ref: refs/heads/v3.0
kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Apple Watch İnceleme, Fotoğraflar, Kullanıcı Yorumları

Apple Watch İnceleme, Fotoğraflar, Kullanıcı Yorumları
21.06.2021
144
A+
A-

Apple günümüzde teknolojik açıdan insanların hayatını kolaylaştıran, zevkli tasarımlara sahip ürünleriyle karşımıza çıkıyor. Kulaklık, bilgisayar, tablet, akıllı telefon, televizyon ve bugün sizlerle ele alacağımız akıllı saat gibi teknolojik ürünleriyle müşterilerinin karşısına çıkıyor.

Apple Watch Nedir? Apple Watch Özellikleri Nelerdir?

Apple watch akıllı bir saat olarak piyasa sürüldü. Şuan günümüzde 8 adet modeli bulunmaktadır. Bunlar;

Apple Watch 1. Nesil

Apple Watch Series 1

Apple Watch Series 2

Apple Watch Series 3

Apple Watch Series 4

Apple Watch Series 5

Apple Watch Series SE

Apple Watch Series 6

İlginizi çekebilir. En Uygun Fiyatlı 7 Laptop Modeli

Apple Watch Nedir?

Apple Watch Nedir?

Apple Watch, Apple markasına ait olan bir akıllı saat modelidir. Apple bu akıllı saati, Iphone 6s ile birlikte piyasaya sürmüştür. Normal bir saatten farklı olan bu akıllı saat, kullanıcılarına birçok özellik ve imkan sunmaktadır.

Apple CEO’su Tim Cook Apple Watch lansmanında, “Apple Watch teknolojiyle ilişki kurma biçimimizde yeni bir sayfa açacak ve biz müşterilerimizin onu seveceğini düşünüyoruz” demiştir.

Apple Watch Özellikleri Nelerdir?

Apple Watch Özellikleri Nelerdir?

Giyilebilir teknoloji olarak piyasa sürülen Apple watch, bildirimleri yönlendirebilme, kamerayı uzaktan kontrol edebilme gibi özelliklere sahiptir. Aynı zamanda bu akıllı saat üzerinde, gelen mesajlara ve bildirimlere, telefonunuza ihtiyaç duymadan rahatlıkla cevap verebilirsiniz.

Apple Watch Özellikleri Nelerdir?

Apple Watch 42 mm paslanmaz çelik kasa ve kordona sahip bir akıllı saattir. Apple Watch Sport 42 mm gümüş rengi alüminyum kasa ve spor kordona, Apple Watch Edition ise yine paslanmaz çelik kasa ve 18-karat altın kordona sahiptir. Kordonların birden fazla modeli bulunmaktadır.

Apple Watch Özellikleri Nelerdir?

Akıllı saat dokunmatik bir ekrana sahiptir. Saatin kenarında bulunan dönen mekanizmaya sahip düğme ile, yakınlaştırıp-uzaklaştırabilir ve aynı zamanda ana menüye dönebilirsiniz.

Apple watch, akıllı saatlerde konuşabilme özelliği taşıyan ilk saatlerden biridir. Şuan bile bu özellik Apple dışında bazı modellerde bulunmaktadır.

Şimdi sizlerle birlikte Apple watch ürününün çarpıcı özelliklerini birer başlık halinde ele alıp değerlendireceğiz.

İlginizi çekebilir. Xiaomi Mi Band 6 Akıllı Bileklik Özellikleri ve Fiyatı

Suya Dayanaklı

Suya Dayanaklı

Apple Watch, 50 metreye kadar suya dayanıklı tasarıma sahip bir akıllı saattir. Yüzerken, duş alırken ya da su ile temas geçeceğiniz esnada saatinizi çıkarmanıza gerek yoktur.

Uyku Takip

Uyku Takip

Uyku uygulaması sadece uykunuzu takip etmekle kalmıyor, uyku hedeflerinize ulaşabilmeniz için iPhone’unuzla birlikte çalışarak bir program ve yatma zamanı rutini oluşturmanıza da yardımcı oluyor. Uygulama üzerinden ayarlayabileceğiniz uyku saatini, size hatırlatarak geç uyumanızı engelliyor.

İlginizi çekebilir. Kulaklık Önerisi [Alınabilecek Uygun Fiyatlı 5 Kulaklık Önerisi]

Kalp Sağlığı

Kalp Sağlığı

Kalp atış hızı, birçok problemin habercisidir. Fakat bazen günlük hayat temposunda bunun farkında olmayabiliyoruz. Fakat Apple watch, sizin için bunu da yapıyor. Kalp atış hızınız düştüğünde ya da hızlandığında saat üzerinden haber vererek bilgilenmenize yardımcı oluyor.

Acil Yardım

Acil Yardım

Apple watch bileğinize iken sert bir şekilde düştüyseniz algılayabiliyor ve hemen acil durum moduna kendini alıyor. Sizin yapmanız gereken tek işe ekrana basarak acil yardım çağrısını onaylamak oluyor.

Hey Siri!

Hey Siri!

Apple markasına ait olan telefon modellerinde bulunan siri uygulaması, bu akıllı saatlerde de mevcut. İsterseniz siri özelliğini harekete geçirerek, istediğiniz her konuda sirinin size yardım etmesini sağlayabilirsiniz.

iPhone Neredesin?

iPhone Neredesin?

Çoğu zaman telefonumuzu kaybettiğimizi zannederiz ve uzun arayışlar içerisine gireriz. Apple, çıkarmış olduğu bu akıllı saat ile bu sorunu da ortadan kaldırıyor. Apple markasına ait akıllı telefonlarda bulunan “Iphonumu bul” özelliğini akıllı bilekliğiniz ile eşleştirdiğiniz zaman, saatinizden yapacağınız arama sonucunda, telefonunuzu saniyeler içerisinde bulmanız mümkün hale geliyor.

Fitness Koçunuz

Fitness Koçunuz

Apple watch da fitness modu bulunmaktadır. Siz spor yaparken bileğinizde duran apple watch ne kadar kolori yaktığınızı, ne kadar süre antrenman yaptığınızı, kalp atışınızı kaydeder. Antrenmanınız bittiğinde bütün bu bilgelere apple watch sayesinde ulaşabilirsiniz.

Çığır Açan Apple Watch Series 6

Çığır Açan Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6, çok sayıda önemli donanım geliştirmesi sunuyor.

“Apple Watch Series 6, bir saatin yapabileceklerini tamamen yeniden tanımlıyor,” diyen Apple’ın Operasyon Direktörü Jeff Williams şöyle devam etti: “Kanda Oksijen sensörü ve uygulaması1 gibi güçlü yeni özelliklerin eklenmesiyle Apple Watch, genel sağlık durumu hakkında daha fazla bilgi sağlayarak daha da vazgeçilmez hale geldi.”

Şimdi sizlerle birlikte Apple Watch Series 6’ya yeni gelen özellikleri ele alalım.

Kanda Bulunan Oksijen Miktarını Ölçüyor

Kanda Bulunan Oksijen Miktarını Ölçüyor

Kanımızda bulunan oksijen miktarı, vücudumuzun akışı için ve sağlıklı bir bedene sahip olabilmemiz için önemlidir. Bunu bizim doğal yolarla gün içerisinde anlamamız imkansızdır. Fakat Apple watch, bunu yapabiliyor. Evet gün içerisinde kanınızda bulunan oksijen miktarını ölçüyor ve durum riskli ise size anında bildirim gönderiyor.

EKG Çekebiliyor

EKG Çekebiliyor

Normalde EKG çektirebilmek için hastaneye gitmemiz gerekir. Fakat artık sadece Apple watcha sahip olmayan EKG çektirmek için hastaneye gider. Apple, akıllı saat ürününün son modelinde bu özelliği de geliştirerek sahip olduğu gelişmiş teknolojisini ve farkını ortaya koyuyor.

Spor Arkadaşınız

Spor Arkadaşınız

Apple watch serie 6′ da bulunan birden fazla spor modu ile, spor yaparken istediğiniz modu ya da aktiviteyi seçebilirsiniz. Koşudan yogaya, yüzmeden pilatese, birçok alternatif barındırmaktadır. Bu seçeneklerden birini seçip spora başladığınızda, akıllı saatinizde sizinle birlikte spora başlar. Sporu bitirdiğinizde size kaç dk boyunca spor yaptığını ve kaç kalori yaktığınızı söyler.

Solo Loop Kordon Seçeneği

Solo Loop Kordon Seçeneği

Son model serisine kadar, Apple watch kordonları normal saat bileklikleri gibiydi. Fakat son seride birçok özellik ve değişik getiren Apple, saat kordonun da es geçmemiş, Bu seri de geliştirdiği kordon ile, her bileğe uyumlu kordon geliştirmiştir. Ayarlanamayan kordon, tamamen kişinin bileklerine göre şekil alıyor. Yapı olarak ultra yumuşak olan bu kordon, kişide sıkıma ya da rahatsız edici etkiler yaratmıyor.

Aynı zamanda Apple, bu kordonları geri dönüştürülebilen ipliklerden yaptığını da açıkladı.

Yeni Kadran Seçeneği

Yeni Kadran Seçeneği

Apple bugüne ki en kapsamlı kadran seçeneğiniz bu modelinde barındırmaktadır. tarzınıza ve zevkinize göre istediğiniz kadranı seçerek, özelleştirebilirsiniz.

İlginizi çekebilir.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.