kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

2021 Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar [Geri Ödemesiz Burslar]

2021 Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Kurumlar [Geri Ödemesiz Burslar]
24.09.2021
279
A+
A-

Her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar, en çok aranan konular arasında yer almaya başladı.

2021-2022 eğitim ve öğretim yılının açılmasıyla beraber pek çok öğrenci ve velilerde telaşa yol açtı. Özellikle Üniversite öğrencilerinin büyük bir heyecan yaşadığı şu süreçte, en merak edilen konuların başında elbette burs…

Pek çok veli ve öğrencinin şu aralarda karar kara düşündüğü şey, elbette Üniversite döneminde burs veren kurumların araştırılması olmuştur. Öğrencilerin eğitim dönemi boyunca pek çok ihtiyacını karşılamada yardımcı olacak bir bursu temin etmesi durumunda, ailelerinde hem yükünü hafifletecek hem de mutlu edecek.

Öğrenciler, 2021 burs başvurusu, burs veren kurumlar 2021, burs veren kuruluşlar, hangi vakıflar burs veriyor 2021, hangi üniversiteler burs veriyor 2021, burs veren kuruluşlar 2021, karşılıksız burs verme 2021, karşılıksız burs veren yerler 2021, 2021 güncel burs veren yerlerin listesi, 2021 burs veren yerlerin tam listesi… Tüm detaylarıyla bu konuyu ele alıyoruz.

Karşılıksız Üniversite Bursu Veren Kurumlar

Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar

Herhangi bir üniversitenin lisans ve ya ön lisans bölümüne kaydını yaptıran her öğrenci artık bir Üniversite öğrencisidir.

Bu durumda herhangi bir Üniversite öğrencisi Devlerin verdiği KYK ve VGM burs ve kredilerin yanında bazı özel kurum ve kuruluşlar ve vakıflarda herhangi bir burs başvuru talebinde bulunabilir. Şu süreçlerde öğrencilerin burs başvuru arayışında olduklarını biliyoruz. Bu konuda üniversite öğrencilerine yardımcı olmak için, en güncel 2021 burs başvurusu yapılabilecek yerler…

1- İstanbul Sanayi Odası Vakfı

İstanbul Sanayi Odası’nın yaptığı burs duyurusunda bazı şartları ön sürmüştür. 2021-2022 eğitim ve öğretim dönemleri arasında burs vereceği öğrenciler için, İstanbul, Edirne ve Kocaeli de bulunan kurumlarında burs vereceğini ilen etmiştir.

Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar arasında yer alan İstanbul Sanayi Odası, gerekli şartları yerine getiren öğrencilere imkan tanıyor.

İstanbul Sanayi Odası Vakfının yapmış olduğu Burs başvuru şartları

 • Öğrencinin gelir düzeyinin düşük olması
 • TC vatandaşı olmak
 • Bir yerden resmi veya resmi olmayan başka bir burs almamak (KYK alınan öğrenim kredisi ve engelli öğrencilerin aldığı burslar hariç)
 • Adli sicil kaydı bulunmamak
 • Ara sınıflar için yıllık genel not ortalamasının 4 üzerinden an az 3, veya 100 üzerinden en az 80 olması
 • İstanbul, Tekirdağ ve Kocaeli’nde bulunan eğitim kurumlarında tam zamanlı öğrenci kaydının olması
 • Yüksel öğretim için İstanbul, Edirne ve Kocaeli üniversitelerinin mühendislik fakültelerinde eğitim görme hakkına sahip oluyor olmak.

Burs için son başvuru tarihi 30 Eylül 2021

2- TOBB

Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar arasında dikkat çeken bir diğer kurum TOBB ETÜ’dür. İş Dünyası Burs Programı ile 2021-2022 Akademik öğretim dönemi içinde maddi ihtiyaç duyan öğrencileri için karşılıksız burs hakkı vermektedir.

Daha rahat bir okul hayatı yaşamak için karşılıksız burs veren kurumlar ile görüşmek öğrenciler açısından önemli bir avantajdır. İşte burs başvurusu yapabilmek için gerekli şartlar.

TOBB Bursu Başvuru Şartları

 • TC veya KKTC vatandaşı hakkına sahip olmak
 • Öğrenim ücretini ödemekle kısıtlı imkanlara sahip olmak
 • İş dünyası burs hakkının TOBB ETÜ’deki tüm bölümler için geçerliliğini korumaktadır.
 • İş dünyası burs programı, tıp fakültesi bölümü hariç 5 yıl ve ilave akademik dönem için geçerli bir dönemi kapsarken, tıp fakültesini 8 yıl kapsarken, ayrıca bir dönem akademik dönem boyunca devam eder.

Burs başvurusu eylül ayı boyunca yapılabilmektedir.

3- TÜBİKAT

TÜBİTAK , üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar veya kuruluşlara göre farklı bir yol çizmiştir. Burs başvuru şartları, ilk 1000 kişi arasında olmak, olimpiyat yarışlarında derece ile dönmüş olmak. Ayrıca TÜBİTAK bursunu yüksek lisans yapan öğrencilere de vermektedir.

Detaylı bilgi için aşağıdaki tıklayın.

4- Diyanet Vakfı

Hem yurtiçi hem de yurt dışı öğrencilerine burs imkânı sunan Diyanet Vakfı bursu, TDV İlahiyat ve İslam Bilimleri alanlarında öğrenim gören talebelerine vermektedir. Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar arasında yer alan Diyanet Vakfı, her sene belirli şartlara sahip öğrencilere karşılıksız burs vermektedir.

Burs başvuru tarihleri ve başvuru şartları hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

5- Türk Eğitim Vakfı

Devletin verdiği burslardan sonra, hem yurt içinde hem de yurt dışında, en çok öğrencilere burs veren kurum Türk Eğitim Vakfıdır. Maddi imkânı kısıtlı olan başarılı öğrencilere Türk Eğitim VAKFI BURS vermektedir.

Üniversite döneminde maddi külfetlerin artması, özellikle de ailesinden uzak okuyan öğrencilerin ekonomik anlamda sıkışmalarına neden olmaktadır. Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar, tam da bu noktada değerlendirilmesi gereken yerlerdir.

TEV’e burs başvurusunda bulunmak için tıklayın

6- Dr. Ali Mümtaz Gürsoy Okutma Vakfı

Tamamen öğrencilere burs vermek amacıyla kurulan DR. Ali Mümtaz Gürsoy Okutma Vakfı, gerekli şartı sağlayan tüm öğrencilere burs yardımında bulunmaktadır.

Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar arasında yer alan Dr. Ali Mümtaz Gürsoy Okutma Vakfı, gerekli şartlara sahip olan üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vermektedir.

Burs Başvurusu İçin Gerekli şartlar

 • T.C vatandaşı olmak
 • İstanbul üniversitesi öğrencisi olmak
 • Milli duygulara gönülden bağlı olmak
 • Atatürkçü değerlere sahip olmak
 • Yeni kayıt yapan öğrenciler için, ortalamanın üstünde bir not ortalamasına sahip olmak.
 • Ara sınıflar için not ortalamasının 2,5 ile 4 arasında, 100’lük not ortalaması içinde en az 65 olması ve başarısız ders sayısının ikiden fazla olmaması gerekir.
 • Maddi olarak burs ihtiyacına sahip olmak
 • Herhangi bir yerden burs almıyor olmak

7- Mehmet Zorlu Vakfı

Mehmet zorlu vaksı diğer üniversitelerin burs şartlarından farklı olarak, bazı üniversitelerin belli başlı bölümlerinde okuyor olmak şartını koymuştur. İlgili üniversitelere burs vereceğine dair duyuru yapmaktadır.

Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar arasında yer alan MZV Vakfı, diğer kurumlardan farklı olarak belli bölümlerde okuyan öğrencilere burs vermektedir.

MZV burs başvurusunu Bu ölümler şunlardır; tıp, psikoloji, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile Mühendislik, Hukuk, Endüstriyel Tasarım, Matematik, Fizik, Kimya, Sosyoloji bölümlerinden öğrencilerin başvurularını değerlendirmeye almaktadır.

Burs Başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

8- Milli Eğitim Bakanlığı

MEB burs hakkını, fakültelerini ilk beş sırada yazan öğretmen adaylarına dört yıl boyunca karşılıksız vermektedir.

Her yıl üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar arasında yer alan MEB, maddi durumu kısıtlı olan ve herhangi bir yerden burs almayan üniversite öğrencilerine karşılıksız veren kurumlar arasında yer almaktadır.

Burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

9- Vehbi Koç Vakfı

Vehbi Koç Vakfı, en yüksek burs veren tek kuruluştur. Tabi her öğrenciye burs hakkı vermemektedir. Bursu bazı üniversite öğrencilerinin ilgili üniversitelerine tanımaktadır.

Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar arasında yer alan Vehbi Koç Vakfı, her sene belirli şartlara sahip öğrencilere burs veren yerler arasında yer almaktadır.

Vehbi Koç Vakfı üniversite bursu başvurusu hakkında bilgi almak için tıklayın.

10- Alarko Eğitim Ve Kültür Vakfı

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı diğer vakıflardan farklı bir burs verme hakkı tanımaktadır. Üniversite son sınıfta ve alttan dersinin bulunmuyor olması gerekir.

Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar arasında yer alan Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı, öğrencilerin daha rahat şekilde okullarına devam etmelerine olanak sağlayan isimlerden bir diğeridir.

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı üniversite burs başvurusu ve şartları hakkında bilgi almak için tıklayın.

11- Vakıflar Genel Müdürlüğü

VGM bursunu maddi anlamda ihtiyaç duyan öğrencilere vermektedir. Ayrıca ortaöğretim ve üniversite öğrencilerine karşılıksız burs hakkı tanımaktadır. Yükseköğretim öğrencilerine 8 ay, ortaöğretim öğrencilerine ise 9 ay boyunca burs vermektedir.

Üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar arasında yer alan Vakıflar Genel Müdürlüğü de her sene öğrencilere karşılıksız burs imkanı sunan adreslerden biridir.

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusu şartları hakkında bilgi almak için tıklayın.

12- 21. Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı

2021 üniversite öğrencilerine burs veren kurumlar arasında yer alan 21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı, tüm yaş grubu öğrencilerine belli şartlar dahilin de burs hakkı tanıyor. Gerekli şartlara sahip olan öğrenciler, yıl boyunca vakfın tanıdığı burs hakkında faydalanabiliyor.

21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı Burs Başvuru Şartları

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Ailenin Kırsal kesimde yaşıyor olması
 • Ebeveynlerden birinin hayatta olmaması ya da ikisinin yaşıyor olmaması gerekir, parçalanmış bir aile şartı. ( öncül koşul)
 • Maddi anlamda ihtiyacı olan başarılı bir öğrenci olmak
 • Devlet üniversitelerinde öğrenci kaydının bulunuyor olması

21. Yüzyıl Eğitim ve Kültür Vakfı burs başvurusu hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayın.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2021 Dershane Fiyatları
2021 Özel Üniversite Fiyatları
Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.