kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Acil Durumlarda Arayabileceğiniz 2022 Acil Durum Numaraları

Acil Durumlarda Arayabileceğiniz 2022 Acil Durum Numaraları
28.09.2022
218
A+
A-

Gün içerisinde her şey olağan bir şekilde devam eder. Ancak acil durum numaraları adından da anlaşılacağı üzere her an lazım olur.

Acil durum numaralarını akılda tutmak şimdilerde daha kolay! Özellikle Acil 112 hattının birçok konuda vatandaşlara yardımcı olması, küçük büyük herkesin kolaylıkla acil durumlarda arayabilmelerini kolaylaştırıyor.

Tabi ki tek lazım olan acil durum numaraları 112 değil. Doğalgaz, elektrik, su, telekomünikasyon gibi alanlarda da acil durumlarda arayabileceğiniz numaralar, hayati önem taşır.  İşte acil durumlarda arayabileceğiniz 2022 acil durum numaraları listesi.

  • Acil Servis 112: 112 nolu çağrı merkezi polis, jandarma, itfaiye, sahil güvenlik ve orman yangıları ihbar hatları ile birleşmiştir.
  • Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi 184
  • Gaz Arıza 187
  • Tüketici Danışma Hattı 175
  • Elektrik Arıza 186
  • Su Arıza-Fatura Bilgileri 185
  • Alo AFAD 122

AFAD Numarası: 122

Yaşanabilecek durumlardan biri de sel, su baskını, deprem, heyelan, patlama, boğulma, mahsur kalma ve kaybolma gibi durumlardır. Bu tip durumlarda aranması gereken numara AFAD numarasıdır. 122 nolu numarayı arayarak bu tip durumlar için yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Alternatif Acil Durum Numaraları

Hayati önem taşımayan ancak gündelik hayatta lazım olabilecek bazı acil durum numaraları da işinizi kolaylaştırabilir. Örneğin Turkcell müşteri hizmetleri numarası, Superonline müşteri hizmetleri numarası, Vodafone müşteri hizmetleri numarası gibi günlük hayatınızda lazım olabilecek telefon numaralarını da bilmenizde yarar vardır.

İşte herhangi bir durumda lazım olabilecek alternatif acil durum numaraları.

Vodafone müşteri hizmetleri numarası: 542

Vodafone müşterisi olmayanlar yani başka operatörden Vodafone müşteri hizmetlerine bağlanmak için 0 (542) 542 00 00’ı arayarak ulaşabilirsiniz.

Turkcell Müşteri Hizmetleri Numarası: 532

Turkcell müşterisi olmayan kullanıcıların acil durumlarda Turkcell müşteri hizmetlerine ulaşmak için 0532 532 00 00 numarasından arayarak müşteri hizmetlerine ulaşabilirler.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Numarası: 444 1 444

İster mobil ister sabit internet isterseniz de kurumsal çözümler için Türk Telekom müşteri hizmetleri numarasına ulaşmak için 444 1 444 numarasını arayabilirsiniz.

7/24 hizmet veren Türk Telekom müşteri temsilcileri ile görüşerek yaşadığınız problem hakkında bilgi alabilir, çözüm alarak sorununuzu kısa sürede çözüme ulaştırabilirsiniz.

Superonline Teknik Destek Numarası: 0 850 222 1 222

7/24 yaşadığınız Superonline problemlerine karşı 0 850 222 1 222‘yi arayarak doğrudan çözüm bulabilirsiniz. Kısa sürede yanıt veren müşteri temsilcileri, internet bağlantı problemleri, modem problemi gibi yaşanabilecek tüm olası durumlarda yardımcı olmaktadır.

Acil Durum Numaraları Değişti mi?

2022 yılında 112 acil durum numarası, birçok durum için hizmet vermektedir. İçişleri Bakanlığı’nın acil çağrı numaraları düzenlemesine göre, tüm acil numaralar şu anda ambulans için kullanılan 112 Acil Servis numarasından ulaşılmaktadır.

Acil Durum Numaraları Ne İşe Yarar?

Gündelik hayatta insanın başına gelebilecek birçok durum vardır. Bunların bazılarını kendi başınıza çözebilseniz de bazı durumlarda yardım almanız gerekir. Hırsızlık olayları, yangın, hastalık durumu, doğalgaz kazaları, elektrik kesintileri vs. gibi birçok durumda yardıma başvurmanız gerekir.

Evinizde ya da dışarıda iken yaşayabileceğiniz olası durumlara karşı acil durum numaraları ezberinizde ise işiniz daha da kolaylaşacaktır.

Yukarıda saydığımız 2022 acil durum numaraları, aktif olarak vatandaşlara hizmet vermektedir. Dilediğiniz zaman 7/24 ulaşabileceğiniz acil durum numaraları ile hayati önem taşıyan konularda rahat edebilirsiniz.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.