih ettikleri platformların başında gelmektedir.

Son 24 saatlik işlem hacmi 150.766.164 TRY olan BTCTurk, güvenlik ve kullanıcı memnuniyetine önem veren, yasal zemin üzerine kurulmuş bir borsadır.

Zaman zaman işlemler esnasında donma ve kasılma gibi durumlar söz konusu olsa da yerel kripto para borsası arayışı içinde olanlar için güzel bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz.

BitexenBitexen

27 Nisan 2018’de Bitexen, Murat Çelik, M. Fatih Bilgin, Mutlu Dağdelen ve A. Kürşat Duygulu tarafından ITU Arı Teknokent’te kurulan Bitexen de işlem hacmi bakımından Türkiye’nin en büyük kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

Türkiye’de ilk defa platform kripto parası veren borsa olarak kayıtlara geçen Bitexen, yakaladığı başarılı ivmesi ile tercih edilen bir borsa haline gelmeyi başardı.

Son 24 saatlik işlem hacmi 187.800.283 TRY olan kripto para borsası, güvenlik ve kullanıcı memnuniyeti odaklı hizmet veren bir borsadır.

coinzoCoinzo

Volkan Sarp’ın CEOsu olduğu Coinzo da Türkiye’nin en büyük kripto para borsaları arasında yer alan isimlerden biridir.

Kripto paralara artan ilgi ile birlikte borsa saysının da arttığı bir gerçektir. Diğer borsalara göre daha yakın tarihte kurulmuş olmasına rağmen güzel bir yükseliş elde etmeyi başaran Coinzo, 2018 yılından bu yana kullanıcılarına kesintisiz olarak hizmet sunmaya devam ediyor.

Son 24 saatlik işlem hacmi 65.497.759 TRY olan Coinzo, güvenilir kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

bitciBitci

2018 yılında Çağdaş Holding bünyesinde kurulan Bitci, yerli imkanlar kullanılarak oluşturulmuş bir platformdur.

Firmanın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Çağdaş Çağlar’ın yaptığı açıklamada; “Blokchain teknolojilerini Glasgow Rangers, Real Betis ve McLaren Racing gibi dünyanın önde gelen spor takımlarının kullanımına sunuyoruz. Blockchain’in geleceğin en önemli sistemi olduğuna inanıyorum” diyor.

Yerel borsalar arasında en yenilerden olmasına rağmen yaptığı başarılı çalışmalarıyla kendinden söz ettirmeyi başaran Bitci’nin son 24 saatlik işlem hacmi 329.254 TRY’dir.

En Büyük Global Kripto Para Borsaları

En büyük global kripto para borsaları

Bitcoin’in açılış yaparak kripto para dünyası diye yeni bir dünya oluşturmasından bir süre sonra Bitcoin alım-satım işlemlerinin yapılacağı kripto para borsaları kurulmaya başladı.

Kısa sürede dünya genelinde çok sayıda kripto para takas platformunun kurulması, yatırımcılar açısından alternatifleri değerlendirme şansı sunarken bir yandan da güvenilir kripto para borsası bulmayı zorlaştırdı.

Güvenilir kripto para borsalarında işlem yapmak, sermayenin korunması adına önemli bir adımdır. Bu yüzden yatırım yapmaya karar vermeden önce güvenilir bir borsa bulmak da şarttır.

Türkiye’de hizmet veren en büyük kritpto para borsalarından sonra global anlamda hizmet veren kripto para borsaları hakkında da bilgi vermek gerekir. Peki, dünyanın en büyük kripto para borsaları hangileridir?

 • Binance
 • Coinbase Exchange
 • Huobi Global
 • KuCoin
 • Kraken

binanceBinance

2017 yılında Changpeng Zhao (CZ) tarafından kurulan Binance, kısa sürede yakaladığı ivme ile kripto para yatırımcılarının dikkatini üzerine çekmeyi başaran bir platform haline geldi.

3 Temmuz 2017 yılında yapılan bir ICO (İlk Para Teklifi) ile birlikte Binance Coin (BNB) piyasaya süren Binance, sunduğu ticaret çeşitliliği ve kullanıcı güvenliğine verdiği önem ile en çok tercih edilen kripto para borsaları arasına girmeyi başardı.

Son 24 saatlik işlem hacmi $30,405,926,848 olan Binance, haftalık 25,870,102 ziyaretçi alıyor. Bitcoin başta olmak üzere çok sayıda altcoine sahip olan kripto para borsası, en büyük kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir: Binance Güvenilir mi?

coinbase exchangeCoinbase Exchange

2012 yılından bu yana kripto para yatırımcılarına hizmet veren Coinbase Exchange, herkesin her yerden kolaylıkla Bitcoin gönderip alabilmesi amacı ile geliştirilen bir platformdur.

100 üzerinde ülkedeki yaklaşık 68 milyon doğrulanmış kullanıcı, 9.000 kurum ve 160.000 ekosistem iş ortağı ile hareket eden Coinbase Exchange’in sunduğu geniş ticari işlemler, kullanıcıların daha fazla tercih etmesini etkiliyor.

En büyük kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase’in Son 24 saatlik işlem hacmi $4,631,302,298 olan Coinbase, haftalık 3,017,031 ziyaretçiye hitap ediyor.

huobi globalHuobi Global

2013 yılından bu yana hizmet vermeye devam eden en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Huobi Global, yabancı firmalar arasında Türkiye’de ofis kuran ilk şirkettir. En büyük kripto para borsaları arasında yer alan Huobi, daha fazla kişinin tercih etmesini etkiliyor.

Son dönemlerde sahip olduğu altcoinler ve sunduğu işlem çifti ve ticari seçeneklerle birlikte kendinden daha fazla söz ettirmeye başlayan Huobi Global, bugüne kadar ciddi anlamda herhangi bir saldırı ile karşı karşıya kalmamış bir platformdur.

Kullanıcı güvenliğine her şeyden daha fazla önem veren Huobi Global’in son 24 saatlik işlem hacmi $7,072,810,413 olup haftalık 886,247 ziyaretçiye hitap etmektedir.

kucoinKuCoin

Mayıs 2017’de daha önce Ant Financial ve iBox PAY gibi projelerde çalışmış deneyimli iş uzmanlarından oluşan bir grup tarafından kurulan KuCoin, başarılı bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkartılmış en büyük kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

Android ve IOS tabanlı, kolay kullanılabilir uygulamaları ile yatırımcıların kendilerini güvende hissettikleri bir platform olmasının ötesinde sunduğu işlem çifti ve ticari işlemler dikkate değer yönleridir.

Anonim alım satım, güvenli, birçok kripto para türünü destekleyen bir kripto para borsası olan KuCoin, 2018’in başında 1 milyondan fazla kullanıcı kitlesine sahip olmayı başaran, dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer almaktadır.

KuCoin, Bitcoin – Ethereum alım satımı başta olmak üzere çok sayıda altcoinin yer aldığı bir borsadır. Son 24 saatlik işlem hacmi ile 5. Sırada yer alan platform, $2,299,440,411 işlem hacmine sahip olup haftalık 1,273,157 kullanıcıyı ağırlamaktadır.

krakenKraken

2011 yılında ABD merkezli olarak kurulan Kraken, Euro cinsinden dünyanın en büyük kripto para borsası olmayı başardı.

Aldığı kapsamlı güvenlik önlemleri, kullanıcı kolaylığına olacak geliştirmeler ve işlem çifti seçenekleri ile kurulduğu günden bu yana dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Kraken, güvenlik kontrolleri göz önünde bulundurulduğunda dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer alıyor.

Büyük bir kullanıcı kitlesine hitap eden Kraken’in son 24 saatlik işlem hacmi $1,546,860,149 olup haftalık 1,993,692 ziyaretçiye hitap etmektedir.

En İyi Kripto Para Uygulaması

Kripto para borsalarının kullanıcı deneyimini en üst seviyede tutmak için yaptıkları çalışmalardan biri de mobil uygulamadır.

Mobil uygulamalar, PC kullanıcılarından çok daha geniş kitlelere hitap ettiği için borsaların da üzerinde en çok durdukları konulardan biridir.

En iyi kripto para uygulaması, şimdiye kadar denediklerimiz arasında en azından Türkçe dil desteğinin de olması sayesinde Binance uygulaması diyebiliriz.

Bunun yanında Huobi Global, KuCoin, BTCTurk, Paribu uygulamaları da yine güven içinde kullanılabilecek en iyi kripto para uygulamaları arasında yer alıyor.

 

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

instagram takipci satın al