kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Genesis Block Hong Kong’daki Ticaretini Durdurdu

FTX’in çöküşü kripto borsalarında sarsıntıya neden olmaya devam ediyor. Edinilen bilgiye göre Genesis Block, Hong Kong’taki ticaretini durdurdu.

Genesis Block Hong Kong’daki Ticaretini Durdurdu
18.11.2022
183
A+
A-

Son FTX skandalının ardından, başka bir kripto işletmesi daha piyasa etkilerini hissediyor. Raporlara göre, Hong Kong’da kripto para perakende hizmetleri sağlamada öncü olan Genesis Block, ticareti ve kapatma operasyonlarını durduracağını duyurdu.

Uyum departmanı tarafından müşterilerine gönderilen bir e-postaya göre şirket, 10 Aralık’tan itibaren tezgah üstü (OTC) çevrimiçi ticaret portalını kapatacağını söyledi.

Şirketin CEO’su Wincent Hung, Reuters’a yaptığı açıklamada, FTX dalgasının birçok kripto borsasının kepenk kapatma sürecini beraberinde getireceğini söyledi.

Wincent Hung, yaptığı açıklamanın devamında;

“Yaşanan bu süreçten dolayı likiditemizin bir kısmını geri kazanmak için tüm pozisyonlarımızı kapatmayı tercih ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Her ne kadar şirket bu doğrultuda bir karar almış olsa bile şirketin web sitesi hala aktif ve hatta OTC ticaretiyle ilgilenen müşteriler için yardım mesajları bile var. Ancak e-postaya göre şirket, müşterilerinden kalan paralarını çekmelerini istiyor ve artık yeni müşteri kabul etmiyor.

Genesis Block, kurumsal kripto para ticareti hizmetleri sağlayan ayrı kripto şirketi Genesis ile ilişkili değildir. Genesis, FTX serpintisinden etkilendi ve 175 milyon dolarlık fonunun feshedilmiş borsada kilitli olduğunu tweetledi.

Şirkete yakın kaynaklar, Genesis Block’un bu yılın başlarında hizmetleri tasfiye etmeye başladığını ve çöküş öncesinde FTX ile bağlarını kestiğini söyledi. Ayrıca şirket, Hong Kong’da üçüncü bir tarafa sattığı 29 lokasyonla bölgedeki en sağlam Bitcoin ATM ağlarından birini işletiyordu..

Genesis, FTX çöküşünden büyük ölçüde etkilenerek kepenk kapatmak zorunda kalan borsalardan sadece biridir.

Genesis, Huobi Global de FTX’te tutulan erişilemez fonlara sahip olduğunu söyledi. Şirket, 13.2 milyon doları müşteri mevduatı olmak üzere 18.1 milyon dolar değerinde donmuş mevduatı olduğunu söyledi.

FTX serpintisini çevreleyen durum, işletmeleri etkiledi ve eski CEO’su Sam Bankman Fried için yansımaları şu anda hala ortaya çıkıyor.

SORUMLULUK REDDİ BEYANI: Sitemizde yer alan kripto borsaları ile herhangi bir ortaklığımız bulunmamaktadır. Kripto paralar, yüksek risk içerek yatırım araçlarıdır. Sonbilge.Net, uğrayacağınız herhangi bir zararı garanti etmez.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.