kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Gate Türkiye (GateTR) Nedir, Güvenilir mi, Avantajları Nelerdir?

Gate Türkiye (GateTR), Türkiye’deki kullanıcıların kolaylıkla işlem yapmaları ve para yatırma-çekme işlemlerini güvenilir bir şekilde yapmaları için oluşturulmuş bir uygulamadır.

Gate Türkiye (GateTR) Nedir, Güvenilir mi, Avantajları Nelerdir?
01.12.2022
435
A+
A-

Gate Türkiye (GateTR), Türkiye’deki kullanıcıların platformu daha rahat bir şekilde kullanmalarını sağlamak amacıyla Türkçe dil problemlerini çözdü. Ayrıca yakın bir zaman içinde GateTR olarak uygulamasını kullanıcılarına sunacak.

GateTR kayıt

Hong Kong Merkezli kripto borsası Gateio Türkiye’de resmen faaliyetlerine başladı. Yakın zamanda Gate TR olarak kullanıcılarının Türkiye’deki bankalardan Türk lirası yatırma işlemini destekleyecek platform, özellikle gem coin yatırımcılarının ilgi odağı bir borsadır.

2013 yılından bu yana 10 milyondan fazla kullanıcısına hizmet sağlayan Gate.io, 190’dan fazla ülkede faaliyet  göstermektedir. CER tarafından 2020’de “en güvenilir kripto para borsası” olarak seçilen Gateio, Türkiye’deki yatırımcılarına ulaşmak için geçtiğimiz Haziran ayından itibaren resmen faaliyetlerine başladı.

%20 komisyon indirimi ile Gate.io üyeliği oluşturmak ve ayrıcalıklardan yararlanmak için buraya tıklayın.

Türkiye’de faaliyetlerine başladığı dönemlerde Gate. io Türkiye hakkında değerlendirmede bulunan Gate.io Türkiye Genel Müdürü Kafkas Sönmez;

“Öncelikle bir blockchain profesyoneli olarak Gate.io gibi global bir markanın Türkiye’ye adım atmasından büyük mutluluk duyuyorum. Gate.io sektörün en köklü ve en büyük şirketleri arasında yer alıyor. Gate.io, Türkiye’nin kripto paralarda ne kadar öncü bir şirket olduğunu da bilen ve ülkemize değer veren bir borsa. Geçtiğimiz hafta itibariyle Genel Müdür olarak Türkiye operasyonunun başına geçtim ve Türkiye ile ilgili projelerin yönetimini ekibimle ele aldık. Global ölçekteki en büyük altıncı borsanın Türkiye pazarına adım atması yatırımlar açısından büyük değer taşıyor. Gate.io’nun globaldeki başarısını ülkemizde de en iyi seviyeye getirmeyi amaçlıyoruz. Bu kapsamda 2022 sonuna kadar kuracağımız deneyimli bir ekiple Türk yatırımcılara hizmet verecek olmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Gate. io Türkiye’nin sektörümüz adına öncü bir yolculuk olacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Gateio Türkiye Avantajları Nelerdir?

Gatetr

Gateio’nun hali hazırda Türkiye’deki kullanıcılarına yönelik GateTR uygulaması yok. Ancak şirket yetkililerinden edindiğimiz bilgiye göre Aralık başında uygulamanın resmen faaliyete gireceğini öğrendik. Peki, Haziran ayında Gate.io Türkiye olarak hizmet veren platformun kullanıcılarına sunduğu avantajlar neler?

Türkçe Dil Desteği

Gate. io’nun en büyük eksiklerinden biri Türkçe dil sorunu idi. Şimdilerde de sitenin pek anlaşılır bir dil kullandığını söylemek mümkün değil. Fakat, şirket personellerinden edindiğimiz bilgilere göre Gateio ekibi, Türkçe dil konusunda azami derecede çalışmalarına başladı. Önümüzdeki günlerde özellikle Gateio Türkiye’nin uygulaması ile faaliyete başlaması ile Türkçe dil sorununun büyük bir ölçüde çözüleceğini söyleyebiliriz.

Arayüz Kullanımı

Gate. io temelde Çinceyi destekleyen bir platform olduğu için kullanıcılar için biraz sıkıcı olabiliyordu. Ancak GateTR ile birlikte %100 olmasa da kullanımın kolaylaştığını söyleyebiliriz.

Affiliate Ayrıcalığı

En iyi kripto para borsaları arasında yer alan GateTR (Gate Türkiye), Türkiye’deki kullanıcılarına avantajlı fırsatlar sunma konusunda ciddi anlamda çalışmalar yapıyor. Affiliate programı da bunlardan biri.

Daha önceleri de Gateio affiliate çalışmaları vardı. Ancak kazançlar diğer borsalardan çok daha farklı değildi. Şimdilerde birçok farklı özelliği ile öne çıkıyor.

Gate.io affiliate hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Gate TR Hangi Bankalarla Çalışıyor?

Gate Türkiye (GateTR), Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile anlaşmalıdır. Ancak diğer banka kullanıcıları FAST işlem yaparak 7/24 para transferi ve para çekme işlemi gerçekleştirebilmektedir. FAST işlem yapmayan kullanıcılar ise mesai saatleri içerisinde Gate TR para transferi yapabilirler.

Gate Türkiye’de para transferi yaparken kullanıcılar herhangi bir ücret ödemezler. %0 komisyon kesintisi ile kolaylıkla para transferi yapılabilmektedir.

Gate TR Para Çekme Limiti Var mı?

GateTR uygulamasından banka hesabınıza sınırsız para çekme işlemi yapabilirsiniz. Ancak para yatırma işlemlerinde günlük limit 10 milyon TL olarak belirlenmiştir.

Gate TR Kayıt Nasıl Yapılır?

Türkiye’deki yatırımcıların işini kolaylaştırmak amacı ile Gate.io tarafından geliştirilen GateTR platformuna kayıt olmak son derece kolaydır. Aşağıdaki adımları uygulayarak %10 komisyon indirimli Gate TR hesabınızı oluşturabilirsiniz.

  • Kayıt ol sayfasına ulaşmak için tıklayın
  • Açılan sayfada mail adresinizi ve şifrenizi girin. (Mail adresi, Gate.io’da kullandığınız mailden farklı olmalıdır.)
  • Belirttiğiniz e-posta adresinize gelen doğrulama kodunu girin.
  • KYC doğrulama yapın.

Yukarıda anlattığımız şekilde işlem yaparak Gate Türkiye üyeliğini gerçekleştirebilirsiniz.

Sonuç olarak; Gateio Türkiye, yakın zamanda gelecek Gate.TR uygulaması ile birlikte çok daha işlevsel bir alana dönüşecek. Diğer kripto borsaları ile kıyaslandığında da önemli ölçüde avantajlı bir platform olması, borsanın Türkiye’deki kullanıcı sayısının artmasını sağlayacak.

SSS

GateTR Türkiye güvenilir mi?

Gate.io Türkiye, platformun kendi güvencesi altında olan bir platform olup güvenliği de yine global ekip tarafından sağlanmaktadır.

Gate Türkiye'de vadeli işlem var mı?

Türkiye’de kripto para borsaları ile ilgili yapılan düzenlemede, vadeli işlem (marjin ticaret) yapılmasına izin verilmemektedir. Bu nedenle Gate Türkiye’de vadeli işlem olmayacak.

Gate.io Türkiye ne zaman açılacak?

Resmi olarak Türkiye’de Haziran 2022 tarihinde başlayan Gate.io Türkiye’de resmi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Ancak uygulamanın Aralık 2022’de kullanıcıların kullanımına sunulacağı ön görülüyor.

SORUMLULUK REDDİ BEYANI: Sitemizde yer alan kripto borsaları ile herhangi bir ortaklığımız bulunmamaktadır. Kripto paralar, yüksek risk içerek yatırım araçlarıdır. Sonbilge.Net, uğrayacağınız herhangi bir zararı garanti etmez.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 3]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.