kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

IMDb Puanı En Yüksek 10 Dedektif Filmi

IMDb Puanı En Yüksek 10 Dedektif Filmi
10.08.2020
565
A+
A-

IMDb puanı en yüksek 10 dedektif filmi, zekanızın sınırlarını sorlayacak niteliktedir. Sinema dünyasında oldukça büyük bir etki yaratan dedektif filmlerini sizler için derledik.

İşte Imdb puanı yüksek  10 dedektif filmi sizin için de yeni bir deneyim olacak. Aynı zamanda bu filmleri bir hayli düşünme ihtiyacınızın olduğunu hissetmeye başlayacaksınız. işte sizin için derlediğimiz filmler.

IMDb Puanı En Yüksek 10 Dedektif Filmi

En İyi 10 Dedektif Filmi

  1. Doğu Ekspresinde Cinayet(2017) IMDb: 6,7
  2. Şeytan Çıkmazı(1987) IMDb: 7,2
  3. Sherlock Holmes: Gölge Oyunları(2011) IMDb: 7,4
  4. Ölümle Yaşam Arasında(2003) IMDb: 7,6
  5. Kızımı Kurtarın(2007) IMDb: 7,5
  6. Zodyak (2007)IMDb: 7,7
  7. Ejderha Dövmeli Kız(2007) IMDb: 7,8
  8. Tutsak(2013) IMDb: 8,1
  9. Kuzuların Sessizliği(1991) IMDb: 8,6
  10. Seven (1995)IMDb: 8,6

1- Doğu Ekspresinde Cinayet (2017) – IMDb: 6,7


Doğu Ekspresinde Cinayet filminin yönetmenliğini Kenneth Branagh yapmıştır. Kendi yönettiği filmin başrolünde de yine kendisi oynamıştır. Doğu Ekspresinde Cinayet filmi, 1930’lu yıllarda Paris-İstanbul seferi yapan trende işlenen cinayeti anlatıyor. Cinayeti kimin işlediği bilinmiyor fakat ünlü Belçikalı dedektif Hercule Poirot, o cinayetin işlendiği trende bulunuyor. Yol boyunca çeşitli fikirler ve bir takım araştırmalar neticesinde faili bulabilecek mi? Soluksuz izleyeceğiniz filmlerden biri olan Doğu Ekspresinde Cinayet filmi, sinema dünyasında da oldukça büyük bir etki yaratmıştır.

İlginizi Çekebilir: Kuzuların Sessizliği Filmi Konusu ve Film Karakterleri

2- Şeytan Çıkmazı (1987) – IMDb: 7,2


Şeytan Çıkmazı filmi, ünlü yönetmen Alan Parker tarafından imzalanan Mickey Rourke, Robert De Niro ve Lisa Bonet’ın da aralarında bulunduğu eşsiz oyuncu kadrosuyla sinema dünyasında devrim niteliğinde olan bir dedektif filmidir. Düşen Melek adındaki romandan esinlenerek yapılan Şeytan Çıkmazı, gizemli bir adamdan gelen iş ile Harry Angel’in doğaüstü olaylar yaşaması ve olayların devamında işlenen suçların üzerine kalma riskine rağmen görevine devam etmesini anlatan muhteşem bir dedektif filmidir.

İlginizi Çekebilir: Mutlaka İzlenmesi Gereken İlham Verici 10 Biyografi Filmi

3- Sherlock Holmes: Gölge Oyunları (2011) – IMDb: 7,4


Dünyada yankı uyandıran Sherlock Holmes filmleri serilerinin başlarında yer alan Gölge Oyunları, en yüksek IMDb puanına sahip dedektif filmlerinden biridir. Ünlü yönetmen Guy Ritchie’nin gösterdiği en büyük başarılardan biridir. Robert Downey Jr. Jude Law ve Noomi Rapace başrollerini aldığı Sherlock Holmes: Gölge Oyunları, maceradan maceraya sürükleneceğiniz bir filmdir. Moriarty, tehlikeli planlarını uygulamaya geçerken fark edemediği bir şey vardı. Eşsiz zekâsıyla dedektiflikte tek olan Sherlock peşine düşecekti.

İlginizi Çekebilir: Her İzlendiğinde Güldüren En İyi Yeşilçam Komedi Filmleri

4- Ölümle Yaşam Arasında (2003) – IMDb: 7,6


Ölümle Yaşam Arasında filmi, dedektiflik konulu filmler dendiğinde ilk akla gelen filmlerden biridir. İdam karşıtı olan ve idam karşıtı hareketlerle tanınan isim Kevin Spacey, üniversitede bir öğretim görevlisidir. Fakat bir takım olayların ardından Kevin Spacey, hem tecavüzden hem de cinayet suçundan hapise düşer. Mutlaka izlemenizi tavsiye edeceğimiz filmlerden biri de Ölümle Yaşam Arasında’dır.

İlginizi Çekebilir: Münir Özkul’un En Çok Beğenilen 10 Sinema Filmi

5- Kızımı Kurtarın (2007) – IMDb: 7,5


Kızımı Kurtarın filminin yönetmenliğini ünlü aktör ve aynı zamanda tanınmış bir yönetmen olan Ben Affleck yapmıştır. Başarılı yönetmen Ben Affleck’in en iyi filmlerinden biri olan Kızımı Kurtarın, sinema dünyasında büyük bir yankı uyandırmıştır. Daha 4 yaşında bir çocuk olan Amanda’nın ortadan kaybolması sonucu Mc Cready, polislerin hiçbir şey bulamadığını görünce şehrin en iyi dedektiflerinden olan Patrick Kenzie ve Angie Gennaro‘yu bu iş için tutmuştur.

İlginizi Çekebilir: Korku Filmlerinin Çekimleri Sırasında ve Sonrasında Yaşanmış Olan Ürkütücü Olaylar

6- Zodiac (2007) – IMDb: 7,7


Zodiac, IMDb puanı en yüksek 10 dedektif filmi arasındadır. David Fincher‘in en iyi filmlerinden biri olan Zodiac’ın oyuncu kadrosunda Jake Gyllenhaal, Mark Ruffalo ve Anthony Edwards bulunuyor. San Francisco‘ya korku salan ve işlediği her cinayetin ardından polise bir mesaj bırakan seri katilin daha fazla insan öldürmeden bulunması gerekiyor. Filmde bu seri katili yakalamak için harekete geçen 4 kişinin yaşadığı olaylar ve hayatları anlatılıyor.

İlginizi Çekebilir: IMDb Puanı Yüksek 10 Türk Yapımı Korku Filmi

7- Ejderha Dövmeli Kız (2007) – IMDb: 7,8


IMDb puanı en yüksek 10 dedektif filmi arasında yer alan Ejderha Dövmeli Kız, sinema dünyasında oldukça büyük bir etki yaratmıştır. Dedektif filmleri arasında en çok bilinen filmler arasında yer almaktadır. Filmde İsveçli zengin bir iş adamının çok sevdiği yeğenini bulmak için yola çıkan Blomksvit ve Lisbeth’in başından geçen olayları ve ilginç yaşamlarını anlatmaktadır. Soluksuz izleyeceğiniz dedektif filmlerinden biri olan Ejderha Dövmeli Kız filmi, tekrar tekrar izlemek isteyeceğiniz filmlerden olacaktır.

İlginizi Çekebilir: IMDb Puanı Yüksek 10 Yabancı Korku Filmi

8- Tutsak (2013) – IMDb: 8,1


Hugh Jackman ve Jake Gyllenhaal‘in başrolünü aldığı Tutsak filmi, IMDb puanı yüksek 10 dedektif filmi arasındadır . Filmde Dovers ve Birches ailelerinin şükran gününde iki küçük çocuğunun kaybolmasının ardından aramalara başlanması ve küçük çocukların bulunamaması üzerine en iyi dedektiflerden biri olan genç dedektif Loki‘ye gideceklerdir. Sizlere heyecan, gerilim ve aksiyonu dibine kadar hissettirebilecek olan Tutsak, kesinlikle izlemenizi önereceğimiz dedektif filmleri arasındadır.

İlginizi Çekebilir: En İyi 10 Belgesel Film Önerisi

9- Kuzuların Sessizliği (1991) – IMDb: 8,6


Kuzuların Sessizliği filmini bilmeyen yoktur aranızda. 1992 yılında gösterime çıkan Kuzuların Sessizliği, akademiden yeni mezun olmuş olan bir FBI görevlisinin sapık bir kişiliğe sahip olan seri katili bulmak için harcadığı çabaları anlatmaktır. Katili yakalamaya çalışır fakat bu sapık ruhlu seri katilin yakalanmaya pek niyeti yoktur. Dedektif Claire’nin aklına bu sapık ruhlu seri katili yakalamak için onun gibi düşünebilen birinden yardım alabileceği gelir. Ve en az yakalamak istediği kişi kadar psikopat olan Hannibal Lecter ile iş birliği yapmaya karar verir.

İlginizi Çekebilir: Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Film Önerisi

10- Yedi (1995) – IMDb: 8,6


Geldik listemizin en sonuna. “Assolistler en son çıkar” sözüne uyarak en güzellerinden birini sona sakladık. Seven, Brad Pitt, Morgan Freeman ve Gwyneth Paltrow’un başrolünde oynadığı en iyi dedektif filmlerinden biridir. Bu eşsiz oyuncu kadrosuna rağmen kötü bir film olması zaten düşünülemezdi. Filmde iki polisin bir seri katili yakalamak istemesini anlatmaktadır. Fakat filmi ilginç yapan ise katilin kurbanlarını Hristiyanlık dinindeki 7 büyük günahı işleyen insanların arasından seçiyor olmasıdır. Soluksuz izleyeceğiniz Seven, aynı zamanda da IMDb puanı en yüksek 10 dedektif filmi arasında yer almakta.

İlginizi Çekebilir: Çocuklarınızla Birlikte İzleyebileceğiniz En Eğlenceli Animasyon Filmler

Dedektif Filmleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Dedektif Filmleri Neden İzlenmeli?

Dedektif filmi izlemek, olaylara farklı bir bakış açısıyla bakabilmeyi öğretir.

Dedektif Filmleri Neden Sevilir?

Dedektif filmleri, olayların çözülüşünü seyrederken daha farklı bir bakış açısıyla bakılmasını ve olaylara karşı daha hızlı çözüm üretmeyi sağladığı için sevilir.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.