Kripto Paralar

Gate.io Güvenilir mi, %20 Komisyon İndirimli Kayıt Nasıl Olunur?

Gate.io en yüksek güvenlik puanına sahip güvenilir bir kripto para borsasıdır. Kullanıcı güvenliğini en üst düzeyde tutan borsa, kullanıcı varlıkları ve kullanıcı girişlerinde ek önlemler alır.

Gate.io

2013 yılından bu yana hizmetlerini aksatmadan devam ettiren Gate.io kripto borsası, kullanıcı güvenliği ve varlık güvenliği konusunda en iyi borsalar arasında yer alır.

Günlük işlem hacmi açısından en iyi 5. borsa olan Gate.io cer.live değerlendirmesinde de olumlu puan almış, altcoin seçenekleri açısından zengin bir platformdur.

Gate.io Tarihçesi

2013 yılında kurulan Gate.io kripto para borsası, sektörün lider isimlerinden biridir. Kendi ifadeleriyle öncelik verdikleri ‘Önce güvenlik, önce kullanıcılar, dolandırıcılık yok, kötülük yok, dikkatli proje seçimi ve sıfır listeleme komisyonu’ gibi konular, kullanıcı odaklı bir platform olduğunu gösteriyor.

8 yıllık bir deneyimi ile kripto para borsaları arasında “güvenilir borsa” olarak nitelendirilmesinin elbette farklı gerekçeleri de var.

Güvenilir trading hacmi, para yatırma hacmi, siber güvenlik ve şeffaflık gibi düzeyler konusunda sürekli ilk 10 borsa arasına girmeyi başaran Gate.io, 2020 itibariyle Gate.io, denetlenmiş% 100 teminat kanıtı sunan ilk ana akım blok zincir varlık trading platformu haline gelmiştir.

Şirketin verdiği verilere göre günlük ortalama 6 milyon ziyaretçisi bulunan gate.io, yaklaşık 400 milyon USD günlük işlem hacmi ile 400’den fazla trading çifti için alım, satım ve yatırım ayrıcalığı sunmaktadır.

Çin, Güney Kore, Kanada, Singapur gibi ülkelerde bağımsız business ve operasyon merkezlerine sahip olan kripto para borsası, birçok yönden kullanıcılarına avantaj sağlamaktadır.

Gate.io Güvenilir mi?

Borsanın birçok yönden kullanıcılarını desteklemesi, işlemleri kolaylıkla yapılmasını sunmasına ek olarak Gate.io güvenilir kripto borsaları arasında yer alır.

Kullanıcı varlıklarının büyük bir bölümünü soğuk cüzdanlarda koruyan borsa, herhangi bir siber saldırı karşısında bu hamlesi ile varlık güvenliğini korumaya alır.

Gate.io müşteri desteği ile kullanıcılarının yaşadıkları problemleri 7/24 canlı destek üzerinden ve mail üzerinden aktif olarak cevaplar.

Gate.io güvenilir mi? sorusuna yanıt olabilecek bir diğer özelliği ise hızlı bir platform olmasıdır. Transfer işlemleri, alım-satım işlemleri gibi kullanıcıyı direkt ilgilendiren konularda Gate.io en güvenilir kripto borsaları arasında yer alır.

Güvenilir kripto borsaları arasında yer alan Gate.io kullanıcılarının spot işlem, vadeli işlem, kaldıraçlı token işlemleri, HODL Et & Kazan, kripto kredisi, marj borç alma, cloud mining gibi farklı ticaret türlerinden para kazanmalarını sağlar.

Her açıdan değerlendirildiğinde son derece güvenilir bir borsa olduğuyla dikkat çeken Gate.io kullanıcı deneyimi açısından da en güvenilir borsalar arasında yer alır.

Gate.io Kayıt Nasıl Olunur?

Gate.io hesabınızı hızlı bir şekilde oluşturmak için buraya tıklayın. Açılan sayfadan sizden istenen bilgileri doğru şekilde girin.

Gate.io üyelik formunu doldurduktan sonra belirlediğiniz mail adresinize gelen “Doğrulama bağlantısı”na tıklayarak hesabınızı doğrulayın.

Gate.io hesabınızı oluşturduktan sonra işlemlerinizde herhangi bir kısıtlamaya takılmamak için mutlaka KYC doğrulama (kimlik doğrulaması) yapmanız gerekmektedir.

Gate.io kayıt işlemini tamamladıktan sonra varlıklarınızı güven altına almak için  mutlaka “fon şifresi” belirleyin. Bunu da yaptıktan sonra giriş güvenliğini sağlamak için  ayarlar bölümünden mutlaka 2FA (İki faktörlü kimlik doğrulaması) ayarını girin.

2FA anahtarınızı oluşturmak için Google Authenticator uygulamasını indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Borsaları Güvenilir mi?

Gate.io Neden Güvenilirdir?

Dünya genelinde ciddiye alınabilecek 200’den fazla kripto para borsası bulunmaktadır. Tüm kripto para borsaları, aslında aynı amaçlar doğrultusunda kurulur ve “kullanıcı güvenliği” ile “fonların güvenliği” her kripto para için en büyük kıstas olarak kabul edilir.

Ancak başarılı olan Bitcoin siteleri bunu elde edebilirken, geriye kalan borsalar, zaman içerisinde ya kapanırlar ya da çok az kullanıcı sayısına hitap ederler. Gate.io, 8 yıllık geçmişi boyunca ciddi anlamda herhangi bir saldırı ile karşı karşıya kalmamış ve günlük ortalama 6 milyon ziyaretçisi bulunan bir kripto para borsasıdır.

Bunun haricinde de gate.io borsasını tercih etmek için önemli bazı nedenler vardır. Bunlar;

  1. Profesyonel ve güvenilir bir ekibe sahip olması,
  2. Çok dilli iletişim ortamı,
  3. Açık kariyer geliştirme kanalları,
  4. Rekabetçi,
  5. Çiftlendirilmiş eğitim modeli.

İlginizi Çekebilir: Binance ve Huobi Global Karşılaştırması

Gate.io Avantajları Nelerdir?

Kripto para borsalarının kullanıcılarına yönelik sundukları avantajların geniş olması, daha fazla tercih edilmelerinde önemli bir yere sahiptir. Bu konuda gate.io son derece güzel avantajlar sunarak kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkartmayı başarıyor. Peki, Gate.io’nun sunduğu avantajlar nelerdir?

1- İşlem Çiftleri

Borsalarda en önemli konuların başında işlem çiftleri gelir. Türk borsalarının çok fazla tercih edilmemesinin en büyük nedeni de işlem çifti sayısının az olmasından kaynaklanmaktadır.

Gate.io, ağırlıklı olarak BTC, USDT, USDC, TUSD ve ETH ile alım-satım yapılan bir borsadır. USD piyasalarında 287 varlık listelenirken BTC’de 73, ETH’de ise 182 altcoin sergileyen güvenilir Bitcoin sitesi, bu ayrıcalığı ile diğer borsalardan sıyrılmayı başaran bir isimdir.

2- Düşük Ücretler

Kripto para borsalarının kullanıcılarına sunabilecekleri en büyük avantajların başında işlem ücretleri gelir. Gate.io, bu konuda da yine üzerine düşenin en iyisini yaparak kullanıcı deneyimini arttırma ve kullanıcılarını elinde tutma potansiyeline sahip bir sitedir.

İlk basamakta tüm işlem çiftleri için alım satımdan alınan komisyon yüzde 0.2 düzeyindeyken 30 günlük işlem hacmi ve tutulan Gate Token (GT) miktarına göre bu oran değişebilmektedir.

3- Transfer Limitleri

Kripto para borsalarının önde gelen isimlerinden biri olan Gate.io, günlük transfer limitlerinde de yine segmentindeki borsalara göre daha güzel avantajlar sağlıyor.

Günlük para yatırma işlemlerinde herhangi bir sınır koymayan platform, güvenlik uygulamaları nedeniyle çekim işlemlerine limit koyuyor. Sitenin transfer limitleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

4- Güvenlik

Kripto paraların hayatımıza girmesi, çok uzun bir zaman olmadı. Bu yüzden özellikle borsa seçimi konusunda dikkatli olmak gerekir. Güvenlik önlemleri konusunda ciddi anlamda tedbir almayan borsalardan uzak durmanız gerektiğini aklınızdan çıkartmayın.

Gate.io, güvenlik konusunda, Crypto Exchange Ranks‘e (CER) göre, en yüksek siber güvenlik puanına sahip borsalar sıralamasında 6. Basamakta yer almaktadır.

Güçlü bir hesap koruması sunan platform, fonların büyük çoğunluğunu soğuk cüzdanlarda tutmaktadır. Bu da olası bir saldırı durumunda, fonların kaybolmasını engellemektedir.

Güvenlik noktasında diğer borsalardan ayrı bir temel özelliğe sahip olan gate.io’ya kayıt olunduğunda ikinci basamakta “fon şifresi” ister.

Diğer borsaların hiçbirinde bu özellik bulunmaz. Bunun amacı, fonlarınıza erişebilmek için belirlediğiniz PIN kodunu girmenizdir. Böylelikle mobil cihazınız ya da bilgisayarınız ele geçirilse bile fon şifresini bilmeyen biri, varlıklarınıza herhangi bir şekilde müdahale edemez.

5- 7/24 Müşteri Desteği

Gate.io kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkartmak için platformda yenilikler yapmaya devam ediyor. Bir kullanıcı için en önemli olan unsurların başında gelen destek hizmeti, Gate.io’da en iyi şekilde sağlanmaktadır.

7/24 müşteri desteği sağlaması, kullanıcıların yaşadıkları sorunlar karşısında kısa sürede çözüm bulmalarını sağlıyor.

Ancak Türk yatırımcılar için negatif olabilecek bir konu; maalesef gate.io’da Türkçe müşteri desteği bulunmamaktadır. Ancak buna karşın Türkçe telegram kanalından iletişim kurulabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Satoshi Nakamoto Kimdir?

Gate.io Ticaret Türleri

1- Spot Trading

Spot trading, her borsada olduğu gibi gate.io’da da bulunan bir özelliktir. Spot piyasalarda, kısa vadeli ya da uzun vadeli alım satım yapılabilir. BTC, USDT, USDC, TUSD ve ETH işlem çiftlerini kullanarak alım-satım gerçekleştirebilirsiniz.

2- Marj Trading

Marjin işlemler, riskli olmasına karşın spot trading işlemlerine göre daha fazla kâr bırakan aynı şekilde daha fazla risk taşıyan alım satım işlemleridir. Gate.io’da yapabileceğiniz ticaretlerden biri de marjin trading işlemleridir.

3- ETF

Borsalarda kullanılan ETF, gate.io’da da yer alan ticari işlemlerden biridir. Kaldıraçlı, birleşik ve ters ETF’ler de dahil olmak üzere, kripto ETF işlemlerini gate.io’da yapabilirsiniz.

4- Vadeli işlem

Vadeli işlemler, riskli olmakla birlikte uzman yatırımcıların kullandıkları bir ticaret türüdür. Vadeli işlemler hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Temel ve teknik analiz bilgilerine tam anlamıyla hakim değilseniz, kesinlikle vadeli işlem yapmamanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir: Donanım Cüzdan Nedir?

Gate.io Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gate.io güvenilir mi?

Kripto para borsalarının güvenliğini denetleyen ve sonuca göre puan veren Crypto Exchange Ranks‘e (CER)’in platform hakkında yaptığı değerlendirmede en yüksek siber güvenlik puanına sahip borsalar sıralamasında 6. Sırada yer almıştır.

Gate.io para nasıl yatırılır?

Gate.io para yatırma işlemi, bankalar üzerinden yapılmamaktadır. Başka bir borsadan satın aldığınız varlıklarınızı transfer edebilirsiniz.

Gate.io mobil uygulaması kolay mı?

Her uygulamada olduğu gibi ilk dönemlerde biraz karmaşık gibi gelse de birkaç defa işlem yaptıktan sonra kolaylıkla kullanmaya başlayacaksınız.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sibel Akın

Merhaba ben Sibel Akın. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Kripto paralar, iş fikirleri, sağlık, teknoloji ve yatırım tavsiyeleri alanında edindiğim tecrübelerimiz sizlere www.sonbilge.net üzerinden sunuyorum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bir konu ancak bu kadar aciklayici ve sade olabilirdir emeginize saglik cok yararli oldu 🚀🚀🚀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu