Anne Çocuk

En İyi Devam Sütü Markaları ve Fiyatları

En iyi devam sütü, anne sütünün yetersiz kalması ya da olmaması durumunda başvurulan dört ila altı ay ve iki yaş arasındaki bebekler için özel olarak üretilen, anne sütü veya bebek maması haricinde bebeklerin kolay tükettiği besindir.

Her anne-baba için bebeği önemlidir fakat bazı annelerin sütünün yetersiz olması durumunda, mecburi olarak bebek maması kullanılmaktadır. Ancak dikkat edilmesi gereken en önemli şey, en iyi bebek maması tercih etmeye dikkat edilmesidir.

En iyi Bebek Devam Sütü Hangisidir?

En iyi devam sütü markaları ve fiyatları

Bebek devam sütü seçimi, ciddi anlamda dikkat edilmesi ve üzerinde durulması gereken bir konudur. Piyasada çok sayıda bebek maması markasının bulunması, tercihi zorlaştırsa da en iyi bebek maması markaları hakkında bilgi edindikten sonra tercih etmek daha doğrudur.

En İyi Devam Sütü Markaları ve Fiyatları

En iyi devam sütü markaları ve fiyatları hakkında yaptığımız araştırmalarımızın sonuçlarını sizlere sunmak istedik. İşte en iyi bebek maması markaları ve fiyatları…

Hipp 2 Organik Devam Sütü1- Hipp 2 Organik Devam Sütü

600 gr. 6-12 Ay arası kullanıma uygun formda üretilen Hipp 2 organik devam sütü, tamamen organik süt kullanılarak üretilmiştir.

Karbonhidrat kaynağı olarak sadece laktoz içeren Hipp 2 organik devam sütü, güven içinde kullanabileceğiniz en iyi bebek maması çeşitlerinden biridir.

Hipp 2 organik devam sütü, ortalama fiyatı 100-110 TL arasındadır.

2- Golden Goat Keçi Sütü Bazlı Devam Sütü 2

6-12 ay arası bebekler için kullanımı uygun olan Golden Goat Keçi Sütü Bazlı Devam Sütü 2, doğum sonrasında anne sütü ile beslenmeyen bebeklere uygun olarak üretilmiştir.

Yeni Zelanda’da DGC (NZ) Ltd. tarafından kendi çiftliklerinde yetiştirilen keçilerin sütü kullanılarak üretilen bebek maması, en iyi bebek maması markaları arasında yer alan Golden Goat tarafından üretilmektedir.

Kolay sindirilebilir proteinlerle üretildiği için bebeklerde gaz sorununa neden olmayan devam sütü, ilave şeker, Palm yağı, Soya ve Nişasta içermemektedir.

En iyi devam sütü seçenekleri arasında olan Golden Goat Keçi Sütü Bazlı Devam Sütü 2 fiyatı ortalama 100 TL’dir.

Evolvia 2 NutriPRO Plus3- Evolvia 2 NutriPRO Plus

Bebeklerde altıncı aydan itibaren kullanıma uygun olarak üretilen Evolvia 2 NutriPRO Plus, biberon ile bebeğe verilecek formda imal edilmiştir.

Türk Gıda Kodeksi Bebek Formülleri ve Devam Formülleri Tebliği’ne uygun şekilde üretilen Evolvia 2 NutriPRO Plus; A vitamini, D vitamini, E vitamini, K vitamini, C vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, sodyum, potasyum, klor, kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir, çinko, bakır, mangan, flor, selenyum ve iyot içeriği ile bebeğinizin sağlığını korumanıza yardımcı olacaktır.

En iyi devam sütü seçenekleri arasında yer alan Evolvia 2 NutriPRO Plus, ortalama fiyatı 140-150 TL arasında değişmektedir.

Aptamil 1 Bebek Sütü4- Aptamil 1 Bebek Sütü

En iyi devam sütü seçenekleri arasına almanızı önerdiğimiz Aptamil 1 bebek devam sütü ile bebeğinizi güven içinde besleyebilirsiniz.

0-6 ay arası bebeklerin kullanımına uygun şekilde formüle edilen ve güven içinde kullanılabilen Aptamil 1 Bebek Sütü, içerdiği besin değerleri ile bebeklerin sağlıklı şekilde büyümelerini etkiler.

A vitamini, D vitamini, E vitamini, K vitamini, C vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini içeriği ile bebeğin bağışıklık sistemini güçlendiren Aptamil 1 bebek sütü, biberon ile bebeğinize güven içinde içirebileceğiniz devam sütüdür.

Sodyum, potasyum, klor, kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir, çinko, bakır, mangan, flor, selenyum ve iyot ile detaylandırılan Aptamil 1 bebek sütü fiyatı, ortalama 380-400 TL arasındadır.

Sma Optipro Probıyotık 3 Numara Bebek Sütü5- Sma Optipro Probıyotık 3 Numara Bebek Sütü

En iyi devam sütü markaları arasında yer alan ve annelerin güven içinde tercih ettikleri SMA bebek sütü markası, içeriğindeki kaliteli besinler sayesinde bebeğin sağlığını koruma altına almaktadır.

Vitamin ve minerallerle desteklenerek içeriği oluşturulan Sma Optipro Probıyotık 3 Numara Bebek Sütü, 1-3 yaş bebeklerin kullanımına uygun şekilde üretilmiştir.

Fransa’da üretilerek dünyanın birçok ülkesine dağıtılan Sma Optipro Probıyotık 3 Numara Bebek Sütü, anneler tarafından olumlu yorum alan bebek sütü markalarından biridir.

Sma Optipro Probıyotık 3 Numara Bebek Sütü fiyatı ortalama 170-180 TL civarındadır.

Bebekler Anne Sütü Dışında Ne ile Beslenir?

Yenidoğan bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesi, uzmanlar tarafından önerilmektedir. Ancak bazı annelerin sütünün yetersiz olması veya hiç olmaması durumunda bebek devam sütü veya bebek maması kullanılmaktadır.

Anne sütünün yetersiz kalması durumunda, hazır mamalardan günde 4-5 öğün ve her öğünde 20-30ml/kg. verilmesi önerilmektedir.

Anne sütünün yetersiz gelmesi durumunda ise anne sütünden sonra alabildiği kadar biberon ile hazır bebek maması verebilirsiniz.

Anne sütü tamamen yoksa hazır bebek maması, anne sütü yerine verilmelidir. Hazır mamalar, 2-3 saat aralıklarla günde 6-8 defa verilmesi gerekir. Her öğünde 20-30ml/kg. verilmesi önerilmektedir.

 

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sibel Akın

Merhaba ben Sibel Akın. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Kripto paralar, iş fikirleri, sağlık, teknoloji ve yatırım tavsiyeleri alanında edindiğim tecrübelerimiz sizlere www.sonbilge.net üzerinden sunuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu