kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

IMDb Puanı Yüksek En İyi Türk Korku Filmleri

IMDb Puanı Yüksek En İyi Türk Korku Filmleri
14.09.2023
695
A+
A-

IMDb puanı yüksek 10 en iyi Türk korku filmleri, “ne kadar korkutabilir ki?”  diye düşünen herkesin yargılarını yıkacak! Sizlere sunacağımız bu filmler, korku için en iyilerdir…

Varlıklar, yaratıklar, hayaletler… Daha korkutucu olabilir mi? Evet, bu korku filmleri daha da korkutucu olabilir. Yapmanız gereken tek şey karanlık bir yerde bu filmlerden birini seçip izlemek. İşte sizin için seçtiğimiz IMDb puanı en yüksek Türk korku filmleri…

Türk korku filmleri

 IMDb Puanı yüksek En İyi Türk Korku Filmleri

Filmin AdıYılıIMDb Puanı
Dabbe 6 20157,2
Musallat 20077,1
Dabbe: Bir Cin Vakası20127,1
Küçük Kıyamet20066,9
Siccin20157,3
Cin-i ayet20187,2
Siccin 520187,3
Dabbe: Cin Çarpması20137,3
Siccin 3: Cürmü Aşk20167,3
Siccin 420177,1
Büyü20047,2
Musallat20047,4
Karadedeler Olayı20117,6
Düğüm20156,8
Gecenin Kanatları20166,9

1- Dabbe 6 (2015) IMDb: 7,2

Dabbe 6

Türk korku filmleri arasında en iyilerin başında gelen Dabbe 6, Hasan Karacadağ tarafından yönetilen ve 2015 yılında gösterime giren Türk yapımı bir korku filmidir. Film, polis kayıtlarına “Mukadder Yaman” vakası olarak geçen ve birbiriyle alakalı olduğu düşünülen, üç gerçek hikayeden yola çıkmaktadır.

Filmin konusu, doktor olan Zeren ve kız kardeşi Ayla’nın annelerinin bir gece aniden ölmesiyle başlar. Nörolojistler, Ayla’nın annesinin ölüm anına şahit olduğu için psikolojik bir travma geçirdiğini ve kısa sürede bu durumu atlatacağını düşünürler. Ancak günler geçtikçe Ayla kişilik değiştirmeye ve söz konusu varlıklar tarafından dehşetengiz bir şekilde saldırıya uğramaya başlar.

Ayla’nın yaşadığı korkular, Zeren’i de etkilemeye başlar. İki kardeş, bu varlıklardan kurtulmak için bir çare bulmaya çalışırlar. Ancak varlıklar, her geçen gün daha da güçlenmektedir.

2- Musallat (2007) IMDb: 7,1

Musallat

Musallat, 2007 yılında gösterime giren, Alper Mestçi tarafından yönetilen ve senaryosunu Alper Mestçi ve Güray Ölgü’nün birlikte yazdığı Türk korku filmleri arasında en iyilerdendir. Film, bir köyde yaşayan Nurcan ve Suat çiftinin, Nurcan’ın eski nişanlısı tarafından musallat edilmesi üzerine yaşadıklarını konu almaktadır.

Filmin konusu, Nurcan ve Suat’ın köyde evlenerek mutlu bir hayat sürmeye başlamalarıyla başlar. Ancak Nurcan’ın eski nişanlısı, Nurcan’ı geri kazanmak için bir cin musallat eder. Cin, Nurcan’ın vücudunu ele geçirerek onu bir canavara dönüştürür.

Nurcan’ın davranışları değişmeye başlar ve zamanla kontrolden çıkar. Suat, karısının başına gelenleri anlamaya çalışırken, Nurcan’ın eski nişanlısı da onu durdurmak için harekete geçer.

Türk korku filmleri arasında en dikkat çekici bu filmi mutlaka izlemenizi öneririz.

İlginizi Çekebilir: Mutlaka İzlenmesi Gereken İlham Verici 10 Biyografi Filmi

3- Dabbe: Bir Cin Vakası (2012) IMDb: 7,1

Dabbe: Bir Cin Vakası

Dabbe: Bir Cin Vakası, 2012 yılında gösterime giren, Hasan Karacadağ tarafından yönetilen ve senaryosunu Hasan Karacadağ ve Erkan Aksoy’un birlikte yazdığı Türk korku filmlerinden biridir. Film, Ankara’da yaşayan Ceyda, Sinan ve Burcu adında bir ailenin yaşadıklarını konu almaktadır.

Filmin konusu, Ceyda’nın bir gece uyurken garip sesler duymasıyla başlar. Ceyda’nın bu sesleri duyduğunu gören Sinan, onu doktora götürür. Doktor, Ceyda’nın psikolojik bir rahatsızlığı olduğunu düşünür ve ona ilaç verir. Ancak Ceyda’nın yaşadığı sorunlar geçmez.

Ceyda’nın davranışları değişmeye başlar ve zamanla kontrolden çıkar. Sinan ve Burcu, Ceyda’nın başına gelenleri anlamaya çalışırlar. Ancak Ceyda’nın vücudunu ele geçiren varlık, onlara engel olmaya çalışır.

Korku dolu sahneleri ile korku filmi severlere sunduğumuz bu film de en iyi Türk korku filmleri arasında yer almaktadır.

4- Küçük Kıyamet (2006) IMDb: 6,9

Küçük Kıyamet

Küçük Kıyamet, Yağmur Taylan ve Durul Taylan tarafından yönetilen ve 2006 yılında gösterime giren, Türk yapımı bir psikolojik gerilim filmidir. Film, olası İstanbul Depremi’nden hareket ederek “Felaket Beklentisi” travmasını beyaz perdeye taşımaktadır.

En iyi Türk korku filmleri arasında yer alan Küçük Kıyamet, farklı ve korkutucu senaryoları ile her dönem izlenebilecek en iyi Türk korku filmleri arasında yer alır.

Filmin konusu, Bilge ve Zeki adında bir çiftin, ard arda yaşanan sarsıntılardan sonra İstanbul’dan ayrılarak, küçük bir kasabaya yerleşmeleriyle başlar. Ancak burada da başlarına gelen esrarengiz olaylar, kaçtıkları korkuları ile onları, burada da yüzleşmek zorunda bırakır.

Film, Türkiye’de ve yurt dışında gişede başarılı olmuş ve eleştirmenlerden olumlu yorumlar almıştır. Film, Türk korku sinemasında önemli bir yere sahiptir.

5- Siccin 2 (2015) IMDb: 7,3

Siccin 2

Siccin 2, 2015 yılında gösterime giren, Alper Mestçi tarafından yönetilen ve senaryosunu Alper Mestçi ve Erkan Aksoy’un birlikte yazdığı Türk korku filmleri arasındadır. Film, Siccin serisinin ikinci filmidir.

Filmin konusu, Hicran ve Adnan adında bir çiftin, oğulları Birol’un ölümünden sonra başlarına gelen esrarengiz olaylar üzerine yaşadıklarını konu almaktadır.

Film, gerçekçi atmosferi ve başarılı oyunculuklarıyla dikkat çekmiştir. Film, Türkiye’de ve yurt dışında gişede başarılı olmuş ve eleştirmenlerden olumlu yorumlar almıştır.

En iyi Türk korku filmleri arasında yer alan bu filmi, yanınızda biri varken izlemenizi öneririz.

İlginizi Çekebilir: IMDb Puanı Yüksek 10 Yabancı Korku Filmi

6- Cin-i ayet (2018) IMDb: 7,2

Cin-i ayet

Cin-i Ayet, 2018 yılında gösterime giren, Uğur Akünlü tarafından yönetilen ve senaryosunu Taylan Işıklar’ın yazdığı Türk yapımı bir korku filmidir. Film, henüz küçük yaşta ailesini cinlerin saldırısında kaybeden ve ömrünün geri kalanını cinlerle mücadeleye adayan Salih’in, bir cin tarafından musallat edilen kardeşi Serpil’i kurtarmak için verdiği mücadeleyi konu almaktadır.

Film, gerçekçi atmosferi ve başarılı oyunculuklarıyla dikkat çekmiştir. Film, Türkiye’de ve yurt dışında gişede başarılı olmuş ve eleştirmenlerden olumlu yorumlar almıştır.

Farklı sahneleri ile en iyi Türk korku filmleri arasında yer alan Cin-i Ayet, eminim size de iyi bir adrenalin yaşatacaktır.

7- Siccin 5 (2018) IMDb: 7,3

Siccin 5

Siccin 5, 2018 yılında gösterime giren, Alper Mestçi tarafından yönetilen ve senaryosunu Alper Mestçi ve Erkan Aksoy’un birlikte yazdığı Türk yapımı bir korku filmidir. Film, Siccin serisinin beşinci filmidir.

Filmin konusu, Hale adında bir genç kızın, bir cin tarafından musallat edilmesini ve bu musallat nedeniyle yaşadığı korkunç deneyimleri konu almaktadır.

Film, gerçekçi atmosferi ve başarılı oyunculuklarıyla dikkat çekmiştir. Film, Türkiye’de ve yurt dışında gişede başarılı olmuş ve eleştirmenlerden olumlu yorumlar almıştır.

En iyi Türk korku filmleri arasında yer alan Siccin serisinin bu filmini mutlaka izlemenizi öneririz.

İlginizi Çekebilir: Korku Filmlerinin Çekimleri Sırasında ve Sonrasında Yaşanmış Olan Ürkütücü Olaylar

8- Siccin 3: Cürmü Aşk (2016) IMDb: 7,3

Siccin 3: Cürmü Aşk

Siccin 3: Cürmü Aşk, 2016 yılında gösterime giren, Alper Mestçi tarafından yönetilen ve senaryosunu Alper Mestçi ve Bekir Acar’ın birlikte yazdığı Türk yapımı bir korku filmidir. Film, Siccin serisinin üçüncü filmidir.

Filmin konusu, Orhan ve Sedat adında iki çocukluk arkadaşının, Sedat’ın oğlu Mehmet’in felçli kalmasına neden olan bir araba kazasının ardından yaşadıklarını konu almaktadır. Sedat, oğlunun felçli kalmasından Orhan’ı sorumlu tutar ve ondan intikam almaya karar verir.

Film, gerçekçi atmosferi ve başarılı oyunculuklarıyla dikkat çeken en iyi Türk korku filmleri arasında yer almaktadır. Film, Türkiye’de ve yurt dışında gişede başarılı olmuş ve eleştirmenlerden olumlu yorumlar almıştır.

9- Dabbe: Cin Çarpması (2013) IMDb: 7,4

Dabbe: Cin Çarpması

Dabbe: Cin Çarpması, 2013 yılında gösterime giren, Hasan Karacadağ tarafından yönetilen ve senaryosunu Hasan Karacadağ ve Erkan Aksoy’un birlikte yazdığı Türk yapımı bir korku filmidir. Film, Dabbe serisinin üçüncü filmidir.

Filmin konusu, Ceyda adında bir kadının, bir cin tarafından musallat edilmesini ve bu musallat nedeniyle yaşadığı korkunç deneyimleri konu almaktadır.

Film, gerçekçi atmosferi ve başarılı oyunculuklarıyla dikkat çekmiştir. Film, Türkiye’de ve yurt dışında gişede başarılı olmuş ve eleştirmenlerden olumlu yorumlar almış, Türk korku filmleri arasında en beğenilen filmlerdendir.

10- Siccin 4 (2017) I IMDb: 7,1

Siccin 4

Siccin 4, 2017 yılında gösterime giren, Alper Mestçi tarafından yönetilen ve senaryosunu Alper Mestçi ve Erkan Aksoy’un birlikte yazdığı Türk korku filmleri arasında yer alır. Film, Siccin serisinin dördüncü filmidir.

Filmin konusu, Saadet adında bir kadının, bir cin tarafından musallat edilmesini ve bu musallat nedeniyle yaşadığı korkunç deneyimleri konu almaktadır.

Film, gerçekçi atmosferi ve başarılı oyunculuklarıyla dikkat çekmiştir. Film, Türkiye’de ve yurt dışında gişede başarılı olmuş ve eleştirmenlerden olumlu yorumlar almıştır.

11- Büyü (2014) IMDb: 7,2

Büyü

Büyü, 2004 yılında gösterime giren, Orhan Oğuz tarafından yönetilen ve senaryosunu Şafak Güçlü ve Servet Aksoy’un birlikte yazdığı Türk yapımı bir korku filmidir. Filmin konusu, bir grup gencin, bir büyücü tarafından lanetlenmesinin hikayesini konu almaktadır.

Film, gerçekçi atmosferi ve başarılı oyunculuklarıyla dikkat çekmiştir. Film, Türkiye’de ve yurt dışında gişede başarılı olmuş ve eleştirmenlerden olumlu yorumlar almıştır.

12- Karadedeler Olayı (2011) IMDb: 7,6

Karadedeler Olayı

Karadedeler Olayı, 2011 yılında gösterime giren, Erkan ve Erdoğan Bağımsızlar tarafından yönetilen ve senaryosunu Erkan ve Erdoğan Bağımsızlar’ın birlikte yazdığı Türk yapımı bir korku filmidir. Film, gerçekçi atmosferi ve başarılı oyunculuklarıyla dikkat çekmiştir. Film, Türkiye’de ve yurt dışında gişede başarılı olmuş ve eleştirmenlerden olumlu yorumlar almıştır.

Filmin konusu

1989 yılında, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Davutlu köyünde, bir grup gencin, bir dağ evinde yaşadıkları korkunç olaylar anlatılmaktadır.

Genç gazeteci H.B, köyde yaşanan garip olaylar hakkında bir haber yapmak için köye gelir. H.B, köylülerle konuşur ve köyün geçmişinde yaşanan bir laneti öğrenir. H.B, bu laneti araştırmak için köyde bir süre kalır.

H.B, köyde kalıdıkça, garip olaylar yaşamaya başlar. H.B, geceleri dağ evinde tuhaf sesler duymaya başlar. H.B’nin davranışlarında da bir değişiklik olur. H.B, geceleri uykularında tuhaf şeyler görmeye başlar.

H.B, yaşanan olayları araştırmaya başlar. H.B, sonunda köyün geçmişinde yaşanan bir cinayetin, köyün lanetlenmesine neden olduğunu öğrenir.

H.B, köyden kaçmaya çalışır. Ancak köyün lanetinden kaçmak kolay değildir.

13- Düğüm (2015) IMDb: 6,8

Düğüm

Düğüm, 2015 yılında gösterime giren, Özgür Bakar tarafından yönetilen ve senaryosunu Özgür Bakar ve Alper Kıvılcım’ın birlikte yazdığı Türk yapımı bir korku filmidir. Film, gerçekçi atmosferi ve gerilim dolu sahneleriyle dikkat çekmiştir. Film, Türkiye’de ve yurt dışında gişede başarılı olmuş ve eleştirmenlerden olumlu yorumlar almıştır.

Filmin konusu

Sinem, üniversiteden mezun olmuş ve iş hayatına atılmıştır. Sinem, iş için gittiği bir kasabada, bir grup gencin, bir düğümün lanetine yakalandığına dair bir söylenti duyar. Sinem, bu söylentiyi araştırmaya karar verir.

Sinem, söylentiyi araştırmaya başladıkça, garip olaylar yaşamaya başlar. Sinem, geceleri evinde tuhaf sesler duymaya başlar. Sinem’in davranışlarında da bir değişiklik olur. Sinem, geceleri uykularında tuhaf şeyler görmeye başlar.

Sinem, yaşanan olayları araştırmaya başlar. Sinem, sonunda düğümün lanetini yaratan gizemli varlığı öğrenir.

Sinem, lanetten kurtulmak için mücadele eder. Ancak lanetten kurtulmak kolay değildir.

14- Gecenin Kanatları (2016) IMDb: 6,9

Gecenin Kanatları

Gecenin Kanatları, 2016 yılında gösterime giren, Serdar Akar tarafından yönetilen ve senaryosunu Mahsun Kırmızıgül ve Ahmet Küçükkayalı’nın birlikte yazdığı Türk yapımı bir korku filmidir. Film, gerçekçi atmosferi ve güçlü duygusal etkisiyle dikkat çekmiştir. Film, Türkiye’de ve yurt dışında gişede başarılı olmuş ve eleştirmenlerden olumlu yorumlar almıştır.

Filmin konusu

1980 darbesinden sonra, İstanbul’a gelen Gece adlı genç kız, bir cinayetin ardından yaşadıkları korkunç olayları konu almaktadır.

Gece, 12 Eylül darbesinden sonra, sosyalist anne ve babası polis baskınında gözleri önünde katledilen genç bir kızdır. Gece, İstanbul’a gelir ve bir apartmanın kapıcısının oğluna gönlünü kaptırır. Ancak Gece’nin mutluluğu, kısa sürede bozulur. Gece, bir gece apartmanda tuhaf sesler duymaya başlar. Gece’nin davranışlarında da bir değişiklik olur. Gece, geceleri kabuslar görmeye başlar.

Gece, yaşanan olayları araştırmaya başlar. Gece, sonunda apartmanın geçmişinde yaşanan bir cinayetin, yaşanan olayların nedeni olduğunu öğrenir.

Gece, cinayeti çözmek ve kendini kurtarmak için mücadele eder. Ancak cinayetin arkasındaki gizemli güç, Gece’yi bırakmayacaktır.

SSS

En ünlü Türk korku filmleri hangileridir?

Türk korku sinemasının en ünlü örnekleri arasında “Dabbe” serisi, “Siccin” serisi, “Baskın” ve “Karanlık Sular” gibi filmler bulunur.

Türk korku filmleri neden popülerdir?

Türk korku filmleri, yerel kültürün ve geleneklerin etkileyici bir şekilde kullanılmasıyla dikkat çeker. Ayrıca, kaliteli senaryolar, iyi oyunculuk performansları ve atmosfer yaratma yetenekleriyle öne çıkarlar.

Büyü korku filmi nerede çekildi?

Mardin’in Savur ilçesi ve Diyarbakır’ın Çınar ilçesi arasındaki Dangıza – Dengesa köyünde gerçekleşmiştir.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.