ref: refs/heads/v3.0
kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

En İyi Robot Süpürge Özellikleri ve Fiyatları

En İyi Robot Süpürge Özellikleri ve Fiyatları
02.07.2021
273
A+
A-

Robot süpürgeler 2 yıldır hayatımızda popüler olan bir süpürge modelidir. Kullanım açısından oldukça pratik olması ve sizi yormaması ile kadınların gözdesi haline gelen bir elektronik eşya ürünüdür.

4 Robot Süpürge Önerisi İle Sizlerleyiz!

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insan gücüne olan ihtiyaç yerini teknolojinin kollarına bırakıyor. Gelin birlikte robot süpürge nedir? En iyi robot süpürge hangisidir? Hepsinin cevaplarının birlikte öğrenelim.

İlginizi çekebilir. Apple Watch İnceleme

Robot Süpürge Nedir?

Robot Süpürge Nedir?

Robot süpürgeler son zamanlarda adından sıkça bahsettirmektedir. Bahsettirmekte de haksız sayılmazlar, nedeni ise kendi işini kendi görmesi diyebiliriz.

İlginizi çekebilir: En Uygun Fiyatlı 7 Laptop Modeli

Kadınların temizliklerinde adeta bir yardımcı görevi gören robot süpürgeler, şarjlı bir süpürge türüdür. Ev temizliği için genellikle iş bölümleri yapılır. Süpürgeler de artık ev temizliği için görev üstlenen bir birey diyebiliriz.

Robot Süpürge Nedir?

Kullanım açısından oldukça pratik ve rahat olan robot süpürgelerin birçok modeli ve markası bulunmaktadır. Bazı süpürgeler paspas görevi de görmektedir. Evet yanlış okumadınız, siz keyifli bir şekilde kahvenizi yudumlarken, ojenizi sürerken, eşiniz ile vakit geçirirken süpürge önce süpürüyor sonrasında da siliyor. Daha ne yapabilir ki?

İlginizi çekebilir. En İyi Elektrikli Süpürge Modelleri

Robot Süpürge Nasıl Çalışır?

Robot Süpürge Nasıl Çalışır?

Robot süpürgenizin app uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Telefonunuza indirdikten sonra ise süpürge ile eşleştirmeniz gerekir. Daha sonra süpürgenizi telefonunuzda bulunan uygulamadan kontrol edebilirsiniz. İsterseniz çalıştırabilir, durdurabilir ya da belirlediğiniz saatte çalışması için ayarlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir. Xiaomi Mi Band 6 Akıllı Bileklik

Her robot süpürgenin bir şarj istasyonu bulunmaktadır. Çalıştırmadığınız sürece kendi istasyonunda durmaya devam eder. Eğer çalışacak kadar şarjı yoksa süpürgeniz çalışmaz. Kendini şarj ettikten sonra çalışmaya başlar.

Robot Süpürge Nasıl Çalışır?

Robot süpürgeler navigasyon sistemi ile çalışır. Cihazda bulunan navigasyon sayesinde evinizde geçtiği odaları kaydeder ve temizliğe başlar. Yine telefonunuzda bulunan uygulama üzerinden odalarınıza isim verebilir ve istediğiniz odayı süpürmesi için çalıştırabilirsiniz.

Robot Süpürge Özellikleri Nelerdir?

Robot süpürgelerin marka ve modellerine göre özellikleri değişebilmektedir. Daha özellikli olanlar yüksek fiyatlı olurken, genel özellikleri taşıyan modeller ise uygun fiyatlın olaran karşımıza çıkmaktadır.

  1. Telefondan robot süpürgenizi kontrol edebilirsiniz.
  2. Her zeminde kullanıma uygundur.
  3. Genellikle yuvarlak formda olurlar.
  4. Uçlarında kıl fırçalar bulunur, köşelerdeki tozlara ulaşabilmek için.
  5. Merdiven, yüksek gibi yerlere karşı akıllı duruşlara sahiplerdir.
  6. Kendi kendilerini şarj edebilirler.
  7. Yaklaşık olarak 2 saat şarjsız durabilirler.
  8. Toz torbaları dolduğunda uyarı verirler.
  9. Herhangi bir engele takıldıklarında telefonunuza bildirim gelir.

