kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

3 Adımda Gate io Para Yatırma ve Çekme İşlemleri 2022

3 Adımda Gate io Para Yatırma ve Çekme İşlemleri 2022
03.11.2022
445
A+
A-

Gate io para yatırma ve çekme işlemleri, şuan için Türkiye’deki bankalar üzerinden yapılmamaktadır. Yakın zamanda aktif edilecek Gate TR ile bu sorun da ortadan kaldırılacak.

Global borsalar arasında en gelişmiş isimlerden biri olan Gate.io para yatırma ve çekme konularında diğer borsalara nazaran hem daha güvenli hem de daha kolay işlem yapmayı sağlıyor. Özellikle fon şifresi korumasının olması, para yatırma ve çekme işlemlerinde kullanıcı varlıklarının güvende olmasını sağlıyor.

Güvenilir bir şekilde Gate io para yatırma ve çekme işlemlerini tamamlamadan önce hesabınızı oluşturun.0

Sonbilge.Net özel kampanyasından yararlanarak %20 komisyon indirimi ile kayıt olmak için tıklayın.

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra para yatırma ve çekme işlemlerini aşağıda resimli anlattığımız şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

1- Hesabınıza Giriş Yapın, Para Yatırma Bölümüne Gelin

Gate.io para yatırma

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte yer alan “Cüzdan” sekmesinden “Fonlara Genel Bakış” sekmesini tıklayın. Buradan “Yatır” Seçeneğine tıklayın ve açılan sayfadan “Onchain Para Yatırma” seçeneğine tıklayın.

Gate.io para yatırma

2- Coin ve Ağ Seçin

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra açılacak sayfadan yatırmak istediğiniz coini seçin ve ağı belirleyin. Örneğin USDT için TRC20 ağını seçin ve “Para Yatırma Adresi” bölümünü kopyalayın.

Gate.io para yatırma

 

3- Talimatları Takip Edin

Cüzdan adresini kopyaladıktan sonra Coin transfer edeceğiniz kripto borsasına gidin ve aşağıdaki adımları takip edin.

 1. Cüzdanınıza gidin.
 2. “Çekme” butonuna tıklayın. ,
 3. Coin seçin (USDT).
 4. Ağı belirleyin (TRC20)
 5. Kopyaladığınız adresi yapıştırın.
 6. Onay talimatlarını tamamlayın ve işlemi bitirin.

Gate.io para yatırma işlemi, son derece kolay bir şekilde yapabileceğiniz bir işlemdir. İşleminizi güvenilir bir şekilde tamamlamak için ağ adresi ve coin seçimini doğru şekilde yaptığınızdan emin olun.

Gate io Para Çekme

Yaptığınız alım-satım işlemlerinden elde ettiğiniz karı çekmek için aşağıda sizlere resimli olarak anlattığımız şekilde işlem gerçekleştirebilirsiniz. Gate io para çekme adımları da para yatırma kadar kolaydır.

1- Para Çekme Bölümüne Gidin

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “para çekme” bölümüne gitmek için  “Cüzdan” sekmesinden “Fonlara Genel Bakış” sekmesini tıklayın. Buradan “Çek” Seçeneğine tıklayın ve açılan sayfadan “Onchain Para Çekme” seçeneğine tıklayın.

Gate.io para çekme

2- Adres Tanımlayın

Açılan sayfadan çekmek istediğiniz coini belirleyin, ağı seçin. Eğer ilk defa para çekecekseniz yeni bir adres tanımlamanız gerekmektedir. “Adres” bölümünden yeni bir adres tanımlamak için Görselde gördüğünüz yere tıklayın.

Gate.io para çekme

3- İşlemi Onaylayın

Adres ekledikten sonra yeniden sizi aynı sayfaya yönlendirecek. İşlemin devamında Transfer etmek istediğiniz miktarı belirleyin ve “Sonraki” butonuna tıklayarak fon şifresini, 2FA şifrenizi ve mail doğrulama şifrenizi girerek işlemi tamamlayın.

Gate.io para çekme

Gate.io Para Yatırma ve Çekme İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kripto borsalarına para yatırma ve çekme işlemi yaparken, işleminizin doğru şekilde sonuçlanması için dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar bulunmaktadır. Aşağıda belirttiğimiz hususlara dikkat ederek Gate io para yatırma ve çekme işleminizi sağlıklı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 1. Seçtiğiniz coinin transfer edeceğiniz borsada listeli olmasına dikkat edin.
 2. Seçtiğiniz coin için doğru ağı belirlediğinizden emin olun. Örneğin USDT için TRC20 ya da duruma göre ERC20 olması gerekir.
 3. Cüzdan adresini yanlış yazmamak için mutlaka “kopyala” butonunu kullanın.
 4. Gate.io para çekme işleminde fon şifrenizi mutlaka aktif hale getirin.
 5. Para çekme işleminde de ağ ve coinin doğru olduğundan emin olun.

Gate io Para Yatırma Ne Kadar Sürer?

Global kripto borsası Gate.io, kullanıcı deneyimi en yüksek borsalardan biridir. Normal şartlarda coin transferleri maksimum 10 dakika içinde tamamlanmaktadır. Ancak para yatırma işlemleri; borsadan çekme, blockchain onayı ve borsaya aktarılma olmak üzere 3 aşamadan geçer. Blockchain ağının yoğun olmasına bağlı olarak Gate.io para yatırma ve çekme işlemi uzayabilmektedir.

Gate io Para Yatırma Güvenli mi?

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip ilk 10 borsası arasında yer alan Gate.io, kullanıcı ve varlık güvenliği noktasında son derece güvenilir bir platformdur. İşlemler, hem güvenilir hem de hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Borsanın güvenilir bir platform olması, para yatırma ve çekme işlemlerinde de geçerlidir.

Gate.io güvenilir mi? sorusu hakkında ayrıntılı bilgi almak için inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Yazıya ulaşmak için tıklayın.

SSS

Transfer ettiğim paralar gelmiyor, ne yapmalıyım?

Gate.io'ya para transferi yaptığınızda Blockhain, talep - doğrulama - gelen fonlar olmak üzere üç aşamadan geçtikten sonra hesabınıza yansır. Blockchain ağının yoğun olmasına bağlı olarak bu süre uzayabilir. Eğer normalin üzerinde bir uzama söz konusu ise önce çekim yaptığınız borsadan çekme geçmişine bakın, eğer burada onaylı ise Gate io ile iletişime geçin.

Coin Etiketi yazmayın unuttum, ne olacak?

Tüm borsalarda EOS ve XRP coin çekimlerinde etiket kodu istenir. Etiket kodunu girmeyi unuttuğunuz taktirde 24 saat içerisinde paranız size geri iade edilir. Eğer bu süre geçmiş olmasına rağmen para hesabınıza iade edilmemiş ise Gate.io ile iletişime geçin.

Transfer ettiğim coin Gate.io'da yok, ne yapmalıyım?

Başka borsadan transfer ettiğiniz coin, eğer Gate.io'da yoksa para havuzda bekletilir. Böyle bir durumda yapmanız gereken coin transferi için TXID kodunu transfer ettiğiniz borsa ve Gate.io ekibine bildirin. Sorununuz çözülecektir.

Coin çekerken ağı yanlış seçtim, ne olacak?

Gate.io'dan coin çekerken yanlış bir ağ seçmeniz halinde coininiz havuzda bekletilir. Bu durumda yapmanız gereken, transfer ettiğiniz borsa ve Gate.io ile iletişime geçerek çözüm aramak olmalıdır. Ancak bazı borsalar maalesef yanlış ağ seçimi konusunda para iadesi yapmamaktadır. Bu nedenle ağ seçimini doğru şekilde yaptığınızdan emin olun.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

 1. Yeşim dedi ki:

  Gate io para yatırma ve çekme hakkında verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı. Paylaşımlarınızın devamını bekliyorum