Kripto Paralar

Gate.io Güvenilir mi, Kullanımı ve Para Yatırma

Gate.io, 2013 yılından bu yana hizmet veren ve dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer alan bir isimdir.

Her geçen gün artan kripto para borsaları, kullanıcılar açısından avantaj sağladığı gibi bazı dezavantajları da beraberinde getirebiliyor. Özellikle adı-sanı bilinmeyen borsalardan uzak durulması gerektiğini bir kez daha hatırlatmakta yarar vardır.

Gate.io

2009 yılından bu yana yeni bir finansal alan olarak hayatımızın merkezine oturmayı başaran kripto paralar ve kripto para borsaları, güvenirlik konusunda soru işaretlerine maruz kalmaya devam ediyor. Ancak buna rağmen yine de altcoin alım satımı yapmak isteyenlerin sayısında, müthiş bir ilerlemenin kaydedildiğini söyleyebiliriz. Açılan yüzlerce kripto para borsası olmasına rağmen kullanıcıların doğru tercihi ya da yanlış tercihlerinden edindikleri deneyim sonucunda, sabit olarak kaldıkları ya da daha fazla güvendikleri birkaç borsa dışında kripto para borsası kalmıyor. Bunlardan biri de global hizmet veren ve güvenliği ile “en güvenilir kripto para borsaları” listesinin 6. Basamağında yer alan gate.io’dur.

Gate.io Tarihçesi

Gate.io Tarihçesi

2013 yılında kurulan Gate.io kripto para borsası, sektörün lider isimlerinden biridir. Kendi ifadeleriyle öncelik verdikleri ‘Önce güvenlik, önce kullanıcılar, dolandırıcılık yok, kötülük yok, dikkatli proje seçimi ve sıfır listeleme komisyonu’ gibi konular, kullanıcı odaklı bir platform olduğunu gösteriyor. 8 yıllık bir deneyimi ile kripto para borsaları arasında “güvenilir borsa” olarak nitelendirilmesinin elbette farklı gerekçeleri de var. Güvenilir trading hacmi, para yatırma hacmi, siber güvenlik ve şeffaflık gibi düzeyler konusunda sürekli ilk 10 borsa arasına girmeyi başaran Gate.io, 2020 itibariyle Gate.io, denetlenmiş% 100 teminat kanıtı sunan ilk ana akım blok zincir varlık trading platformu haline gelmiştir.

Şirketin verdiği verilere göre günlük ortalama 6 milyon ziyaretçisi bulunan gate.io, yaklaşık 400 milyon USD günlük işlem hacmi ile 400’den fazla trading çifti için alım, satım ve yatırım ayrıcalığı sunmaktadır. Çin, Güney Kore, Kanada, Singapur gibi ülkelerde bağımsız business ve operasyon merkezlerine sahip olan kripto para borsası, birçok yönden kullanıcılarına avantaj sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Borsaları Güvenilir mi?

Neden Gate.io?

Neden Gate.io?

Dünya genelinde ciddiye alınabilecek 200’den fazla kripto para borsası bulunmaktadır. Tüm kripto para borsaları, aslında aynı amaçlar doğrultusunda kurulur ve “kullanıcı güvenliği” ile “fonların güvenliği” her kripto para için en büyük kıstas olarak kabul edilir. Ancak başarılı olan Bitcoin siteleri bunu elde edebilirken, geriye kalan borsalar, zaman içerisinde ya kapanırlar ya da çok az kullanıcı sayısına hitap ederler. Gate.io, 8 yıllık geçmişi boyunca ciddi anlamda herhangi bir saldırı ile karşı karşıya kalmamış ve günlük ortalama 6 milyon ziyaretçisi bulunan bir kripto para borsasıdır. Bunun haricinde de gate.io borsasını tercih etmek için önemli bazı nedenler vardır. Bunlar;

  1. Profesyonel ve güvenilir bir ekibe sahip olması,
  2. Çok dilli iletişim ortamı,
  3. Açık kariyer geliştirme kanalları,
  4. Rekabetçi,
  5. Çiftlendirilmiş eğitim modeli.

