Sinema

Unutulmayan Yeşilçam Replikleri: “Şakir’e Çay Yok!”

Unutulmayan Yeşilçam replikleri: “Şakir’e çay yok” repliği ile her izlediğimizde güldürmeyi başaran replikler gibi onlarca replik var. Bu yazımızda derlediğimiz en komik ve güldüren replikleri sizlere sunduk. Okurken gülmekten karnınıza ağrılar girecek…

Her insanın hayatında Yeşilçam filmlerinin özel bir yanı vardır. Bazen duygusal bazen de komik bulduğumuz bu filmleri, her izlediğimizde yeni duygulara kapılabiliyor ya da usta oyuncuların replikleri ile kahkaha atabiliyoruz. İşte Yeşilçam filmlerinden unutulmayan replikler…

Unutulmayan Yeşilçam Replikleri

Bir döneme ışık tutmuş günümüzde bile hala akıllarda kalan Türkan Şoray, Kadir inanır, Münir Özkul, Kemal Sunan, Ediz Hun gibi isimlerin oynadıkları karakterlerin replikleriyle sizi eskilere götürüyoruz. Kötülerin kaybettiği iyilerin her daim kazandığı, en gerçekçi aile hikayelerinin yer aldığı ve zengin kız fakir oğlan hikayeleriyle içimizi ısıttığı o günlerden bugünlere aktarılan en güzel replikleri sizin için bir araya getirdik.

1-Bizim Aile – Yaşar Usta

Bizim Aile, yaşar usta

Bizim Aile, hem konusun hem de sağlam oyuncu kadrosuyla unutulmaz Yeşilçam filmleri arasında yerini alıyor. Münir Özkul, Adile Naşit, Tarık akın gibi usta oyuncuların yer aldığı bizim aile filminde akıllara fakir ama gururundan asla taviz vermeyen Yaşar Ustanın repliği yer ediniyor.

“Sen büyük patron, milyarder, para babası, fabrikalar sahibi Saim Bey. Sen mi büyüksün?  Hayır ben büyüğüm. Ben, Yaşar usta.”

2- Hababam Sınıfı- Güdük Necmi

Hababam Sınıfı- Güdük Necmi

1975 yılında vizyona girdiği andan itibaren izlenme rekoru kıran ve defalarca kez izlememize rağmen her repliğine güldüğümüz Hababam sınıfı serisini ülkece çok sevdik. “İnek Şaban”, “Güdük Necmi”, “Damat Ferit”, “Kel Mahmut” ve “Badi Ekrem” karakterleri sinema tarihine geçen bu karakterlerden Güdük necmi ile müfettişin arasında geçen replik hafızalara kazındı.

– Sen kaç yaşındasın

– 1453

– Roma’yı kim yaktı?

– Anam

– Evladım senin anan kim?

-Kanuni Sultan Süleyman”

3- Ne Olacak Şimdi- Şener Şen

Ne Olacak Şimdi- Şener Şen

Türk sinemasının en iyi komedi filmlerinden olan, kadın-erkek ilişkilerini en komik bir biçimde ele aldığı ne olacak şimdi filmi çok sevildi. Filmi izlerken akıllara kazınan Şener Şenin repliğini izlerken sıkılmıyoruz ‘tükür oğlum babanın suratına! Seyirciyi çok güldürdü.

– güzelim, canım, muhahah

– çabuk aç kapıyı, çabuk aç kapıyı diyorum, aç kapıyı kırarım yoksa aç kapıyı diyorum! yeahhhh!!!

– yaz kızım, 200 torba çimento, 20 kamyon çakıl, 15 tane kapı.

– şakir!

– aa, hoşgeldin karıcım. 30 kamyon ince kum.

– alçak, namussuz, rezil herif!

– noldu ne bağırıyorsun?

– pis zampara! Ulan sen bana nasıl yaparsın bunu?

– rica ediyorum gene başlama, çalışıyorum yahu görmüyor musun?

– ne başıcam, tükür ulan babanın suratına!

4-Devlerin Aşkı – Kadir İnanır- Türkan Şoray

Devlerin Aşkı – Kadir İnanır- Türkan Şoray

İzlemekten asla bıkmayacağımız şoför tarık ile manikürcü türkanın yasak aşkını konu olan Devlerin Aşkı filmi unutulmayan Yeşilçam replikleri arasında yerini aldı.

KADİR: seviyorum de..(bir tokat atar )
TÜRKAN: sevmiyorum.
KADİR: seviyorum de.(bir tokat atar )
TÜRKAN: sevmiyorum
KADİR: seviyorum de.(bir tokat atar )
TÜRKAN: seviyorum
KADİR: yalan söylüyorsun ülen (bir tokat atar )

5-Çiçek Abbas- Şener Şen- İlyas Salman

Çiçek Abbas- Şener Şen- İlyas Salman

Günümüzde bile İlyas salmanın bu isimle anılmasını sağlayan Çiçek Abbas filmi, Şener şen ve İlyas salmanın oynadıkları karakterleri izleyiciler çok benimsedi. İşte! Bu iki arasında geçen komik diyaloglardan en unutulmaz repliği.

“-Herkese benden çay

– Ben istemem

– Peki, Şakir’e çay yok”

6- Öksüzler- Sezer İnanoğlu-Sıtkı Sezgin

Öksüzler- Sezer İnanoğlu-Sıtkı Sezgin

Şişko nuri karakteri ile yıldızı parlayan Öksüzler filmi, Sezer İnanoğlu’nun ilk ve son filmi olmuştur. Vizyona girdiği günden itibaren  sezercik, gerçek isminden çok repliği ile tanınır hale gelmiştir.

“Fıstık benim olacak! Alacağım fıstığı, vuracağım kırbacı”

7- Turist Ömer- Sadri Alışık

Turist Ömer- Sadri Alışık

Oynadığı yüzlerce filmleriyle sinema filminde adını altın harflerle yazdıran Sadri Alışık, komedi filmine yön veren önemli isimlerden bir tanesidir.Gönüllerde taht kurmuş usta oyuncunun unutulmayan yeşilçam replikleri arasında Turist Ömer;

“Turist Ömer derler benim adıma, pişman olur bakmayanlar tadıma. “

8- Umutsuzlar- Yılmaz Güney

Umutsuzlar- Yılmaz Güney

1971 yılında vizyona giren Umutsuzlar filmi Türk sinemasının unutulmazları arasına girmeyi başarmıştır. Yılmaz güneyin söylediği ilginç repliği halen günümüzde bile kullanmaktadır.

“O***** olacak sa da okumuş or**** olsun!”

9- Unutulmayan Yeşilçam Replikleri-Tosun Paşa

Tosun Paşa- Kemal Sunal

Türk sinema filminde önemli bir yere sahip olan kemal sunan birbirinden güzel filmlere imza atmıştır. Halktan biri olarak insanların gönlünde taht kuran tosun paşa karakteriyle seyirciyi çok güldürmüştür. İşte! Leyla sına aşkını anlatan o replik;

“Aşk kalbimi yakan bir volkan gibidir
en sevdiğim tatlı kazan dibidir.
leyla sev beni sokma müşküle
seninle kaşık atalım iki tabak keşküle. “

10- Petrol Kralı- Zeki Alasya- Metin Akpınar

Petrol Kralı- Zeki Alasya- Metin Akpınar

Filmin konusu; evlerini satmak zorunda kalan iki arkadaş evlerinin bahçesinde petrol bulunca evi satmaktan vazgeçer ve mahallelerinde yaşayan karaborsacı ve tefeci bir adama karşı mücadelesini anlatır. Yeşilçam oyuncularından biri olan ve birlikte yüzlerce filme imza atan bu ikiliyi halk tarafından çok sevildi. İşte! Petrol Kralı sinema filminin en komik repliği;

“- Metiiin Metiiin goooş ev yanıyoo!

– Nieeeee ev mi yaniyoor!..” 

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu