kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Türkiye’deki 8 En İyi İngilizce Dil Okulları ve Hizmetleri

Türkiye’de İngilizce öğrenmek için en iyi dil okulları yazımızı inceleyerek okul seçiminde fikir edinebilirsiniz.

Türkiye’deki 8 En İyi İngilizce Dil Okulları ve Hizmetleri
30.11.2022
2.385
A+
A-

İngilizce öğrenmek isteyenlerin sayısı son dönemlerde olağandışı bir şekilde artmaya başladı. Aslında bu durum, biraz da Türkiye’deki eğitim sisteminden kaynaklanmaktadır. Türkiye’deki okullarda İngilizce eğitiminin verilmeye başlanması neredeyse “yeni” denecek kadar geç alınmış bir karar. 1990-95 yılları arasında ilkokulda okuyan çoğu öğrenci, İngilizce eğitim almadı ya da alanlar da haftanın 40 dakikasına sıkıştırılmış bir ek ders olarak İngilizce eğitim gördü. “What is your name” ya da biraz daha level atlatılmışsa “Can we meet” gibi basit kelimelere sığdırıldı İngilizce… Neyse ki şimdilerde devlet okullarında da artık 2. sınıftan itibaren İngilizce dersi görülmeye başlandı.

Peki, kendi okuduğu dönemde İngilizce dersi görmeyenler ya da sonradan İngilizcenin önemini anlayanlar ne yapacak? Tabi ki iyi bir İngilizce kursu ya da İngiltere dil okulları iyi bir çözüm olacaktır. Tabi ki İngiltere’ye gidip İngiltere dil okullarında okumak için belli bir seviyede olmak gerekiyor. Bu yüzden en iyi İngiltere dil okulları yazısını başka bir yazıya bırakarak Türkiye’deki en iyi İngilizce dil okulları hakkında araştırmalarımız neticesinde edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

En iyi İngilizce dil okulları hakkında yaptığımız araştırmada önemli bazı hususları ele aldık. Bunlar;

 • Okulun geçmişi ve kariyeri
 • Okulun diğer ülkelerdeki konumu
 • Dil okulu fiyatları
 • Eğitim kalitesi

Yukarıda belirttiğimiz maddeler çerçevesinde ele aldığımız Türkiye’nin en iyi İngilizce dil okulları hakkında bilgilere yazımızın devamından ulaşacaksınız.

2022’de En İyi İngilizce Dil Okulları / Kursları

SıraOkul AdıSonbilge Puanı
1British Time10/9.9
2Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Kursu10/9.8
3İTÜ İngilizce Kursu10/9.8
4Akademik Yabancı Dil Kursları10/9.6
5American Life, Wall Street English10/9.5
6Just English10/.94
7Berlitz Dil Okulu10/9.3
8English Time ve Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu10/9.0

8 En İyi İngilizce Dil Okulu

En iyi İngilizce dil okulu

İngilizce öğrenmek için en iyi alternatif elbette kaliteli eğitim veren bir dil okuluna kayıt olmaktır. Yurtdışında dil eğitimi almak tabi ki daha doğru bir karar olacaktır. Ancak hem maddi açıdan zor olduğu için hem de yurtdışında İngilizce dil eğitimi almanın gerekli bazı şartları olduğu için bu imkandan çoğu insanın yararlanması biraz zor olacaktır. Ancak Türkiye’de İngilizce öğrenmek isteyenler için araştırdığımız en iyi İngilizce dil okulları ile de son derece iyi bir seviyede İngilizce öğrenebilirsiniz.

İşte Türkiye’de en iyi İngilizce dil okulları / kursları…

1- British English Board (BEB)

British English Board (BEB)

İngiltere merkezli olarak kurulan ve Türkiye de dahil birçok ülkede şubesi bulunan British English Board (BEB), en iyi İngilizce dil okulları listesinin ilk sırasında yer alır. Yabancı dil öğrenimi ve ölçülmesi alanlarında faaliyet gösteren BEB,  hizmetler ve oluşturulan içerikler akademik ve deneyimli bir kurul tarafından denetlenen bir kurumdur.

Türkiye’de İngilizce öğrenmek isteyenlerin en iyi yabancı dil okulları seçenekleri arasında yer alan British English, İstanbul’daki şubeleri ile İngilizce dili öğrenmek isteyenlere hizmet sunan, kariyer sahibi ve geçmişi uzun dönemlere dayanan bir dil okuludur.

ALTE (Association of Language Testers in Europe) kurumsal üyesi olan BEB, öğretmenlik sertifikasyon programları (TESOL) yanı sıra dil öğretim materyalleri geliştirme ve mentörlük alanında çalışmalarını deneyimli bir kadro ile ayrıca yürütür.

En güncel yöntem ve teknolojileri kullanarak İngilizce öğrenimini kolaylaştıran British English Board (BEB), Türkiye’de en iyi yabancı dil okulları arasında yer almaktadır.

Hizmetleri

 • Akreditasyon
 • BEB Sınavları
 • TESOL Kursu
 • Online Dil Kursu

Yukarıdaki alanlarda İngilizce dil eğitimi veren British English Board (BEB), fiyat olarak biraz yüksek fiyatlı olsa da temelden en yüksek seviyeye İngilizce öğrenmek isteyenler için en ideal dil okuludur.

Web sitesi: Tıklayın

2- Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Kursu

Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Kursu

Yabancı dil öğrenimini kolaylaştıran ve kendilerine has kullandıkları tekniklerle kalıcı ve kısa sürede İngilizce eğitimi veren Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Kursu da en iyi İngilizce dil okulları arasında yer almaktadır. İstanbul’da ikamet edenler için güzel bir alternatif olmasının yanında İngilizce dil eğitimi alanında başarılı eğitici kadrosu ile hizmet veren dil okulu, İstanbul’da en iyi İngilizce dil kursları arasında yer almaktadır.

Hafta sonu sabah veya hafta içi akşam kursları ile İngilizce öğrenmek isteyenlere özel ders imkanlarının sunulduğu Boğaziçi Üniversitesi İngilizce dil kursu ile kısa sürede akıcı bir İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz.

İngilizce dil kursları fiyatları kapsamında da incelendiğinde segmentindeki diğer okullara göre daha düşük maliyetlerle İngilizce dil eğitimi vermesi, en iyi İngilizce dil okulları arasına girmesini etkilemektedir.

Hizmetleri

 • Genel İngilizce
 • İş İngilizcesi
 • Kurumlara özel İngilizce eğitimi
 • Conversation

Yukarıdaki eğitim alanlarında faaliyetlerini sürdüren Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Kursu ile kısa sürede hedeflediğiniz dil seviyesine daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. İstanbul en iyi dil okulları arasında yer alan Boğaziçi Üniversitesi İngilizce kursu fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi almak için kurumun resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Web Sitesi: Tıklayın

3- İTÜ İngilizce Kursu

İTÜ İngilizce Kursu

İTÜ kadrosunda görev yapan öğretim görevlileri tarafından İTÜ Üniversitesi İngilizce kursu verilmektedir. En iyi dil kursları arasında yer alan bu seçenek de yine İstanbul’da dil okulu arayışı içinde olanlara sunulabilecek en iyi alternatiflerden biridir.

1997 yılından itibaren kurduğu İstanbul Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi  aracılığı ile verilen İngilizce eğitiminde, her seviyeden öğrenci istediği gibi dil öğrenme imkanına sahip olabilmektedir. Alanında deneyimli uzman eğiticilerin eğitim vermeleri de elbette İTÜ İngilizce kursunun Türkiye’deki en iyi İngilizce kursları arasına girmesini etkilemektedir.

Öğrencilere ingilizce konuşma ve telaffuz akıcılığı, yazma becerilerini geliştirme, dinleme ve okuduğunu anlama becerilerini geliştirme gibi birçok alanda İngilizce eğitiminin verildiği İTÜ İngilizce kursu ile kısa sürede kalıcı ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşmaya başlayabilirsiniz.

Web sitesi: Tıklayın

4- Akademik Yabancı Dil Kursları

Akademik Yabancı Dil Kursları

Bugüne kadar 76 bine yakın öğrenciye İngilizce dil eğitimi veren Akademik Yabancı Dil Kursları da yine en iyi İngilizce dil kursları arasında yer almaktadır. “En nitelikli İngilizce kursu” sloganı ile hareket eden yabancı dil kursu, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm alanlarda İngilizce eğitim alınabilecek en iyi İngilizce dil okulları arasında yer almaktadır.

İstanbul’da İngilizce öğrenilebilecek en iyi dil kursları arasında yer alan Akademik Yabancı Dil Kursları, hem fiyat açısından hem de eğitim teknolojilerini kullanma açısından diğer birçok kursa göre daha cazip bir kurumdur.

Kadıköy İngilizce Kursu, Bursa İngilizce Kursu, Beşiktaş İngilizce Kursu, Ankara İngilizce Kursu , İzmir İngilizce Kursu ve Eskişehir İngilizce Kursu kampüslerinde İngilizce öğrenmek isteyenlere her seviyeden kaliteli dil eğitimi veren Akademik Yabancı Dil Kursları ile kısa sürede dilinizi geliştirebilirsiniz. İngilizce dil kurslarına ek olarak Almanca, Fransızca ve İspanyolca dil kursu da sunulmaktadır.

Web sitesi: Tıklayın

5- American Life, Wall Street English

American Life, Wall Street English

Wall Street English, 29 ülkede 3 milyondan fazla insanın İngilizce öğrenmesine olanak tanıyan bir dil okuludur. En iyi İngilizce dil okulları arasında yer alan Wall Street English, geleneksel İngilizce öğretme tekniklerinden daha farklı olarak benzersiz öğrenme metodu, etkileşimli interaktif dersleri, ana dili İngilizce olan öğretmenlerle konuşma dersleri, esnek ders programı, sosyal aktiviteleri ve kişiye özel İngilizce koçluğu ile başarınızı garanti eden bir kurumdur.

Türkiye’de İngilizce öğrenmek isteyenler için son derece güzel bir alternatif olan dil okulu, ana dili İngilizce olan öğretmenleri ile eğitim verdiği için ayrıca tercih edilen bir kurumdur. İstanbul/Şişli’de yer alan şubesi ile İstanbul’un en iyi dil okulları arasına girmeyi başaran Wall Street English ile daha akıcı bir şekilde ve kısa sürede İngilizce konuşmaya başlayacaksınız.

Web sitesi: tıklayın

6- Just English

Just English

“Konuşma Garantili İngilizce” sloganı ile hareket eden ve İstanbul’un birçok noktasında şubesi bulunan Just English ile kısa sürede İngilizceyi anadiliniz gibi akıcı ve anlaşılır bir şekilde konuşmaya başlayabilirsiniz. Türkiye’nin en iyi İngilizce dil okulları arasında yer alan kurum, genel İngilizce ve akademik İngilizce alanlarında yetkin eğiticileri ile dil öğrenmek isteyenlere en güzel fırsatı sunuyor.

Türkiye’nin birçok ilinde şubesinin olması Just English’ın diğer kurumlara göre daha fazla tercih edilmesini etkiliyor. İstanbul, İzmir, Kocaeli, Antalya, Sakarya ve Bursa illerinde şubeleri bulunan Just English’in Amerika’da 3 adet şubesi bulunmaktadır.

En iyi dil okulları listesinde yer alan ve kısa sürede, anadiliniz gibi İngilizce öğrenmeyi garanti eden eğitim kurumu ile hayal ettiğiniz seviyede akıcı bir üslup ile İngilizce konuşmaya başlayacaksınız. Dil okulunun İngilizce kursu dışında; Almanca dil kursu, İspanyolca dil kursu, Rusça dil kursu ve Türkçe dil kursu hizmetleri de bulunmaktadır.

Web sitesi: tıklayın

7- Berlitz Dil Okulu

Berlitz Dil Okulu

Genel İngilizce kursları başlangıç seviyesi, orta seviye, üst seviye, çocuklar için İngilizce gibi seçenekleri gibi farklı seviyede İngilizce dil eğitimi veren Berlitz Dil Okulu, 140 yılı aşkın tecrübesi ile dünyanın en iyi dil okulları arasında yer almaktadır. Türkiye’de de şubelerinin bulunması, kariyeri yüksek bir dil okulunda İngilizce öğrenmek isteyenler için güzel bir alternatife dönüşmektedir.

Berlitz Dil Okulu, 70’ten fazla ülkeye yayılan global eğitim ağı ile yabancı dil eğitimi alanında dünyanın en iyi dil okulları arasında yer almaktadır. Her seviyeden ve yaştan kişinin kolaylıkla eğitim almaya başlayabileceği dil okulu, faaliyette olduğu tüm ülkelerde aynı standartlara sahip bir dil okuludur.

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyip imkanları dahilinde olmayanlar için en iyi İngilizce dil okulları listesinde yer alan Berlitz Dil Okulu’nu önerebiliriz. İngilizcenin yanı sıra; Almanca, Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca dil eğitimi de veren Berlitz Dil Okulu ile hayallerinize daha kısa sürede ulaşacaksınız.

Web sitesi: Tıklayın

8- English Time ve Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu

English Time ve Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu

Profesyonel eğitmenler ve eğitim programları ile İngilizce öğrenimine garanti veren en iyi İngilizce dil okulları arasında yer alan English Time ve Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu, İstanbul’daki yaygın şubeleri ile İstanbul’da en iyi dil okulları arasında yer almayı başarıyor.

Günün en yüksek teknolojik donanımları ve eğitim dokümanları ile çağla beraber çağın ötesine taşıyan bir eğitim sistemine sahip olan dil okulu, geleneksel İngilizce eğitimi yerine modern tekniklerle daha kısa sürede İngilizce öğrenimini kolaylaştıran bir dil okuludur.

Genel İngilizce eğitimlerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası sınavlara hazırlık ve özel amaçlı eğitimler başta olmak üzere her seviyeden ve her amaca yönelik İngilizce eğitimi veren English Time ve Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu, Türkiye’nin birçok ilinde şubesi olan bir dil okuludur. İstanbul, Ankara, Adıyaman, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Edirne ve diğer birçok ilde şubeleri bulunan English Time ve Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu, tercihleriniz arasına alabileceğiniz en iyi dil okulları listesinde yer almaktadır.

Dil okulu seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Dil okulları, son dönemlerde eğitim alanında en çok tercih edilen eğitim kurumları arasında yer almaktadır. Yurtdışında İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ya da diğer dil eğitimlerini alma imkanı bulunmayanlar, Türkiye’nin en iyi dil okulları ile akademik kariyerlerini pekiştirmeyi tercih ederler. Fakat dil okulu seçerken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Bunlar;

 • Eğitimcilerin anadilinin İngilizce olmasına
 • Yaygın şubelerinin olmasına
 • Dil öğrenimine garanti verilmesine
 • Geleneksel dil eğitimi yerine modern tekniklerle eğitim verilmesine.

Yukarıda belirlediğimiz koşullarda dil okulu arayışında bulunursanız, hedefinize ulaşmanız daha kolay olacaktır.

En iyi dershanelerÜniversite öğrencilerine bursİstanbul Özel Üniversite Fiyatları

SSS

Dil öğrenmek için nereye gidilmeli?

İngilizce öğrenmek için genellikle; İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda, Malta ve Avustralya en çok tercih edilen ülkelerdir. Ancak alternatif olarak Türkiye’de en iyi İngilizce kursları ile de İngilizce öğrenilebilir.

En iyi İngilizce kursları hangileri?

Türkiye’de hizmet sunan ve diğer ülkelerde de şubeleri bulunan en iyi dil okulları; British Time, English Time, Teol dil okulu, Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Kursu, Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları gibi okullardır.

İngilizce dil okulu fiyatları

İngilizce dil okulu fiyatları, tercih edeceğiniz okula, lokasyona ve eğitim teknikleri gibi detaylara göre değişir. En doğru İngilizce dil kursu fiyatları hakkında bilgi edinmek için dil okulları ile iletişime geçebilirsiniz.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.