Gate.io’ya Nasıl Üye Olunur?

Gate.io’ya Nasıl Üye Olunur?

Gate.io’da işlem yapmaya başlayabilmek için öncelikle kayıt olmanız gerekir. İndirimli komisyon indirimlerinden yararlanarak üyeliğinizi oluşturmak için tıklayın.

  1. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada; ülke/bölge, kullanıcı, şifre bilgilerini girdikten sonra “ileri” butonuna tıklayın.
  2. Açılacak yeni sayfada “fon şifresi” diye bir alan gelecek. Bu alan kripto paraların güvenliğini sağlamak için istenen özel bir şifredir.

2 adımda kolaylıkla gate.io üyeliğinizi oluşturduktan sonra hesabınıza giriş yaparak ayarlar bölümünden mutlaka 2FA (İki faktörlü kimlik doğrulaması) ayarını girin. 2FA anahtarınızı oluşturmak için Google Authenticator uygulamasını indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Binance ve Huobi Global Karşılaştırması

Gate.io Avantajları Nelerdir?

Gate.io Avantajları Nelerdir?

Kripto para borsalarının kullanıcılarına yönelik sundukları avantajların geniş olması, daha fazla tercih edilmelerinde önemli bir yere sahiptir. Bu konuda gate.io son derece güzel avantajlar sunarak kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkartmayı başarıyor. Peki, Gate.io’nun sunduğu avantajlar nelerdir?

1- İşlem Çiftleri

Borsalarda en önemli konuların başında işlem çiftleri gelir. Türk borsalarının çok fazla tercih edilmemesinin en büyük nedeni de işlem çifti sayısının az olmasından kaynaklanmaktadır. Gate.io, ağırlıklı olarak BTC, USDT, USDC, TUSD ve ETH ile alım-satım yapılan bir borsadır. USD piyasalarında 287 varlık listelenirken BTC’de 73, ETH’de ise 182 altcoin sergileyen güvenilir Bitcoin sitesi, bu ayrıcalığı ile diğer borsalardan sıyrılmayı başaran bir isimdir.

2- Düşük Ücretler

Kripto para borsalarının kullanıcılarına sunabilecekleri en büyük avantajların başında işlem ücretleri gelir. Gate.io, bu konuda da yine üzerine düşenin en iyisini yaparak kullanıcı deneyimini arttırma ve kullanıcılarını elinde tutma potansiyeline sahip bir sitedir. İlk basamakta tüm işlem çiftleri için alım satımdan alınan komisyon yüzde 0.2 düzeyindeyken 30 günlük işlem hacmi ve tutulan Gate Token (GT) miktarına göre bu oran değişebilmektedir.

3- Transfer Limitleri

Kripto para borsalarının önde gelen isimlerinden biri olan Gate.io, günlük transfer limitlerinde de yine segmentindeki borsalara göre daha güzel avantajlar sağlıyor. Günlük para yatırma işlemlerinde herhangi bir sınır koymayan platform, güvenlik uygulamaları nedeniyle çekim işlemlerine limit koyuyor. Sitenin transfer limitleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

4- Güvenlik

Kripto paraların hayatımıza girmesi, çok uzun bir zaman olmadı. Bu yüzden özellikle borsa seçimi konusunda dikkatli olmak gerekir. Güvenlik önlemleri konusunda ciddi anlamda tedbir almayan borsalardan uzak durmanız gerektiğini aklınızdan çıkartmayın. Gate.io, güvenlik konusunda, Crypto Exchange Ranks‘e (CER) göre, en yüksek siber güvenlik puanına sahip borsalar sıralamasında 6. Basamakta yer almaktadır. Güçlü bir hesap koruması sunan platform, fonların büyük çoğunluğunu soğuk cüzdanlarda tutmaktadır. Bu da olası bir saldırı durumunda, fonların kaybolmasını engellemektedir.

