kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Gateio Kimlik Doğrulama (KYC) Nasıl Yapılır? 2022

Gateio kimlik doğrulama yapmak için aşağıda görselli olarak yaptığımız şekilde adım adım takip edin.

Gateio Kimlik Doğrulama (KYC) Nasıl Yapılır? 2022
09.11.2022
391
A+
A-

Gate io ayrıcalıklarından yararlanmak için kullanıcılar kayıt olduktan sonra kimlik doğrulama işlemini (KYC) yapmalıdır. Gateio kimlik doğrulama, kayıt olduktan sonra “kısıtlı limit” sorunları ile karşı karşıya kalmamak için yapılması gereken bir işlemdir.

Gateio Kimlik Doğrulama (KYC) Nasıl Yapılır?

Gateio kimlik doğrulama (KYC), son derece basit bir şekilde yapılabilen bir işlemdir. Aşağıda resimli olarak anlattığımız şekilde adımları takip ederek birkaç dakikada kimlik doğrulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

1- Gateio Hesabı Oluşturun

Gateio üyeliği oluşturduktan sonra KYC doğrulama adımlarını uygulayabilirsiniz. Henüz bir hesabınız yoksa %20 komisyon indirimli hesap oluşturmak için tıklayın.

Gate.io kayıt olma hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın

2- KYC Kimlik Doğrulama Sekmesine Gidin

Hesabınızı oluşturduktan sonra giriş yapın ve profil resminin altında yer alan menülerden “KYC Kimlik Doğrulama” sekmesine tıklayın.

3- KYC 1 Doğrulama

Gateio KYC doğrulama

Hesabınızı korumak ve limit kısıtlamasına takılmamak için öncelikle KYC 1 doğrulama adımını geçmeniz gerekmektedir. Gateio kimlik doğrulama aşamasının bu adımında;

 • Hesap türünü seçin (Bireysel-Kurumsal)
 • Ülke seçin
 • Kimlik numarası girin.

4- KYC2 Doğrulama

Gate io KYC doğrulama

Gateio kimlik doğrulama aşamasının ilki KYC1 doğrulama adımını tamamladıktan sonra KYC 2 yaparsanız günlük çekim limitiniz 2,000,000 USDT’ye kadar çıkar ve Gate.io’nun sunduğu tüm ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. KYC 2 doğrulama için aşağıdaki adımları takip edin.

 • Ekranda gördüğünüz KYC2 doğrulamanın altında yer alan “Hemen Doğrula” öğesine tıklayın.
 • Kimliğinizin ön ve arka yüzünü yükleyin.
 • Selfie yükleyin.

Gate io KYC doğrulama adımları yukarıda da bahsettiğimiz gibi son derece basit bir şekilde tamamlanabilecek bir prosedürdür. Herhangi bir sorun yaşamanız halinde, yazımızın altında yorum yazarak yardım alabilirsiniz.

Kripto paraların hayatımıza iyiden iyiye girmesi ile birlikte bazı “olumsuz” durumlar da yaşanmaya başladı. Takip edilebilir bir özelliğinin olmaması, kripto paraların merkeziyetsiz olması ve borsaların da devletler tarafından güvence altında olmaması gibi durumlar, kripto paralarla “kara para aklama”, “terörü finanse etme suçları” gibi birtakım yasadışı faaliyetleri de beraberinde getirdi.

Doğrusunu söylemek gerekirse mevcut durumda devletlerin kripto paraları engellemesi ya da yasadışı faaliyetlerde kullanımını engellemesi bir hayli zordur. Ama bunu en aza indirgemek için istenilen kimlik doğrulama (KYC) prosedürü, olası suçların önüne geçmek için ideal bir yöntemdir.

Gateio ve diğer bütün kripto borsaları, KYC doğrulama isterler. Eğer girdiğiniz borsada kimlik doğrulama yoksa, böyle bir yerin “güvenilir olmadığını” bilmenizde yarar vardır.

Gateio Kimlik Doğrulama (KYC) Avantajları Nelerdir?

Gateio kimlik doğrulama, sadece suçların önüne geçmek için istenen bir prosedür değil. KYC doğrulaması yapan bir kullanıcı, yapmayan kullanıcılardan daha fazla avantaja sahip olur. Peki, KYC doğrulama avantajları nelerdir?

 • Doğrulanmış bir hesapla, daha hızlı ve sorunsuz bir para yatırma ve çekme deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz.
 • Hesabınızın doğrulanması da hesabınızın güvenliğini artırmak için önemli bir adımdır.
 • Paranızın kaybolması ya da çalınması durumuna daha kolay engel olabilirsiniz.
 • Hukuki bir işlem gerektiğinde daha somut sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Para yatırmak için Kimlik Doğrulaması (KYC) zorunlu mu?

Gate io KYC doğrulama (kimlik doğrulama) yapmadan da hesabınıza coin transferi yapabilirsiniz. Ancak para çekmek için KYC doğrulama yapmış olmanız gerekmektedir.

Gate.io para çekme işlemlerinde bazen çekim işlemlerini “riskli” olarak görebilir. Bu tip durumlarda para çekmeye izin vermez. Bunun nedeni de kullanıcının KYC yapmamış olmasıdır.

SSS

KYC için resimlerimi yükleyemiyorum, ne yapmalıyım?

Gate.io KYC doğrulama yaparken yüklediğiniz resimlerin  jpg veya png formatında olması gerekmektedir. Ayrıca 4 MB sınırını aşan resimler kabul edilmez.

KYC doğrulaması ne kadar sürer?

Gateio KYC doğrulaması yarım saat ile 12 saat arasında sürmektedir. Doğrulama durumunda herhangi bir para çekme işleminiz varsa (KYC gereklidir), hem KYC1 hem de KYC2’den geçmeniz gerekmektedir. Aksi halde para çekemezsiniz.

KYC belgelerim neden reddediliyor?

Gateio KYC belgelerinin reddedilmesinin farklı nedenleri vardır. Hesabınızı doğrulamak için pasaportehliyet veya kimlik kartı gibi belgelerle hesabınızı doğrulayabilirsiniz.

KYC belgelerinin reddedilmesi nedenleri şunlar olabilir;

 • Yüklediğiniz belgelerin geçerliliği yoktur.
 • Selfi çekiminde yanlış resim yükleme
 • Girdiğiniz isim ile ibraz ettiğiniz kimlik, ehliyet ya da pasaport ile aynı olmaması.

Hesap kimliğimi nasıl kontrol ederim?

Gate.io KYC doğrulama

Profil resminize tıkladıktan sonra açılır menünün üst kısmında “UID” yazan yere tıklayarak kontrol edebilirsiniz.

SORUMLULUK REDDİ BEYANI: Sitemizde yer alan kripto borsaları ile herhangi bir ortaklığımız bulunmamaktadır. Kripto paralar, yüksek risk içerek yatırım araçlarıdır. Sonbilge.Net, uğrayacağınız herhangi bir zararı garanti etmez.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.