ref: refs/heads/v3.0
kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Çocuklarınızla Birlikte İzleyebileceğiniz En Eğlenceli Animasyon Filmler

Çocuklarınızla Birlikte İzleyebileceğiniz En Eğlenceli Animasyon Filmler
17.01.2020
285
A+
A-

Soğuğun iliklerimize kadar işlediği bu kış mevsiminde, çocuklarımızla birlikte evde keyifli vakit geçirme yollarından biri film izlemek. İşte sizin için özenle seçtiğimiz ve gönül rahatlığı içinde çocuklarınızla birlikte izleyebileceğiniz en eğlenceli animasyon filmler.

Yarıyıl tatili için geri sayımın başladığı şu günlerde biz ebeveynleri bir telâştır aldı. Okulların kapanmasına sevinsek mi üzülsek mi pek bilemedik doğrusu. Bir yandan okul koşuşturmacasına kısa bir mola vermeye çok ihtiyacımız olduğunu derinden hissederken, bir yandan da aktivitelerin oldukça kısıtlı olduğu şu havalarda çocuğumuzla birlikte geçireceğimiz zamanları nasıl değerlendirebileceğimizin planlarını yapmaya ve dahası derin araştırmalar içine girmeye başladık bile.

En Eğlenceli Animasyon Filmler

Tatil planınız sıcacık evinizde, ailece, sakin, huzurlu vakit geçirmekse; o zaman yazımıza mutlaka bir göz atın. Çünkü, ailece izlenebilecek animasyon filmler arasından seçtiğimiz filmlerle her gün yeni bir hikayeye yelken açabilir, bir yanınızda en sevgilileriniz, bir yanınızda mısırınız ve atıştırmalıklarınızla evde vakit geçirmenin tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz. İşte sizin için derlediğimiz ve izlerken en az çocuklarınız kadar keyif alacağınız gelmiş geçmiş en güzel animasyon çizgi filmler. Şimdiden iyi seyirler…

En Eğlenceli Animasyon Filmler

1- Ferdinand (2017)

Yönetmenliğini Carlos Sandalha’nın yaptığı animasyon film; Munro Reaf’ın “The Story Of Ferdinand” adlı kitabından uyarlanmıştır. Ferdinand’ın konusuna kısaca değinecek olursak; bir boğa çiftliğinde hayata başlayan Ferdinand yaşama sevinci, renkli kişiliği ve hayattan beklentileri ile diğer boğalardan çok farklıdır.

 Ferdinand (2017)

Babasını bir arena dövüşünde kaybeden Ferdinand’ın maceralarına ve hayallerine tanıklık edeceğimiz bu harika animasyon yapımın her çocuğun mutlaka izlemesi gereken bir animasyon film olduğunu söylemeden geçemeyeceğiz. Eğer “çocuğuma izleteceğim yapımlar ve bu yapımlarda verilen mesajlar konusunda son derece seçiciyim” diyorsanız, siz de bu filmi bizim gibi listenizin başına eklemelisiniz.

2- Kung Fu Panda (2008)

John Stevenson ve Mark Osborne’un yönettiği Kung Fu Panda; 2008 yılında 3D bir animasyon film olarak vizyona girmişti. Tarihler sizi yanıltmasın, çünkü bu animasyonumuz da birçok kaliteli yapım gibi yıllar boyunca keyifle izlenecek animasyon çizgi filmler arasında. Filmin orijinal seslendirmelerinde olduğu gibi Türkçe dublajında da pek çok ünlünün yer alması elbette ki filmi çok daha cazip hale getiren etkenlerden biri.

Kung Fu Panda (2008)

Okan Yalabık, Deniz Uğru, Köksal Engür, Altan Erkekli, Deniz Çakır, Müşfik Kenter ve daha birçok değerli sanatçımızın seslendirmesinde görev aldığı animasyon filmimizin konusu ise şöyle; Panda Po her ne kadar fiziken bu spora uygun görünmese de gönlünü Kung Fu’ya kaptırmıştır. Tai Lung’un hapishaneden kaçışı ve Usta Shifu’nun Panda Po’ya kung fu öğretmeye başlaması ile birlikte kendinizi hızlı bir serüvenin içinde bulacağınız filmde; azmin ve kendine inanmanın öneminin vurgulandığını söyleyebiliriz.

3- Ratatuy (2007)

Brad Bird’in yönetmenliğini yaptığı Ratatuy, ailece izlenebilecek en güzel animasyon filmlerden biri. Listemizde yer verdiğimiz pek çok animasyon filmin doğduğu yer olan Pixar stüdyolarında hayat bulan Ratatuy; gösterime girdiği sene En İyi Animasyon Film Oscar’ı başta olmak üzere pek çok ödüle layık bulundu.

Ratatuy (2007)

Ünlü bir aşçı olmak gibi, bir fare için imkânsız olduğu düşünülen bir hayalin peşinden giden fare Remy’nin, Paris’in en ünlü restoranında son bulan macera dolu serüvenini izleyeceksiniz bu filmde. Ve tabi ki hayaller söz konusu olduğunda engellerin nasıl aşılabileceğini de…

4- Yukarı Bak (Up 2009)

Pixar stüdyolarının hemen her animasyonu son derece başarılı. İşte bu yapımlar arasında izleyiciler tarafından en çok beğenilenlerden biri de Yukarı Bak. Pete Docter ile Bob Peterson’un yönetmenliğini yaptığı bu yer yer hüzünlü, yer yer  komik olaylar zinciri sizleri bekliyor.

Yukarı Bak (Up 2009)

Büyük bir aşkın ardından; 8 yaşındaki Russel ile hayat arkadaşını yitirmiş ve onun anısına hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen 78 yaşındaki Carl’ın beklenmedik biçimde bir maceranın içine sürüklenişini izleyeceksiniz bu yapımda. Seyirci ile buluştuğu yıl; En İyi Animasyon Oscar’ına layık görülen film, izleyicilerden de çok olumlu tepkiler almıştı.

5- Vol.i (Wall-E 2008)

Yönetmenliğini Andrew Stanton’un yaptığı Vol.i’nin en önemli özelliği animasyon bir film olmanın dışında bilimkurgu filmleri arasında da gösterilmesi.  Pixar’ın en önemli yapıtlarından biri olan Vol.i’nin konusu ise oldukça farklı. Gelecek uzak yıllarda geçen filmde; terkedilmiş ve insanların atıklarıyla yaşanılmaz bir hâl almış Dünya’da tek başına kalan Vol.i’nin öyküsü anlatılıyor.

Vol.i (Wall-E 2008)

Çöpler arasında kendine bir düzen kuran Vol.i’nin kendisi gibi bir robot olan Eve’nin gelmesi ile son bulan yalnızlığının konu edildiği bu duygusal animasyon aynı zamanda Animasyon Oscar’ı ödüllü bir yapım.

6- Oyuncak Hikayesi (Toy Story 1995-2019)

İlk olarak 1995 yılında seyirci karşısına çıkan Oyuncak Hikayesi 1; çocuklar tarafından o kadar çok sevildi ki, sonrasında; 1999 yılında Oyuncak Hikayesi 2, 2010 yılında Oyuncak Hikayesi 3 ve son olarak da 2019 yılında Oyuncak Hikayesi 4 halkaya eklenerek unutulmaz bir animasyon seri haline getirildi.

Oyuncak Hikayesi

Oyuncaklarına inanılmaz düşkün Andy adlı bir çocuk ve onun en yakın oyuncak dostu Kovboy Woody arasındaki bağlılığı, oyuncakların gizli yaşamını konu alan film her bölümde farklı olaylarla izleyenleri maceradan maceraya sürüklüyor. 1995 yılında “En İyi Özgün Senaryo Oscar’ı” kazanan bu seri, hâlâ çocuklar tarafından heyecanla izlenen animasyon filmler arasında. Eğer tavsiyemize uyup, çocuklarınızla bu seriyi izlemeye karar verirseniz 1. bölümle başlamanızı tavsiye ederiz.

7- Cesur (Brave 2012)

2012 yılında gösterime giren ve izleyiciler tarafından oldukça beğenilen animasyonlardan biri de Cesur. Mark Andrews ve Brenda Chapman’ın yönettiği bu macera dolu animasyonunun konusu ise şu şekilde; Kraliçe Elinor ve Kral Fergus’un çocuğu olarak dünyaya gelen Merida, son derece cesur ve kararlı genç bir prensestir. Okçuluk konusunda son derece usta olan Merida’nın kararları krallık içinde yıllardır süregelen düzeni sarsmaya başlamıştır.

Cesur (Brave 2012)

Bilge bir kadının yardımına başvuran Merida kendini bir anda lanetlerin, büyülerin ve tehlikeli güçlerin arasında mücadele ederken bulur.  Bir cesaret öyküsünü anlatan film, size de çocuklarınızla keyifli anlar yaşatabilir.

8- Kayıp Balık Nemo (2003)

Evet, yine Pixar stüdyo iş başında. Animasyon dünyası için bir animasyon klasiği niteliği taşıyan ve daha çok uzun yıllar geniş bir yaş aralığı tarafından keyifle izleneceğini düşündüğümüz filmlerden biri kesinlikle.

Kayıp Balık Nemo (2003)

Andrew Stanton’un yönettiği ve en sevilen animasyonlardan biri olan Kayıp Balık Nemo’nun konusu isminden de açıkça anlaşılabiliyor. Yine de kısa bir özet geçecek olursak; yaşadığı dünyaya karşı merak içinde olan Nemo adlı küçük bir balığın kayboluş öyküsü ve sonrasında başına gelen olaylar dizisi anlatılıyor Kayıp Balık Nemo’da.

9- Buz Devri (2002)

İlk olarak 2002 yılında Buz Devri ile başlangıç yapılan harika bir serinin ilk filmi. Buz Devri için “gelmiş geçmiş en başarılı animasyon filmleri”nden biri demek kesinlikle yanlış olmaz. Son derece keyifli ve eğlenceli bir yapım. Blue Sky stüdyolarında yapılan ve Carlos Saldanha ile Chris Wedge tarafından yönetilen bu animasyon filmde yıllarca süren bir dostluğun temellerinin nasıl atıldığına şahit olacaksınız.

Buz Devri (2002)

Herkesten kopuk bir hayat yaşayan bir mamut, bir kaplan ve bir tembel hayvanının, yollarının kesişmesine neden olan minicik bir bebekle yaşadıkları macera konu alınıyor serinin bu bölümünde. Serinin devamında ise 2006 yılında Buz Devri 2: Erime Başlıyor, 2009 yılında Buz Devri 3: Dinozorların Şafağı, 2012’de Buz Devri 4: Kıtalar Ayrılıyor, 2016 yılında Buz Devri 5: Büyük Çarpışma filmleri yer alıyor. İzlemenizi şiddetle tavsiye ettiğimiz keyifli ve son derece eğlenceli bir seri…

10- Coco (2017)

Pixar animasyon stüdyoları tarafından yapılan ve bu güne kadar en çok ödül almış animasyon filmlerden biri Coco. Yönetmenliğini Lee Unkrich’in yaptığı filmin müziklerinde (ki gerçekten muhteşemler) Michael Giacchino’nun imzası var. Müziğin kesinlikle yasak olduğu bir ailede dünyaya gelen Miguel’in en büyük hayali; bir gün hayranlık duyduğu gitarist Ernesto De La Cruz gibi iyi bir müzisyen olabilmektir.

Coco (2017)

Bir gün bu efsanevi müzisyenin eski gitarını bulan ve gitarı çalması ile birlikte kendini ölüler diyarında amansız bir maceranın içinde bulan Miguel, ailesinin yıllardır bilinmeyen gerçek öyküsünü de böylelikle ortaya çıkarma fırsatı bulacaktır. Eğer sinemalarda izleme fırsatı bulamadıysanız, mutlaka bu tatilde izleyeceğiniz animasyonlar arasına eklemelisiniz.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.