Robot Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Robot süpürge modelleri, son dönemlerin en trend konularından biri haline geldi. TV reklamları, sosyal medya reklamları vs. derken ciddi anlamda kendinden söz ettirmeyi başardılar. Robot süpürgeler, sanıldığının aksine halı üzerinde de kolaylıkla hareket edebilir, özellikle de yükseltili eşyaların altında temizliği iyi bir şekilde yapması ile ünlenen robot süpürgeler, ev temizliğinde işinizi son derece kolaylaştırır. Ancak süpürge almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli ayrıntılar bulunmaktadır. İşte dikkat etmeniz gerekenler.

1- Robot süpürge almadan önce evinizdeki mobilyaların yer ile mesafesini göz önünde bulundurun. Eğer eşyalarınızın geneli yere çok yakın ise yani robot süpürgenin altına girebileceği kadar yüksek değilse, boşuna paranızı vermeyin.

3- Son çıkan süpürgelerin geneli ıslak kullanım özelliğine de sahip. Sadece süpürmesi için bir robot süpürge arıyorsanız, bildiğiniz bir markayı tercih edebilirsiniz. Fakat hem ıslak hem de kuru kullanım istiyorsanız, ikisinin bir arada sunulduğu modelleri tercih etmenizi öneririz.

3- Robot süpürge seçiminde marka da son derece önemlidir. Bazı markalar, geniş özelliklere yer vermediği için beklentilerinizi elde etmeniz biraz zor olabilir. Ancak Xiaomi gibi markalar, özel olarak bu alanla ilgilenen markalardır ve süpürgeleri de gerçekten kaliteli ve kullanışlıdır.

En İyi Robot Süpürge Modelleri ve Özellikleri

Robot süpürge seçiminde dikkat edilmesi gerekenler konusunda aklınızda herhangi bir soru işareti kalmadı ise bundan sonra bütçenize uygun bir süpürge arayışına girebilirsiniz. Markaları ve özellikleri ile birlikte derlediğimiz süpürge modellerini sizler için en ince ayrıntılarına varıncaya kadar derledik. İşte tercih edebileceğiniz süpürgeler…

1- iRobot Roomba i7

Evinizin temizliği için iyi bir arkadaş arıyorsanız ve bütçeniz de biraz uygun ise tavsiye edebileceğimiz süpürgeleden biri iRobot Roomba İ7 olacaktır. Özellikleri ve avantajları ile son derece ilgi çeken bu model, kesinlikle listenizin ilk sırasında olmasını hak ediyor.

iRobot Roomba i7 Robot Süpürge​

Roomba® i7 evinizi öğrenir, kiri bulur, kendi toz haznesini temizler. Fiyatı: 7.580 TL ile 8.000 TL arasında değişir. Tüm Roomba robot elektrikli süpürgeler harikadır, ancak i7 + sınıfının en üstündedir. Bu modeldeki en iyi özellik, ultra akıllı olan vSLAM navigasyon sistemidir. Robot elektrik süpürgeniz, evinizin düzenine hızla alışacak ve mutfak ile oturma odası arasında ayrım yapmayı öğrenecektir. Düzenli temizliğin yanı sıra, bu süpürge, Alexa veya Google Assistant aracılığıyla basit bir sesli komutla kazara oluşan bir karmaşayı hızlı bir şekilde temizlemek için kullanılabilir.

iRobot Roomba i7 Avantajları

Evcil hayvanınızı rahatsız etmesini veya çocukların oyun alanına girmesini ve tüm Lego parçalarını yutmasını önlemek için hassas alanları haritalayabilirsiniz.

Evcil hayvan alerjenlerinin% 99’unu yakalayan filtrelerle donatılmıştır.

Basit bir robot elektrikli süpürgeden 10 kat daha fazla emiş gücü.

iRobot Roomba i7 Dezavantajları

Kenarlarda ve köşelerde pek başarılı değildir.

2- Shark ION Robot Vacuum AV753

Segmentindeki diğer süpürge modellerine göre çok daha başarılı bir çalışma sonucunda kullanıcılarına sunulan Shark ION Robot Vacuum AV753 robot süpürge de kesinlikle tercihleriniz arasında olması gereken bir model. Yüzeylerde mükemmel bir temizlik sunmasına ek olarak, fırça sayısının çok olması, daha iyi bir temizlik deneyimi yakalamak isteyenlere sunulmasını gerektiriyor.

Shark ION Robot Vacuum AV753

Temizlenmesi gereken çok sayıda yüzeye sahip bir eviniz varsa, Shark ION Robot elektrikli süpürge sizin için mükemmel bir seçimdir. Yan fırçalar, kanal fırçaları ve her tür yüzeyde verimli bir şekilde çalışan bir fırça rulosu ile donatılmıştır. Bu robot elektrikli süpürgenin üzerindeki sensörler, çıkıntılarla başa çıkmasına ve merdivenlerden uzak durmasına izin verir. Ayrıca mobilyaya çarpmayacağı için hasar riski de yoktur. Fiyatı 1500 TL ve 2000 TL arasında değişmektedir.

Shark ION Robot Vacuum AV753  Avantajları

Dedicated SharkApp bir temizlik programı ayarlamanıza izin verir, ancak bunu Alexa veya Google Assistant aracılığıyla da kontrol edebilirsiniz.

İyileştirilmiş pil ömrü, yeniden şarj edilmesi gerekmeden önce iki saat boyunca çalışmasını sağlar.

Shark ION Robot Vacuum AV753 Dezavantajları

Bekleme bölgeleri kurmak zor, böylece koltuğunuzun altında sıkışabilir.

Saç, tekerleklerin ve fırçaların kenarlarında birikme eğilimindedir.

 

3- Miele Scout Rx-2 Home Vision

Miele Scout Rx-2 Home Vision Robot Süpürge

Miele Scout Rx-2, 3D Smart Navigation özelliğinin getirmiş olduğu 2 adet kamera sayesinde temizlik sırasında karşısına çıkan nesneleri algılayarak olabilecek kazaların önüne geçiyor. Dört farklı temizlik moduna sahip bir süpürge modelidir. Ürünün ön tarafında yer alan kamera sayesinde istediğiniz zaman görüntü alabilir ve kontrol işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Köşe temizliklerine özel olarak tasarlanan yan kolları dışa doğru açılarak en ileri noktanın bile temizlenmesini sağlar. Modelin yüksek güçte motoru ve kavrayabilen tekerlekleri halı geçişlerinde takılma sorunlarını ortadan kaldırıyor.

Avantajları

120 dk uzun çalışma süresi vardır.

Akıllı navigasyon sistemi bulunmaktadır.

Uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Dokunmatik özellik bulunmaktadır.

Dezavantajları

Su tankı bulunmamaktadır.

HEPA filtre bulunmamaktadır.

Siklon filtre bulunmamaktadır.

3 saat şarj süresi

4- Xiaomi Mi Vacuum Mop 1 C 2 in 1

Xiaomi Mi Vacuum Mop 1 C 2 in 1

Xiaomi robot süpürge piyasasına da hızlı bir giriş yaptı. Üstün teknolojiler sayesinde 60 dakikada şarj ederek 120 dakika boyunca kullanabileceğiniz Xiaomi Mi Vacuum Mop, akıllı navigasyon sistemine sahip. Güçlü emiş yeteneği sayesinde toz parçacıklarını kolayca emiyor. Çok yüksek hassasiyetli sensörleri sayesinde ise karmaşık ortamlardaki engelleri kolayca aşabilir. 3.000 TL altı fiyatı ile süpürge almayı düşünen kişilerin ilk tercihi oluyor.

Avantajları

Uygun fiyatlı bir robot süpürgedir.

Fırça başlığı gelişmiş bir yapıya sahiptir.

Kolay kolay engellere takılmaz.

5- Roborock S6 MaxV Vacuum Cleaner

Roborock S6 MaxV Vacuum Cleaner

Yenilikçi kamera ve navigasyon sistemi ile, Robocock S6 modeli de en iyi robot süpürgeler arasında yer alıyor. Temizlik yapacağı alanda, önüne çıkan engelleri algılayarak, kendine yeniden bir temizlik rotası olouşturuyor. Diğer birçok robot süpürgede bu özellik bulunmaz, genelde engel karşısında süpürgeler temizlik işlemini durdurur. Kızılötesi sensörleri ile hem gece hemde gündüz temizlik yapabiliyor.

Avantajları

180 dakika kesintisiz çalışabilir.

Engelleri algılar ve çalışmasını durdurmaz.

Akıllı navigasyon özelliği vardır.

6- Anker Eufy RoboVac 35C

Anker Eufy RoboVac 35C Akıllı Robot Süpürge

Anker Eufy RoboVac 35C Akıllı Robot Süpürge modeli, uygun fiyatı ve birçok fonksiyonu ile alıcıların gözdesi halinde. Fakat bu süpürgede bir haritalandırma sistemi bulunmamakta. Evin haritasını çıkaramadığı içinde, temizlediği yerlerin üzerinden tekrar tekrar geçebiliyor. Ama fiyatının uygun oluşu, bu durumu görmez gelir hale getirebiliyor. Motorunun fırçasız olması nedeni ile diğer robot süpürgelere göre daha sessiz çalışır.

Avantajları

2 saat şarj süresi

100 dakika çalışma süresi

Sessiz çalışma

Uygun fiyat

Dezavantajları

Navigasyon yok

7- iLife V5s Pro

iLife V5s Pro

En uygun fiyatlı robot süpürgeler arasında yer alan iLife V5s Pro, akıllı navigasyon özelliğine sahip bir süpürgedir. Akıllı navigasyon özelliği sayesinde mekanı tarayarak temizliğe başlar. Hem ıslak hem kuru kullanıma sahip olan V5s, mikrofiber bezi sayesinde etkili bir silme işlemi gerçekleştirir. Hepa filtreye sahip olan bir cihazdır. 10 mm’ye kadar olan engelleri aşabilen V5s, şarjı azaldığında şarj istasyonuna dönüyor ve sensörleri sayesinde eşyalara çarpmıyor.

Avantajları

Hepa filtre

110 daqkika temizlik

Akıllı navigasyon

Dezavantajları

5 saat pil süresi

8- Samsung POWERbot R9350

Samsung POWERbot R9350

Samsung POWERbot ile temizlik artık bir dokunuşla halledilebilir. Fiyat olarak biraz yüksek bir ürün olan Samsung POWERbot, temizlik konusunda da oldukça yüksek bir performansa sahip. Yüksek emiş gücü ve kenarlarında bulunan kıl fırçalar sayesinde, köşelere sorunsuz bir şekilde girerek toz ve kir bırakmıyor. Mobil uygulaması üzerinden yönlendirebileceğiniz bu robot süpürgenin aynı zamanda kendine ait bir kumandası da bulunmaktadır. Akıllı navigasyon sistemi ile, kendi temizleme rotasını kendisi oluşturan ve haritalama yapan bu süpürge 90 dakika kesintisiz çalışabiliyor.

Avantajları

Kumandası olması

Kıl fırça teknolojisi

Akıllı navigasyon sistem

Düşme engelleyici

Dezavantajları

Kısa çalışma süresi

9- Rowenta Explorer RR7447

Rowenta Explorer RR7447

Rowenta Explorer robot süpürge, piyasadaki en ince akıllı süpürge ünvanına sahiptir. 6 cm yüksekliğe sahip olan bu süpürge, akıllı navigasyon sistemine sahiptir. Rowenta Explorer, hem süpürge hem de paspas görevinin üstlenmektedir. Yüksek performanslı toz filtresi, tozları %99.9 oranında temizler. Köşelerinde bulunan kıl fırçaları ile dip ve köşeleri de rahatlıkla temizler.

Avantajları

Mobil uygulama kontrolü

90 dakika temizlik

Hepa filtre

Akıllı navigasyon sistemi

Düşmeyi engelleyen sensör

Dezavantajları

5 saat sarj süresi

10- Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVI

Ecovacs Deebot Ozmo T8 AIVI

Deebot Ozmo ile robot süpürgeniz engellere takılmadan, temizliğine devam eder. Birden fazla engel tanıma özelliği ile yerde olan eşyalar, bu robot süpürgenin temizlik yapmasına bir engel değil. Uzun pil ömrüne sahip olan bu süpürge, derinlemesine temizliğini yarıda bırakmıyor. Hep süpürge hem de paspas görevini gören bu robot süpürge oldukça iddialı.


Avantajları

Uzun çalışma ömrü

Düşme engelleyici sensör

Akıllı navigasyon sistemi

Engel tanıma

Paspas özelliğinin de olması

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.