ref: refs/heads/v3.0
kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Xiaomi Mi Band 6 Akıllı Bileklik Özellikleri ve Fiyatı

Xiaomi Mi Band 6 Akıllı Bileklik Özellikleri ve Fiyatı
07.06.2021
159
A+
A-

Xiaomi Mi Band 6 akıllı bileklik günümüzde oldukça popüler hale gelmiş durumda. Gerek hafif olması gerek küçük ama bir o kadar işe yarar olması sayesinde insanlar tarafından oldukça rağbet görmektedir.

Xiaomi Mi Band 6 Akıllı Bileklik

Günlük hayat temposunda bizlerle olan akıllı bilekliklerin işlevleri ve yapabildikleri boyutlarına göre ciddi anlamda inanılmaz. Bu küçük ama işlevsel olan saatlerin birçok modeli ve markası bulunmaktadır. Bizler ise size en fazla ilgiyi üzerine çeken akıllı bilekliği yazımızda karşılaştırdık. Bir akıllı bileklikten beklentileriniz nelermiş gelin birlikte öğrenelim.

Neden Akıllı Bileklik?

Neden Akıllı Bileklik?

Akıllı bileklik size isim olarak basit gelebilir ancak sandığınızın aksine bir bileklikten daha fazlasını sizlere sunuyor. Aslında işlev ve biçim olarak bir saat işi gören bu bileklikler bazı teknik eksiklikleri yüzünden bileklik olarak anılmakta. Piyasaya akıllı bileklikten önce saat çıkmıştır. Akıllı bileklikler ne yazık ki akıllı saatlerin tüm özelliklerini kapsamıyor. Ama inanın bir akıllı saatten eksi kalır yani fazla da yok. Akıllı bileklikler ortalama 50-650 TL gibi fiyat ortalamasında değişiyor. Bunu belirleyen de sizlersiniz. Acaba bir akıllı bileklikten beklentiniz neler?

Xiaomi Mi Band Serisi Akıllı Bileklik

Xiaomi Mi Band Serisi Akıllı Bileklik

Xiaomi bu konuda öncü isimlerden diyebiliriz. İlk piyasaya sürdüğü mi band 3 insanlar tarafından oldukça fazla ilgi gördü. Ve kullanıcılar bir akıllı bileklikten bu performansı gördükçe, çevrelerine önerdikçe çılgınca bir akıllı bileklik çağı başladı demek yanlış olmaz. Xiaomi daha sonra bu seriyi devam ettirdi. İnsanlar sevmeye ve kullanmaya devam ettikçe Xiaomi’de insanların ilgi ve isteklerini yerine getirerek yakın zamanda mi band 6’yı piyasaya sürdü. Peki neden bu bileklik? Neden Xiaomi?

Xiaomi Mi Band Serisi Akıllı Bileklik

Xiaomi çıkarmış olduğu mi band akıllı bileklik serisi ile insan sağlığını küçük bir ekrana sığdırmayı başardı ve diğer markalara da öncü olmuş oldu. Bu akıllı bileklikle birlikte nabzını ölçebiliyorsunuz ve günlük attığınız adım sayısını görebiliyorsunuz. Kendinize adım için hedef belirleyip günlük olarak takip etme imkanını da sizlere sunan bu bileklik sadece bunla kalmıyor. Aynı zamanda birçok spor aktivitesi modu bulunan bu akıllı bileklik sayesinde bir egzersiz yaparken kaç kalori harcadığınızı ve ne kadar süre egzersiz yaptığınızı da görebilmeniz mümkün.

Sizin için derlediğimiz en uygun fiyatlı 7 laptop fiyatı yazımıza bakmayı unutmayın. En Uygun Fiyatlı 7 Laptop Modeli

Xiaomi Mi Band Serisi Akıllı Bileklik

Gelen arama ve bildirimleri de görebildiğiniz bu akıllı bileklik gün içerisinde biraz da olsa telefondan ayrı kalma imkanını sizlere sunuyor. Bunun için yapmanız gereken tek şey telefonunuza mi band uygulamasını indirmek. Daha sonra telefon içindeki uygulamadan akıllı bileklik ile telefon arasındaki senkronizasyonu sağlamak. Yine telefonunuzda bulunan uygulama üzerinden akıllı bilekliğinizin ekranına gelmesini istediğiniz uygulamaları seçebilirsiniz. Bu sayede telefona gerek kalmadan telefonunuzdaki bildirimlerinizi bileklik üzerinden takip edebilirsiniz.

Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band 6

Son çıkan Xiaomi mi band 6 diğer mi bandlere göre kendini oldukça geliştirmiş durumda. Ekran olarak bir akıllı bileklik için oldukça geniş bir ekran imkanı sunan Xiaomi mi band 6 için yorumlar oldukça olumlu yönde.

Telefonunuz ile senkronizasyonunu sağladığınız akıllı bilekliğiniz üzerinden bazı konularda telefonunuzu yönetmek sizlerin elinde. Örnek vermek gerekirse telefonunuzdan açtığınız şarkıyı akıllı bilekliğiniz üzerinden değiştirebilir ya da durdurabilirsiniz. Ses yükseltme ve ses kısma işlemlerini de akıllı bilekliğiniz üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Xiaomi Mi Band 6

Bunun yanında gelen aramayı akıllı bilekliğinizin ekranında görebileceğiniz gibi aramayı reddedebilme olanağı da bu akıllı bileklikte mevcut.

Xiaomi Mi Band 6

Aynı zamanda bu bileklikte fotoğraf çekebilmekte mümkün hale gelmiş durumda. Bileklikte bulunan fotoğraf çekme özelliği sayesinde akıllı bilekliğinizde fotoğraf seçme seçeneğine dokunduğunuzda telefondan fotoğraf çekimini gerçekleştiriyor. Bu da size oldukça kolaylık sağlayabilecek bir özellik. Telefonu bir yere sabitleyip istediğiniz gibi fotoğrafınızı akıllı bilekliğiniz üzerinden çekebilirsiniz.

Xiaomi Mi Band 6

Akıllı bilekliğin arkasında bulunan sensörler sayesinde kalp atış hızınızı ve en önemlisi kanda bulunan oksijen oranınızı ölçebiliyorsunuz.

Uyku Takibi Yapabilen Bir Akıllı Bileklik

Uyku Takibi Yapabilen Bir Akıllı Bileklik

Xiaomi mi band 6 sizlere uyku esnasında nasıl bir uyku süresi geçirdiğinizi ve ne kadar süre boyunca uyuduğunuzu tüm detayları ile sunuyor. Akıllı bilekliğin arkasında bulunan sensörler yardımıyla uykuya geçiş zamanınızdan uyanıncaya kadar ki sürede uyku takibinizi gerçekleştiriyor. Nasıl bir uyku  geçirdiğinizi size %’lik oranla gösteren bu akıllı bileklik uyumaya geçtiğiniz saati de sizlerle paylaşmakta.

Farklı Kordon Seçenekleri

Farklı Kordon Seçenekleri

Akıllı bilekliğiniz size siyah bir kordon ile gelmekte ama bu demek değil ki sadece siyak kordon kullanmak zorundasınız. Xiaomi bu konuda da kullanıcılara renk anlamında oldukça geniş bir renk yelpazesi sunmakta. Sizin ise tek yapmanız gereken akıllı bileklik modelinize uygun kordonu seçip akıllı bileklik cihazınıza takmak.

Su Geçirmez

Su Geçirmez

Bu akıllı bileklik aynı zamanda su geçirmez özelliği ile bileğinizden çıkmamaya oldukça kararlı. 50 metreye kadar su geçilmez özelliği bulunan bu akıllı bileklikle çok rahat yüzebilir, duş alabilir ve ellerinizi yıkayabilirsiniz.

Kutu İçeriği

Kutu İçeriği

Xiaomi mi band 6’yı satın aldığınızda kutunun içeriği oldukça merak edilenler arasında. Bu akıllı saat kutusunda bulunanlar;

1 adet akıllı bileklik kordonu

1 adet şarj ara kablosu

1 adet akıllı bileklik ekranı

1adet kullanım klavuzu içermektedir.

Şarj Süresi

Şarj süresi

Peki bu akıllı bilekliği ne sıklıkla şark etmemiz gerekiyor diye soracak olursanız Xiaomi markasının söylediği bu akıllı bilekliğin 14 güne kadar şarj süresinin gitmesi. Tabii bu süre akıllı bilekliği kullanma oranınıza göre değişiklik gösterecektir. Ama minimum 10 gün gittiği söylentiler arasında. Arkasında bulunan mıknatıslı mekanizma sayesinde bilekliğinizi kolayca şarj edebilirsiniz. Şarj olması ortalama 2 saat civarıdır.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.