ref: refs/heads/v3.0
kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

IMDb Puanı Yüksek 10 Yabancı Korku Filmi

IMDb Puanı Yüksek 10 Yabancı Korku Filmi
07.08.2020
352
A+
A-

Imdb puanı yüksek olan 10 yabancı korku filmi listemiz, korku filmi severlerin dikkatlerini çekecektir. Ters köşe yapan bu filmler sizi oldukça fazla şaşırtmayı başaracaktır.

Canı sıkılanlar ve ne yapacağını karar veremeyenlerdenseniz tam yerine geldiniz. Zamanınızı film izlemekle ve biraz da korkmakla geçirmek istiyorsanız bu filmler sizin hem can sıkıntınızı giderecek hem de ne olduğunu anlayamadan kendinizi korku filmi dünyasına kapılmış bir halde bulacaksınız. İşte Imdb puanı yüksek olan 10 yabancı korku filmi

Imdb Puanı Yüksek 10 Yabancı Korku Filmi

Sizin için hazırladığımız ve izlerken korkudan birbirinize sokulacağınızdan emin olduğumuz en iyi korku filmleri hakkında bilgi vermeye başlayalım. İşte en iyi 10 korku filmi

  1. It (2017) – O (Imdb 7,3)
  2. Don’t Breathe (2016) – Nefesini Tut (Imdb 7,1)
  3. Bone Tomahawk (2015) – Kemik Balta (Imdb 7,1)
  4. The Invisible Man (2020) – Görünmez Adam (7,1)
  5. Platform (2019) – (Imdb 7,2)
  6. Kutsal Geyiğin Ölümü (2017) – (Imdb 7,1)
  7. Grave (2016) – Çiğ (Imdb 7,2)
  8. Kalıtsal (2018) – Ayin (Imdb 7,3)
  9. Train to Busan (2016) – Zombi Ekspresi (Imdb 7,5)
  10. Çık (2017) – Kapan (Imdb 7,7)

1- It (2017) – O (Imdb 7,3)


It filmde anlatılanlar küçük bir kasabada yaşayan 7 çocuğu anlatıyor. Bu 7 arkadaşın hepsi de gittikleri okullarda dışlanan çocuklardır. Bir yandan ergenlik sorunları ve bir yandan da hayatın getirdiği zorluklarla başa çıkmaya çalışan çocukların beklenmedik bir anda başlarına bir felaket gelir. Daha sonra ardı arkası kesilmeyen korkunç olaylar peşlerini bırakmaz.
İlginizi Çekebilir: Kuzuların Sessizliği Filmi Konusu ve Film Karakterleri

2- Don’t Breathe (2016) – Nefesini Tut (Imdb 7,1)


En çok izlenen korku filmlerinden olan Nefesini Tut filmi, bir adamın evine girerek yakalanmadan hırsızlık yapmak isteyen gençleri anlatıyor. Planları oldukça basitti ve yapmaları gereken tek şey kör bir adamın evine girip kilitli olan odanın kapısını açmaktı. Fakat başlarına gelecekleri asla tahmin edememeleri onların sonunun gelmesine neden oldu.
İlginizi Çekebilir:Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Film Önerisi

3- Bone Tomahawk (2015) – Kemik Balta (Imdb 7,1)


Kemik Balta filmi, dört cesur adamın yamyam kabilesinin elinden bir frup esiri kurtarma hikâyelerini anlatıyor. Eski usül western konseptine göre çekilmiş olan Kemik Balta, eşsiz bir estetik görüntüye ve kusursuz kurgusuyla herkesin dikkatlerini üzerine çekmeyi başaracak nitelikte bir film.
İlginizi Çekebilir: Münir Özkul Kimdir? Hayatı ve Oynadığı Filmler

4- The Invisible Man (2020) – Görünmez Adam (7,1)


Görünmez Adam filmi, Cecilia Kass’ın zeki ve varlık bir bilim insanıyla birlikte yaşadığı ilişki sırasında gördüğü fiziksel ve ruhsal şiddeti bizlere gösteriyor. Erkek arkadaşının aşırı baskıcı ve kontrolcü olması üzerine hayatının kâbusa dönmeye başladığını hisseden Cecilia Kass, ondan kurtulmak istemeye başlamıştır. Daha sonra ondan ayrıldıktan sonra o adamın öldüğü haberinin ardından Cecilia’ya mirasının büyük bir kısmını bıraktığı öğrenilir. Olayların devamında ise Cecilia akıl sağlığını kaybetmeye doğru adım adım ilerlemiştir.
İlginizi Çekebilir: Münir Özkul’un En Çok Beğenilen 10 Sinema Filmi

5- Platform (2019) – (Imdb 7,2)

Platform, en çok izlenen korku filmi listemizde önemli bir yere sahip. Bir hapishane hayatını anlatan bir film. Her hücrede iki mahkûm olan hapishanede günde bir öğün yemek veriliyor ve o yemekler de yukarıdan aşağıya atılarak gönderiliyor. Üst kattaki mahkûmlar yiyecek almak için çabalarken alt kattaki mahkûmlar zamanla daha fazla vahşileşir ve açlıkla baş etmeye çalışır.
İlginizi Çekebilir: Her İzlendiğinde Güldüren En İyi Yeşilçam Komedi Filmleri

6- Kutsal Geyiğin Ölümü (2017) – (Imdb 7,1)


Dr. Steven Murphy, tanınmış bir kardiyovasküler cerrahtır. Eşi Anna ve başkalarına örnek olacak nitelikteki ve 12-14 yaşlarında olan çocuklarıyla kusursuz bir hayat yaşamaktadırlar. Steven’ın evlatlık olarak aldıktan ve sahip çıktıktan sonra Martin, bu kusursuz dengeyi bozmak üzeredir. Martin, evlatlık olduğu hissini unutmaya çalışarak aileye çeşitli yollarla daha çok dahil olmak için uğraşması yavaş yavaş ailenin huzurunu kaçırmaya başlar. Martin’in asıl amacı ve yaptığı suçlar ortaya çıkınca Steven’ın yaşadığı hayal kırıklığı gerçekten anlatılamaz.

7- Grave (2016) – Çiğ (Imdb 7,2)


16 yaşında genç bir kadın olan Jutine, herkes gibi olan bir kadındır. Veteriner bir aileye sahip olan Justin’e de onlar gibi olmak ister. 16 yaşında veterinerlik fakültesine girmeyi başaran ve oldukça çalışkan olan Justine, üst sınıfların yarattığı sıkıntı ve okul hayatının verdiği zorluklarla baş etmeye çalışırken cezbedici ve acımasız bir hayatın onu beklediğinin farkında değildir. Veteriner olan ailesine karşı gelerek çiğ et yemesi üzerine kendi içerisinde barındırdığı kötülükleri ortaya çıkarmanın yalnızca başlangıcı olacaktır. Çiğ filmini izlerken gözlerinizi ayıramayacaksınız.

8- Kalıtsal (2018) – Ayin (Imdb 7,3)

Ayin filminde, Graham ailesinin anaerkili olan Ellen’in ölümünün ardından kızı, ailesi hakkında gizli kalmış bilgileri ve yaptıkları şeyleri tek tek öğrenmeye başlamıştır. Öğrendikleri şeylerin gizemi ve karanlık yönü çoğalmaya başladıkça aile fertleri kendilerine miras kaldığını düşündükleri şeylerden kurtulmanın yollarını aramaya başlarlar. Uğursuzlukların ve gizemli karanlıkların ailevi trajediler yaşanmasına neden olduğu bu filmin etkisinden çıkamayabilirsiniz. Bu korku filmi, korku sınırınızı oldukça zorlayacaktır.

9- Train to Busan (2016) – Zombi Ekspresi (Imdb 7,5)


Imdb puanı oldukça yüksek bir korku filmi olan Zombi Ekspresi, sizi oldukça etkileyecektir. Sok-woo, işinin yoğunluğundan dolayı kızını ilgisiz bırakmaya ve ihmal etmeye başlamıştır. Kızının doğum gününde çok ısrar etmesi üzerine onu eski eşinin yanına götürmeye karar verir. Trene bindiklerinde çok tehlikeli etkileri olan bir virüsün bulaştığı kadın o virüsü trendeki herkese yaymaya başlar. Trendeki herkesin tek tek zombiye dönüşmesi üzerine sebebinin ve nasıl çıktığı bilinmeyen virüs yavaş yavaş tüm ülkeye yayılmaya başlar. Sok-woo ve kızı trende tüm çabalarıyla hayatta kalmaya çalışırlar. Soluksuz izleyeceğiniz filmlerden biri olan Zombi Ekspresi filmini izlerken gözlerinizi ekrandan ayıramayacaksınız.

10- Çık (2017) – Kapan (Imdb 7,7)


Kapan, siyahi gençlerin akıl almaz olaylarla karşılaşmasını anlatır. Siyahi bir genç olan Chris’in sevgilisi Rose ile kusursuz bir ilişkisi vardır. Bir gün Rose, sevgilisi Chris’i ailesinin mülküne davet eder. Kızın ailesinde bir tuhaflık olduğunu anlayan Chris, zaman geçtikçe mülkteki siyahilerin tek tek ortadan kaybolduğunu fark etmeye başlar. Chris, bir şeylerin ters gittiğinin farkına vardığında kurtulması pek mümkün bir durumda olmayacaktır. Bu korku filmi size bildiğiniz tüm gerçeklikler konusunda şüpheye düşürecektir.

Sık Sorulan Sorular

Korku Filmleri Neden Sevilir?

Birçok alt dalı olan korku filmleri iyi çekildiği takdirde izleyicileri farklı yerlere sürükler ve ilgi çekici bir hal aldığı için çok sevilir.

Türk Sinemasının İlk Korku Filmi Ne Zaman Çekilmiştir?

Türk sinema tarihinde ilk defa çekilen korku filmi, Aydın Arakon'un 1949'da yönettiği Çığlık filmidir.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.