Saç

Sağlıklı Saçlara Sahip Olmak İçin En İyi Bitkisel Şampuanlar

En iyi bitkisel şampuanlar ile saç dökülmesi, kepeklenme ve saç derisi sorunlarını kökünden çözmek için yazımızın devamını okuyun.

Sağlıklı ve dökülmeyen saçlara ulaşmak için herkesin tek istediği şey. Fazla kimyasal ve ısıya maruz kalan saçlar ilerde zayıflayan ve dökülen saçlara dönüşmektedir. Böyle tatsız bir durum herkesi mutsuz etmektedir. Kimyasal içerikli saç şampuanları saçlarımızı zayıf düşürerek ilerleyen zamanlarda dökülmeye, hatta kelliğe kadar götürmektedir. En iyi bitkisel saç şampuanı kullanarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

En İyi 16 Bitkisel Şampuan

En iyi bitkisel şampuanlar

Eskiden bitkisel içerikli saç ürünleri ile taç temizliğim yapılmaktaydı. Maalesef değişen alışkanlıklardan dolayı… Saç bakım ürünlerine fazlaca kimyasal içerikli ürünler eklenerek satışa sunulmakta. Bu noktada saçlarımız için en iyi saç şampuanları, en iyi bitkisel katkılı saç şampuanları, en iyi saç bakımı ürünlerini çokça araştırmış olduk. Bu noktada sizlere yardımcı olmak için en iyi bitkisel saç markası şampuanlarını buldum ve bu yazımda paylaştım. Faydalı olmasını diliyorum.

1- Halalles

Helalles şampuan

Bitkisel içerikleri sayesinde saç dökülmelerine maruz kalan herkesin tercih ettiği en iyi bitkisel saç şampuanıdır. İçeriğinde hiçbir kimyasal içerik bulunmadığı gibi hiçbir canlı üzerinde de deneme yapılmamıştır.

Sülfat, SLS, SLES, alkol, paraben, parfüm ve tuz gibi zararlı bileşenler içermediği için saç dökülmesi yaşayan herkesin tercih ettiği en iyi bitkisel şampuanlar arasında yer almaktadır. Halalles markasının tüm ürünleri bitkisel içeriğe sahip güvenilir bir markadır.

Şampuanları incelemek için tıklayın

İlginizi Çekebilir: En iyi saç düzleştiriciler

2- Insight

Insight şampuan

Kimyasal içerikli şampuanlardan dolayı dökülmeye maruz lakan saçlarınızı Insight bitkisel şampuan sayesinde eski sağlığına kavuşturabilirsiniz. İçeriği tamamen bitkisel olan en iyi bitkisel şampuanlar arasında yer alan Insight ile saçlarınızda mükemmelliğin hissini yakalayacaksınız.

Sülfat, SLS, SLES, alkol, paraben, parfüm ve tuz gibi hiçbir zararlı içeriği içinde bulundurmaz. Güvenle kullanabileceğiniz bu şampuan sayesinde, saçlarınız en kısa sürede eski sağlığına kavuşacaktır.

Ürünleri incelemek ve sipariş vermek için tıklayın

3- Hask

Hask şampuan

Hask ile yoğunluğunu kaybetmiş ve dökülen saçlar için en iyi bitkisel saç şampuanıdır. Uygun ve kaliteli oluşu sayesinde bay ve bayanların güvenle kullandığı bitkisel içerikli saç ürünüdür.

Glüten, paraben, sülfat, fitalat, alkol ve renklendirici içermeyen içeriklere sahip olduğu için güvenle kullanabileceğiniz Hask şampuan, en iyi bitkisel şampuanlar arasında yer almaktadır.

Sipariş vermek için tıklayın

İlginizi Çekebilir: En İyi 11 Saç Boyası Markası Tavsiyeleri

4- Live Clean

Live Clean şampuan

Live Clean nerdeyse yüz de yüz bitkisel içeriklidir. Saç dökülmelerine fazlaca maruz kalıyorsanız tam da ihtiyacınız olan bitkisel içerikli saç şampuanıdır. SLS, SLES, paraben, petrolyüm, Phtlhalate, DEA ve fosfat gibi kimyasallar içermediği gibi hayvansal katkılı hiçbir içeriğe de sahip değildir.

