Yaşam

En İyi Göz Hastanesi ve En İyi Göz Doktoru

En iyi göz doktoru, göz hastalıklarının görülmesi durumunda en çok aranan konu olmaya başlıyor. İşte listemizde yer verdiğimiz en başarılı göz doktorları ve en iyi göz hastanesi…

Söz konusu göz sağlığı olunca her insan en iyi göz hastanesi ve en iyi göz doktorları araştırması içerisine girer. Dünyayı daha iyi görmek, hayatı daha iyi yaşamak ve duyu organlarını iyi kullanmak için göz sağlığına dikkat edilmesi gerekir.

Göz hastanesi veya göz doktoru seçerken öncelikle doktorun alanındaki başarısı, hastanenin teknik donanımı, hastane personellerinin tecrübeleri vs. göz önünde bulundurulmalıdır.

Göz doktoru seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli diğer hususlardan biri de hastanenin sigorta kapsamında muayene yapıp yapmadığıdır. Bunun için de muayene öncesinde göz hastanesi ile irtibata geçmek gerekir.

En İyi Göz Hastanesi Hangisidir?

En iyi göz hastanesi

Daha önceleri özel göz hastaneleri sayıca çok fazla olmasa da günümüzde bu sayının bir hayli yükseldiğini görebiliyoruz. Tabi bu durum bir anlamda iyi olsa da başka bir açıdan bakıldığında da en iyi göz hastanesi seçiminde bulunabilmek için ciddi bir araştırmanın yapılmasını gerektiriyor.

Sonbilge.net olarak sizin için araştırdığımız en iyi göz hastanesi ve en iyi göz doktorları hakkındaki bilgileri sizlere aktarıyoruz.

İşte en iyi göz hastanesi listesi

Dünya gözDünya Göz Hastanesi

25 yıllık geçmişi ile Türkiye’nin en iyi göz hastanesi listesinin ilk sırasında yer alan Dünya Göz Hastanesi, başarılı uzman doktorları ile göz sağlığı üzerinde hizmet veren bir isimdir. Birçok göz sağlığı alanında hizmet veren hastanenin tıbbi birimleri şunlardır;

 • Genel göz muayenesi,
 • Lazer ve göz içi lens
 • Retina,
 • Çocuk göz sağlığı,
 • Göz tembelliği,
 • Kornea hastalıkları,
 • Nöro-oftalmoloji
 • Katarakt,
 • Yakın görme problemi,
 • Göz tansiyonu (glokom),
 • Şaşılık,
 • Göz estetiği,
 • Kontakt lens,
 • Göz içi iltihapları.

Her alanda uzman göz doktorları ile hizmet veren Dünya Göz Hastanesi, 21 yurtiçinde, yurtdışında ise 8 hastanesi bulunmaktadır.

Dünya Göz Hastanesi Göz Doktorları

Her biri diğerinden başarılı doktorları ile göz sağlığı alanında hizmet veren Dünya Göz Hastanesi’nin en iyi doktorlarından bazıları şunlardır;

Prof. Dr. Akif Özdamar – Göz Hastalıkları Uzmanı

Prof. Dr. Akif Özdamar

1988 İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, 1992 İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı (Uzmanlık) alanında ilk görevlerine başlayan Prof. Dr. Akif Özdamar, Dünya Göz Hastanesi’nin en iyi göz doktorları arasında yer almaktadır.

Bugüne kadar çok sayıda makale, ulusal ve uluslararası yayınlara imza atan Prof. Dr. Akif Özdamar, 50’nin üzerinde bilimsel yayında kalem almış bir doktordur. Aktif olarak 18 yılda 24.000’in üzerinde cerrahi vaka deneyimi bulunan Prof. Dr. Akif Özdamar’dan randevu almak için tıklayın.

 İnstagram Hesabı için tıklayın

Prof. Dr. Alper Ağca – Göz Hastalıkları Uzmanı

Prof. Dr. Alper Ağca

Türkiye’nin en iyi göz hastanesi listesinin ilk sırasında yer alan Dünya Göz Hastanesi, başarılı profesörleri ile hastalara hizmet sunmaya devam ediyor.

Başarılarıyla tercih edilen bir diğer en iyi göz doktoru olan Prof. Dr. Alper Ağca, göz hastalıkları uzmanı olarak Dünya Göz Hastanesi’nde görev almaktadır.

2002 Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, 2007 Beyoğlu Göz Hastanesi (Uzmanlık), 2015 Beyoğlu Göz Hastanesi (Doçentlik) eğitim ve tecrübelere sahip olan Prof. Dr. Alper Ağca, bugüne kadar 15,000’in üzerinde vaka deneyimine sahip bir isimdir.

Dünya Göz Hastanesi Ataköy şubesinde görev alan Prof. Dr. Alper Ağca, çok sayıda seminere katılmış, ulusal ve uluslararası yayınlara imza atmış biridir.

Prof. Dr. Alper Ağca’dan randevu almak için tıklayın

İnstagram adresi için tıklayın

Prof. Dr. Anıl Kubaloğlu – Göz Hastalıkları Uzmanı

Prof. Dr. Anıl Kubaloğlu

Dünya Göz Hastanesi’nin en başarılı doktorlarından bir diğeri olan Prof. Dr. Anıl Kubaloğlu, 1986 İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, 1991 Beyoğlu Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Uzmanlık) eğitim ve uzmanlıkları ile tercih edilen isimlerden biridir.

100’ün üzerinde bilimsel yayına imza atan Prof. Dr. Anıl Kubaloğlu, aktif olarak 23 yıldan bu yana 30,000’in üzerinde cerrahi vaka deneyimine sahiptir.

Azerbaycan’da Bakü Dünya Göz Hastanesi ve İstanbul’da Etile Dünya Göz Hastanesi’nde görev alan en iyi göz doktoru Prof. Dr. Anıl Kubaloğlu’ndan randevu almak için tıklayın.

İnstagram adresi için tıklayın

Prof. Dr. Canan Gürdal – Göz Hastalıkları Uzmanı

Prof. Dr. Canan Gürdal

En başarılı kadın göz doktorları listesinde yer alan Prof. Dr. Canan Gürdal, Dünya Göz Hastanesi’nde göz hastalıkları uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Dünya Göz Hastanesi’nin en iyi göz doktorları listesinde de yer alan Gürdal’ın eğitim durumu ve tecrübeleri şunlardır;

 • 1990- Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • 1996- Göz Hastalıkları Uzmanı – SB İstanbul Erenköy Ptt EAH
 • 1997- Harvard University Medical Faculty MEEI Boston USA Kornea ve Refraktif Cerrahi
 • 2001- Case Western Reserve University, Cleveland, Ohio USA – Okuloplastik Cerrahi Kliniği
 • 2006 -Doçent – SB Ankara Atatürk EAH
 • 2013- Profesör- Bozok Universitesi Göz Kliniği AD Başkanlığı
 • 2013- Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt EAH Göz Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu
 • 2015- Chelsea Westminister Hospital, London, UK Oküloplastik ve Estetik Cerrahi Kliniği
 • 2018- Norfolk Norwich University İngiltere Oküloplastik Cerrahi Kliniği
 • 2019- Raj Academy İngiltere Botoks- Dolgu Sertifikasyon Eğitimi

25 yılın üzerinde aktif çalışma hayatı bulunan Prof. Dr. Canan Gürdal, çok sayıda cerrahi vaka deneyimi kazanmış bir isimdir.

Prof. Dr. Canan Gürdal’dan randevu almak için tıklayın.

Prof. Dr. Fatma Öge – Göz Hastalıkları Uzmanı

Prof. Dr. Fatma Öge

Dünya Göz Hastanesi en iyi göz doktoru listesinde yer alan bir diğer kadın göz doktoru Prof. Dr. Fatma Öge’dir.

Aktif olarak 34 yıllık meslek geçmişi bulunan Prof. Dr. Fatma Öge, İstanbul Altunizade Dünya Göz Hastanesi’nde hastalara hizmet vermektedir.

Eğitim ve mesleki tecrübelerinin çok olması, en iyi göz doktoru listesinde yer almasını sağlamaktadır. Eğitim durumu ve tecrübeleri şunlardır;

 • 1974 Hacettepe Tıp Fakültesi
 • 1978 Hacettepe Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı (Uzmanlık)
 • 1981 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı (Öğretim Görevlisi)
 • 1984 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı (Yrd. Doç.)
 • 1989 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı (Doç.)
 • 1997 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı (Prof.)

Prof. Dr. Fatma Öge’den randevu almak için tıklayın.

Venividi gözVenividi Göz Hastanesi

En iyi göz hastanesi listesinin ikinci sırasında yer alan Venividi Göz Hastanesi, başarılı doktorları ile özellikle göz içi lens ameliyatları ve lazer tedavisinde, yetkinlik ve hizmette kalite algılanmasında alanlarında ilk akla gelen hastanelerin başında gelmektedir.

Başarılı uzman doktorları ile İstanbul başta olmak üzere toplamda 11 merkezi ile hizmet veren Venividi Göz Hastanesi, hasta memnuniyetine odaklı hizmetler sunmaktadır. Hastanenin hizmet verdiği alanlar şunlardır;

 • Göz lazer tedavileri,
 • Akıllı lens tedavisi,
 • Genel göz muayenesi,
 • Göz hastalıkları,
 • Katarakt tedavisi,
 • Göz kapağı ve çevresi cerrahileri

Venividi Göz Hastanesi En İyi Doktorları

Venividi Göz Hastanesi’nin en iyi göz doktorları, Türkiye’de belli kariyer yapmış ve çok sayıda cerrahi vakaya imza atmış kişilerdir. İşte Venividi Göz’ün en iyi göz doktorlarından bazıları

Prof. Dr. Tuğrul Akın – Göz Hastalıkları Uzmanı

Prof. Dr. Tuğrul Akın

Ankara Atatürk Lisesi’nde lise eğitimini tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde üniversite eğitimine devam eden ve daha sonra Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden mezun olan Prof. Dr. Tuğrul Akın, Venividi Göz Hastanesi’nin en iyi göz doktoru listesinde yer almaktadır.

Glokom, Katarakt, Laser Tedavileri uzmanlık alanlarında hizmet veren Prof. Dr. Tuğrul Akın 27 yıllık mesleki deneyimi boyunca 30.000’in üzerinde vakada deneyim kazanmıştır.

Çok sayıda bilimsel yayında emeği olan Prof. Dr. Tuğrul Akın, (Goodman & Gilman’s The Pharmacological Basis of Therapeutics Kitabının Ocular Pharmacology Bölümü Çevirisini yapmıştır.

Prof. Dr. Tuğrul Akın’dan randevu almak için tıklayın.

İnstagram adresi için tıklayın

Prof. Dr. Fırat Helvacıoğlu – Göz Hastalıkları Uzmanı

Prof. Dr. Fırat Helvacıoğlu

En iyi göz doktoru listesinde yer alan Prof. Dr. Fırat Helvacıoğlu, Venividi Göz Hastanesi’nde hizmet veren bir diğer isimdir.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Helvacıoğlu, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniği uzmanlık alanında görev almıştır. Uzmanlık alanı Katarakt ve Rekraktif Cerrahi, Kornea ve Oküler Yüzey Hastalıkları olan Prof. Dr. Fırat Helvacıoğlu, 18 yıllık mesleki deneyimi boyunca 20.000’in üzerinde vaka deneyimi kazanmıştır.

Prof. Dr. Fırat Helvacıoğlu’ndan randevu almak için tıklayın.

İnstagram adresi için tıklayın

Doç. Dr. Remzi Karadağ – Göz Hastalıkları Uzmanı

Doç. Dr. Remzi Karadağ

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Doç. Dr. Remzi Karadağ, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimi aldı.

Yurtdışında Research Fellow, Wills Eye Hospital Cornea Department, Thomas Jefferson University, Philadelphia, USA gibi yerlerde eğitim alan Doç. Dr. Remzi Karadağ, Katarakt Cerrahisi, Kornea ve Oküler Yüzey Hastalıkları ve Korneal Transplantasyon, Glokom, Oküloplastik Cerrahi, Lazer tedavileri uzmanlık alanlarında hizmet vermektedir.

Venividi Göz Hastanesin’deki başarılarından dolayı da en iyi göz doktoru listesine girmeyi başaran Doç. Dr. Remzi Karadağ, 20 yılı aşkın mesleki hayatı boyunca 40.000’in üzerinde vaka deneyimi yaşamıştır.

Doç. Dr. Remzi Karadağ’dan randevu almak için tıklayın.

İnstagram adresi için tıklayın

Op. Dr. Dilek Demer Babalık  – Göz Hastalıkları Uzmanı

Op. Dr. Dilek Demer Babalık

En iyi göz doktoru listesinde yer alan Op. Dr. Dilek Demer Babalık, Venivid Göz Hastanesi’nin de en çok tercih edilen isimlerinden biridir.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan Op. Dr. Dilek Demer Babalık, İstanbul Tıp Fakültesi Çapa Göz ABD uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

Refraktif Cerrahi, Katarakt, Glokom, Lazer Tedavileri uzmanlık alanlarında hastalara hizmet veren Op. Dr. Dilek Demer Babalık, 29 yıllık aktif mesleki hayatı boyunca 40.000’in üzerinde vakada deneyim kazanmış biridir.

Op. Dr. Dilek Demer Babalık’tan randevu almak için tıklayın.

İnstagram adresi için tıklayın

Buna da Göz Atabilirsiniz

En iyi burun estetiği uzman doktorları

Op. Dr. S. Gökşen Bekiş – Göz Hastalıkları Uzmanı

Op. Dr. S. Gökşen Bekiş

1994 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan Op. Dr. S. Gökşen Bekiş, uzmanlığını Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Venividi Göz Hastanesi’nin en başarılı göz doktorları arasında yer alan Op. Dr. S. Gökşen Bekiş, 27 yıllık mesleki hayatında 27.000 vakanın üzerinde deneyime imza atmış bir isimdir.

En iyi göz doktoru listesinde yer alan Op. Dr. S. Gökşen Bekiş, uzmanlık alanında en çok tercih edilen isimlerden biridir.

Op. Dr. S. Gökşen Bekiş’den randevu almak için tıklayın

İnstagram adresi için tıklayın

Göz Doktorları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’nin en iyi göz doktoru kimdir?

Ülkemizde birçok başarıya imza atarak göz hastalıkları alanında uzmanlık yapan çok sayıda göz doktoru bulunmaktadır. Ancak Prof. Dr. Faruk Öztürk, Türkiye’de göz bölümündeki en iyi göz doktorudur.

Göz muayenesi ücreti ne kadar?

Göz muayenei ücreti, hastaneden hastaneye göre ve şehirlere göre değişiklik göstermektedir. İstanbul’da göz muayenesi ücreti uzman doktorlarda 200-250 TL, profesör ücretleri 300-400 TL arasında değişmektedir.

Göz doktorunun en belirgin özelliği nedir?

Her doktor, mesleki hayatında birçok vakada deneyim kazanmıştır. Ancak göz doktorunun en belirgin özelliği, hasta ile iletişimi, yazılı ve sözlü iletişim becerisinin olmasıdır.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sibel Akın

Merhaba ben Sibel Akın. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Kripto paralar, iş fikirleri, sağlık, teknoloji ve yatırım tavsiyeleri alanında edindiğim tecrübelerimiz sizlere www.sonbilge.net üzerinden sunuyorum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Fırat hocam çok ilgili ve güven verici, harika bir bilim insanı. Papilla ödem için gitmiştim. Daha ilk anda ödeme neden olan sorunu buldu ve tanıyı koyarak hemen tedaviye başladı. Allah bin kez razı olsun kendisinden inşallah.

 2. Yaklaşık 10 yıl önce sol gözüme Demir batması sonucu göz kasım kopmuştu ve gözüm şaşı olmuştu ve cift görüyordum. Bayağı doktor araştırması sonucu Beyoğlu göz hastanesindeki doktorlar sayın Tuğrul hocam yönlendirdiler. Sayın Tuğrul hocam 2 başarılı ameliyat yapmıştı çok şükür tam düzelmese de belirli açıya kadar tek görebiliyorum. Her şey için teşekkür ederim hocam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu