kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Binance Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Binance Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?
21.04.2021
281
A+
A-

Kripto para yatırımında en çok tercih edilen kripto para borsası Binance para yatırma işlemleri her geçen gün daha da kolaylaştırılıyor. Online ödeme yöntemi Papara’dan Binance’a para aktarma sunulan seçeneklerden biridir. Ancak kripto paralarla ilgili yapılan yeni düzenlemeden sonra Resmi Gazete’de yayınlanarak 30 Nisan tarihinden sonra Papara ile kripto para alımı durdurulacağı belirtildi.

Son dönemlerin en iyi yatırım alanlarından biri olmayı başaran kripto paralar, her kesimden insanın ilgisini çekmeye devam ediyor. 2009 yılında Satoshi Nakamoto’nun yarattığı Bitcoin ve Bitcoin’den sonra çıkartılan yeni kripto paralar ve bu paraların işlendiği borsalar, yatırım yapmayı kolaylaştırdı.

BinanceTR para yatırma

Türkiye’de ve dünyanın farklı yerlerinde hizmet veren borsalar, alım-satım yapmak isteyenlere sundukları kolaylıklara ve kullanıcı güvenliğine göre tercih ediliyorlar. Binance da global anlamda hizmet veren, Türk kripto para borsalarından sık mağduriyet yaşayanların uğradıkları ilk durak. Kullanımı kolay, ticari alanları geniş bir platform olmasına ek olarak Binance’a para yatırma işleminin de ayrıca kolay olması, kullanıcıların daha çok bu platformu tercih etmelerini etkiliyor. Peki, Binance’a para nasıl yatırılır?

Papara ile Binance’a Para / TL Yatırma

Papara ile Binance’a Para Yatırma

Kolay bir şekilde 7/24 Binance para yatırma işlemini kolaylaştıran Papara ile hem daha hızlı işlem yapabilir hem de istediğiniz tutarda para yatırabilirsiniz. Üstelik yüzde 1 komisyon ile dilediğiniz zaman Binance’dan Papara para aktarma işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Papara hesabınız varsa, aşağıdaki adımları takip ederek Papara ile Binance’a para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Binance’a giriş yapın. Henüz Binance’da hesabınız yoksa ömür boyu yüzde 10 komisyon indirimi ile kayıt olmak için tıklayın.
 2. “Cüzdan” sekmesine tıklayın.
 3. Cüzdan sekmesini açtıktan sonra üst tarafta yer alan “Spot” sekmesini seçin.
 4. Cüzdan Sekmesine girdikten sonra karşınızda çıkan ekrandan “Yatırma” sekmesine tıklayın.
 5. Yatırma sekmesinden sonra arama bölümüne “TRY” yazın.
 6. Bu adımdan sonra karşınıza çıkan ekrandan ödeme yöntemi olarak Papara ile yatırma sekmesini tıklayın.
 7. Papara sekmesinde karşınıza çıkan ekranda, yatırmak istediğiniz tutarı yazıp devam et butonuna tıklayın.
 8. Binance para yatırma işleminizi onaylamak için sizi Papara ekranına yönlendirecektir.
 9. Giriş yapmak için cep telefonu ve şifrenizi girin.
 10. Giriş yaptıktan sonra SMS doğrulamasını girin.
 11. Ekrana gelen bilgileri doğruluyorsanız “Onayla” butonuna tıklayın.

İlginizi Çekebilir: Binance Nasıl Kullanılır?

Bu kadar çok madde ile anlatılmış olmasına takılmayın. Binance’a para yatırma işlemi, sanıldığından çok daha kolaydır. Papara ile Bitcoin satın alma ya da Papara ile kripto para satın alma işlemlerinin Binance’da kolaylaştırılması, kullanıcıların hem daha hızlı işlem yapmalarını hem de kolay hareket etmelerini sağlamaktadır.

Papara’dan Binnace’a Para Gönderme Bitti mi?

Papara’dan Binnace’a Para Gönderme Bitti mi?

Geçtiğimiz hafta kripto paralarla ilgili alınan yeni kararlardan sonra Papara ile Binance’a para gönderimi, 30 Nisan itibari ile sonlandırılacak. Ancak şirketin sahibi Ahmed Faruk Karslı’nın yaptığı açıklamada şartların yeniden düzenlenmesinin daha uygun olacağını bildirdi. Ay sonuna kadar Papara’dan Binance’a para gönderme bitecek. Ancak her an dengeler değişir yeni şarlar konursa, transfer işlemleri yeniden başlayabilir.

BinanceTR’den Binance Para Nasıl Yatırılır?

Papara ile Binance’a para aktarma hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılabiliyor. Ancak yüzde 1 komisyon kesintisi, bazen büyük tutarlara neden olabiliyor. Bu da kullanıcıların canını sıkıyor. Peki, komisyon ödemeden Binance’a para aktarmak mümkün mü? Evet, mümkün. Peki, nasıl?

1- BinanceTR’yi telefonunuza indirin

BinanceTR’yi telefonunuza indirin

Binance, Türkiye’de Nisan ayı itibari ile kripto para alım satımına kapatılan Papara’dan sonra Türkiye’deki yatırımcılara özel bir hizmet sağlayarak Binance TR uygulamasını faaliyete koydu. BinanceTR, yatırımcıların Türk Lirası yatırma işlemlerinde kullandıkları bir uygulamadır. Binance para yatırma işlemi, BinanceTR uygulaması ile kolaylıkla yapılabilmektedir.

Appstore veya Google Play üzerinden indirebileceğiniz BinanceTR uygulaması ile kolaylıkla Türk Lirası yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Binance TR, Türk kullanıcılarına yönelik kolaylık sağlanması amacı ile kurulan bir platform. Binance Global’den hiçbir farkının olmaması ve buna ek olarak Global hesap bilginizle de giriş yapabilmeniz, işin kolaylaştırıcı bir diğer boyutu. Binance TR hesabınız henüz yoksa, ücretsiz kayıt olmak için tıklayın.

2- Cüzdanınızda TRY’yi seçin

Cüzdanınızda TRY’yi seçin

BinanceTR uygulamasını indirip kayıt olduktan sonra “Cüzdan” sekmesine girin ve buradan “TRY” seçeneğini tıklayın. Android ve IOS işletim sistemlerinde cüzdan sekmesinin yeri farklı olabilir ancak biraz kurcaladığınızda kolaylıkla görebilirsiniz. Cüzdan kısmında BTC, ETH, USDT gibi seçenekler bulunmaktadır. Siz, Türk Lirası yatıracağınız için “TRY” seçeneğini seçin. Binance para yatırma işlemi için bu adımı da tamamlamış olmanız gerekir.

3- “Yatırma” Butonuna Tıklayın

"Yatırma" Butonuna Tıklayın

Binance para yatırma işleminin bu adımında cüzdan kısmından TRY seçtikten sonra karşınıza iki seçenek çıkacaktır. “Çekme” ve “Yatırma” seçeneklerinden “Yatırma” seçeneğini tıklayın.

Yatırma seçeneğini tıkladığınızda EFT ya da Havale yaparak para yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. BinanceTR, Türkiye’de Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile anlaşmalıdır. Bu iki bankadan birinin kullanıcısı iseniz 7/24 para yatırma ve para çekme işlemi yapabilirsiniz fakat diğer banka kullanıcısı iseniz EFT yapabilirsiniz, ancak paranız EFT saatleri dışında ise bir sonraki mesai saatleri içerisinde paranız yatırılır.

4- Banka Seçimi

Banka Seçimi

Banka seçimi, yukarıda da belirttiğimiz gibi BinanceTR’nin Türkiye’de Vakıfbank ve Ziraat Bankası ile anlaşması olduğu için ilk seçenekler olarak karşınıza çıkar. Ancak bu iki bankadan birinde hesabınız bulunmuyorsa, “Diğer Bankalar” seçeneğini tıklayabilirsiniz. Binance para yatırma işlemi için bu adımı da tamamladıktan sonra diğer adıma geçebilirsiniz.

5- Banka hesap bilgileri ve IBAN numarası

Banka hesap bilgileri ve IBAN numarası

Binance para yatırma işlemini tamamlamak için bu adımı da tamamlamış olmanız gerekmektedir. Bu adımda karşınıza çıkacak hesap bilgileri ve IBAN bilgilerini, yanında bulunan “Kopyala” butonuna tıklayarak kolaylıkla kopyalayabilirsiniz.

Hangi bankadan Binance para yatırma işlemi yapacaksanız, bankanızın mobil uygulamasına girerek “Transfer işlemleri” bölümünden “IBAN Numarası ile” seçeneğini seçtikten sonra kopyaladığınız IBAN ve hesap bilgilerini ilgili yerlere yapıştırarak binance para yatırma işlemini tamamlayabilirsiniz.

BinanceTR hesabınız yoksa komisyon indirimi almak için tıklayın.

Binance Para Yatırma Sorunu Nasıl Çözülür?

BinanceTR uygulaması ile daha rahat bir şekilde Binance para yatırma işlemi yapılabilmektedir. Genel olarak para yatırma konusunda herhangi bir sorun yaşanmasa da olası bir durumda, Binance destek ekibi ile görüşmeniz, sorunuzu çözecektir.

Binance Para Yatırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Para yatırma işlemlerinde sağladığı çözümler sayesinde kullanıcıların daha fazla ilgisini çeken Binance’ı daha güvenilir şekilde kullanmak ve para yatırırken olası sorunlarla karşılaşmamak için aşağıdaki maddelere dikkat edin.

 1. BinanceTR uygulamasını açın,
 2. Cüzdanım bölümüne girin,
 3. “Yatırma” seçeneğine tıklayın,
 4. “Kripto para” ve “Türk Lirası” seçeneklerinden Türk Lirası seçin,
 5. TRY simgesini tıklayın,
 6. Banka seçin,
 7. Hesap adı ve IBAN bölümlerini kopyalayarak işlem yapın.

Genellikle Binance para yatırma sorunlarının yaşanmasının en büyük nedeni, IBAN ya da Hesap Adı bölümünün online bankacılık sistemine manuel girilmesinden kaynaklanmaktadır. Herhangi bir sorun yaşamamak adına “kopyala” butonunu tıklamanızı öneririz.

Binance Para Yatırma Vakıfbank

BinanceTR uygulaması ile Vakıfbank ile anlaşma sağlayan platform, bu özelliği sayesinde kullanıcıların 7/24 Binance para yatırma işlemini kolaylıkla yapmasına imkan tanımaktadır.

Vakıfbank hesabınız varsa, günün dilediğiniz her saatinde kolaylıkla para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Binance para yatırma Vakıfbank işlemleri de yukarıda belirttiğimiz şekilde yapılmalıdır.

Binance Para Yatırma Ziraat

Ziraat Bankası ile de anlaşması bulunan BinanceTR, bu anlaşma sayesinde yine kullanıcıların herhangi bir komisyon ödemeden, günün her saatinde para yatırma işlemini sağlıyor.

Binance para yatırma Ziraat Bankası işlemleri de yine yukarıda maddeler halinde sıraladığımız şekilde olmalıdır.

Binance’a Para Yatırma İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Binance’a kredi kartı ile para aktarılır mı?

Binance, kredi kartı ile bitcoin almaya izin vermektedir.

Papara ile Binance’a para aktarma bitti mi?

Binance’a PaPara ile para yatırma işlemi Resmi Gazete’de yayınlanan ilan ile birlikte 30 Nisan 2021’den itibaren sonlandırıldı.

Binance’a banka hesabı ile para aktarılabilir mi?

Kendi adınıza bir banka hesabınız varsa, Papara kullanmadan banka hesabı ile Binance’a para aktarabilirsiniz.

Başkasının hesabından Binance para aktarılabilir mi?

Kripto para borsalarının hiçbirinde başka birinin hesabı ile kripto para yatırımı yapılmaz. Binance'te de başkasının hesabı ile para yatıramazsınız. Buna izin veren platformlara kesinlikle itibar etmemeniz gerekir.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.