ref: refs/heads/v3.0
kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Türkiye’nin En İyi Romatoloji Doktoru Önerileri

Türkiye’nin En İyi Romatoloji Doktoru Önerileri
28.09.2023
112
A+
A-

En iyi romatoloji doktoru önerileri listemizde yer verdiğimiz isimler, hastalarına kaliteli sağlık hizmeti sunmak için büyük bir özveriyle çalışmaktadır.

Romatolojik hastalıkların teşhis ve tedavisinde bu deneyimli doktorlar, hastaların yaşam kalitesini artırmak ve sağlıklarını iyileştirmek için büyük bir rol oynamaktadır.

Türkiye’nin En İyi Romatoloji Doktoru Listesi

Doktor AdıÇalıştığı Hastaneİletişim
Prof. Dr. Orhan AralÖzel klinikTıklayın
Prof. Dr. İzzet FreskoÖzel KlinikTıklayın
Prof. Dr. Cengiz BahadırÖzel KlinikTıklayın
Prof. Dr. Nurdan KotevoğluMaltepe ÜniversitesiTıklayın
Doç. Dr. Sait Burak ErerÖzel KlinikTıklayın
Doç. Dr. Hatice Seval PehlevanMedicanaTıklayın
Doç. Dr. Füsun Moral OğuzÖzel KlinikTıklayın
Doç. Dr. Murat ErdoğanŞ.Urfa E. A. HastanesiTıklayın

1- Prof. Dr. Mustafa Orhan Aral

 Prof. Dr. Mustafa Orhan Aral

Prof. Dr. Mustafa Orhan Aral, 2 Ağustos 1949 tarihinde İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi’ni 1968 yılında tamamladıktan sonra, 1974 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından şu görevlerde bulundu:

 • 1974-1978 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları asistanı olarak çalıştı.
 • 1978-1980 arasında Romatoloji Seksiyonu başasistanı olarak görev aldı.
 • 1980-1981 arasında İç Hastalıkları uzmanı olarak çalıştı.

Daha sonra Fransa’ya giderek Paris’te Kremlin Bicêtre Hastanesi’nde çalışmaya başladı. Bu süreçte şu akademik unvanlara sahip oldu:

 • 1985 yılında Doçent unvanını aldı.
 • 1995 yılında Profesör unvanını elde etti.

Prof. Aral, Türkçe, İngilizce ve Fransızca dillerinde birçok yayına imza atmıştır. Daha sonra İstanbul’a dönerek İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda çalışmaya başlamıştır.

Bibliyografya:

 • “Romatoloji Sempozyumu – 6 Haziran 1989 Sheraton Oteli” (Kolektif – 1989)

Türkiye’nin en iyi romatoloji doktoru önerileri arasında yer alan Prof. Aral, hastalarından genellikle olumlu dönüş alan bir uzmandır.

2- Prof. Dr. İzzet Fresko

Prof. Dr. İzzet Fresko

En iyi romatoloji doktoru önerileri arasında yer alan Prof. Dr. İzzet Fresko, 23 Haziran 1961 tarihinde İstanbul’da doğan kişi, orta ve lise eğitimini Amerikan Robert Koleji’nde tamamladı. Ardından, 1986 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Tıp eğitimini tamamladıktan sonra iç hastalıkları alanında uzmanlık eğitimini 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamladı.

Akademik kariyerine devam eden bu kişi, 1999 yılında doçent unvanı aldı ve daha sonra 2005 yılında profesör unvanını kazandı.

Halihazırda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Romatoloji Bilim Dalı’nda çalışmalarına devam etmektedir. Ayrıca özel bir muayenehanede de hastalarına hizmet vermektedir.

3- Prof. Dr. Cengiz Bahadır

Prof. Dr. Cengiz Bahadır en iyi romatoloji doktoru

Prof. Dr. Cengiz Bahadır, 1969 yılında Samsun’da doğdu. Tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tamamladı ve 1992 yılında mezun oldu. Mezuniyetinin hemen ardından Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı.

Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra, 1997-2000 yılları arasında Marmara Üniversitesi Nörolojik Bilimler Enstitüsü’nde elektrodiagnostik nöroloji (EMG) yüksek lisans programını başarıyla tamamladı.

Prof. Dr. Cengiz Bahadır’ın akademik ve klinik kariyeri şu şekilde gelişti:

 • 1997-2009 yılları arasında Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yaptı.
 • 2009-2011 yılları arasında Erenköy Fizik Tedavi Rehabilitasyon Hastanesi’nde çalıştı.
 • 2010 yılında doçent unvanını aldı.
 • 2015 yılında profesör unvanını kazandı.

Prof. Dr. Cengiz Bahadır’ın uzmanlık alanları şunlardır: radikulopatiler (bel ve boyun fıtıklarına bağlı ağrılar), bel ve boyun fıtıklarının cerrahisiz tedavisi, EMG (kas ve sinir hastalıklarının tanısına yönelik elektrofizyolojik inceleme), transkranial manyetik stimulasyon, kas-iskelet sistemi ultrasonografisi, artritler (romatoidartrit, ankilozanspondilit, kireçlenmeler) ve kas ağrıları, eklem-yumuşak doku enjeksiyonları. Çalışmaları bu alanlarda yoğunlaşmıştır.

Ayrıca, uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanmış 40’tan fazla makalesi ve kitap bölümleri bulunmaktadır. Uluslararası kongreler de dahil olmak üzere birçok bilimsel sunum yapmıştır. EMG (klinik nörofizyoloji), romatoloji ve kas-iskelet sistemi ultrasonografisi konularında birçok kursa katılmış ve bu alanlarda ulusal ve uluslararası kurslarda eğitmen olarak da görev almıştır.

Prof. Dr. Cengiz Bahadır, Medipoint Tıp Merkezi’nde klinik çalışmalarına devam etmektedir. Türkiye’nin en iyi romatoloji doktoru önerileri arasında yer alan Bahadır ile sağlığınızı kontrol altına alabilirsiniz.

4- Prof. Dr. Nurdan Kotevoğlu

Prof. Dr. Nurdan Kotevoğlu

En iyi romatoloji doktoru önerileri arasında yer alan Prof. Dr. Nurdan Kotevoğlu, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Romatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi’dir.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi – Tıp Doktoru, 1978 – 1984 olarak görev yapan Kotevoğlu, 1987 – 1991 yıllarında İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi – Uzmanlık eğitimi aldı.

1992 – 1994 yılları arasında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi – Yan Dal İhtisas – Romatoloji bölümünde eğitim aldı.

Türkiye’nin en iyi romatoloji doktoru Prof. Dr. Nurdan Kotevoğlu Nottingham Üniversitesi – Osteoartrit / Romatoloji Birimi, 1994 eğitimini tamamladı.

1999 yılında Michigan Universitesi – Gözlemci olarak eğitimini tamamlayan Kotevoğlu, 2006 yılında İstanbul Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi – Doçentlik unvanı aldı. Daha sonra 2012 yılında İstanbul Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi – Profesörlük unvanı aldı.

5- Doç. Dr. Sait Burak Erer

Doç. Dr. Sait Burak Erer

Türkiye’nin en iyi romatoloji doktoru tavsiyeleri arasında yer alan Doç. Dr. Sait Burak Erer, 1972 yılında İstanbul’da doğdu.

İlk ve ortaokul eğitimimi Samsun’da tamamlayan Erer, daha sonra liseyi İstanbul Kadıköy Anadolu Lisesi’nde okudu.

Tıp eğitimime 1991 yılında 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlayan Sait Burak Erer, 1997 yılında mezun oldu.

Uzmanlık eğitimime İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda başladım ve 2002 yılında İç Hastalıkları Uzmanı olan Erer, Romatoloji alanında ek uzmanlık yapmak için 2003 yılında İstanbul Tıp Fakültesi, İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Romatoloji Bilim Dalı’na girdim ve 2007 yılında Romatoloji uzmanı oldu.

Bu süreçte, mecburi hizmet görevimi İstanbul Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlayan en iyi romatoloji doktorlarından Doç. Dr. Sait Burak Erer, 2009 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi, Romatoloji Bilim Dalı’nda akademik kariyere başladı ve 2012 yılında Romatoloji doçenti unvanını aldı.

6- Doç. Dr. Hatice Seval Pehlevan

Doç. Dr. Hatice Seval Pehlevan

1992 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’den mezun olan Doç. Dr. Hatice Seval Pehlevan, en iyi romatoloji doktoru önerileri arasında yer almaktadır. 1993-1998 yılları arasında Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanlığı eğitimini tamamladı.

Türkiye’nin en iyi romatoloji doktoru tavsiyeleri arasında yer alan Pehlevan, 2003 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Romatoloji Eğitimini tamamladı.

Mesleki Deneyim

 • Tefenni Sağlık Ocağı Burdur 1993
 • Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi İç hastalıkları Kliniği İstanbul 1993-1999
 • İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Romatoloji Kliniği İstanbul 1999-2002
 • Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Romatoloji Polikliniği İstanbul 2002-2011
 • Özel Sema Hastanesi Romatoloji Polikliniği İstanbul 2011-2012
 • Fatih Üniversitesi Romatoloji Polikliniği İstanbul 2012-2016
 • Özel Gebze Medikalpark Hastanesi Kocaeli 2016-2019

Tıbbi İlgi Alanları

 • Romatoid Artrit
 • Ankilozan Spondilit
 • Psöriarik Artrit
 • Sjögren Sendromu

7- Doç. Dr. Füsun Moral Oğuz

Doç. Dr. Füsun Moral Oğuz

Romatolog Doç. Dr. Füsun Moral Oğuz, Göztepe’deki muayenehanesinde hastalarını kabul eden, Türkiye’nin en iyi romatoloji doktoru önerileri arasında yer almaktadır.

Romatoid Artrit, Ailevi Akdeniz Ateşi (FMF) ve Ankilozan Spondilit (AS) alanlarında özel hizmet sağlayan Oğuz, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi- Tıp doktoru, İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştıma Hastanesi-Uzmanlık ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi -Romatoloji Yan Dal Uzmanlığı eğitimlerini almış bir doktordur.

En iyi romatoloji doktoru önerileri arasında yer alan Doç. Dr. Füsun Moral Oğuz’dan randevu alarak hastalığınızın sürecini takip edebilirsiniz.

Romatoloji Bölümü Hangi Hastalıklara Bakar?

Romatoloji bölümü, kas iskelet sistemini ve bağ dokusunu etkileyen hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenen tıp dalıdır. Romatizmal hastalıklar, eklem, kas, kemik ve bağları etkileyen ve genellikle ağrı, şişlik, sertlik, hareket kısıtlılığı ve yorgunluk gibi belirtilere neden olan hastalıklardır.

Romatoloji bölümü, aşağıdaki hastalıkları tanı ve tedavi eder:

 • Eklem hastalıkları: Romatoid artrit, ankilozan spondilit, osteoartrit, gut, psoriatik artrit, juvenil romatoid artrit, sistemik lupus eritematozus, skleroderma, dermatomiyozit, polimyozit, vaskülitler
 • Kas hastalıkları: Fibromiyalji, miyozitler, myasthenia gravis, miastenia gravis, distrofiler
 • Bağ dokusu hastalıkları: Skleroderma, dermatomiyozit, polimyozit, vaskülitler
 • Sistemik hastalıklar: Sistemik lupus eritematozus, skleroderma, dermatomiyozit, polimyozit, vaskülitler, Behçet hastalığı, ailevi Akdeniz ateşi

Romatoloji bölümü, hastaların semptomlarını hafifletmek ve yaşam kalitelerini iyileştirmek için çeşitli tedaviler uygular. Bu tedaviler, ilaç tedavisi, fizik tedavi, egzersiz, cerrahi ve diğer destekleyici tedavileri içerebilir.

Romatoloji bölümüne başvurmak için en yaygın nedenler şunlardır:

 • Eklem ağrısı
 • Şişlik
 • Sertlik
 • Hareket kısıtlılığı
 • Yorgunluk
 • Ateş
 • Cilt döküntüsü
 • Ağrılı veya şişmiş eklemler
 • Kas ağrısı veya güçsüzlüğü

Romatoloji bölümüne başvurmadan önce, doktorunuza veya başka bir sağlık uzmanına danışmanız önemlidir.

En İyi Göz DoktoruEn İyi Cildiye Doktoru

SSS

Romatoloji bölümüne başvurmadan önce ne yapmalıyız?

Romatoloji bölümüne başvurmadan önce, doktorunuza veya başka bir sağlık uzmanına danışmanız önemlidir. Bu, doktorunuzun sizin için en iyi tedaviyi belirlemesine yardımcı olacaktır.

Romatoloji bölümüne başvurduğumuzda neler yapılır?

Romatoloji bölümüne başvurduğunuzda, doktorunuz tıbbi geçmişinizi ve semptomlarınızı soracaktır. Ayrıca, fiziksel muayene yapacak ve bazı testler isteyebilir.

Romatoloji bölümü hangi tedavileri uygular?

Romatoloji bölümü, hastaların semptomlarını hafifletmek ve yaşam kalitelerini iyileştirmek için çeşitli tedaviler uygular. Bu tedaviler, ilaç tedavisi, fizik tedavi, egzersiz, cerrahi ve diğer destekleyici tedavileri içerebilir.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

 1. Erol Kırgız dedi ki:

  Mütevazi hastasını çok iyi bakanı Bilgili Randevularını sadık. Eşimin Ağrı ve dizilerini hafifleten çok güvenilir bir hoca. Basa turlarının devamını dilerim.

 2. Ahmet Najm dedi ki:

  Ağrılarıma ne olduğunu kimsenin bilmediği bir yerde hastalıklarımı teşhis etti! Bunun için Prof. Dr. İzzet Fresko’ya çok teşekkür ederim.

 3. Kitty Kat dedi ki:

  Aralık 2017’de olduğum menüsküs ameliyatından sonra 2018’de dizimdeki ağrılardan dolayı danıştığım Prof. Dr. Cengiz Bahadır Hoca aklımdaki bütün sorulara sabırla cevap verdi. PRP, ozon ve kök hücre tedavileriyle ilgili detaylı bilgi verdikten sonra 3 kür PRP ile dizimde inanılmaz bir rahatlamaya sebep oldu. Her gittiğimde odası tıklım tıklım olmasına rağmen resepsiyondaki arkadaşların sakinliği ve profesyonelliğini de unutmamak gerek. Harika ekip!