kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Sağlıklı ve Gür Saçlar İçin En İyi Bitkisel Şampuan Önerileri

En iyi bitkisel şampuan önerilerini sizlere sunacağımız yazımızı inceleyerek doğru karar verin.

Sağlıklı ve Gür Saçlar İçin En İyi Bitkisel Şampuan Önerileri
04.05.2023
778
A+
A-

En iyi bitkisel şampuanlar ile saç dökülmesi, kepeklenme ve saç derisi sorunlarını kökünden çözmek için yazımızın devamını okuyun.

Sağlıklı ve dökülmeyen saçlara ulaşmak için herkesin tek istediği şey. Fazla kimyasal ve ısıya maruz kalan saçlar ilerde zayıflayan ve dökülen saçlara dönüşmektedir. Böyle tatsız bir durum herkesi mutsuz etmektedir. Kimyasal içerikli saç şampuanları saçlarımızı zayıf düşürerek ilerleyen zamanlarda dökülmeye, hatta kelliğe kadar götürmektedir. En iyi bitkisel saç şampuanı kullanarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

En İyi Doğal Bitkisel Şampuanlar Listesi

SıraMarkalarEtkisiSB Puanı
1Homm Life Bitkisel ŞampuanOnarıcı10/9.9
2Halalles Bitkisel ŞampuanBesleyici10/9.8
3Insight Bitkisel ŞampuanOnarıcı10/9.8
4Hask Bitkisel ŞampuanOnarıcı10/9.7
5Live CleanHacim Verici10/9.6
6Otacı Besleyici10/9.5
7Love Beauty and PlanetOnarıcı10/9.6
8Tresan Hacim Verici10/9.5
9Ogx Onarıcı10/9.4
10Davines Besleyici10.9.3
11Kuaf Hacim Verici10/9.2
12Botanicals Besleyici10/9.1
13Ashley JoyHacim Verici10/9.0
14Siveno Besleyici10/9.0
15Loreal ElseveOnarıcı10/9.5
16Lyra Hacim Verici10/8.2
17Mecitefendi Besleyici10/8.0

En İyi 17 Doğal Şampuan Tavsiyesi

Doğal içerikli bitkisel şampuanlar, saç temizliği ve sağlığı açısından kullanılması gereken ürünlerdir. Sizin için derlediğimiz en iyi bitkisel şampuan önerilerini inceleyerek iyi bir seçimde bulunabilirsiniz. İşte içerisinde paraben, parfüm, SLS gibi cilde zarar veren maddelerin olmadığı bitkisel şampuan önerileri…

1- Homm Life

Homm life dnf şampuan

Türkiye’de bitkisel içerikli şampuan üretiminde en başarılı isimlerin başında gelen Homm Bitkisel, tasarladığı şampuanları ile popüler bir isim olmayı başarıyor. En iyi bitkisel şampuan seçenekleri ile kullanıcılarının beğenisini kazanmayı başaran Homm Life, ürettiği şampuanlarında sülfat, SLS, SLES, alkol, paraben, parfüm ve tuz gibi insan cildine zarar veren maddelerden uzak durarak üretim yapmaktadır.

Saç problemlerinize yönelik en doğru çözümleri sunan ve tamamen bitki özlerinden elde edilen Homm life bitkisel şampuan ile saçlarınızda aradığınız güzelliği yakalayabilirsiniz. En iyi bitkisel şampuan markaları arasında yer alan Homm Life ile saçlarınızda istediğiniz güzelliği yakalayabilirsiniz.

Homm life şampuanlarını incelemek için tıklayın

2- Halalles

Helalles şampuan

Bitkisel içerikleri sayesinde saç dökülmelerine maruz kalan herkesin tercih ettiği en iyi bitkisel saç şampuanıdır. İçeriğinde hiçbir kimyasal içerik bulunmadığı gibi hiçbir canlı üzerinde de deneme yapılmamıştır.

Sülfat, SLS, SLES, alkol, paraben, parfüm ve tuz gibi zararlı bileşenler içermediği için saç dökülmesi yaşayan herkesin tercih ettiği en iyi bitkisel şampuanlar arasında yer almaktadır. Halalles markasının tüm ürünleri bitkisel içeriğe sahip güvenilir bir markadır. Kimyasal içermeyen şampuan önerileri arasında yer alan Halalles şampuan da tercih edebileceğiniz bir şampuandır.

Marka hakkında bilgi almak ve ürünlerini incelemek için tıklayın.

3- Insight 

Insight şampuan

Kimyasal içerikli şampuanlardan dolayı dökülmeye maruz lakan saçlarınızı Insight bitkisel şampuan sayesinde eski sağlığına kavuşturabilirsiniz. İçeriği tamamen bitkisel olan en iyi bitkisel şampuan önerileri arasında yer alan Insight ile saçlarınızda mükemmelliğin hissini yakalayacaksınız.

Sülfat, SLS, SLES, alkol, paraben, parfüm ve tuz gibi hiçbir zararlı içeriği içinde bulundurmaz. Güvenle kullanabileceğiniz bu şampuan sayesinde, saçlarınız en kısa sürede eski sağlığına kavuşacaktır.

Ürünleri incelemek için tıklayın

4- Hask

Hask şampuan

Hask ile yoğunluğunu kaybetmiş ve dökülen saçlar için en iyi bitkisel saç şampuanıdır. Uygun ve kaliteli oluşu sayesinde bay ve bayanların güvenle kullandığı bitkisel içerikli saç ürünüdür. Kimyasal içermeyen şampuan önerileri arasında yer alan marka, dünya genelinde bilinirlik kazanmış isimlerden biridir.

Glüten, paraben, sülfat, fitalat, alkol ve renklendirici içermeyen içeriklere sahip olduğu için güvenle kullanabileceğiniz Hask şampuan, en iyi bitkisel şampuanlar arasında yer almaktadır.

Sipariş vermek için tıklayın

5- Live Clean

Live Clean şampuan

Live Clean nerdeyse yüz de yüz bitkisel içeriklidir. Saç dökülmelerine fazlaca maruz kalıyorsanız tam da ihtiyacınız olan bitkisel içerikli saç şampuanıdır. SLS, SLES, paraben, petrolyüm, Phtlhalate, DEA ve fosfat gibi kimyasallar içermediği gibi hayvansal katkılı hiçbir içeriğe de sahip değildir.

Saçlarınız eski yoğunluğuna kavuşması için gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz Live Clean, en çok önerilen şampuanlar arasında yer almaktadır. Güven içinde kullanarak saçlarınızın yeniden sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Sipariş vermek için tıklayın

6- Otacı

Otacı şampuan

Sık sık saç dökülmesine maruz kalıyorsanız, sizin için en iyi saç dökmeyen bitkisel şampuanlardan bir tanesi de Otacı ürünüdür. Isı ve kimyasal süreçlere maruz kalan saçlarınız, Otacı şampuan ile eski sağlığına kavuşacaktır. Tamamen bitkisel içerikli olan bir şampuandır. Hiçbir canlı üzerinde de test edilmemiş Vegan şampuandır.

Vegan şampuan olması, tamamen bitki özlerinden tasarlandığını göstermektedir. Uzun yıllardan bu yana ülkemizde satışı yapılan Otacı şampuan, en iyi bitkisel şampuanlar arasında yer almaktadır.

Sipariş vermek için tıklayın

7- Love Beauty and Planet

Love Beauty and Planet

Hacmini ve yoğunluğunu kaybetmiş saçlar için birebir etki gösteren, bitkisel saç şampuanı olan Love Beauty and Planet ile kalıcı çözüm bulacaksınız.

İçeriğinde kimyasal ya da hayvansal hiçbir katkı bulunmayan şampuandır. Üstelik geri dönüşümlü ambalajı sayesinde çevreye de destek sağlamış olan en iyi bitkisel şampuan tavsiyeleri arasında yer alan Love Beauty and Planet ile saçlarınızda doğallığın keyfini süreceksiniz.

Ürünü incelemek için tıklayın

8- Tresan

Tresan

Isırgan otu, biberiye, papatya, kayın ağacı, kediotu, şerbetçi otu ve oğul otu gibi çeşitli bitki özleriyle tek bir üründe bir araya gelen özel formüllü saç şampuanıdır.

Dökülen saçlarınız için en kalıcı ve en hızlı çözümü bulacaksınız. Paraben ve glüten içermediği için en çok tercih edilen saç ürünüdür. Önerilen doğal şampuanlardan sadece biri olan Tresan ile saç dökülmelerinin olumlu sonuçlarını yüzde yüz göreceksiniz. Mükemmel etkileri ile kullanıcıların da beğenisini kazanmayı başaran Tresan şampuan, en iyi bitkisel şampuanlar arasında en çok tercih edilenlerden biridir.

Ürünü incelemek için tıklayın

9- Ogx

Ogx

Sık sık kimyasal içerikli saç boyalarına maruz kalanla saçlar için en iyi bitkisel saç şampuanı, Ogx ile sağlıklı saçlara kavuşmak hayal değil. Sülfat ve silikon içermeyen en iyi bitkisel saç şampuanlarından biridir. Saçları kurutmayan ayrıca yoğun hacimli göstermektedir.

İçeriğinde kimyevi ürün barındırmadığı için güven içinde kullanabileceğiniz Ogx şampuan, tavsiye edilen bitkisel şampuan markaları arasında yer almaktadır. Güven içinde saçlarınızın sağlığını koruma altına almak için tercihleriniz arasına almanızı öneririz.

Ürünü incelemek için tıklayın

10- Davines

Davines

Saç dökülmelerine bire bir tek başına çözüm üreten bitkisel içerikli, saç şampuanlarından sadece bir tanesidir.  Paraben ve sülfat içermeyen tamamen bitkisel katkılı oluşundan dolayı veganlar için en iyi saç şampuanıdır.

Dökülen ve yoğunluğu azalan saçlar için bir numaralı olan bu şampuan sayesinde, saçlarınız eski sağlığına kavuşacaktır. Davines, içerisinde sülfat, paraben gibi saçlara zarar veren maddelere yer vermez. En iyi bitkisel şampuan önerileri arasında yer alan Davines şampuanı güven içinde kullanabilirsiniz.

Ürünü incelemek için tıklayın

11- Kuaf

Kuaf

Kuaf saç şampuanı ile saçlarınız için en iyi kalıcı çözümü bulacaksınız. Türkiye de kullanılan en iyi saç şampuanlarındandır.  Profesyonel saç uzmanları tarafından kullanılıp, tavsiye edilen saç şampuanı ile hayalini kurduğunuz saçlara kavuşabilirsiniz. İçeriği tamamen bitkiselidir. Hiçbir hayvansal ve kimyasal içeriğe de sahip değildir.

Uzmanların önerdikleri en çok tavsiye edilen bitkisel şampuan markaları arasında yer alan Kuaf şampuan ile saçlarınızın yeniden eski güzelliğine ve doğallığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Ürünü incelemek için tıklayın

12- Botanicals

Botanicals

Botanicals bitkisel saç şampuanı tamamen bitkisel katkılı maddeler ile üretilmiş en iyi saç şampuanıdır. Silikon, paraben ve renklendirici içermeyen şampuan ile hayalini kurduğunuz saçlara sağlıklı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Uzmanlar tarafından üretilen saç şampuanı hem kullanıcılarının severek kullandıkları ve tavsiye edilen en iyi doğal bitkisel şampuan önerileri arasında yer almaktadır.

Ürünü incelemek için tıklayın

13- Ashley Joy

Ashley Joy

İçeriğinde hiçbir kimyasal ürün bulunmayan ve tamamen bitkisel içerikli üretilen en iyi saç şampuanıdır. Kullandıkça memnun kalacağınız bitkisel şampuanı sizlerde sevdiklerinize önereceksiniz.

Saç dökülmesi, kepeklenme, saç derisi problemleri gibi üstesinden gelemediğiniz durumlara karşı kullanabileceğiniz Ashley Joy şampuan, en çok önerilen bitkisel şampuan tavsiyeleri arasında yer almaktadır.

Ürünü incelemek için tıklayın

14- Siveno

siveno

Siveno bitkisel saç şampuanı ile artık saçlarınız dökülmeyecek ve eski sağlığına kavuşacaktır. Uzman dermatologlar tarafından üretilmiş olup, deneme aşamasında da hiçbir canlıya zarar verilmemiştir. Kısa süre içinde saçışlarınızın eski sağlığına kavuştuğunu göreceksiniz.

Şampuan önerileri alırken, bitkisel olmasına özen göstermenizi öneririz. Son dönemlerin en çok tercih edilen en iyi bitkisel şampuan markaları arasında yer alan Siveno şampuan ile saçlarınızı güven içinde yıkayabilirsiniz.

Ürünü incelemek için tıklayın

15- Loreal Elseve

loreal

Loreal Elseve Krem Şampuan ile köpürtmeden saçlarınıza en iyi saç bakımını yapmaktadır. Banyo sonrası fazlaca zaman ayırdığınız saçlara krem sürme işini bu saç şampuanı ile son vereceksiniz. Özellikle kabarık ya da kıvırcık saçlı olanların tercih ettiği, en iyi saç şampuanı Loreal Elseve Krem Şampuanıdır diyebiliriz.

Her saç tipine uygun çözümler sunan ve içeriğinin tamamen bitkisel oluşundan kullanıcıların da beğenisini kazanmayı başaran Loreal Elseve Krem Şampuan, en iyi bitkisel şampuan önerileri arasında yer almaktadır.

Ürünü incelemek için tıklayın

16- Lyra

Doal

Lyra en iyi bitkisel içerikli saç şampuanlarından sadece biridir. Sülfat ve paraben içermediği için güvenle kullanılan bitkisel şampuan ile en kısa sürede olumlu sonuç alabileceksiniz. Uzman dermatologlar tarafından üretilmiştir. İçeriğinde kimyasal bulunmayan en iyi saç şampuanlarından biridir.

Saçlarınıza zarar veren etkenleri ortadan kaldırarak doğal güzelliğine ulaşmasını sağlayan Lyra şampuan, önerilen bitkisel şampuan markaları arasındadır.

Ürünü incelemek için tıklayın

17- Mecitefendi

Mecitefendi

Tamamen bitkisel içerikli saç şampuanı arıyorsanız Mecitefendi bitkisel saç şampuanı tam da ihtiyacınız olan içerikler barındırıyor. En iyi organik şampuan markaları arasında bilinirlik kazanmış isimlerden biri olan Macitefendi şampuan ile saç ve saç derisi problemlerinden kurtulabilirsiniz.

Paraben, silikon, hayvansal ürün, jelatin ve alkol içermediğinden dolayı en sık tercih edilen saç şampuanındır. Uygun fiyatından dolayı da herkes tarafından tercih edilmektedir.

Ürünü incelemek için tıklayın

Bitkisel Şampuan Nasıl Yapılır?

Bitkisel şampuan ya da diğer adıyla doğal şampuan, özel yöntemlerin kullanılarak üretildiği şampuanlardır. İçeriğinde ısırgan otu, atkuyruğu, argan yağı gibi doğal besinler konularak tasarlanır. Keratin özlü bitkisel şampuan ise bitkisel içeriği ile birlikte saç derisine ve saç tellerine etki eden keratin ile karıştırılmış şampuanlardır.

Bitkisel Şampuan Nasıl Anlaşılır?

Bitkisel şampuanların gerçekten bitkisel olup olmadıklarını anlamanın en basit yolu, marka değerlendirmesi yapmanız olacaktır. Homm Bitkisel gibi ya da Otacı gibi ülkemizde uzun dönemden beri hizmet veren markalar, bitkisel şampuan üreticisi isimlerdir. Yukarıda verdiğimiz isimlerin tamamı doğal şampuan üretirler. Bu markaların ürünleri ile bitkisel şampuan olarak satın aldığını diğer şampuanları karşılaştırarak bitkisel olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Bitkisel Şampuan Fiyatları

İnternet sitelerinde ya da kozmetik ürün satan mağazalarda bitkisel şampuan bulabilirsiniz. Bitkisel şampuan fiyatları, ürünün marka değerine veya gerçekten bitkisel olup olmadığına bağlı olarak değişmektedir. Aslında bir şampuanın bitkisel olup olmadığını anlamak için fiyatını da incelemek gerekir. Genel olarak bitkisel şampuan fiyatları 30-100 TL arasında değişmektedir.

En İyi Keratin Ürünleri En İyi Saç Boyası

SSS

En iyi bitkisel şampuan markaları hangileridir

Piyasada çok sayıda bitkisel şampuan markası olduğu için kullanıcılar hangilerini tercih edecekleri konusunda yanılgıya düşebiliyorlar. Ancak kullanıcı deneyimi en yüksek bitkisel şampuan markaları olarak; Homm life bitkisel şampuan, Otacı şampuan, Halalles, Insight, Hask gibi markalar sunulabilir.

Eczanede satılan bitkisel şampuanlar güvenilir mi?

Bir ürünün eczaneye girmesi, Sağlık Bakanlığı onayına bağlıdır. Ancak her onaylı ürünün iyi olduğunu söylemek yanlış olur. Eczanede satılan bitkisel şampuanlar güvenilirdir ama saç sorunlarınıza yönelik olup olmadığı araştırmanıza bağlıdır.

En iyi organik şampuan hangisi?

En iyi organik şampuan, Homm life şampuan, Otacı şampuan Lore’al Paris şampuan olarak önerilebilir.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.