Saçlarınız eski yoğunluğuna kavuşması için gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz Live Clean, en iyi bitkisel şampuanlar arasında yer almaktadır. Güven içinde kullanarak saçlarınızın yeniden sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Sipariş vermek için tıklayın

5- Otacı

Otacı şampuan

Sık sık saç dökülmesine maruz kalıyorsanız, sizin için en iyi saç dökmeyen bitkisel şampuanlardan bir tanesi de Otacı ürünüdür. Isı ve kimyasal süreçlere maruz kalan saçlarınız, Otacı şampuan ile eski sağlığına kavuşacaktır. Tamamen bitkisel içerikli olan bir şampuandır. Hiçbir canlı üzerinde de test edilmemiş Vegan şampuandır.

Vegan şampuan olması, tamamen bitki özlerinden tasarlandığını göstermektedir. Uzun yıllardan bu yana ülkemizde satışı yapılan Otacı şampuan, en iyi bitkisel şampuanlar arasında yer almaktadır.

Sipariş vermek için tıklayın

İlginizi Çekebilir: Saçta Kepek Neden Olur, Nasıl Geçer?

6- Love Beauty and Planet

Love Beauty and Planet

Hacmini ve yoğunluğunu kaybetmiş saçlar için birebir etki gösteren, bitkisel saç şampuanı olan Love Beauty and Planet ile kalıcı çözüm bulacaksınız.

İçeriğinde kimyasal ya da hayvansal hiçbir katkı bulunmayan şampuandır. Üstelik geri dönüşümlü ambalajı sayesinde çevreye de destek sağlamış olan en iyi bitkisel şampuanlar arasında yer alan Love Beauty and Planet ile saçlarınızda doğallığın keyfini süreceksiniz.

Sipariş vermek için tıklayın

7- Tresan

Tresan

Isırgan otu, biberiye, papatya, kayın ağacı, kediotu, şerbetçi otu ve oğul otu gibi çeşitli bitki özleriyle tek bir üründe bir araya gelen özel formüllü saç şampuanıdır.

Dökülen saçlarınız için en kalıcı ve en hızlı çözümü bulacaksınız. Paraben ve glüten içermediği için en çok tercih edilen saç ürünüdür. En iyi bitkisel şampuanlarından sadece biri olan Tresan ile saç dökülmelerinin olumlu sonuçlarını yüzde yüz göreceksiniz. Mükemmel etkileri ile kullanıcıların da beğenisini kazanmayı başaran Tresan şampuan, en iyi bitkisel şampuanlar arasında en çok tercih edilenlerden biridir.

Sipariş vermek için tıklayın

İlginizi Çekebilir: Saç Dökülmesine Karşı En Etkili Bakım Önerileri

8- Ogx

Ogx

Sık sık kimyasal içerikli saç boyalarına maruz kalanla saçlar için en iyi bitkisel saç şampuanı, Ogx ile sağlıklı saçlara kavuşmak hayal değil. Sülfat ve silikon içermeyen en iyi bitkisel saç şampuanlarından biridir. Saçları kurutmayan ayrıca yoğun hacimli göstermektedir.

İçeriğinde kimyevi ürün barındırmadığı için güven içinde kullanabileceğiniz Ogx şampuan, en iyi bitkisel şampuanlar arasında yer almaktadır. Güven içinde saçlarınızın sağlığını koruma altına almak için tercihleriniz arasına almanızı öneririz.

Sipariş vermek için tıklayın

9- Davines

Davines

Saç dökülmelerine bire bir tek başına çözüm üreten bitkisel içerikli, saç şampuanlarından sadece bir tanesidir.  Paraben ve sülfat içermeyen tamamen bitkisel katkılı oluşundan dolayı veganlar için en iyi saç şampuanıdır.

Dökülen ve yoğunluğu azalan saçlar için bir numaralı olan bu şampuan sayesinde, saçlarınız eski sağlığına kavuşacaktır. Davines, içerisinde sülfat, paraben gibi saçlara zarar veren maddelere yer vermez. En iyi bitkisel şampuanlar arasında yer alan Davines şampuanı güven içinde kullanabilirsiniz.

Sipariş vermek için tıklayın

10- Kuaf

Kuaf

Kuaf saç şampuanı ile saçlarınız için en iyi kalıcı çözümü bulacaksınız. Türkiye de kullanılan en iyi saç şampuanlarındandır.  Profesyonel saç uzmanları tarafından kullanılıp, tavsiye edilen saç şampuanı ile hayalini kurduğunuz saçlara kavuşabilirsiniz. İçeriği tamamen bitkiselidir. Hiçbir hayvansal ve kimyasal içeriğe de sahip değildir.

Uzmanların önerdikleri en iyi bitkisel şampuanlar arasında yer alan Kuaf şampuan ile saçlarınızın yeniden eski güzelliğine ve doğallığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Sipariş vermek için tıklayın

İlginizi Çekebilir: Saç Kırıkları Neden Oluşur, Nasıl Önlenir?

11- Botanicals

Botanicals

Botanicals bitkisel saç şampuanı tamamen bitkisel katkılı maddeler ile üretilmiş en iyi saç şampuanıdır. Silikon, paraben ve renklendirici içermeyen şampuan ile hayalini kurduğunuz saçlara sağlıklı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Uzmanlar tarafından üretilen saç şampuanı hem en iyi bitkisel şampuanlar arasında yer alıyor hem de uygun fiyatı ile cebinizin de dostu olabilecek bir şampuandır.

Sipariş vermek için tıklayın

12- Ashley Joy

Ashley Joy

İçeriğinde hiçbir kimyasal ürün bulunmayan ve tamamen bitkisel içerikli üretilen en iyi saç şampuanıdır. Kullandıkça memnun kalacağınız bitkisel şampuanı sizlerde sevdiklerinize önereceksiniz.

Saç dökülmesi, kepeklenme, saç derisi problemleri gibi üstesinden gelemediğiniz durumlara karşı kullanabileceğiniz Ashley Joy şampuan, en iyi bitkisel şampuanlar arasında yer almaktadır.

Sipariş vermek için tıklayın

13- Siveno

siveno

Siveno bitkisel saç şampuanı ile artık saçlarınız dökülmeyecek ve eski sağlığına kavuşacaktır. Uzman dermatologlar tarafından üretilmiş olup, deneme aşamasında da hiçbir canlıya zarar verilmemiştir. Kısa süre içinde saçışlarınızın eski sağlığına kavuştuğunu göreceksiniz.

Şampuan önerileri alırken, bitkisel şampuanlar olmasına özen göstermenizi öneririz. Son dönemlerin en çok tercih edilen en iyi bitkilse şampuanlar arasında yer alan Siveno şampuan ile saçlarınızı güven içinde yıkayabilirsiniz.

Sipariş vermek için tıklayın

İlginizi Çekebilir: Çocuklarda Saç Dökülmesi Nedenleri ve Çözümleri

14- Loreal Elseve Krem Şampuan

loreal

Loreal Elseve Krem Şampuan ile köpürtmeden saçlarınıza en iyi saç bakımını yapmaktadır. Banyo sonrası fazlaca zaman ayırdığınız saçlara krem sürme işini bu saç şampuanı ile son vereceksiniz. Özellikle kabarık ya da kıvırcık saçlı olanların tercih ettiği, en iyi saç şampuanı Loreal Elseve Krem Şampuanıdır diyebiliriz.

Her saç tipine uygun çözümler sunan ve içeriğinin tamamen bitkisel oluşundan kullanıcıların da beğenisini kazanmayı başaran Loreal Elseve Krem Şampuan, en iyi bitkisel şampuanlar arasında yer almaktadır.

Sipariş vermek tıklayın

15- Doal

Doal

Doal en iyi bitkisel içerikli saç şampuanlarından sadece biridir. Sülfat ve paraben içermediği için güvenle kullanılan bitkisel şampuan ile en kısa sürede olumlu sonuç alabileceksiniz. Uzman dermatologlar tarafından üretilmiştir. İçeriğinde kimyasal bulunmayan en iyi saç şampuanlarından biridir.

Saçlarınıza zarar veren etkenleri ortadan kaldırarak doğal güzelliğine ulaşmasını sağlayan Doal şampuan, en iyi bitkisel şampuanlar arasında, en çok tercih edilen markadır.

Sipariş vermek için tıklayın

16- Mecitefendi

Mecitefendi

Tamamen bitkisel içerikli saç şampuanı arıyorsanız Mecitefendi bitkisel saç şampuanı tam da ihtiyacınız olan içerikler barındırıyor.

Paraben, silikon, hayvansal ürün, jelatin ve alkol içermediğinden dolayı en sık tercih edilen saç şampuanındır. Uygun fiyatından dolayı da herkes tarafından tercih edilmektedir.

Sipariş vermek için tıklayın

Bunlar da İlginizi Çekebilir

En iyi saç düzleştiriciler
Saç problemleri için şampuan önerileri
Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sibel Akın

Merhaba ben Sibel Akın. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Kripto paralar, iş fikirleri, sağlık, teknoloji ve yatırım tavsiyeleri alanında edindiğim tecrübelerimiz sizlere www.sonbilge.net üzerinden sunuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu