kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Düşük Komisyonlu 2023’ün Güvenilir 5 En İyi Spot İşlem Kripto Borsası

Geniş coin seçenekleri ile Türkiye ve dünyada en iyi spot işlem kripto para borsaları hakkında sizler için en doğru bilgileri derledik.

Düşük Komisyonlu 2023’ün Güvenilir 5 En İyi Spot İşlem Kripto Borsası
06.05.2023
433
A+
A-

Kripto para yatırımına yönelik talebin her geçen gün arttığı günümüzde, ticaret yapmak için yüzlerce site bulunuyor. Her platform kullanıcı kitlesini oluşturmak için farklı özellikler sunarken, kullanıcılar hangi platformları tercih etmeleri gerektiği konusunda endişe yaşıyorlar.

Özellikle son yıllarda kripto borsalarının batışı, yatırımcıların varlıklarını kaybetmelerine neden oldu. Ama yine de yatırımcılar, çok kazançlı olan kripto para yatırımı yapmayı yine de bırakmak istemiyor. Öyleyse kripto yatırımı yapmadan önce temel bazı araştırmaları yapmak gerekiyor. Hangi borsalar güvenilirdir?, hangileri yasaldır? Tüm bu araştırmaların içerisine bir de en düşük işlem ücretli kripto borsaları hangileridir? konusunu da incelemek gerekir.

Bunca spot işlem kripto borsası varken bunlar arasından seçim yapmak elbette kolay olmayacaktır. Ama sizler için hazırladığım bu yazıda, birçok yerel ve global kripto borsasını inceledim ve en güvenilir, en hızlı, en düşük komisyonlu güvenilir kripto borsasını sizin için derledim.

Kripto borsalarını incelerken özellikler borsaların; düşük komisyonlu olmasına, hızlı olmasına, Türkçe canlı desteğinin olmasına, günlük işlem hacmine, coin sayısına, destekledikleri fiat para birimlerini göz önünde bulundurdum.

En İyi Spot İşlem Borsaları Listesi

SıraBorsaKomisyonBorsa Skoru
1Gate.io%0,110/9.9
2Binance%0,110%8.2
3KuCoin%0,110/6,9
4Huobi%0,210/6.1
5MEXC%0,1410/5.9

5 En İyi Spot İşlem Kripto Para Siteleri

spot işlem kripto para borsaları

Hazırladığımız en iyi spot işlem kripto para siteleri; Bitcoin, Ethereum ve diğer altcoinlerin alıp satmak, farklı ticaret ürünlerinden faydalanmak için değerlendirdiğimi en iyi kripto para borsaları göz önünde bulundurularak özetlendi.

Siteler hakkında yaptığımız değerlendirmede göz önünde borsaların; platform özellikleri, işlem çiftleri, ödeme yöntemleri, desteklenen para birimleri, işlem ücretleri, müşteri desteği ve güvenlik özellikleri gibi önemli yönlerini göz önünde bulundurduk.

İşte spot işlem için en iyi kripto para borsaları…

1- Gate.io

Gateio
Üye olmak için tıklayın
Komisyon OranıCoin SayısıOrt. LikiditeÜlkeBorsa Skoru
%0,11553+462Hong Kong10/6.1

Gateio kripto borsası, 2013 yılında “Bter.com” adıyla faaliyetlerine başlasa da 2017 yılında “Gate.io” adıyla yeniden adlandırılarak faaliyetlerine devam etti. Bu güne kadar herhangi bir ciddi hack saldırısı ile karşılaşmamış olması, borsanın en iyi spot işlem kripto para borsaları arasına girmesini etkilemektedir. Kullanıcıları için farklı deneyimler ve finans ürünleri sunsa da Gate.io’nun ilk defa kripto para yatırımı yapacak kullanıcılar açısından biraz zor bir arayüze sahip olduğunu söylemek gerekir.

1553+ altcoin seçeneği, 2 fiat para birimi ile kullanıcılarına spot işlem, vadeli işlem, HODL et kazan, türev işlemler, işlem kopyalama gibi farklı seçenekler sunan borsa, en düşük işlem komisyonlu kripto borsaları arasındadır. %0,1 komisyon kesintisi yapan Gate.io Türkiye’deki kullanıcıların banka üzerinden para transferi yapabilmesini sağlamak için Gate Türkiye platformunu oluşturdu.

Gateio Güvenilir mi?

2- Binance

Üye Olmak için tıklayın
Komisyon OranıCoin SayısıOrt. LikiditeÜlkeBorsa Skoru
%0,1386+890Çin10/9.9

Binance Global, gerek Türkiye’de gerekse de dünya genelinde en çok tercih edilen kripto para borsaları arasında yer alır. 2017 yılında Çin merkezli olarak kurulan Binance, kullanıcı deneyimi en iyi olan borsadır. 24 saatlik işlem hacmi açısından en büyük borsa özelliğine sahip platformda; P2P (eşler arası) ticaret, banka havaleleri, spot ticaret, marj ticareti, kripto kredisi, NFT ticareti gibi pek çok işlem gerçekleştirilebilmektedir. 386+ coin seçeneği, 10/9.9 borsa skoru ile Coinmarketcap sıralamasında ilk sırada yer alan Binance, en iyi spot işlem kripto para borsası özelliğine sahiptir.

2017 yılından bu yana kullanıcı deneyimi odaklı çalışmalar yapan Binance, spot işlemin yanında vadeli işlem, Binance earn (kazan) modeli ile pasif gelir elde etme gibi birçok özellik sunar. Bir kripto borsasında olması gerekenden çok daha fazlasını sunan ve sunduğu tüm özelliklerin de kolay kullanılır olmasına özen gösteren Binance, hem yeni başlayanlar için hem de profesyonel kripto para yatırımcıları için en iyi kripto para borsası olma özelliğine sahiptir.

Binance spot işlem komisyon oranları %0,1 olarak belirlenmiştir. Ayrıca kullanıcının tuttuğu BNB’lerle komisyon ücretini ödemesi daha da düşük işlem ücretleri ile alım-satım yapmasını sağlar. Türkiye’deki kullanıcıları için oluşturduğu Binance TR uygulaması ile bankadan para transferinin yapılması, Türkçe canlı desteğinin bulunması gibi birçok özelliği ile Binance, en iyi kripto para borsaları listesi sıralamasında ilk sırada yer alır.

Binance Güvenilir mi?

3- KuCoin

Kucoin
Üye olmak için tıklayın
Komisyon OranıCoin SayısıOrt. LikiditeÜlkeBorsa Skoru
%0,1767+621Hong Kong10/6.9

Gate.io’dan sonra en çok coin seçeneğine sahip borsa KuCoin’dir. 767+ altcoin seçeneğine sahip olan borsa, %0,1 işlem ücreti almaktadır. Bu da çok sayıda altcoin seçeneğini düşük komisyon ile alıp-satmak anlamına gelir. Kripto para meraklıları için çeşitlilik açısından çeşitli kripto paralar sunan ve sunduğu coinlerin de piyasadaki en iyi kripto para birimleri olmasına dikkat eden KuCoin, tüm bu özellikleri ile en iyi spot işlem kripto para borsaları arasından karşımıza çıkıyor.

Yeni başlayanlar için de uzman kripto para yatırımcıları için de kullanımı son derece basitleştirilen KuCoin, spot işlemlerde en vazgeçilmez kripto para borsaları arasında yer alıyor. Tabi ki platformun kullanıcılarına sunduğu türevler, marj ticareti, staking, borç verme, otomatik ticaret botları ve madencilik havuzları gibi özellikleri de atlatmadan söylemek gerekir. Spot işlemlerde düşük işlem ücretlerinin alınması, kripto para alım-satımında borsanın daha fazla tercih edilmesini etkiliyor.

En iyi kripto para borsalarıEn güvenilir Bitcoin Siteleri

4- Huobi

Huobi
Üye olmak için tıklayın
Komisyon OranıCoin SayısıOrt. LikiditeÜlkeBorsa Skoru
%0,2631+434Çin10/5.8

Huobi Global, 2013 yılında Çin merkezli olarak kurulan, daha sonra merkezini Şeyseller’e taşıyan bir kripto borsasıdır. Gate.io, KuCoin, Binance gibi spot işlemlerde en iyi kripto para borsaları listesinde yer almayı başaran platform, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir. Kullanıcı deneyimi yüksek, basit kullanışlı ara yüzü ile hem acemi yatırımcılar için hem de uzman profesyonel kripto para yatırımcılarına hitap eden borsa spot işlemlerde %0,2 komisyon kesintisi yapmaktadır. Ayrıca HT token tutan kullanıcılar, daha düşük işlem ücretleri ödeyerek altcoin alım-satımı yapabilmektedir.

Gate.io ve KuCoin’den sonra en çok altcoin seçeneğine sahip olan Huobi’de 631+ coin seçeneği ile ALL, AUD, BRL ve 47+ fiat para birimi desteklenmektedir. Vadeli işlem, spot işlem, Huobi earn, işlem kopyalama gibi pek çok özelliğinin yanında madencilik havuzu gibi özellikleri de kullanıcılarına sunan platform, tüm bu özellikleri ile en iyi spot işlem kripto para borsaları listesine girmeyi başarıyor.

En Büyük Kripto Para BorsalarıKripto Para Borsaları Güvenilir mi?

5- MEXC

MEXC
Üye olmak için tıklayın
Komisyon OranıCoin SayısıOrt. LikiditeÜlkeBorsa Skoru
%0,141496+548Meksika10/5.9

2018’de kurulan MEXC Global Exchange, Meksika’nın yerel bir kripto para borsası iken kısa sürede küresel ölçekte hizmet vermeye başlayan bir borsa oldu. En iyi spot işlem kripto borsaları listesinin son sırasında yer alan MEXC, spot işlem, vadeli işlem, kaldıraçlı ETF, P2P ticareti, launchpad gibi farklı finans ürünleri sunan bir kripto platformudur. Kullanıcı deneyimi Binance, Huobi, KuCoin gibi olmasa da uzman yatırımcılar için kolay bir arayüze sahip olduğu söylenebilir. Spot işlemlerde normalde %0.2’dir fakat referans kodu ile kayıt olan kullanıcılar %0,14 işlem ücreti öderler.

MEXC borsasını en iyi kripto borsaları arasında yer almasının bir diğer nedeni de Mexc‘de en az çekim miktarı 5 dolar komisyon oranı yani gaz ücretinin 1 dolar olmasıdır. Yani çekim tutarınız ne olursa olsun ödeyeceğiniz gaz ücreti sabit olarak 1 dolar kesintiye uğrar. Coinmarket Cap sıralamasına göre en iyi kripto borsaları arasında 18. sırada yer alan MEXC’de 1496+ altcoin seçeneği bulunmaktadır. Bu özelliği ile Gate.io borsası ile eşdeğer bir borsadır.

Kripto Paralarda (Stake) Staking Nedir?Kripto Para Yatırımı Nedir

2023’ün en iyi spot işlem kripto borsası hangisi?

Alım satım yaparken en iyi spot işlem kripto borsası hangisi konusunda sizlere önereceğim borsalar; Binance, Gate.io, Huobi, KuCoin ve MEXC kripto borsalarıdır. Geniş altcoin seçenekleri, müşteri desteği, canlı destek, hızlı ve kolay alım-satım özellikleri ile saydığımız borsalar en iyi kripto para borsaları arasında yer alıyor.

Spot İşlem Nedir?

Kripto para alımında sıklıkla tercih edilen spot işlem, herhangi bir vadeye gerek kalmadan, spot ticaret alanından market fiyatı ya da belirlediğiniz bir fiyattan BTC, USDT, ETH ya da fiat para birimi ile alım-satım yapılmasıdır.

Spot işlem komisyon oranları ne kadar?

Spot işlem komisyon oranları borsalara göre değişiklik gösterir. Sizlere sunduğumuz en iyi spot işlem kripto borsalarında; Binance %0,1, Gate.io %0,1, Huobi %0,1, KuCoin %0,2, MEXC %0,14 olarak belirlenmektedir. Tüm bunlara ek olarak borsaların yerel tokenlerine sahip olan kullanıcılar, aylık işlem hacmi de göz önünde bulundurularak daha düşük komisyon oranları ile işlem yapabilirler.

Spot işlem nasıl yapılır?

Kripto para yatırımında yeni iseniz öncelikle en iyi spot işlem kripto borsaları hangileridir, yasal mı, güvenilir mi gibi soruları araştırın. Borsa seçimi konusunda karar verdikten sonra aşağıda sizlere önerdiğimiz adımlara göre spot işlem yapın.

  • Spot işlemin ne olduğunu anlayın
  • Seçtiğiniz coinlerin projesi hakkında bilgi edinin
  • Risk analizi yapmayı öğrenin
  • Limitlerinizi belirleyin
  • Uzun vadeli mi kısa vadeli mi yatırım yapacağınıza karar verin.

Kripto para nereden satın alınır?

Kripto para satın almak için hızlı, güvenilir, düşük komisyon ücretli kripto borsalarını tercih edin. Binance, Gate.io, Huobi, KuCoin ve MEXC borsaları, en güvenilir ve hızlı işlem gerçekleştirebileceğiniz en popüler kripto para borsalarıdır.

Kripto para ticareti nedir?

Kripto para ticareti, fiat para birimi (yerel para birimi TL, USD, ERUO) ile dijital paraların alınması ve yatırımcının hedeflediği fiyat seviyesine geldiğinde satmasına denir.

Kripto para ticareti riskli mi?

Kripto para ticareti, seçtiğiniz borsaya, alım miktarına göre ve piyasanın oynaklığına bağlı olarak risk içerebilir. Kripto para ticareti yapmak için hızlı, güvenilir ve en iyi spot işlem kripto para borsaları ile çalışmanız gerekir. Hiçbir borsanın devlet güvencesi altında olmadığını, alacağınız riskin tamamen size ait olduğunu unutmayın.

SORUMLULUK REDDİ BEYANI: Sitemizde yer alan; Binance, Gate.io, Huobi, ByBit, Bitexen, ICRYPEX kripto borsaları ile herhangi bir ortaklığımız bulunmamaktadır. Kripto paralar, yüksek risk içerek yatırım araçlarıdır. Sonbilge.Net, uğrayacağınız herhangi bir zararı garanti etmez.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.