kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Köpeğinizin Gelişimini Destekleyecek En İyi Yavru Köpek Maması Önerileri

Köpeğinizin Gelişimini Destekleyecek En İyi Yavru Köpek Maması Önerileri
21.08.2021
156
A+
A-

En iyi yavru köpek maması seçiminde uzmanların önerdikleri mama çeşitlerini sizler için bir araya getirdik.

Yavru köpeklerin beslenmesi, yetişkin köpeklere göre çok daha dikkat gerektirir. Doğru şekilde beslenmemeleri halinde ilerleyen dönemlerde sağlık sorunları ile karşılaşılır.

Hızlı bir şekilde büyüyüp sindirim sistemleri ile bağışıklık sistemleri gelişmediğinden beslenmelerinde dikkatli olunması gerekir. Yavru köpekler için en iyi mamalar konusunda araştırma yapmak, uzman veteriner görüşlerinden faydalanmak önemli bir etkendir.

En iyi yavru köpek maması

Yavru köpeğinize, onun ihtiyacına göre mama vermeniz önemlidir. Bunu yaparken beslenme açısından eksiksiz yavru köpek maması olmasına dikkat etmeniz gerekir.

En İyi Yavru Köpek Maması

Uzmanlar, en iyi yavru köpek maması hakkında bilgi verirken, kalori bakımından yeterli ve vitaminler açısından zengin mamalar olarak tabir ederler.

Yavru köpeğiniz için en iyi 5 mama üzerinde yaptığımız değerlendirmeyi sizlere sunarak sevimli dostunuzun daha sağlıklı kalmasına yardımcı olacağız. İşte kullanıcılarının da severek tercih ettikleri ve önerdikleri en iyi yavru köpek maması.

İlginizi Çekebilir: Deri ve Tüy Hassasiyeti Olan Köpekler İçin Mama Önerileri

1- Acana Puppy Tahılsız Tavuk ve Balıklı Yavru Köpek Maması

Hamile ve emziren köpekler için özel olarak tasarlanan Acana Puppy Tahılsız Tavuk ve Balıklı Yavru Köpek Maması, 10. Aya ulaşmış köpeklerin beslenmesinde son derece ideal bir mamadır.

% 60 et, % 40 sebze ve botanik, % 0 tahıl içeren yavru köpek maması, yavru köpeklerin beslenmesine uygun şekilde tasarlanmıştır.

Premium serbest dolaşan hindi ve tavuk, vahşi yakalanmış pisi balığı ve kafessiz yumurtaları sebze, meyve içerikleri ile zenginleştirilen köpek maması, en iyi yavru köpek mamaları arasında yer almaktadır.

Sevimli dostunuzun daha sağlıklı kalabilmesi için en iyi yavru köpek maması kategorisinden seçim yapmanızı öneririz.

2- Orijen Puppy Tahılsız Tavuklu Yavru Köpek Maması

%38 zengin besleyici protein oranı ve %17 sınırlı düşük glisemikli karbonhidratı ile yavru köpekler için özel olarak tasarlanan Orijen Puppy tahılsız yavru köpek maması, köpeğin gelişimini desteklemede oldukça başarılı ve tercih edilen bir mamadır.

İçerik bakımından son derece kaliteli olmasına ek olarak kullanıcıları tarafından da son derece olumlu yorum alan Orijen köpek maması, yavru köpek gelişimini destekleyerek kemik sağlığının korunmasına yardımcı olmaktadır.

%85 et içeriği, serbest dolaşn tavuki hindi, bütük kulukça yumurtaları, pasific Ringa balığı ve serbest avlanan Pasifik pisi balığı içeren Orijen Puppy tahılsız tavuklu yavru köpek maması, tercihleriniz arasına almanızı önerdiğimiz mama türlerinden biridir. En iyi yavru köpek maması kategorisinde yer alan bu mamayı da deneyebilirsiniz.

3- Hills Tavuk ve Hindili Mini Irk Yavru Köpek Maması

Yavru köpeklerin doğru beslenmesine yardımcı olan Hills tavuk ve hindili mini ırk yavru köpek maması, yavru köpeklerin beyin, kas ve kemik gelişimini destekleyici içeriklerle üretilmiş bir mamadır.

Balık yağından elde edilen DHA ve yüksek oranda antioksidan içeren Premium mama, 0 -12 aylık, küçük ve/veya minyatür ırk köpeklerin tüm besin ihtiyacını en doğru şekilde karşılayan bir yavru köpek mamasıdır.

Sevimli dostunuz için en iyi yavru köpek maması seçeneklerinden biri olan Hills markasının yavru köpek maması, dostunuzun sağlıklı kalmasını sağlayacak.

Yavru köpeklerin doğal savunma sistemi için etkinliği klinikler tarafından onaylanan Hills yavru köpek maması, sağlıklı deri ve tüy yapısının oluşması için Omega6 yağ asitleri ile desteklenmiştir.

4- Golosi Baby Maxi Tavuklu Büyük Irk Yavru Köpek Maması

Yavru köpeklerin sütten kesildiği dönemler için özellikle kullanılması önerilen ve kullanıcılarından da olumlu yorum alan Golosi Baby maxi tavuklu büyük ırk yavru köpek maması, 1 ile 16 aylık yavru köpeklerin yeteri düzeyde beslemesini sağlamaktadır.

%22 tavuk eti, %4 pirinç, %7,2 kanatlı yağı , %0.5 somon balığı yağı, %0,5 maya, %0,01 mineral içeriği ile yavru köpek maması olarak tercih edilebilecek en iyi yavru köpek maması listesinde yer alan Golosi Baby tavuklu büyük ırk yavru köpek maması, köpeğinizin gelişimine yardımcı olacaktır.

En iyi yavru köpek maması seçeneklerini değerlendirirken uzmanların görüşlerini mutlaka önemseyin.

5- Mera Pure Sensitive Puppy Hindili Yavru Köpek Maması

Özellikle hassas köpeklerin büyümesinde son derece destekleyici bir yavru köpek maması olan Mera Pure Sensivite Puppy hindili yavru köpek maması, tek hayvansal protein kaynağı olarak kolay sindirilebilir hindi eti kullanılarak tasarlanmıştır.

En iyi yavru köpek maması önerileri arasında yer alan bu mama, kullanıcılarından da olumlu puan almış bir köpek mamasıdır.

intoleransı ve alerji riskini en aza indirgemeyi hedefleme amacı ile üretilen yavru köpek maması, en iyi yavru köpek maması kategorisinde yer almaktadır. %65 hayvansal protein, %35 bitki proteini ve %0 tahıl içeriği ile yavru köpeklerin gelişimine destek sunan Mera Pure Sensivite Puppy hindili yavru köpek maması, köpeğinizin damak tadına da hitap edecek.

Yavru Köpekler Ne Yer?

Yavru köpeklerin doğru şekilde beslenmesi önemlidir. Özellikle de gelişme dönemlerinde protein ihtiyaçlarını doğru şekilde karşılayacak mamaların seçilmesi, uzmanlarca önerilmektedir.

Yavru köpek beslenmesinde en önemli şey, veteriner uzmanın önerileri doğrultusunda doğru bir beslenme programının uygulanmasıdır. Bunun için;

  1. Köpeğinizin kilosunu öğrenin,
  2. Beslenme kılavuzuna uygun şekilde beslemeye özen gösterin,
  3. Köpeğiniz büyüdükçe verdiğiniz mamanın miktarını da orantılı şekilde arttırın,

Yukarıda belirttiğimiz şekilde köpeğinizi beslemeniz daha uzun yıllar sizinle yaşamasını sağlayacaktır.

Köpek sahibi ile köpek arasında sürekli bir veteriner hekimin olması gerekir. Beslenme programından sağlık kontrolüne kadar her şeyi ile doğru şekilde ilgilenmeye başladığınızda, yavru köpeğinizin daha hızlı gelişerek sizinle olan iletişiminin daha sağlıklı olduğunu görmeye başlayacaksınız.

İlginizi Çekebilir: Büyümeyen Köpek Cinsleri

Yavru Köpek Besleme İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Yavru köpekler mama harici ne yer?

Yavru köpeklerin beslenmesinde uzmanların önerdikleri mamalar kullanılmalıdır. Ancak zorda kaldığınızda pirinç, havuç, muz, et ürünleri, balık, marul ve ıspanak gibi köpeğinize zarar vermeyecek yiyecekleri de verebilirsiniz. Ancak bu yiyecekleri verirken aşırıya kaçmamaya özen göstermelisiniz.

1 aylık yavru köpekler ne yer?

1 aylık yavru köpekler için en ideal besin kaynağı anne sütüdür. Uzmanlar, ilk 45 gün içinde mümkün oldukça başka yiyeceklerin verilmemesini önermektedir.

Yavru köpek ev yemeği ne yer?

Yavru köpek beslemek, yetişkin köpek beslemekten daha zordur. Mama haricinde yavru köpeğe verilebilecek ev yemekleri; Her tür kırmızı ve beyaz et. Sebzeler: Ispanak, bezelye, patates, havuç, kabak, fasulye, nohut, brokoli. Tahıllar: Pirinç (esmer veya beyaz), erişte, makarna, kepekli makarna, buğday, yulaf. Ek olarak: Yumurta ve zeytinyağıdır.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.