kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Geçmişten Günümüze En Çok Tercih Edilen Giyim Tarzları

Geçmişten Günümüze En Çok Tercih Edilen Giyim Tarzları
08.04.2022
555
A+
A-

Moda akımında farklı zamanlarda gündeme gelen, bir çok kişinin gündemde olan tarza göre giyindiği modayı yakından takip edip o tarza en uygun kombinler oluşturduğunu görebiliyoruz.

En iyi giyim tarzları arasından birden fazla giyim tarzını benimseyen veya kendi karakterine en uygun tarz olduğunu düşünen tek bir giyim tarzını tercih eden kişileri de görüyoruz. Özellikle 20.yy’dan sonra gelişmeye başlayan moda, insanların en çok ilgi duyduğu alanlardan biri haline gelmiştir.

En İyi Giyim Tarzları Önerileri

en iyi giyim tarzları

Ben modayı takip etmiyorum diyen kişilerin bile giyiminde tercih ettiği parçalar moda akımına veya bir giyim tarzına ait olduğunu yansıtabilir. Kimi zaman geçmiş zamanlarda gündemde olan tarzların günümüzde tercih edildiği kimi zaman ise yeni tarzların moda akımında olduğu görülüyor.

Kendinize en uygun olduğunu düşündüğünüz en iyi giyim tarzlarını kolaylıkla seçebilmeniz için bir araştırma yaptık ve en iyi giyim tarzlarını sizin için listeledik. İyi giyinmek nasıl olur? Nasıl tarz sahibi olurum? Gibi sorularınızın yanıtını bu yazımızda hep beraber öğreneceğiz.

1- Retro Giyim Tarzı

retro giyim tarzı

Günümüzde bir çok kişinin de severek tercih ettiği tarzlardan biri olan Retro Latince de geçmişe dönüş anlamına gelmektedir. Geçmiş yıllarda moda olan en iyi giyim tarzlarında kullanılan parçaların güncellenerek günümüzde moda akımına sunulmaktadır ve bu tarza da Retro giyim tarzı adı verilmiştir.

Giyim tarzlarından biri olan Retro giyimin kadın modasında en belirleyici parçaları pileli etekler, desenli elbiseler, yüksek bel, fötr şapkalar ve puan tiyelerdir. Erkek giyimde ise kendini ön planda tutmuş eski parçaların çağa modern bir şekilde uygulanması halinde müthiş sonuçlar verecektir.

2- Gotik Giyim Tarzı

gotik giyim tarzı

Oldukça karmaşık ve karanlık parçaların bir araya geldiği Gotik giyim tarzı en iyi giyim tarzları arasında yer almaktadır. Günümüzde hâlâ yer alsa da insanlar tarafından günlük kullanıma uygun bir tarz olmadığı düşünülmektedir. Kıyafetler düzensiz, geleneksel olmayan ve orantısız şekilde tercih edilmektedir.

Gotik giyimde kullanılan kıyafetlerde tüllerin, dantellerin, kadifelerin ve derilerin öne çıktığını görebiliyoruz. siyah giyim tarzına ne denir sorusunun cevabının da gotik giyim olduğunu görebilmemiz oldukça mümkündür. Genelde siyah renklerde tercih edilen bu tarzda kombinler kalın ve yüksek topuklu ayakkabılarla tamamlanansa da olmazsa olmazlardan biri de saç ve makyajdır. Erkek giyim tarzları arasında yer alan bu popüler tarz akımını denemenizi öneririz.

3- Vintage Giyim Tarzı

vintage giyim tarzı

Vintage giyim tarzı belli bir dönemde çok tercih edilen en iyi giyim tarzları arasında yer alan bir tarzın izlerini taşımakta olan bir akımdır. Günümüzde de kişiler tarafından çok sevilen sıklıkla tercih edilen giyim tarzlarından biri  olmuştur. Vintage giyim tarzı kullanılan parçaların yansıttığı dönemin tarihini anlatan 100 ve daha fazla yıl kadar eski olabilen parçalardan oluşmaktadır.

Vintage giyim tarzında kullanılan kıyafetlerin kısa siyah elbiseler, trençkotlar, düğmeli beyaz gömleklerden oluştuğunu görüyoruz. vıntage giyim erkekler tarafından da çok dikkat çeken bir giyim tarzı olduğunda erkek giyim markaları arasında da çok güzel seçenekler bulunmaktadır. Bu seçenekleri inceleyebilir ve size uygun en iyi vıntage giyim tarzını oluşturabilirsiniz.

4- Barok Giyim Tarzı

barok giyim tarzı

Barok giyim tarzı oldukça ağır parçalardan oluşan günlük hayata uygun olmadığı düşünülen bir tarzdır. Bir dönemin en sevilen giyim tarzlarından biri olan Barok giyim tarzı ağır süslemelerin ve göz alıcı renklerin gündem olduğu döneme ait en iyi giyim tarzlarındandır. Kadın kıyafetlerinin detaylı süslemelerle donatıldığı ve korselerle desteklenip ayrı bir hava katılmış olduğunu görüyoruz.

Barok giyim tarzı giyim tarzları isimleri arasında ismini duyuran çok popüler bir tarz haline gelmiş ve birçok birey tarafından ilgi çekmeye başlamıştır. Korse tarzı büstiyerlerin günümüzde Barok giyim tarzından örnek alındığı ve gündeme gelip kadınlar tarafından çok sevilen parçalar haline gelmiştir. Elbiselerin kare kesimli ve dantellerle süslenmiş yakalara sahip olduğu görülüyor. Eteklerin iki kat olup birinci katı açık ve ikinci katı koyu renkte tercih edilip güzel bir tarz elde edilmiştir.

5- Sofistike Giyim Tarzı

sofistike giyim tarzı

Sofistike giyim tarzı hayal gücünüzün doğrultusunda giyinebileceğiniz etrafınızda beğendiğiniz her şeyi kendinize aksesuar olarak uyarlayabileceğiniz en iyi giyim tarzları arasında yer alan bir tarzdır. Modası geçmiş artık kullanılmayan parçaların küçük dokunuşlarla tarz giyime uygun hale getirilip kullanılan ve Sofistike bir giyim tarzı için çok para harcamanın gerekmediğini görüyoruz.

Vücudunuza uygun kıyafetler yerine uygun olmayan parçaları da kullanabileceğiniz en iyi giyim tarzlarından biridir. Bunların yanı sıra modada şık ve seçkin anlamında kullanılan zevkli bir giyimi göstermektedir. Sizde bir giyim tarzı testi ile sofistike giyinip giyinmediğinizi ölçebilir ve tarzınızı şekillendirebilirsiniz.

6- Avangarde Giyim Tarzı

avangarde giyim tarzı

Avangarde giyim tarzı günlük giyilebilir olmayan oldukça yaratıcı kıyafetlerden oluşan en iyi giyim tarzlarından biridir. Pop art, sürrealizm gibi sanat akımlarından esinlenerek ortaya çıkan Avangerde giyim tarzı sanatçıların Avangarde elbise modellerini oluştururken hayal güçlerini fazlasıyla kullanıp en zorlayıcı ürünleri ve zorlayıcı desenleri kumaşlara ve kadın vücuduna işlemiş oldukları bir tarzdır.

Alışılmadık şekillerin ve akılda kalıcı aksesuarların kullanıldığı günümüzde modada oldukça büyük bir yere sahip giyim tarzlarından biridir. Avangarde kıyafetler tasarlanırken kumaşlar yerine farklı maddelerin kullanıldığı göz alıcı kıyafetlerin ortaya çıktığını görüyoruz.

7- Bohem Giyim Tarzı

bohem giyim tarzı

Bohem giyim tarzı günlük kullanıma uygun salaş ve rahat kıyafetlerin tercih edildiği günümüzde de gündemde olan en iyi giyim tarzlarından biridir. Rengarenk ve çiçekli elbiselerin ön planda olduğu görülen Bohem giyim tarzının yaz aylarında da kadınların sıklıkla tercih ettiği görülmektedir. Bohem giyim tarzında blazer ceketler, baskılı bluzlar, bohem tarz ayakkabılar ve işlemeli hırkaların tercih edildiğini görüyoruz.

Bohem, salaşlığın en doğal şekilde kullanıldığı bir giyim tarzı olarak bilinir ve geçmiş yıllardan günümüze pek çok kişi tarafından da kullanılır. Tarzınızı size yardımcı olabilecek bir stil danışmanından yardım alarak güzelleştirebilir stil danışmanı ücretlerine göz atıp kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

8- Western (Kovboy) Giyim Tarzı

western giyim tarzı

Giyim tarzları moda akımları arasında yer alan Western diğer adıyla kovboy giyim tarzı eski batının giyiminin uyarlanmış halidir. Kullanılan parçalara göre günlük kullanıma uygun olup olmadığı değişiklik gösterebilir. Süetler, deriler ve denim ürünlerin kullanıldığı en iyi giyim tarzları arasında yer alan bu tarzda kombinleri tamamlayan önemli parça da tabi ki kovboy botlarıdır.

Renk konusunda serbest olsa da en çok kullanılan renkler kahve, mavi, beyaz ve krem renklerinden oluşmaktadır. Kovboy giyim tarzı her dönem sevilerek tercih edilen en iyi giyim tarzlarından biri olduğu için bu tarzın kombinelerine en uygun ürünleri bulmak da oldukça kolaydır.

9- Punk Giyim Tarzı

punk giyim tarzı

Giyim tarzları yeni moda akımları arasında olan Punk giyim tarzı deri kıyafetlerin ve metal aksesuarların tercih edildiği günlük kullanıma uygun bir tarzdır. Daha çok erkeksi görünüme sahip olan bu tarzı tercih edenlerin oranı diğer tarzlara göre daha azdır.

1970’li yıllarda ortaya çıkan asi ve cool bir tarz olarak gündeme gelmiştir. Zımbalar, zincirler, yırtık ve file çoraplar, deri pantolonlar, deri ceketler punk stilinin olmazsa olmaz öne çıkan parçalarıdır. Değişik saç stilleriyle de oldukça dikkat çeken en iyi giyim tarzlarından biri olan Punk giyim tarzı tercih edenlerin favorisi haline gelmiştir.

10- Holografik Giyim Tarzı

holografik giyim tarzı

Holografik giyim tarzı 70’lerin disko ruhunu yansıtan tarzıyla günümüzde oldukça ön plana çıkmış sevilen en iyi giyim tarzlarından olmuştur. Lazer ışınlarına dayanılarak gerçekleştirilen üç boyutlu holografik görüntünün kıyafetlere uyarlandığı bu tarz partilerin de vazgeçilmez konseptlerinden biridir. Kombin edilmesi oldukça kolay parçalar içerdiğini de belirtmek gerek.

Günümüzde çok fazla tercih edilen en iyi giyim tarzları arasında da yer alan göz alıcı bir tarz olduğu şüphesiz. CD’lerin üzerinde gördüğümüz ışık oyunlarının kıyafetlere yansıması oldukça sevilen bir tarz haline gelmiştir. Giyim tarzları yeni moda akımları arasında olan holografik giyim tarzı gençler tarafından çok dikkat çeken bir tarz olmakta ve modası uzun süre geçmeyecek tarzlardan biri haline gelmektedir.

Kendi Tarzımı Nasıl Bulabilirim?

kendi tarzımı nasıl bulabilirim sorusu için ziyaretçilerimize sayfamızı inceleyip hoşuna giden görseldeki yazıyı okuyup dikkate alarak bir araştırma yaparak beğenisine göre kendisine en çok yakışacak en beğenilen parçalar ile bir kombin oluşturmasını tavsiye ederiz.

Giyim Tarzları Nelerdir?

Giyim tarzları: Retro, gotik, vintage, barok, sofistike,  avangarde,  bohem,  western, punk ve holografik giyim tarzlarıdır.

Kaç Çeşit Giyim Tarzı Var ?

Bu soruya cevap vermek biraz zor olsa gerek. birbirinden farklı bir sürü giyim tarzı var kendinize özgün tarzınızı da yaratabilirsiniz biz sizler için giyim tarzlarının en popüler olanlarını ve en sevilenlerini özenle araştırıp listeledik.

Bunlar da ilginizi çekebilir
En İyi Spor Kadın Tayt En İyi Abiye Satış Siteleri
Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.