kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Kedinize Kilo Aldıracak Yüksek Kalorili Mama Önerileri

Kedinize Kilo Aldıracak Yüksek Kalorili Mama Önerileri
19.08.2021
1.183
A+
A-

Yüksek kalorili kedi maması, tıbbi bir sorun olmadığı halde kilo almayan kediler için önerilebilecek mamalardır. Lütfen öncelikle kedinizin ideal kilosunun kaç olması gerektiğini öğrenin.

Kediler, yapıları gereği yaşadıkları yıllar boyunca aynı kilolarda kalırlar. Eğer kediniz kilo kaybı yaşıyorsa bunun altında mutlaka farklı nedenler vardır ve zaman kaybetmeden veteriner hekime göstermeniz gerekir.

Yüksek kalorili kedi maması

Kediler, geçirdikleri bir ameliyat sonucunda ya da altta yatan farklı tıbbi sorunlardan dolayı kilo kaybı yaşarlar. Normal şartlarda sağlıklı ve düzenli beslenen yetişkin bir kedi, yaşı kaç olursa olsun kilosu aynı kalır. Eğer kedinizde ansızın gelişen bir kilo kaybı varsa mutlaka veteriner hekime göstermeniz gerekir.

Kedinizin kilo almamasının ya da ani bir kilo kaybı ile tam aksine ani kilo alması durumu söz konusu ise ve tıbbi bir neden de bulunmuyorsa, muhtemelen kullandığınız mamalar buna neden oluyordur. Bu yüzden biran önce kedinizin mamasını değiştirmenizi öneririz.

Kedinizin tükettiği mamalar yüksek kalorili kedi maması değilse, kedinizin besin ihtiyacını tam olarak karşılayamaz ve bu da kilo almamasına neden olur.

İlginizi Çekebilir: Kedilerin Yemesi Gereken Yiyecekler

Kedim Nasıl Kilo Alır?

Kedim Nasıl Kilo Alır?

Ani bir gelişmeden sonra kedinizde kilo kaybı görmeniz durumunda öncelikle kedinizin ideal kilosunun kaç olması gerektiğini öğrenmeniz gerekir.

Daha sonra veteriner hekim kontrolünde kedinize kilo aldırma diyeti uygulamanız gerekir. Genellikle kedi sahiplerinin kedilerinde kilo kaybı durumu ile karşılaşmaları halinde, fazladan mama verdikleri görülmektedir.

Veteriner Uzmanı Asel Bengisu; “Kedilere fazladan mama vermek, kedinin kilo almasını sağlamaz aksine kedinin sağlık sorunu yaşamasına neden olur. Bu nedenle kedinize fazla mama vermek yerine uygun diyet maması veya ihtiyacına göre yüksek kalorili kedi maması verilmedi daha uygundur.

Peki, kedilerde kilo kaybına son verecek yüksek kalorili kedi maması markaları hangileridir?

Sizin için araştırdığımız bu konuda önereceğimiz bazı kedi maması markaları, kedinizin ideal kilosuna kavuşmasına yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Kedilerin Yememesi Gereken Yiyecekler

Yüksek Kalorili Kedi Maması Önerileri

Yüksek kalorili kedi mamaları

Kedinizin herhangi bir sağlık sorunu bulunmuyorsa, muhtemelen tercih ettiğiniz mamaların kalorisi yeterli gelmiyordur. Kedinize kilo aldıracak yüksek kalorili kedi maması markaları ile bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

İşte kedinize kilo aldıracak yüksek kalorili kedi maması markaları ve içerikleri hakkında bilgiler…

Mera Insect Sensitive Kedi Maması1- Mera Insect Sensitive Kedi Maması

Kedilerde kilo kaybını ortadan kaldıran ve kedinin ideal kilosuna kavuşmasını sağlayacak ilk mama önerimiz Mera Insect Sensitive kedi maması olacak.

Bol miktarda et içeren ve kedilerin kilo almasına yardımcı olan Mera Insect Sensitive kedi maması, kedinizin kilo almasını sağlamakla birlikte ideal kilosunda kalmasına da yardımcı olmaktadır.

Hava ve çevre koşullarına karşı duyarlı, tamamen geri dönüştürülebilir ambalajlarda muhafaza edilen Insect Sensitive, kediniz için en ideal kilo aldıracak mamaların başında gelir.

Yüksek kalorili kedi maması markalarından biri olan Mera Insect Sensitive ile kedinizin kilo kaybı sorununu önleyebilirsiniz.

Sipariş Vermek İçin Tıklayın

N&D Prime Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması2- N&D Prime Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması

Kedilerin kilo problemini ortadan kaldırmaya yardımcı olan N&D prime kuzu etli yetişkin kedi maması da kilo problemi olan kediler için önerilebilecek en iyi mama çeşitlerinden biridir.

İçeriğindeki yüksek kuzu eti düşük gilisemik indekse ve kardiyovasküler sistemin korunmasına yardımcı olarak aynı zamanda kedinin ideal kilosunda kalmasını da sağlamaktadır.

Dünya genelinde en çok tercih edilen kedi maması markaları arasında yer alan N&D kedi maması ile kedinizin kilo problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

Sipariş Vermek İçin Tıklayın

Hills Adult Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması3- Hills Adult Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması

Özellikle yetişkin kedilerin ideal kilosunda kalabilmeleri için özel olarak tasarlanan Hills Adult Kuzu Etli Yetişkin Kedi Maması, içeriğindeki et parçacıkları ile kedilerin damak tadına da hitap ediyor.

Özel olarak formüle edilmiş, kalp sağlığı için gerekli taurin ve böbrekler ile idrar kesesini desteklemek için dengeli minerallerle desteklenene Hills Adult kuzu etli yetişkin kedi maması, Omega 3-6 yağ asitleri ve E Vitamini açısından zengin bir mama türü olmasına ek olarak yüksek kalorili kedi maması olması da kendinizin problemini çözmeye yardımcı olur.

Kedinizin kilo almasına yardımcı olan ve ideal kilo ölçülerini korumasını destekleyen kedi maması, en iyi kedi mamaları arasında yer almaktadır.

Sipariş Vermek İçin Tıklayın.

LaVital Kitten Somonlu Yavru Kedi Maması4- LaVital Kitten Somonlu Yavru Kedi Maması

Kedilerde kilo kaybına en çok neden olan durumların başında, tercih edilen mamalar gelmektedir. Veteriner uzmanlar, kedi maması seçerken içeriğine dikkat edilmesi gerektiği yönünde uyarmaktadır.

Kedilerde kilo kaybına son verecek mama çeşitlerinden biri olan LaVital Kitten Somonlu Yavru Kedi Maması, içeriğindeki özel formülü ile kedinizin hem sağlıklı kalmasına hem de ideal kilosunu korumasına yardımcı olmaktadır.

Kaloriye ihtiyaç duyan 3 hafta – 12 aylık kediler için özel olarak formüle edilerek hazırlanan LaVital Kitten Somonlu Yavru Kedi Maması, hem kedinizin damak tadına hitap edeceği için hem de sağlıklı kalmasını desteklediği için tercihleriniz arasına almanız gereken mama çeşitlerinden biridir.

Sipariş Vermek İçin Tıklayın

Pro Plan Delicate Kuzu Etli Kedi Maması5- Pro Plan Delicate Kuzu Etli Kedi Maması

Kedilerde kilo kaybı nedenlerinden biri de tükettikleri mamaların yeteri kadar kalori içermemeleridir. Pro Plan Delicate Kuzu Etli Kedi Maması, yetişkinlik çağına gelmiş kediler ve protein ihtiyacı duyan kedilere özel olarak tasarlanmış bir kedi mamasıdır.

Kedilerde kilo kaybına son verecek kedi mamaları arasında en iddialı markalardan biri olan Pro Plan, özel laboratuvarlarda gerekli analizleri yaptıktan sonra ürünlerini üretmektedir.

Yüksek kalorili kedi maması markaları arasında yer alan Pro Plan ile kedinizin sağlığını koruma altına alabilirsiniz.

Ciğer kaplaması ile doyurulmuş Pro Plan Delicate Kuzu Etli Kedi Maması, kedilerin damak tadına hitap ederken bir yandan da ideal kilolarında kalmalarını etkilemektedir.

Sipariş Vermek İçin Tıklayın

Kedinize Kilo Aldıracak 6 Tüyo

Kediniz için yüksek kalorili kedi maması tercih ettiğiniz halde yine de kediniz kilo almıyorsa, yukarıda da belirttiğimiz gibi altında yatan farklı tıbbi gerekçeler vardır. Bu yüzden erken dönemde veteriner hekime göstermenizde yarar vardır.

Bunun dışında kedinizin sağlığı ile ilgili herhangi bir problem yoksa, aşağıdaki önerilerimizi inceleyerek kedinizin kilo almasına yardımcı olabilirsiniz.

  1. Kilo kontrolü kedi mamalarından uzak durun.
  2. Yüksek protein içeren mamaları tercih edin.
  3. Mama ambalajları üzerinde yazan “Yüksek karbonhidrat” ibaresine aldırmayın.
  4. Kedinizin severek tüketeceği bir mama keşfedin.
  5. Yavru kedi maması deneyin.
  6. Kedi mamasını biraz ısıtın

Kilo Kontrolü Mamalar Nedir?

Piyasada kediye kilo aldıran mama altında satılan bazı mamalar, tamamen obez kediler için özel olarak oluşturulan ve içeriğinde daha az kalori bulunan mamalardır.

Bu nedenle kedi maması seçerken kullanıcılarının da onayladığı yüksek kalorili kedi maması olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu tip mamalar, kedinizin bünyesine zarar vermekten başka bir işe yaramaz. Bu yüzden kilo kontrolü mamalarından kesinlikle uzak durun.

İlginizi Çekebilir: Yavru ve Yetişkin Kedi Aşılama Takvimi

Neden Yüksek Proteinli Mamalar?

Kedilerde kilo kaybına en çok neden olan durumların başında kediye verilen mamalar gelir. Düşük proteinli mamalar, kedileri yeteri kadar besleyemez ve bu da kilo kaybına neden olur.

Kediniz kilo kaybı yaşıyorsa, mama seçiminde yüksek protein içeren kedi mamalarını tercih etmeniz gerekir.

Yüksek Karbonhidratlı Mamalar Kilo Aldırır mı?

Kedi sahiplerinin en çok düştükleri hatalardan biri de ambalajlar üzerinde yazan ibarelere aldanmalarıdır.

Uzmanlar, yüksek karbonhidrat içeren mamaların kedilere kilo aldırmadığını belirtmektedir. Karbonhidrat, kedilerin bünyesi tarafından iyi bir şekilde işlenemez ve bu da beklentilerin aksine gelişmesine neden olur.

Yüksek karbonhidratlı kedi maması yerine bol protein içeren ve yağ dengesi ortalanmış, yüksek kalorili kedi maması tercih etmenizi öneririz.

İlginizi Çekebilir: Kedi Sahiplerinin Bilmesi Gerekenler

Kedinizin Sevdiği Mamayı Tercih Edin

Kedinizin mamasını değiştirmeniz de kedinizde kilo kaybına neden olabilir. Bu yüzden eğer kedinizin severek tükettiği bir mama varda bunu değiştirmeyin.

Kedilerde kilo kaybına neden olan durumlardan biri de tercih edilen mamanın kedinin damak tadına hitap etmemesidir.

İlk defa kedi sahibi olduysanız, mama seçimi yaparken deneme yanılma yöntemi ile kedinizin sevebileceği bir mamayı bulmaya çalışın.

Yavru Kedi Maması İle Besleme

Yetişkin kedilerde kilo kaybının olmasının bir diğer nedeni de yenilediğiniz mamanın yeteri kadar protein içermemesidir. Bu durumda yavru kedi maması tercih edebilirsiniz.

Yavru kedi mamaları, daha fazla protein ve omega-3 içerirler. Bu da kedilerin daha sağlıklı şekilde kilo almalarına yardımcı olur.

Yetişkin kedinizde kilo kaybı sorunu varsa siz de yavru kedi maması deneyerek durumu kontrol altına alabilirsiniz.

Kedi Mamasını Isıtın

Yaş kedi maması, bazı kedilerin damak tadına hitap etmez ve bu da az beslendikleri için kilo kaybetmelerine neden olabilir.

Kedinizin yaş mamasını fırında biraz ısıtın ve ayrı bir kaba koyduktan sonra kedinize sunun. Muhtemelen kediniz bu mamayı daha fazla sevecektir.

Yavru Kedime Nasıl Kilo Aldırırım?

Yavru kedinize kilo aldırmak için uygulayabileceğiniz bazı yöntemleri sizlerle paylaşmak istedik. İşte işe yarayacak tüyolar.

  1. Yavru kedinize kilo aldırmak için kedinizin günlük porsiyonunu küçültün ve düzenli aralıklarla verin.
  2. Kediniz mama yemeyi sevmiyorsa, mamanın aromasını ortaya çıkarmak ve kedinin ilgisini çekmek için mamayı hafifçe ısıtın.
  3. Kediler, mama yerken birinin onu izlemesinden rahatsız olurlar. Bu yüzden kediniz mama yerken onu izlemeyin.

Kedi Maması Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

En iyi kedi maması hangisi?

En iyi kedi maması, yüksek kalorili, vitamin ve mineral bakımından zengin kedi mamalarıdır.

Kedi iştahı nasıl açılır?

Kedilerde iştahsızlık, tıbbi bir sorun yoksa verdiğiniz mamayı sevmemesinden kaynaklanabilir ya da verdiğiniz yaş mamayı sevmemesinden kaynaklı olabilir. Bunun için kedinizin mamasını mikrodalga fırında biraz ısıtarak mamanın aromasının ortaya çıkmasını ve kedinin dikkatini çekmesini sağlayın.

Kedilere yaş mama mı, kuru mama mı?

Kediler hem yaş mama hem de kuru mama tüketebilirler. Bu durum tamamen kedinizin sevdiği mama türüne bağlı olarak değişir. Yaş mama kedinizin su alımı ihtiyacını arttırmaya yardımcı olur. Kuru mama ise kedinizin diş sağlığını korumasına yardımcı olur.

Kısır kedi neden kilo alır?

Kediler kısırlaştırıldığı için doğrudan kilo almazlar. Ancak kısırlaştırılmadan önce ve sonra aynı oranda kalorili mama verirseniz kediniz kilo alabilir. Bu yüzden kısırlaştırılmış kedi maması vermeniz gerekir.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.