kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

En İyi Kadın Doğum Doktoru (Jinekolog) ve Tüp Bebek Uzmanı Önerileri

En İyi Kadın Doğum Doktoru (Jinekolog) ve Tüp Bebek Uzmanı Önerileri
03.10.2023
1.693
A+
A-

En iyi kadın doğum doktoru alanında İstanbul’da hizmet veren doktorlar arasında yer alan önerileri sizin için derledik.

Kadın doğum doktoru; adet dönemi hastalıkları, cinsel fonksiyon bozuklukları, kısırlık, vajinal problemler, plasenta rahatsızlıkları, doğum problemleri, gebelik takibi, düşük, rahim hastalıkları, yumurtalık problemleri, doğum kontrol yöntemleri, dış genital organlar, kist ve miyom operasyonları gibi birçok hastalığa teşhis ve tanı koyan ve tedavi eden doktorlara verilen isimdir.

İstanbul En İyi Kadın Doğum Doktoru Tavsiyesi

SıraDoktor AdıUzmanlık AlanıÇalıştığı Hastaneİletişim Bilgileri
1Prof. Dr. Nilgün TurhanKadın Hastalıkları ve Doğum, Fertilite UzmanıÖzel Klinik0551 971 40 42
2Op. Dr. Özlem ArasKadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek UzmanıÖzel Klinik0544 963 07 91
3Prof. Dr. Eralp BaşerKadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek UzmanıÖzel Klinik0 533 433 02 82
4Op. Dr. Murat ÖztürkKadın Hastalıkları ve Doğum, Tüp Bebek UzmanıMemorial Şişli Hastanesi, İstanbul0 (212) 543 56 10
5Op. Dr. Yeşim TimuroğluKadın Hastalıkları ve DoğumÖzel Hürrem Sultan Hastanesi(0216) 310 47 88
6Op. Dr. Şahizer DöverKadın Hastalıkları ve DoğumÖzel Klinik(0212) 583 83 09
7Op. Dr. Ebru CoşkunKadın Hastalıkları ve DoğumÖzel Klinik0506 316 54 69
8Op. Dr. Emine ÖztürkKadın Hastalıkları ve DoğumÖzel Klinik(0212) 912 64 51
9Op. Dr. Melih AygünKadın Hastalıkları ve DoğumErasmus Fertility Center(0212) 231 37 50
10Op. Dr. İrem YengelKadın Hastalıkları ve DoğumÖzel Klinik0532 707 76 65

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Doktoru Önerileri

İstanbul’da devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde görev yapan kadın doğrum doktorları arasından alanında kendinden söz ettiren ve en çok tercih edilen kadın doğum doktorlarını sizin için derledik. İşte İstanbul’da en çok tercih edilen kadın doğum uzmanları…

1- Op. Dr. Özlem ARAS

Op. Dr. Özlem Aras
RandevuInstagramKonumu

Alanında sunduğu başarılı çalışmaları ile İstanbul’un en iyi kadın doğum doktoru listesine girmeyi başaran Op. Dr. Özlem ARAS, gebelik, tüp bebek, jinekoloji, anti-aging ve fonksiyonel tıp alanında hizmet vermektedir.

En iyi kadın doğrum doktorları arasında yer alan Op. Dr. Özlem ARAS, sunduğu başarılı tedavi hizmetleri ile hasta memnuniyeti konusunda en iyiler arasında yer almaktadır.

Kadın sağlığına bütüncül ve hasta dostu yaklaşımlar ile kanıta dayalı tıp eşliğinde uygulamaları tercih etmekteyim. Doğumda anne ve bebek dostu yaklaşımları benimseyip ailelere doğuma hazırlık eğitimi sonrası bir doğum ekibi eşliğinde hastane koşullarında doğum planı yapmaktayız.

İnfertilite ve tüp bebek tedavilerinde alanında tecrübeli ve uzmanlamış ekiplerle birlikte tedavilerinizi yapmaktayım. Mezoterapi, ozonterapi, PRP uygulamaları muayenehanemde yapmaktayım.

2- Prof. Dr. Nilgün Turhan

Op. Dr. Nilgün Turhan
RandevuInstagramKonumu

Prof. Dr. Turhan, 1970 yılında İstanbul’da doğmuş ve 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamlamıştır. 2007 yılında aynı bölümde doçent, 2013 yılında ise profesör unvanını almıştır.

Prof. Dr. Turhan, kadın hastalıkları ve doğum alanındaki çalışmalarının yanı sıra, tüp bebek alanında da uzmanlaşmıştır. Tüp bebek alanındaki çalışmalarıyla uluslararası alanda tanınmaktadır. Prof. Dr. Turhan, evli ve iki çocuk annesidir.

Prof. Dr. Turhan’ın başlıca çalışma alanları şunlardır:

 • Tüp bebek tedavisi
 • Yumurtalık rezervi değerlendirmesi
 • İn vitro fertilizasyon (IVF)
 • Mikroenjeksiyon (ICSI)
 • Dondurulmuş embriyo transferi (FET)
 • Dondurulmuş yumurta transferi (FET)
 • Embriyo bağışı
 • İntrauterin inseminasyon (IUI)
 • Endometriozis tedavisi
 • Polikistik over sendromu (PCOS) tedavisi
 • Menopoz tedavisi

Prof. Dr. Turhan, ulusal ve uluslararası birçok bilimsel toplantıda konuşmacı olarak yer almıştır. Ayrıca, kadın hastalıkları ve doğum alanında yayınlanmış çok sayıda makalesi ve kitabı bulunmaktadır.

Prof. Dr. Turhan, hastalarına kaliteli ve özenli bir sağlık hizmeti sunmayı hedeflemektedir. Hastalarının ihtiyaçlarını ve beklentilerini anlamaya ve onlara uygun tedaviler sunmaya özen göstermektedir.

3- Prof. Dr. Eralp Başer

Prof. Dr. Eralp Başar
RandevuInstagramKonumu

Prof. Dr. Eralp Başer, İstanbul’da çalışan bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ve tüp bebek uzmanıdır. 1969 yılında İstanbul’da doğdu ve 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladı. 2007 yılında aynı bölümde doçent, 2013 yılında ise profesör unvanını aldı.

Prof. Dr. Başer, kadın hastalıkları ve doğum alanındaki çalışmalarının yanı sıra, tüp bebek alanında da uzmanlaşmıştır. Tüp bebek alanındaki çalışmalarıyla uluslararası alanda tanınmaktadır. Prof. Dr. Başer, evli ve iki çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Başer’in başlıca çalışma alanları şunlardır:

 • Tüp bebek tedavisi
 • Yumurtalık rezervi değerlendirmesi
 • İn vitro fertilizasyon (IVF)
 • Mikroenjeksiyon (ICSI)
 • Dondurulmuş embriyo transferi (FET)
 • Dondurulmuş yumurta transferi (FET)
 • Embriyo bağışı
 • İntrauterin inseminasyon (IUI)
 • Endometriozis tedavisi
 • Polikistik over sendromu (PCOS) tedavisi
 • Menopoz tedavisi

Prof. Dr. Başer, ulusal ve uluslararası birçok bilimsel toplantıda konuşmacı olarak yer almıştır. Ayrıca, kadın hastalıkları ve doğum alanında yayınlanmış çok sayıda makalesi ve kitabı bulunmaktadır.

Prof. Dr. Başer, hastalarına kaliteli ve özenli bir sağlık hizmeti sunmayı hedeflemektedir. Hastalarının ihtiyaçlarını ve beklentilerini anlamaya ve onlara uygun tedaviler sunmaya özen göstermektedir.

Prof. Dr. Başer’in hastalarından aldığı olumlu yorumlar, onun uzmanlığı ve hasta odaklı yaklaşımı ile tanındığını göstermektedir.

Prof. Dr. Eralp Başer, İstanbul’da tüp bebek tedavisi konusunda en iyi doktorlardan biri olarak kabul edilmektedir.

4- Op. Dr. Murat Öztürk

Op. Dr. Murat Öztürk
RandevuInstagramKonumu

Op. Dr. Murat Öztürk, İstanbul’da Memorial Şişli Hastanesi’nde çalışan bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ve tüp bebek uzmanıdır. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladı.

Op. Dr. Öztürk, kadın hastalıkları ve doğum alanında geniş bir deneyime sahiptir. Özellikle tüp bebek tedavisi konusunda uzmanlaşmıştır. Tüp bebek tedavisi alanındaki çalışmalarıyla uluslararası alanda tanınmaktadır.

Op. Dr. Öztürk, hastalarına kaliteli ve özenli bir sağlık hizmeti sunmayı hedeflemektedir. Hastalarının ihtiyaçlarını ve beklentilerini anlamaya ve onlara uygun tedaviler sunmaya özen göstermektedir.

Op. Dr. Öztürk’in başlıca çalışma alanları şunlardır:

 • Tüp bebek tedavisi
 • Yumurtalık rezervi değerlendirmesi
 • İn vitro fertilizasyon (IVF)
 • Mikroenjeksiyon (ICSI)
 • Dondurulmuş embriyo transferi (FET)
 • Dondurulmuş yumurta transferi (FET)
 • Embriyo bağışı
 • İntrauterin inseminasyon (IUI)
 • Endometriozis tedavisi
 • Polikistik over sendromu (PCOS) tedavisi
 • Menopoz tedavisi

Op. Dr. Öztürk, ulusal ve uluslararası birçok bilimsel toplantıda konuşmacı olarak yer almıştır. Ayrıca, kadın hastalıkları ve doğum alanında yayınlanmış çok sayıda makalesi ve kitabı bulunmaktadır.

Op. Dr. Öztürk, hastalarından aldığı olumlu yorumlar, onun uzmanlığı ve hasta odaklı yaklaşımı ile tanındığını göstermektedir.

Op. Dr. Murat Öztürk, İstanbul’da tüp bebek tedavisi konusunda en iyi doktorlardan biri olarak kabul edilmektedir.

5- Op. Dr. Yeşim Timuroğlu

Op. Dr. Yeşim Timuroğlu
RandevuInstagramKonumu

Op. Dr. Yeşim Timuroğlu, İstanbul’da Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yapmaktadır. 1975 yılında Adana’da doğdu ve Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1999 yılında Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum AnaBilim Dalında uzmanlık ihtisasına başladı ve 2005 yılında uzmanlığını aldı.

Uzmanlığı sırasında özellikle ürojinekoloji ve laparaskopik cerrahi eğitimlerini aldı. 2005-2008 yılları arasında Erçiş Devlet hastanesinde mecburi hizmetimi yaptı. 2008-2019 yılları arasında Özel Üsküdar Anadolu Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalıştı. 2019 yılından beri ise aynı hastanede kendi muayenehanesinde hizmet vermektedir.

Op. Dr. Yeşim Timuroğlu, gebelik, doğum, jinekolojik hastalıklar ve jinekolojik cerrahi alanlarında uzmanlaşmıştır. Hastalarına güler yüzlü ve özverili bir şekilde hizmet vermektedir.

Op. Dr. Yeşim Timuroğlu’nun uzmanlık alanları şunlardır:

 • Gebelik
 • Doğum
 • Jinekolojik hastalıklar
 • Jinekolojik cerrahi

6- Op. Dr. Şahizer Döver

Op. Dr. Şahizer Döver
RandevuInstagramKonumu

24.03.1969 tarihinde Eskişehir’de doğan Op. Dr. Şahizer Döver, ilk ve orta eğitimini İzmit’te tamamladıktan sonra 1985-1991 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde tıp eğitimimi aldı.

1993-1998 de İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa Tıp) Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalında ihtisasımı tamamlayan Döver, Uzmanlık tezini “Kadınlarda İdrar Kaçırmanın Elektriksel Stimülasyon Yöntemi ile Tedavisi” üzerine yaptı.

Özel olarak ilgilendiğim meslek alanı “Kadınlarda İdrar kaçırma sorunları ve cinsel fonksiyon bozuklukları teşhis ve tedavileri” olan Döver, bu amaçla kurdukları özel bir Ürojinekoloji merkezinde de çalışmalarını sürdürmektedir.

Evli ve 2 erkek çocuk annesi Op. Dr. Türk Perinatoloji Derneğinin üyesi, Türk Ürojinekoloji ve Pelvik Rekonstrüktif Cerrahi Derneğinin de kurucu üyesidir.

Op. Dr. Şahizer Döver’in uzmanlık alanlarından bazıları şunlardır;

 • Gebelik
 • Riskli Gebelik
 • Ağrılı Adet
 • Doğum
 • Ürojinekoloji
 • Polikistik Over Sendromu
 • Rahim ve Vajina Sarkması

7- Op. Dr. Ebru Coşkun

Op. Dr. Ebru Coşkun
RandevuInstagramKonumu

Op. Dr. Ebru Coşkun, İstanbul’da bulunan Özel Asya Hastanesi’nde ve kendi muayenehanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak görev yapmaktadır. 1976 yılında Ankara’da doğdu ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2001 yılında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum AnaBilim Dalında uzmanlık ihtisasına başladı ve 2007 yılında uzmanlığını aldı.

Uzmanlığı sırasında özellikle tüp bebek, laparaskopik cerrahi ve genital estetik eğitimlerini aldı. 2007-2010 yılları arasında İstanbul’da özel hastanelerde çalıştı. 2010-2015 yılları arasında Özel Asya Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalıştı. 2015 yılından beri ise kendi muayenehanesinde hizmet vermektedir.

Op. Dr. Ebru Coşkun, gebelik, doğum, jinekolojik hastalıklar ve jinekolojik cerrahi alanlarında uzmanlaşmıştır. Hastalarına güler yüzlü ve özverili bir şekilde hizmet vermektedir.

Op. Dr. Ebru Coşkun’un uzmanlık alanları şunlardır:

 • Gebelik
 • Doğum
 • Jinekolojik hastalıklar
 • Jinekolojik cerrahi
 • Tüp bebek
 • Laparaskopik cerrahi
 • Genital estetik

8- Op. Dr. Emine Öztürk

Op. Dr. Emine Öztürk
RandevuInstagramKonumu

1986 yılında Ankara’da doğan Op. Dr. Emine Öztürk, 2012-2017 yılları arasında Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi (Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlık Eğitimi)ni tamamladı. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi (Tıp Doktoru Eğitimi)ni 2003-2010 yılları arasında tamamlayan Öztürk, bu dönemden sonra aktif olarak Kadın Hastalıkları alanında görev almaya başladı.

2021 yılından itibaren Özel Sevgi Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak görev yapan Op. Dr. Emine Öztürk, en iyi kadın doğum doktoru önerileri arasında yer almaktadır.

Uzman olduğu bazı alanlar şunlardır;

 • Gebelik takibi
 • Riskli gebelik takibi
 • Erken membran rüptürü
 • Erken doğum tehdidi
 • Gestasyonel hipertansiyon
 • Gestasyonel diyabet
 • Çoğul gebelik

9- Op. Dr. Melih Aygün

Op. Dr. Melih Aygün
RandevuInstagramKonumu

Op. Dr. Melih Aygün, 24 yılı aşkın süredir kadın hastalıkları, doğum ve infertilite uzmanı olarak çalışmaktadır. Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İnfertilite Tedavileri ve Üreme Endokrinoloji üzerinde eğitim aldı.

Sonrasında Sağlık Bakanlığı Yardımcı Üreme Teknolojileri ve Tedavileri Sertifikasını alarak ülkemizin değerli tüp bebek merkezlerinde çalıştı. İnfertilite tanı ve tedavilerinde çiftlere en iyi başarı şansını sunan; tedavi süreçlerinde duygusal ve fiziksel yükü azaltan yöntemleri (en sade teknolojilerden en ileri teknolojik tanı ve tedavi metotlarına kadar) prensip edinmiştir.

Bu nedenle, çiftlere tedavilere başlamadan önce gerçekçi beklentileri paylaşan, dürüst ve etik bir vizyon ile yaklaşımı esas almaktadır. Tüp Bebek Tedavilerinde 24 yıllık birikimi ile binlerce çocuğun dünyaya gelmesine aracı olmuştur.

10- Op. Dr. İrem Yengel

Op. Dr. İrem Yengel
RandevuInstagramKonumu

22.08.1980 tarihinde Adana’da doğan Op. Dr. İrem Yengel, İlk öğretim ve Lise eğitimimi Adana’da tamamladı. 1998 yılında ilk tercihim olan Çukurova üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan Yengel, 2004 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. TUS sınavında kadın doğum bölümünü tercih edenler arasında Türkiye’de ilk 10’a girerek ilk tercihim olan Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Bölümü’ne girdi.

Cerrahi branşlarda ne kadar çok vaka yapılırsa mesleki yeterliliğin o kadar yüksek olacağı bilinci ile Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni tercih eden Op. Dr. İrem Yengel, burada. 5 yıllık asistanlık döneminde binlerce ameliyat ve doğum yaptı.

2009 yılında Kadın Doğum ihtisasımı tamamlayan ve ardından yine Türkiye’nin en çok doğum yapılan hastanelerinden biri olan Adana Doğumevi’ne atandı. 2009-2012 yılları arasında Adana Doğum Evi’nde mecburi hizmetini çok sayıda vaka yaparak tamamladı.

Özellikle gebelik,düşük, doğum, genital estetik, jinekoloji ve riskli gebelik, infertilite, tüp bebek alanlarında çalışmalar yapan en iyi kadın doğum doktoru önerileri listesinde yer alan Yengel, Sağlık Bakanlığı Yardımcı Üreme Teknikleri Sertifikasyon Programlarını hem kadın hastalıkları ve doğum, hem de tüp bebek laboratuvar uygulamaları alanlarında tamamladı.

11- Uzm. Dr. Selma SONGÜLALP

Op. Dr. Selma Songülalp
RandevuInstagramKonumu

Kadın doğum hastalıkları alanında en iyi kadın doğrum doktoru listesinde yer alan Uzm. Dr. Selma SONGÜLALP, bugüne kadar verdiği hizmetleri ile hastaların en çok tercih ettikleri isimlerden biri olmayı başarmıştır.

Uzm. Dr. Selma SONGÜLALP, gebelik takibi, kısırlık tanı ve tedavi, laparoskopi – histeroskopi, jinekolojik kanserlerin tanı ve tedavisi gibi alanlarda hizmet vermektedir. İstanbul’da en iyi kadın doktoru önerileri arasında yer alan SONGÜLALP, Başkent Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi’nde hizmet vermektedir.

Op. Dr. Selma Songülalp, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde başladığı tıp eğitimini  başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır.

İhtisasını ise, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Farmakoloji Ana Bilim Dalı, Göztepe SSK Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olmuştur.

Op. Dr. Selma Songülalp, mesleki çalışmalarına ise şu an Özel Yunus Emre Hastanesi’nde devam etmektedir.

12- Op. Dr. Şerife ERDEM

Şerife Erdem
RandevuInstagramKonumu

İstanbul en iyi kadın doğum doktoru tavsiyeleri arasında yer alan Op. Dr. Şerife Erdem, uzmanlık ve deneyimi ile hastalarının tedavi sürecinde başarılı bir şekilde takibat yapmaktadır.

Cinsel sağlık, genital estetik, kadın hastalıkları, ürinekoloji ve mezoterapi alanlarında hasta kabulü yapan Op. Dr. Şerife Erdem, işinde uzman, alakalı ve hasta memnuniyetine önem veren bir isimdir.

1978 Kahramanmaraş doğumludur. İstanbul Üniversitesi (Çapa) Tıp Fakültesi’den 2003 yılında mezun olmuştur. İhtisasını Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamlamıştır.

2009-2011 yılları arasında Elbistan Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmet görevini tamamladıktan sonra 2011-2017 yılları arasında Adana Doğumevi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaya devam etmiştir.

2017 yılından itibaren Batı Ataşehir’deki muayenehanesinde hizmet vermektedir.
Cinsel terapi, histeroskopi, neonatal ressusistasyon, ultrasonografi ve laparoskopi sertifikaları bulunan Op. Dr. Şerife Erdem evli ve 3 çocuk annesidir.

13- Prof. Dr. Mehmet Tayyar

Prof. Dr. Mehmet Tayyar
RandevuInstagramKonumu

İstanbul’da en iyi kadın doğum doktoru önerileri arasında yer alan Prof. Dr. Mehmet Tayyar, alanındaki başarıları ile bilinen ve en çok tercih edilen isimlerden biridir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum, Perinatoloji ve Yüksek Riskli Gebelikler alanında başarılı çalışmalarıyla bugüne kadar birçok hastanın tedavisinde en iyi sonuçları almayı başarmış Prof. Dr. Mehmet Tayyar, Acıbadem Hastanesi’nde hastalarını kabul etmektedir.

 • İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi / Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı / Doçent Doktor
 • 2016King`s College Hospital NHS Foundation Trust, Department of Obstetrics, Harris Birthright Research Center For Fetal Medicine – Fetal Medicine Research Institute, Londra, İngiltere / Perinatoloji Yan Dal Uzmanı
 • 2011Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • 2005Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi

İŞ DENEYİMİ

 • 2020 – HalenAcıbadem Sağlık Grubu
 • 2018 – 2020Medipol Mega Üniversite Hastanesi / Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı / Perinatoloji Kliniği
 • 2016 – 2018İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi / Perinatoloji Kliniği
 • 2013 – 2016King`s College Hospital NHS Foundation Trust, Department of Obstetrics, Harris Birthright Research Center For Fetal Medicine – Fetal Medicine Research Institute, Londra, İngiltere
 • 2011 – 2013Niğde Devlet Hastanesi / Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği

14- Dr. Taner Usta

Dr. Taner Usta
RandevuInstagramKonumu

Kadın doğum doktoru İstanbul önerileri arasında yer alan ve birinci önceliği hasta memnuniyeti olan Dr. Taner Usta, sunduğu başarılı hizmetleri ile en iyi kadın doğum doktorları arasında yer almaktadır.

Kadın hastalıkları, Endometriozis (Çikolata Kisti Hastalığı), nöropelveoloji, pelvik ağrı, ileri laparoskopik cerrahi, ileri robotik cerrahi, üreme tıbbı cerrahisi, tüp bebek, hiteroskopi ve ürojinekoloji alanlarında hizmet vermektedir. En iyi kadın doğum doktoru İstanbul tavsiyeleri arasında yer alan Taner Usta’yı yakından tanıyalım.

1974 Antakya doğumlu olan Prof. Dr. Taner Usta, orta öğretimini Özel İçel Koleji’nde, liseyi ise T.S.G.L.’de tamamlamış ve 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Prof. Dr. Taner Usta, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlık eğitimini T.C. Başbakanlık Vakıf Gureba E.A.H.’de (Bezmi Alem Üniversitesi) tamamlayarak 2004 yılında “Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı” olmuştur.

Özellikle endoskopi (kapalı ameliyatlar; laparoskopi ve robotik cerrahi), çikolata kisti (endometriozis) ve pelvik ağrı üzerine önce yurtiçi daha sonrada yurtdışında (İspanya, Fransa, Amerika, Kanada, Danimarka) eğitimlere katılan Doç. Dr. Taner Usta, çikolata kisti (endometriozis), pelvik ağrı ve ileri pelvik cerrahi ile ilgili eğitimi tamamlayan dünyadaki 1o kişiden biridir. Şu an ağırlıklı olarak çikolata kisti (endometriozis), pelvik ağrı, üreme cerrahisi ve özellikle de laparoskopik ve robotik cerrahi ile yoğun olarak ilgilenmektedir.

İlgilendiği konular ile ilgili yurtiçi ve yurtdışı bir çok kursta ve kongre de eğitici olarak görev almıştır. Endometriozis Derneğinin Başkanı, Avrupa Endometriozis Derneği (Europian Endometriosis League) ve Jinekolojik Endoskopi Derneği Yönetim Kurulu üyesidir. Amerikan Jinekolojik Laparoskopi Derneğinin (American Association of Gynacologic Laparoscopy) 6 yıldır bilimsel kurul üyesidir.

Kadın Doğum Uzmanına Ne Denir?

Kadın sağlığı alanı ile ilgilenen bölüme “jinekoloji” bölümü denir. Bu bölümde rahim ağzı, fallop tüpleri, yumurtalıklar, uterus, vajina ve vulva içeren kadın üreme sisteminde uzmanlaşmış kişilere ise jinekolog denir.

Halk arasında kadın doğrum doktoru olarak da adlandırılan jinekologlar, sadece doğum ile ilgilenmezler. Bunun haricinde yukarıda saydığımız tüm hastalıklarla da ilgilenirler.

Doğum Kontrol Ücreti Ne Kadar?

Doğum kontrol ücreti, devlet hastanelerinde SGK güvencesi bulunan hastalardan alınmamaktadır. Özel hastanelerde doğum kontrol ücreti ise hastane ve doktor seçimine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Özel hastanelerin doğum ücretleri 1500 TL ile 18.000 TL arasında değişmektedir.  Ancak doğumda nasıl bir operasyonun uygulanacağı da doğum ücretlerini belirlemede önemli bir etkendir.

Erkek Jinekolog mu Kadın Jinekolog mu?

Kadınlar, doğum kontrolü ya da kadın hastalıkları konusunda daha çok kadın jinekologları tercih ederler. Ancak bazı hastalara göre erkek jinekologlar, daha hassas davrandıkları için erkekleri tercih ettiklerini belirtmektedir.

Jinekolog seçimi yaparken cinsiyetten ziyade doktorun deneyim ve tecrübesi daha önemlidir. Bu nedenle tercih edeceğiniz doktorun en iyi kadın doğrum doktoru önerileri arasında olmasına özen göstermeniz daha sağlıklı olacaktır.

Öneriler: En iyi Bebek Devam Sütü

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.