kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Bebeğinizin Sağlıklı Gelişimi İçin En İyi Devam Sütü Markaları ve Fiyatları

Bebeğinizin Sağlıklı Gelişimi İçin En İyi Devam Sütü Markaları ve Fiyatları
26.09.2022
539
A+
A-

Devam sütü, anne sütünün yetersiz kalması ve çeşitli nedenlere bağlı olarak anne sütü yerine bebeğe verilebilecek en doğru besindir.

Bebeklerin sağlıklı şekilde gelişebilmesi, anne sütünü düzenli olarak tüketmesine bağlıdır. Ancak bazı durumlarda anne sütünün yetersiz kalması durumu söz konusu olabilmektedir. Bu durumlarda yapılması gereken en doğru şey, en iyi devam sütü seçeneklerini değerlendirerek bebeğin sağlıklı şekilde beslenmesini desteklemek olur.

En iyi Bebek Devam Sütü Hangisidir?

En iyi devam sütü markaları ve fiyatları

Bebek devam sütü seçimi, ciddi anlamda dikkat edilmesi ve üzerinde durulması gereken bir konudur. Piyasada çok sayıda bebek maması markasının bulunması, tercihi zorlaştırsa da en iyi bebek maması markaları hakkında bilgi edindikten sonra tercih etmek daha doğrudur.

En İyi Devam Sütü Markaları ve Fiyatları

En iyi devam sütü markaları ve fiyatları hakkında yaptığımız araştırmalarımızın sonuçlarını sizlere sunmak istedik. İşte en iyi bebek maması markaları ve fiyatları…

1- Aptamil 2 BebekDevam Sütü

Aptamil 2 devam sütü

En iyi devam sütü seçeneklerinin başında önerdiğimiz Aptamil 2 bebek devam sütü ile bebeğinizi güven içinde besleyebilir ve içerisindeki prebiyotik lifler sayesinde bebeğinizin bağışıklık sistemini destekleyebilirsiniz.

Bebeklerin ayına uygun şekilde üretilen ve güven içinde kullanılabilen Aptamil Devam Sütü, besin değerleri ile bebeklerin sağlıklı şekilde büyümelerini sağlar. A vitamini, D vitamini, E vitamini, K vitamini, C vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini içeriği ile bebeğinize Aptamil 2 devam sütünü güven içinde içirebilirsiniz.

Sodyum, potasyum, klor, kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir, çinko, bakır, mangan, flor, selenyum ve iyot ile detaylandırılan Aptamil çocuk devam sütünün 800 gramının tavsiye edilen satış fiyatı 225 TL, Detaylı ürün ve fiyat bilgisi için ilkadimlarim.com ’dan bilgi alabilirsiniz.

2- Bebelac Gold 2 Devam Sütü

Bebelac goldBir diğer en iyi devam sütü önerimiz 11 vitamin 10 mineral içerikli Bebelac Gold Devam Sütü, fermantasyon yöntemi ile üretilmiştir ve sindirime yardımcıdır. İçeriğindeki demir ile bilişsel gelişimi destekler.

Bebelac Gold, A, B1, B2, B5, B12, C, D3, E, K, Folat, Biotin vitaminleri, Magnezyum, Kalsiyum, Potasyum, Fosfor, Demir, Çinko, Bakır, Klor, Selenyum, İyot mineralleri içerir. ​

Bebelac Gold Çocuk Devam Sütü’nün 800 gr ürününün tavsiye edilen satış fiyatı 180 TL, Detaylı ürün ve fiyat bilgisi için mutlubebekler.com ’dan bilgi alabilirsiniz.

3- Hipp 2 Organik Devam Sütü

Hipp 2 Organik Devam Sütü

600 gr. 6-12 Ay arası kullanıma uygun formda üretilen Hipp 2 organik devam sütü, tamamen organik süt kullanılarak üretilmiştir.

Karbonhidrat kaynağı olarak sadece laktoz içeren Hipp 2 organik devam sütü, güven içinde kullanabileceğiniz en iyi bebek maması çeşitlerinden biridir.

Hipp 2 organik devam sütü, ortalama fiyatı 100-110 TL arasındadır.

4- Golden Goat Keçi Sütü Bazlı Devam Sütü 2

Golden Goat6-12 ay arası bebekler için kullanımı uygun olan Golden Goat Keçi Sütü Bazlı Devam Sütü 2, doğum sonrasında anne sütü ile beslenmeyen bebeklere uygun olarak üretilmiştir.

Yeni Zelanda’da DGC (NZ) Ltd. tarafından kendi çiftliklerinde yetiştirilen keçilerin sütü kullanılarak üretilen bebek maması, en iyi bebek maması markaları arasında yer alan Golden Goat tarafından üretilmektedir.

Kolay sindirilebilir proteinlerle üretildiği için bebeklerde gaz sorununa neden olmayan devam sütü, ilave şeker, Palm yağı, Soya ve Nişasta içermemektedir.

En iyi devam sütü seçenekleri arasında olan Golden Goat Keçi Sütü Bazlı Devam Sütü 2 fiyatı ortalama 100 TL’dir.

5- Evolvia 2 NutriPRO Plus

Evolvia 2 NutriPRO Plus

Bebeklerde altıncı aydan itibaren kullanıma uygun olarak üretilen Evolvia 2 NutriPRO Plus, biberon ile bebeğe verilecek formda imal edilmiştir.

Türk Gıda Kodeksi Bebek Formülleri ve Devam Formülleri Tebliği’ne uygun şekilde üretilen Evolvia 2 NutriPRO Plus; A vitamini, D vitamini, E vitamini, K vitamini, C vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, sodyum, potasyum, klor, kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir, çinko, bakır, mangan, flor, selenyum ve iyot içeriği ile bebeğinizin sağlığını korumanıza yardımcı olacaktır.

En iyi devam sütü seçenekleri arasında yer alan Evolvia 2 NutriPRO Plus, ortalama fiyatı 140-150 TL arasında değişmektedir.

6- Sma Optipro Probıyotık 3 Numara Bebek Sütü

Sma Optipro Probıyotık 3 Numara Bebek Sütü

En iyi devam sütü markaları arasında yer alan ve annelerin güven içinde tercih ettikleri SMA bebek sütü markası, içeriğindeki kaliteli besinler sayesinde bebeğin sağlığını koruma altına almaktadır.

Vitamin ve minerallerle desteklenerek içeriği oluşturulan Sma Optipro Probıyotık 3 Numara Bebek Sütü, 1-3 yaş bebeklerin kullanımına uygun şekilde üretilmiştir.

Fransa’da üretilerek dünyanın birçok ülkesine dağıtılan Sma Optipro Probıyotık 3 Numara Bebek Sütü, anneler tarafından olumlu yorum alan bebek sütü markalarından biridir.

Sma Optipro Probıyotık 3 Numara Bebek Sütü fiyatı ortalama 170-180 TL civarındadır.

Bebekler Anne Sütü Dışında Ne ile Beslenir?

Yenidoğan bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesi, uzmanlar tarafından önerilmektedir. Ancak bazı annelerin sütünün yetersiz olması veya hiç olmaması durumunda bebek devam sütü veya bebek maması kullanılmaktadır.

Anne sütünün yetersiz kalması durumunda, hazır mamalardan günde 4-5 öğün ve her öğünde 20-30ml/kg. verilmesi önerilmektedir.

Anne sütünün yetersiz gelmesi durumunda ise anne sütünden sonra alabildiği kadar biberon ile hazır bebek maması verebilirsiniz.

Anne sütü tamamen yoksa hazır bebek maması, anne sütü yerine verilmelidir. Hazır mamalar, 2-3 saat aralıklarla günde 6-8 defa verilmesi gerekir. Her öğünde 20-30ml/kg. verilmesi önerilmektedir.

SSS

Devam sütü ile mama aynı şey mi?

Formül mama veya bebek devam sütü aynı şeylerdir. Sadece isimleri farklı şekilde adlandırılmaktadır.

Devam sütü ne zaman başlanmalı?

Devam sütü, anne sütünün yetersiz kalması durumunda bebeğin sağlıklı gelişmesi için verilir. Herhangi bir nedene bağlı değilse 6 aydan sonra devam sütü verilebilir.

Devam sütü ile normal süt arasındaki fark nedir?

Devam sütü ile normal süt arasında oldukça önemli farklar vardır. Devam sütünde yüksek miktarda kazein bulunmaktadır. Bu madde anne sütünde de bulunmasına rağmen oranı son derece düşüktür ve bebeklerin sindirim sistemleri tarafından kolaylıkla sindirilebilmektedir.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.