kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Gateio Startup (Ön Satış) Nedir, Nasıl Katılabilirim? 2022

Gateio Startup (Ön Satış) Nedir, Nasıl Katılabilirim? 2022
09.11.2022
878
A+
A-

Gateio startup programı, kullanıcıların henüz coin projesi listelenmeden önce ön satıştan projeye katılmalarını sağlayan bir programdır.

Gate.io kripto borsası, kullanıcı deneyimini yüksek tutan ve farklı ticaret türleriyle kazanç modelleri sunan bir borsadır. “Startup” ya da diğer adıyla “ön satış” da borsanın yine kullanıcılarına sunduğu avantajlı ticaret modellerinden bir diğeridir.

Gate io ön satış, platformun kullanıcılarını ödüllendirmek için “belirsiz zaman aralıkları” ile sunduğu bir ticaret modelidir. Startup ya da ön satış, VIP ve GT kullanıcıları çeşitli token airdrop avantajlarından yararlanabildikleri bir programdır.

Gate.io Startup Nedir?

Gateio startup

Gate.io startup, henüz listelenmemiş kripto paraları önceden satın almaya denir. Geleneksel olarak “ön satış” terimi ile aynı olan startup programında kullanıcılar ucuzdan satın aldıkları coini listelenme zamanında yüksek fiyattan satarak kazanç elde ederler.

VIP 1 seviyesindeki kullanıcıların katılabildikleri Gate.io startup etkinliği, için KYC (kimlik doğrulama) şartı bulunmaktadır. Eğer programa katılarak ön satıştan coin satın almak istiyorsanız KYC doğrulaması yapmayı ve VIP1 seviyesine çıkın.

Birçok yönden avantajı bulunmasından dolayı Gate.io startup, kripto borsası kullanıcılarının ilgisini çekiyor. Elbette Binance, Huobi gibi borsalarda da startup etkinlikleri düzenlenmektedir. Ancak Gate borsası, gem coinler açısından diğer borsalardan çok daha zengin olduğu için özellikle ön satıştan coin satın almak isteyenler, Gate borsasını tercih etmektedir.

Gateio Startup Avantajı Nedir?

Ticaretin her alanında bir mal/değer alınırken kazanılır. Yani bir ürünü ucuza alıp pahalıya satmak, ticaretin en temel kurallarındandır. Gate.io ön satış da tam olarak böyle bir ticaret tipidir.

Peki, Gate io ön satış avantajları nelerdir?

 1. Ön satıştan alınan kripto projelerinin fiyatı düşüktür.
 2. Alınan kripto projeleri, listelendikten sonra fiyatları yükselir, satış yapan kullanıcı daha fazla para kazanır.
 3. Ön satışlar, belirli bir oranda yapılır, ilk satın alanlar daha uygun fiyatlarla satın alırlar.

Gateio Startup’a Nasıl Katılabilirim?

Gateio startup programına katılmak için platformun belirlediği birtakım kurallar bulunmaktadır. Bunlara sahip olan kullanıcılar, startup etkinliğine katılabilirler.

 • Startup Satışına katılmak için, VIP 0 kullanıcılarının en az 500 USD değerinde varlığa sahip olmaları gerekir ve katkı payı VIP 1 kullanıcı payının 1/4’ü oranında sunulacaktır;
 • VIP 1 ve üzeri için VIP seviyesi ne kadar yüksekse katkı payı da o kadar yüksek olacaktır. Kullanıcılar KYC doğrulaması (kimlik doğrulama) yaptıkları hesapları ile yalnızca bir kez katılabilir.
 • Satın alma limiti: Tek bir kullanıcı için maksimum abone limiti 1000 hissedir; VIP seviyesi ile maksimum abonelik tahsisi arasındaki ilişki: maksimum abonelik sayısı (abone olunan nihai gerçek hisse sayısı değil) = VIP seviyesinin karesinin 10 ile çarpımı şeklindedir.

Örneğin;

VIP2 kullanıcıları 2*2*10=40 paylaşıma kadar abone olabilir
VIP3 kullanıcıları 3 * 3 * 10 = 90 paylaşıma kadar abone olabilir

 • Kullanıcıların emirlerini verdikten sonra satış sonucunu açıklayana kadar hesaplarında satın alma için yeterli bakiye (alış bedelini aşan) olduğundan emin olmaları gerekir. Yetersiz bakiye, satın alma emrinin iptaline neden olacaktır.
 • Yukarıdaki koşulları yerine getiren kullanıcılar arasında Gate.io tüm nitelikli emirleri toplar ve tokenleri bireysel satın alma emirlerinin, toplam satın alma emirlerine oranına göre dağıtımı yapılır.

Yukarıdaki kriterlere uygun iseniz, aşağıdaki adımları takip ederek Gateio startup programına katılma hakkına sahip olursunuz.

Adım 1: Gate io hesabınıza giriş yapın. Henüz bir hesabınız yoksa tıklayın.

Adım 2: Sayfanın üst kısmında yer alan menüler arasından “Startup” üzerine tıklayın. Mobil uygulama kullanıcısı iseniz Gate io startup sayfasına erişmek için sol üstteki menüye gidin ve “Startup” sekmesine tıklayın.

Gate.io ön satışa girme

Adım 3: Yukarıdaki adımlardan sonra resimde görüldüğü gibi “Emir Ver” butonuna  tıklayın, katılım koşullarını sağlamanız durumunda emriniz işleme alınacaktır.

Adım 4:  Emir verdikten sonra satın alabileceğiniz miktarı ve desteklenen kripto para türlerini kontrol edin ve daha sonra emir tutarını girin. (Emir tutarı, projede belirlenen maksimum emir tutarını geçmemelidir.)

Adım 5: Son adımda, proje detaylarını onaylamanız gerekecek. Minimum tutar, KYC doğrulaması adımları gibi adımları tamamladıktan sonra emrinizi gönderebilirsiniz.

Gateio Startup Sonuçlarını Nasıl Görebilirim?

Yukarıda anlattığımız şekilde Gateio startup programına dahil olabilirsiniz. Ön satış sonuçlarını görmek için “Emirler” bölümünden “Startup sonuçları” sekmesine tıklayın. Ekranda, katılımınızın onaylandığını ya da reddedildiğini görebilirsiniz.

Gate io’da katıldığınız startup emirleri bazen reddedilebilir. Bunun nedenini de yine sonuç sayfasından inceleyebilirsiniz.

Gate.io ön satış sonucu

Mobil Uygulamadan Gate.io Startup’a Katılma

Geliştirilmiş bir platform olarak kullanıcılarına sunulan Gate.io, masaüstü ve mobil uygulama üzerinden de Gateio startup programına katılmayı sağlıyor.

Gate.io mobil uygulama üzerinden ön satış programına katılmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Adım 1: Gate.io hesabınıza giriş yapın. Eğer hesabınız yoksa, buraya tıklayarak %20 komisyon indirimi kazanarak hesabınızı oluşturun.

Adım 2: Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfada yer alan “Startup” butonuna tıklayın.

Gate.io mobil startup

Adım 3: Açılan sayfadan listelenen startup coinlerinden istediğinizi seçin.

Gate.io mobil startup

Adım 4: Yukarıdaki adımlardan sonra resimde görüldüğü gibi “Emir Ver” butonuna  tıklayın, katılım koşullarını sağlamanız durumunda emriniz işleme alınacaktır.

Adım 5:  Emir verdikten sonra satın alabileceğiniz miktarı ve desteklenen kripto para türlerini kontrol edin ve daha sonra emir tutarını girin. (Emir tutarı, projede belirlenen maksimum emir tutarını geçmemelidir.)

Aynı şekilde ön satış sonuçlarını görmek için yine “Emirlerim” sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Eğer emriniz reddedilmişse de yine bunun nedenini ayrıntılı bir şekilde sayfada görebilirsiniz.

Gate io Startup’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yukarıda anlattığımız şekilde işlem yaparak Gateio startup programına katılabilirsiniz. Ancak Startup programına katılırken aşağıdaki hususlara dikkat ederek işlem yapmanız gerekmektedir.

 1. Gate io ön satışına katılabilmek için belirlenen tüm şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.
 2. Startup kuralları, coin projesine göre değişiklik gösterdiği için “Daha fazla” butonuna tıklayarak kurallara ulaşın.
 3. Ön satış programındaki çoğu proje, başlangıç aşamasındaki blockchain projeleridir. Satın almadan önce proje hakkında ayrıntılı bilgi edinin, yasal ve düzenleyici ortam gibi sorunların oluşmaması adına doğru şekilde hareket edin.

Gateio Startup Programı Güvenilir mi?

Gate.io ön satış programı, platformun güvencesi altında sunulmaktadır. Platformun güvenilir olması, sunduğu programların da güvenilir olduğu anlamına gelmektedir.

Kullanıcı varlıklarını ve kişisel bilgilerini güven altında tutmak adına gerekli tüm çalışmaların sürekli olarak yapıldığı platform, dünyanın en güvenilir kripto borsaları arasında yer almaktadır.

Gate.io güvenilir mi?” yazımızı inceleyerek borsa hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

SORUMLULUK REDDİ BEYANI: Sitemizde yer alan kripto para ve kripto borsaları ile ilgili paylaşımlarımız “yatırım tavsiyesi değildir.” Ziyaretçilerimiz, risk analinizi kendileri yaparlar.

SSS

2FA Kodu alamıyorum, Authenticathora erişimim yok

2FA kodu almak için Google Google Authenticator uygulamasını indirmeniz ve kurmanız gerekmektedir.

Neden KYC yapmalıyım?

KYC doğrulaması, kripto para dolandırıcılığı ve terörü finanse etme suçlarının önüne geçmek için borsaların istediği bir kimlik doğrulamasıdır. KYC yapılmadan startup programına katılamazsınız.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

 1. Ahmet dedi ki:

  Gate.ip startup ile ilgili yazdığınız yazdı gayet güzel olmuş, teşekkür ederim.