Eğitim

Dershane Fiyatları ve En İyi Dershaneler

Dershane fiyatları, Türkiye’de her sene güncellenmeye devam ederken uygun fiyata bir eğitim kurumu bulmak isteyen aileler, araştırma yapmaya devam ediyor.

Sizin için araştırdığımız güncel 2021 dershane fiyatları konusunda elde edindiğimiz bilgileri ve fiyatları sizlere sunarak, eğitim hayatınızda daha başarılı olmanıza yardımcı olacağız.

Her ebeveyn, çocuğunun iyi bir eğitim almasını ister. Bunun için gerek okul seçiminde gerekse de dershane seçimi konusunda ince eleyip sık dokurlar.

Dershane fiyatları

Türkiye’de öğrenciler ortaokuldan itibaren milyonlarca kişi ile rekabet ederek iyi bir derece alıp istedikleri okullara yerleşmek istiyorlar. Hal böyle olunca ebeveynler de öğrencilere iştirak ederek dershane, etüt merkezi, kurs gibi kurumların yollarını tutuyorlar.

İlginizi Çekebilir: Türk ve Dünya Edebiyatının En İyi 10 Aşk Kitapları

Dershaneler, öğrencilerin sınavlara iyi bir şekilde hazırlanmaları için elbette güzel alanlardır. Fakat fiyatlar konusu, bazen can sıkıcı olabiliyor, çünkü ekonominin zor dönemlerde geçtiği çağımızda, bir yerlerden kısıp dershaneye para yatırmak biraz daha zorlayıcı olabiliyor.

Fiyatlar, dershanenin konumundan, eğiticilerine, eğitim alanlarından alternatif hizmetlerine kadar birçok kritere göre değişiklik gösterebiliyor. Şehirlere göre de fiyatlarda değişikliklerin görülmesi, ailelerin daha derinden araştırma yapmalarını gerektiriyor.

En İyi Dershaneler Hangileri?

Dershane seçimi, her ebeveyn için önemli bir konudur. Bu yüzden bulundukları ilin en iyi dershaneleri hakkında araştırma yapmadan karar vermek istemezler.

Dershane fiyatlarının yüksek olması bir yana beklentilerini karşılayabilecek bir kurum bulmak için en iyi dershaneler arasında seçim yapmak isteyen ailelere, araştırmalarımız neticesinde elde ettiğimiz en iyi dershaneler hakkında bilgi vermek istedik.

Final dershanesiFinal Eğitim Kurumları

Final Eğitim Kurumları, ilk olarak 1980 yılında Elazığ’da dört sınıf ve altı öğretmenle kurulan bir dershanedir. Ülkemizin en uzun soluklu dershanelerinden biri olması ve buna ek olarak “kaliteli eğitim” stratejileri ile hareket etmesi, eğitim kurumunun seçkin bir isim olmasını etkiliyor.
Dershanelerin kapatılmasının ardından “Eğitim Kurumu” olarak yoluna devam eden Final Dershaneleri; Uluslararası Final Üniversitesi, Final Akademi Okulları, Final Özel Eğitim Kursları, Final Çeşitli Kurslar, Final Teknik Kolejler, Final Yurtdışı Eğitimi, Final Kampüs Okulları ve Final Yayıncılık olmak üzere 8 farklı alanda hizmet vermektedir.
Final Eğitim Kurumları, araştırmalarımızdan da elde edindiğimiz bilgilere göre özellikle YKS sınav hazırlıkları konusunda diğer dershanelere göre çok daha iddialı. Takdir edersiniz ki bu da bir şekilde fiyatlarına yansıyor 🙂
Dershanenin sunduğu olanakların geniş olması, sınav hazırlığında başarı kat sayısının artmasını etkilemektedir.
Final Dershanesi Fiyat: 6 Bin – 15 Bin TL aralığındadır.

Uğur DershanesiUğur Dershaneleri

1974 yılına uzanan geçmişi ile ülkemizin en çok bilinen dershanelerinden biri olan Uğur Dershaneleri de en iyi dershaneler listesinde yer alan isimlerden biridir.
Ülke genelinde şubelerinin olmasına ek olarak kaliteli eğitimci kadrosu ile öğrencilerin beklentilerini karşılama noktasında yeterli gelen Uğur Dershanesi, her yıl ilk 10 bin arasına mutlaka öğrencilerini katmayı başarıyor.
Uğur Dershanesi, fiyat konusunda diğer dershanelere göre biraz daha yüksek fiyatlar verse de erken dönem kayıt indirimlerinden yararlanarak YKS sınav hazırlık eğitimi ya da istediğiniz eğitim türünde eğitim alabilirsiniz.
Final Dershanesi Fiyat: 6 Bin – 15 Bin TL aralıklarındadır.

Sınav DershanesiSınav Eğitim Kurumları

Kaynak olarak ve ders anlatımı açısından en iyi dershaneler arasında yer alan Sınav Eğitim Kurumları, 1992 yılında kuruldu.
Segmentindeki diğer dershanelere göre çok daha kaliteli bir eğitim sistemine sahip olması, tercih edilmesinde önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor.
Sınav Dershanesi yorumları da incelendiğinde genel olarak pozitif yönde yorum aldığı görülüyor.
Sınav Dershanesi Fiyat: 5 Bin TL ile 15 Bin TL aralıklarındadır.

2021 – 2022 Güncel Dershane Fiyatları Ne Kadar?

Güncel Dershane Fiyatları

Eğitimin de paraya dayalı olduğu günümüzde, ebeveynlerin çocuklarını iyi bir dershaneye kayıt edebilmek için çok fazlasıyla para ödemek zorunda kalabiliyorlar.

Her sene artış göstermeye devam eden fiyatlar, bu sene de yine artış gösterdi. Şehirlere göre değişen fiyatlarda ortalama yüzde 10 dolayında bir artış görülüyor.

Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir dershane fiyatları, diğer küçük illerdeki fiyatlara oranla daha yüksek tutarlarda görüyor. Tabi bu da aile bütçesini zorluyor.

Uygun fiyatlı dershane arayışında olanlar, çözüm olarak birkaç şubesi bulunan dershaneleri tercih ediyorlar. Çünkü buralarda fiyatlar daha ucuz oluyor. Ancak her aile çocuğunun kurumsal bir dershanede eğitim almasını tercih ediyor.

Güncel dershane fiyatlarına baktığımızda ortalama 5.000 TL ile 30.000 TL’ye kadar farklı fiyatlar görülebiliyor. Tabi bu fiyatlar, dershanelerin eğitim durumu, bulunduğu il, dershanenin kurumsal kimliği gibi farklı etkenler çerçevesinde belirleniyor.

Fiyatlar konusunda araştırma yaparken, hangi eğitim türü için dershane arayışına girdiğiniz de önemlidir. Mesela yaptığımız araştırmalara göre YKS ve LGS dershanesi fiyatları, diğer dershanelere göre çok daha yüksektir.

İlginizi Çekebilir: Dostoyevski Kimdir? Hayatı ve Eserleri

En İyi Dershaneler ve Fiyat Tablosu

En İyi Dershaneler

Kurumsal bir dershane arayışı içinde olanlar, Türkiye’de genellikle belli başlı bazı dershaneleri tercih ediyorlar. Yaptığımız araştırmaya göre elde ettiğimiz 2021-2022 güncel dershane fiyatları ise şöyle;

Kültür Dershanesi Fiyatları: 5000 – 18.000 TL
Final Dershanesi Fiyatları: 5000 – 10.000 TL
Sınav Dershanesi Fiyatları: 8000 – 19.000 TL
Açı Dershane Fiyatı: 7000 – 14.000 TL
Çözüm Eğitim Kurumları: 5000 – 16.000 TL
Uğur Dershanesi Fiyatları: 6000 – 10.000 TL
Limit Dershaneleri: 5000 – 10.000 TL
Olimpiyat Dershanesi: 4000 – 7000 TL
Körfez Eğitim Kurumları: 6000 – 9500 TL
Birey Dershane Fiyatı: 4500 – 13.000 TL
Özel Kavram Dershanesi: 5000 – 12.000 TL
Fen Bilimleri Dershanesi Fiyatları: 6000 – 10.000 TL
Pegem Dershanesi Fiyatları: 6000 – 10.000 TL
Fatih Dershanesi Fiyatları: 7000 – 15.000 TL

Genel olarak dershane fiyatlarını incelediğimizde ülkemizde marka değeri yüksek olan fiyatlar, yukarıda verdiğimiz tablodaki gibidir.

Dershane fiyatlarını etkileyen başlıca bazı faktörler vardır. Bunlar; eğitim düzeyi, fiziki imkanlar, aktiviteler, ek ders seçenekleri, sınıf mevcudu, dershanenin konumu gibi faktörlerdir.

Peşin ödeme yapıldığında da yine dershane fiyatlarında esneklik gösterildiğini belirtmemiz gerekir. Peşin ödeme yapılması durumunda çoğu dershane yüzde 5 ile 10 arasında indirim sağlamaktadır.

Şehirlere Göre Dershane Fiyatları

Şehirlere Göre Dershane Fiyatları

Dershanelerin fiyatlarını etkileyen bir başka unsur da yukarıda belirttiğimiz gibi şehirlerdir. Büyük şehirlerde, dershane fiyatlarının daha pahalı olduğunu başında da söylemiştik.

Buna göre yaptığımız araştırmalara göre; İstanbul, Ankara ve İzmir dershane fiyatları ile yerel dershanelerde fiyat durumları şöyle;

İstanbul Dershane Fiyatları

İstanbul Dershane Fiyatları

İstanbul dershane fiyatları, diğer illere göre daha yüksektir. Fakat aileler biraz araştırma yaparak butik dershaneleri tercih edebilirler.

4-6 kişilik sınıflarda, öğrencilerle birebir ilgilenen eğitmenler sayesinde hem sınava daha iyi hazırlanabilirler hem de daha uygun fiyata dershane bulmuş olurlar.

İstanbul butik dershanelerde fiyatlar, konumuna ve eğitim tipine göre 4000 TL civarlarındadır.

İstanbul dershane eğitim fiyatları ise 5.000 TL ile 42.000 TL arasında değişiklik gösterebiliyor. Dershanenin konumu, eğitim tipi, eğitim kadrosu, sınıf mevcudu gibi etkenler, fiyatlarda değişikliklerin yaşanmasına neden olabiliyor.

Ankara Dershane Fiyatları

Ankara Dershane Fiyatları

Ankara, dershane bakımından diğer illere göre daha zengin bir şehirdir. Başkent Ankara’da dershane fiyatları da yine İstanbul’da olduğu gibi bazen cep yakıcı olabiliyor.

Ankara’da özel dershanelerin fiyatlarını yüksek bulan aileler ise yine İstanbul’da olduğu gibi butik dershaneleri tercih edebilirler. Ankara butik dershanelerde ise fiyatlar 5.000 TL dolaylarında. Daha iyi bir araştırma yaparak daha ekonomik yerler bulabilirsiniz.

Şehir merkezine göre de değişiklik gösteren Ankara dershane fiyatları, alternatif olarak küçük ilçelere doğru yöneldiğinde daha düşük fiyatları yakalamak mümkün olabiliyor.

Ankara’da şehir merkezindeki dershanelerin fiyatları 5,000 TL ile 35,000 TL arasında değişebiliyor. Buna alternatif olarak ilçelerdeki dershaneleri tercih etmeyi düşünüyorsanız 4,000 TL ile 12,000 TL arasında değişen fiyatlarla karşılaşırsınız.

Okulların açılıp açılmayacağı konusunda her ne kadar hükümet kanadından kesin bilgi gelse de yine de ailelerde “açılmayacak” algısı daha fazla. Bu da dershanelerde fiyatların değişmesine neden olabiliyor.

Verdiğimiz fiyatlar ortalama fiyatlar olduğu için güncel dershane fiyatları için kurumlarla iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

İzmir Dershane Fiyatları

İzmir Dershane Fiyatları

Büyükşehirler arasında yer alan İzmir’de dershanelerde fiyatlar da yine kurumsal kimliğe göre, sınıf mevcuduna göre, eğitim tipine göre değişkenlik gösterebiliyor. Fakat İzmir’de butik dershaneden etüt merkezlerine kadar alternatif seçenekler fazla olduğu için uygun fiyatlardan dershane bulmak mümkün.

İzmir dershane fiyatları 5,000 TL ile 38,000 TL arasında değişiklik gösteriyor. Şehir merkezinde yer alan dershanelerde durum böyle iken yerel dershanelerin fiyatları 4,000 TL ile 8,000 TL arasında değişiklik gösteriyor.

KPSS Dershanesi Fiyatları

KPSS Dershanesi Fiyatları

Lise ve üniversite mezunlarının girdiği KPSS sınavı da zorlayıcı sınavlardan biridir. Nitekim uzun yıllardır atanma bekledikleri halde henüz atanamamanın nedeni de budur. Bu da devlet kurumlarına yerleşmek isteyenleri KPSS dershanesi arayışına girmelerine neden oluyor.

KPSS dershane fiyatları, YKS ve LGS sınav hazırlık fiyatlarına göre daha düşük rakamlarda seyrediyor. Önemli ve son sınav olmasından dolayı çoğu dershanede eğitim düzeyinin kaliteli olduğunu söyleyebiliriz.

KPSS sınavına hazırlanacaklar için KPSS dershane fiyatları hakkında yaptığımız araştırmalara göre en yüksek fiyatın Alfa Dershaneleri’nde olduğunu görebiliyoruz. 2500 TL ile 3700 TL arasında değişen fiyatlarına alternatif diğer dershanelere de bakabilirsiniz.

Murat Eğitim Kurumları Dershane Fiyatı: 2500 – 3500 TL, Tasarı KPSS Dershanesi Fiyatı: 2400 – 3200 TL, Pegem Dershanesi: 2400 – 3400 TL arasında değişen fiyatları göz önünde bulundurarak bütçenize uygun bir dershane seçebilirsiniz.

Dershane İndirim Sınavları

Dershane İndirim Sınavları

Dershanelerde fiyatlar her ne kadar yüksek olsa da zamanlı bir şekilde kayıt yaptıran öğrenciler, erken dönem kayıt indiriminden yararlanabiliyor. Buna ek olarak dershanelerin düzenledikleri dershane indirim sınavları da alternatif olarak değerlendirilebilir.

Dershane başlangıcında yapılan bir sınav ile başarılı olan öğrenciler, ücretsiz dershane eğitimi alabiliyor. Başarı seviyesine göre yüzde 50 dolayında indirim hakkı da kazanılabiliyor.

Dershane kayıtları başlamaya yakın zamanda başvuru yapan öğrenciler de yine indirimli fiyatlardan yararlanabiliyorlar.

Dershane Fiyatları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Dershane fiyatları aylık mı?

Dershane fiyatları, tercih edilen dershaneye göre değişmektedir. Ancak genel olarak; aylık ya da dönemlik olarak belirlenmektedir.

Final dershane fiyatları

En iyi dershaneler arasında yer alan Final dershane fiyatları Final Dershanesi Fiyatları: 5 Bin-10 Bin TL arasında değişmektedir.

Açı Dershane fiyatı ne kadar?

Bilinen en iyi dershanelerden biri olan Açı dershane fiyatı, 6 bin TL ile 12,000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Sibel Akın

Merhaba ben Sibel Akın. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Kripto paralar, iş fikirleri, sağlık, teknoloji ve yatırım tavsiyeleri alanında edindiğim tecrübelerimiz sizlere www.sonbilge.net üzerinden sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu