kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Rüya Tabiri

ADHKOSÜ
BEILÖŞV
CFİMPTY
ÇGJNRUZ

Sık Görülen Rüya Tabirleri

Rüya Tabiri Nasıl Yapılır?

Rüya tabiri, kişinin gördüğü rüyaya, kişinin içinde bulunduğu duruma, tarih, ayet ve hadislere göre yapılır. Bu nedenle, görülen rüyanın net bir tabirini alabilmek için işinde ehil olan birine tabir ettirmek gerekir. İnternet sitemizde yer alan rüyalar, genel olarak rüyada görülen şeylerin genel yorumlarıdır.

İslam’da rüya tabiri, aşağıdaki 3 duruma göre yapılır.

Salih ve Sâdık Rüyalar: İlâhî mevhibelerden biri olan sâdık rüyalar, gaybî hakikatlere vâkıf olmanın yollarından biri olarak kabul edilmektedir. Bu rüyalar genellikle net olarak hatırlanır ve genellikle Allah tarafından ya müjde ya da îkaz mâhiyetindedir. Bu tür rüyaların doğru bir şekilde yorumlanabilmesi için genellikle bir rüya tabircisine ihtiyaç duyulur.

Şeytanî Rüyalar: Şeytanın, insanı korkutmak, rûhu sıkıntıya düşürmek veya mahzun etmek maksadıyla müdâhil olduğu rüyalardır. Bu tür rüyalar genellikle korkutucu veya rahatsız edici olabilir ve genellikle bir esası yoktur.

Kişinin Kendi Kendine Konuştuğu Şeylerden Doğan Rüyalar: Bu tür rüyalar genellikle kişinin günlük yaşamındaki olaylarla ilgilidir.

Rüya tabiri yapacak olan kişinin bilgili ve dini açıdan faziletli bir kişi olması gerekmektedir. Ayrıca, rüya tabiri yapılırken ayet ve hadislerin doğru yorumlanması, alimlerin görüşleri ve tefsirler gibi tüm detaylar incelenmelidir.

Ancak, rüyaların her zaman kesin bir gerçeği ifade etmediğini ve her rüyanın bir tabiri olmayabileceğini unutmamak önemlidir1. Rüya tabirleri genellikle bir rehber olarak kullanılmalı ve kesin bir gerçeği ifade ettiği düşünülmemelidir.