Güvenlik noktasında diğer borsalardan ayrı bir temel özelliğe sahip olan gate.io’ya kayıt olunduğunda ikinci basamakta “fon şifresi” ister. Diğer borsaların hiçbirinde bu özellik bulunmaz. Bunun amacı, fonlarınıza erişebilmek için belirlediğiniz PIN kodunu girmenizdir. Böylelikle mobil cihazınız ya da bilgisayarınız ele geçirilse bile fon şifresini bilmeyen biri, varlıklarınıza herhangi bir şekilde müdahale edemez.

5- 7/24 Müşteri Desteği

Gate.io kullanıcı deneyimini en üst düzeye çıkartmak için platformda yenilikler yapmaya devam ediyor. Bir kullanıcı için en önemli olan unsurların başında gelen destek hizmeti, Gate.io’da en iyi şekilde sağlanmaktadır. 7/24 müşteri desteği sağlaması, kullanıcıların yaşadıkları sorunlar karşısında kısa sürede çözüm bulmalarını sağlıyor. Ancak Türk yatırımcılar için negatif olabilecek bir konu; maalesef gate.io’da Türkçe müşteri desteği bulunmamaktadır. Ancak buna karşın Türkçe telegram kanalından iletişim kurulabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Satoshi Nakamoto Kimdir?

Gate.io’da Neler Yapılabilir?

Gate.io’da Neler Yapılabilir?

Kripto para borsalarının tercih edilmelerinde en büyük nedenlerden biri de borsaların sunduğu ticari seçeneklerdir. Bu konuda gate.io’nun çok fazla ticaret seçeneğinin bulunması, borsanın kullanılmasını etkileyen temel nedenlerindendir. Peki, Gate.io ile hangi alanlarda trade yapabilirsiniz?

1- Spot Trading

Spot trading, her borsada olduğu gibi gate.io’da da bulunan bir özelliktir. Spot piyasalarda, kısa vadeli ya da uzun vadeli alım satım yapılabilir. BTC, USDT, USDC, TUSD ve ETH işlem çiftlerini kullanarak alım-satım gerçekleştirebilirsiniz.

2- Marj Trading

Marjin işlemler, riskli olmasına karşın spot trading işlemlerine göre daha fazla kâr bırakan aynı şekilde daha fazla risk taşıyan alım satım işlemleridir. Gate.io’da yapabileceğiniz ticaretlerden biri de marjin trading işlemleridir.

3- ETF

Borsalarda kullanılan ETF, gate.io’da da yer alan ticari işlemlerden biridir. Kaldıraçlı, birleşik ve ters ETF’ler de dahil olmak üzere, kripto ETF işlemlerini gate.io’da yapabilirsiniz.

4- Vadeli işlem

Vadeli işlemler, riskli olmakla birlikte uzman yatırımcıların kullandıkları bir ticaret türüdür. Vadeli işlemler hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Temel ve teknik analiz bilgilerine tam anlamıyla hakim değilseniz, kesinlikle vadeli işlem yapmamanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir: Donanım Cüzdan Nedir?

Gate.io Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gate.io güvenilir mi?

Kripto para borsalarının güvenliğini denetleyen ve sonuca göre puan veren Crypto Exchange Ranks‘e (CER)’in platform hakkında yaptığı değerlendirmede en yüksek siber güvenlik puanına sahip borsalar sıralamasında 6. Sırada yer almıştır.

Gate.io para nasıl yatırılır?

Gate.io para yatırma işlemi, bankalar üzerinden yapılmamaktadır. Başka bir borsadan satın aldığınız varlıklarınızı transfer edebilirsiniz.

Gate.io mobil uygulaması kolay mı?

Her uygulamada olduğu gibi ilk dönemlerde biraz karmaşık gibi gelse de birkaç defa işlem yaptıktan sonra kolaylıkla kullanmaya başlayacaksınız.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sibel Akın

Merhaba ben Sibel Akın. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Kripto paralar, iş fikirleri, sağlık, teknoloji ve yatırım tavsiyeleri alanında edindiğim tecrübelerimiz sizlere www.sonbilge.net üzerinden sunuyorum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Bir konu ancak bu kadar aciklayici ve sade olabilirdir emeginize saglik cok yararli oldu 🚀🚀🚀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu