Sinema

IMDb Puanı Yüksek 10 Türk Yapımı Korku Filmi

IMDb puanı yüksek 10 Türk yapımı korku filmi, “ne kadar korkutabilir ki?”  diye düşünen herkesin yargılarını yıkacak! Sizlere sunacağımız bu filmler, korku için en iyilerdir…

Varlıklar, yaratıklar, hayaletler… Daha korkutucu olabilir mi? Evet, bu korku filmleri daha da korkutucu olabilir. Yapmanız gereken tek şey karanlık bir yerde bu filmlerden birini seçip izlemek. İşte sizin için seçtiğimiz IMDb puanı en yüksek 10 türk yapımı korku filmi.

10 türk yapımı korku filmi

 IMDb puanı yüksek 10 Türk filmi

  1. Dabbe 6 (2015) IMDb: 7,2
  2. Musallat (2007) IMDb: 7,1
  3. Dabbe: Bir Cin Vakası (2012) IMDb: 7,1
  4. Küçük Kıyamet (2006) IMDb: 6,9
  5. Siccin 2 (2015) I IMDb: 7,3
  6. Cin-i ayet (2018) IMDb: 7,2
  7. Siccin 5 (2018) I IMDb: 7,3
  8. Siccin 3: Cürmü Aşk (2016) IMDb: 7,3
  9. Dabbe: Cin Çarpması (2013) IMDb: 7,4
  10. Siccin 4 (2017) I IMDb: 7,1

1- Dabbe 6 (2015) IMDb: 7,2


Dabbe 6, en korkunç filmler listesinde kesinlikle en başta olmayı hakkediyor. Film, Mukadder’in aniden ölmesiyle başlar. Otopside Mukadder’in ölümü beyin kanamasına bağlansa da kızı Ayla buna inanmayacak ve hızlı hareket eden varlıklar tarafından öldürüldüğünü iddia edecektir. Kimsenin kendisine inanmaması üzerine Ayla, bu durumu kanıtlamaya çalışacaktır. Fakat durum beklediği gibi gitmeyecek ve bahsettiği varlıklar Ayla’ya da musallat olacaktır. Bu durum üzerine Ayla’nın yaşayacakları gerçekten de akıl almaz şeylerdir.

2- Musallat (2007) IMDb: 7,1


2007 yılında vizyona giren Musallat filminin başrol oyuncusu Burak Özçivit’tir. Muhteşem oyunculuğunu Musallat filminde de göstermiştir. Musallat filminde, birbirlerine kalbini vermiş olan Suat ve Nurcan’ın hayatı anlatılıyor. Yaşadıkları köyde mutlu bir hayat süren Suat ve Nurcan çiftini felaketler çevrelemeye başlaması yapılan büyü ile başladı. Büyü yapıldıktan sonra üzerlerine karabulutlar çöken ve ardı ardına felaketler yaşayan çiftin mücadelesi Nurcan’ın büyü yapıldığını fark etmesi üzerine başlar.

İlginizi Çekebilir: Mutlaka İzlenmesi Gereken İlham Verici 10 Biyografi Filmi

3- Dabbe: Bir Cin Vakası (2012) IMDb: 7,1


Korku filmi denince akla gelen ilk filmlerden olan Dabbe: Bir Cin Vakası, korkuseverlerin favori korku filmleri arasındadır. Korku filmleri yönetmeni ve senaristi olan Hasan Karacadağ’ın en başarılı yapımlarından biridir. Beklenmedik şekilde büyük bir etki yaratan Dabbe serisinin devam etmesi, korku filmi sektöründe başarılı filmlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Korku filmleri sizi oldukça kötü etkiliyorsa bu filmi izlememenizi tavsiye ederiz.

4- Küçük Kıyamet (2006) IMDb: 6,9


En popüler Türk yapımı korku filmi yapımları arasında olan Küçük kıyamet, Başak Köklükaya, Cancel Elçin, Binnur Kaya, İlker Aksum, Cansel Elçin ve Bora Akkas’ın bulunduğu muhteşem oyuncu kadrosuyla efsanevi bir iş çıkarmıştır. Küçük Kıyamet filminde, İstanbul depreminde annesinin vefat etmesi üzerine psikolojik sıkıntılar yaşayan Bilge’nin yaşadıkları anlatılmıştır. Küçük kıyamet olarak adlandırdığı İstanbul depreminden kurtulduktan sonra oraları terk ederek bir güney kasabasına yerleşen Bilge’nin yaşadığı felaketler herkesi şaşırtacaktır.

5- Siccin 2 (2015) IMDb: 7,3


Adnan ve Hicran çiftinin kusursuz evliliğinin ardından çocuklarının geçirdiği kaza ile vefat etmesi üzerine yaşanan olayların anlatıldığı Siccin 2 filmi, korku severlerin favorileri arasındadır. Oldukça ürkütücü olan bu filmi izlemeden önce kaldırıp kaldıramayacağınızı bir düşünün derim.

İlginizi Çekebilir: IMDb Puanı Yüksek 10 Yabancı Korku Filmi

6- Cin-i ayet (2018) IMDb: 7,2


Korku filmi izlemeyi sevenlerdenseniz Cin-i ayet filmi kesinlikle size göre! Vizyona girdikten sonra izlenme oranının oldukça yüksek olması üzerine Imdb puanı yüksek 10 Türk yapımı korku filmi listemizde yer almayı hakkediyor. Cin-i ayet filminde, kendini ve tüm hayatını cinlerle mücadele etmeye adayan Salih’in yaşadıkları anlatılıyor. Filmin her sahnesi gerilim ve korku dolu olan Cin-i ayet filmini soluksuz izleyeceksiniz.

7- Siccin 5 (2018) IMDb: 7,3


Siccin 5, Türk yapımı korku filmi serilerinin en iyilerinden biridir. Siccin 5 filminde, 12 yaşındaki Hale ve ailesinin başına gelen felaketler anlatılıyor. Hale daha bebekken babasının ortadan kaybolmasından sonra bir daha babasından haber alınamaz. Ta ki Hale’nin babası Hale’yi tenha ve hiç tekin olmayan bir eve çağırana kadar… Hale’nin yaşadığı felaketler ve kabuslar yalnızca kendisini değil ailesini de çok derinden etkileyecektir.

İlginizi Çekebilir: Korku Filmlerinin Çekimleri Sırasında ve Sonrasında Yaşanmış Olan Ürkütücü Olaylar

8- Sicçin 3: Cürmü Aşk (2016) IMDb: 7,3


Siccin 3, tüm zamanların en çok izlenen korku filmleri arasındadır. İki yakın arkadaş olan Orhan ve Sedat’ın yaşadıklarının anlatıldığı bu film, korku sınırlarınızı zorlayacaktır. Uzun yıllar geçtikten sonra Orhan, Sedat’ın kız kardeşine ilgi duyar ve Sedat’ın kız kardeşi de Orhan’a ilgi duymaya başlar. Üç kişinin de hayatlarının değişmesi Sedat’ın yaptığı kaza sonucu başlar. Orhan bu kazadan Sedat’ı sorumlu tutar ve kız kardeşini kaybetmek istemeyen Sedat, onu yeniden kazanmak için yapmaması gereken şeyler yapar fakat sonuçları hiç de tahmin etmediği gibi gerçekleşecektir.

9- Dabbe: Cin Çarpması (2013) IMDb: 7,4


En iyi korku filmi yapımları arasında bulunan Dabbe: Cin Çarpması, dabbe serisinin en başarılı yapımlarından biridir. Dabbe: Cin Çarpması filminde, yakın zamanda evlilik planları yapması üzerine hiç kimsenin fark etmediği bir şekilde bazı varlıklar tarafından ele geçirilmiştir. Kübra’nın yakın arkadaşı olan Ebru, Kübra’yı bu durumdan kurtarmak ve yaşanan felaketlerin bitmesi için çaba göstermektedir.

10- Siccin 4 (2017) I IMDb: 7,1


En iyi türk yapımı korku filmi yapımlarından biri olan Siccin 4, Türkiye’nin 4DX ile çekilmiş ilk filmidir. Siccin 4 filminde, maddi durumu oldukça yüksek ve rahatlık içerisinde yaşayan bir ailenin maddi durumunun düşmesinin ardından babaanneleri Saadet’in tek başına yaşadığı büyük konağa taşınmak zorunda kalırlar. Büyük konağa yerleşmelerinin korkunç felaketlere yol açacağını tahmin edemeyen ailenin yaşadığı olaylar hepinizi ürkütecektir.

Sık Sorulan Sorular

Büyü Korku Filmi Nerede Çekilmiştir?

Mardin'in Savur ilçesi ve Diyarbakır'ın Çınar ilçesi arasındaki Dangıza - Dengesa köyünde gerçekleşmiştir.

Siccin Filminin Yönetmeni Kimdir?

Siccin Filminin yönetmeni Alper Mestçidir.

En Korkunç Türk Filmi Hangisidir?

Türkiye de çekilmiş en korkunç Türk Filmleri arasında Üç Harfliler: Beddua filmi IMDB: 8,4. almıştır.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu