kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Düşük Kalorili En İyi Kısırlaştırılmış Köpek Maması Önerileri

Düşük Kalorili En İyi Kısırlaştırılmış Köpek Maması Önerileri
23.08.2021
385
A+
A-

Kısırlaştırılmış köpek maması olarak piyasada satılan birçok ürün var. Ancak bunların hangisinin iyi olduğunu bilmek için iyi araştırma yapmak gerekir.

Evcil hayvan gıda şirketlerinin ürettiği ve mamaları için de en iyisi demeleri elbette abartı. Çünkü bazı köpeklerin özel diyetlere ihtiyacı vardır veya belirli maddelerden kaçınmaları gerekir, ancak köpeklerin çoğu en eksiksiz, besleyici köpek mamalarını yiyebilir.

Kısırlaştırılmış köpek maması

Veteriner uzmanları, genel olarak köpeklerin yetersiz beslenmelerinden değil aksine aşırı beslenmelerinden şikayetçiler. Dünya genelinde yüzde 50’nin üzerinde obez köpeğin bulunmasının nedeni de aslında budur.

Mesela kısırlaştırılmış köpek maması, düşük kaloriye sahip olması gereken bir mama türüdür. Ama bunu belirlerken de bazı kriterlere önem vermeniz gerekir. Peki, nedir bunlar?

  1. Köpeğinizin ağırlığı
  2. Genel sağlık durumu,
  3. Ne kadar egzersiz yaptığı,

Kısırlaştırılmış köpek maması tercih etmeden önce veteriner hekiminize danışın ve akabinde köpeğinizin ideal kilosunun ne kadar olması gerektiğini öğrenin. Tabi bu da farklı faktörlere bağlı olabilir. Bunlar;

Yukarıdaki faktörlere bağlı olarak değerlendirme yapmak gerekir. Örneğin 10 yaşındaki yaşlı bir köpek ile 2 yaşındaki genç bir köpeğin tüketeceği mama aynı olamaz. He ne kadar bazı 10 yaşındaki köpekler çok aktif ve genç olsalar da genel olarak 2 yaşındaki bir köpekle kıyaslanamazlar.

İlginizi Çekebilir: En İyi Yavru Köpek Maması

Kısırlaştırılmış köpekler için mama önerisi alırken ya da mama tercih ederken de bu kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir.

Köpeğinizin gün içinde ne kadar egzersiz yaptığı da kısırlaştırılmış köpek maması tercihinde bulunurken önemli bir kriterdir.

Bazı köpek ırkları çok fazla egzersiz ihtiyacı duymayabilirler ve bununla birlikte kısırlaştırılmış da olabilirler. Bu durumda seçeceğiniz özel köpek maması, düşük kalorili köpek maması olmalıdır.

En İyi Kısırlaştırılmış Köpek Maması Hangisidir?

Düşük kalorili köpek maması

Yukarıda da belirttiğimiz gibi piyasada çok sayıda kısırlaştırılmış köpek maması bulunmaktadır ve garip olan her marka ürettiği özel köpek maması için “en iyisi” demekten geri durmaz. Bu da haliyle pet sahiplerinin şüphe ile yaklaşmalarına neden olmaktadır.

Pet sahipleri için özel olarak araştırdığımız ve kullanıcı yorumlarıyla da desteklediğimiz en iyi düşük kalorili kısırlaştırılmış köpek maması ve markalarına ulaştık.

Size önereceğimiz düşük kalorili kısırlaştırılmış köpek maması seçeneklerini tercih etmeden önce mutlaka uzman veteriner hekimden destek ve tavsiye almanızı öneririz.

İşte düşük kalorili en iyi kısırlaştırılmış köpek maması önerileri…

1- N&D Düşük Tahıllı Light Tavuk ve Narlı Diyet Köpek Maması

% 60 yüksek kaliteli hayvansal içerikler, % 20 organik yazıldığından ve organik yulaf ve% 20 sebze, meyve, vitamin ve mineral içeriği ile hazırlanan ve kullanıcılarından da son derece olumlu yorumlar alan N&D Düşük Tahıllı Light Tavuk ve Narlı Diyet Köpek Maması, köpeğiniz için tercih edebileceğiniz ideal özel köpek mamalarından biridir.

Düşük kalorili köpek mamaları arasında bilinen ve tercih edilen bir marka olması da ayrıca tercih etmeniz için önemli bir nedendir.

2- Orijen Fit-Trim Tahılsız Kilo Kontrolü İçin Diyet Köpek Maması

Düşük kalorili köpek maması çeşitlerinden en iyisi ve en çok tercih edilen Orijen Fit-Trim tahıslz kilo kontrolü için diyet köpek maması, serbest dolaşan tavuk ve hindi, yabani yakalanmış balık ve kafessiz yumurtalardan zengin besleyici protein ve% 85 tüm hayvansal içeriklerle oluşturulmuş en iyi köpek mamalarından biridir.

Güven içinde kullanabileceğiniz ve köpeğinizin sağlığını koruma altına almasına yardımcı olacak diyet köpek maması ile petinizin daha sağlıklı hale geldiğini göreceksiniz.

3- Acana Light-Fit Tahılsız Tavuk ve Balıklı Diyet Köpek Maması

Sağlıklı şekilde kilo kaybını desteklemek amacı ile özel olarak üretilen Acana Light-Fit köpek maması; pancar küspesi, elma ve psyllium lifi içeriği ile köpeğin sağlığını desteklerken rezene, fesleğen, adaçayı içeriği ile de sindirim sistemini desteklemektedir.

Kullanıcıları tarafından beğeni ile kullanılan ve önerilen en iyi kısırlaştırılmış köpek maması seçenekleri arasında yer alan Acana Light-Fit Tahılsız Tavuk ve Balıklı Diyet Köpek Maması, güven içinde tercih edebileceğiniz mamalardan bir diğeridir.

4- Royal Canin Mini Sterilised Kısırlaştırılmış Yetişkin Köpek Maması

Düşük kalorili en iyi kısırlaştırılmış köpek maması seçenekleri arasında yer alan Royal Canin Mini Sterilised Kısırlaştırılmış Yetişkin Köpek Maması; %31 daha az yağ içeren bu ürün, yüksek protein içeriği (% 30) içermektedir.

Bu özelliği, diğer kısırlaştırılmış köpek mamalarına göre köpeğin kas sistemini daha iyi korumasına yardımcı olmaktadır.

L-karnitin ile zenginleştirilen Royal Canin Mini Sterilised Kısırlaştırılmış Köpek Maması köpeğinizin sağlıklı kalması için tercih edebileceğiniz en iyi kısırlaştırılmış köpek maması seçeneklerinden biridir.

5- Brit Care Giant Tahılsız Somonlu İri Irk Yetişkin Köpek Maması

Özel köpek maması olarak üretilen Brit Care Giant tahılsız somonlu köpek maması, içeriğindeki patates ve somon karışımı sayesinde benzersiz bir protein sunmaktadır.

Birçok kullanıcı tarafından tercih edilen ve önerilen kısırlaştırılmış köpek maması; organik formdaki yüksek E vitamini ve selenyum seviyeleri sayesinde hücre zarını serbest radikallerden koruyan, güçlü antioksidan özelliğe sahiptir.

Düşük kalorili en iyi kısırlaştırılmış köpek maması seçenekleri arasında yer alan Brit Care Giant Tahılsız Somonlu İri Irk Yetişkin Köpek Maması da tercihleriniz arasında olabilir.

Kısırlaştırılmış Köpekler Ne Yer?

Kısırlaştırılmış köpekler, normal köpeklere göre daha özel mamalarla beslenmelidir. Düşük kalorili kısırlaştırılmış köpek maması, köpeğin üremi sistemi hastalıkları riskini azaltır, istenmeyen köpek yavrusu ya da terkedilmiş köpek yavrularının azalmasını sağlar.

Buna da Göz Atabilirsiniz
Deri ve Tüy Hassasiyeti Olan Köpekler İçin Mama Önerileri

 

Kısırlaştırılmış Köpekler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kısırlaştırılmış köpek maması nedir?

Özel köpek mamaları arasında yer alan kısırlaştırılmış köpek maması; kısır köpekler için özel bir mama türüdür. İçeriği oluşturulurken özel olarak oluşturulduğu için hem köpeğin üremi sistemi hastalıklarına karşı korunmasını sağlar hem de köpeğin aşırı kilo almasını engeller.

Kısır köpekler neden kilo alır?

Kısırlaştırılmış köpeklerde, hormonal bazı değişiklikler meydana gelir. Bu durum, hem erkek hem de dişi köpeklerde görülen bir şeydir. Kısırlaştırılmış köpeklerde genel olarak iştah artışı görülür. Bu yüzden özel olarak üretilen, düşük kalorili köpek maması ile beslenmeleri önerilir.

Kısırlaştırılmış köpeklerin özel mamaya ihtiyacı var mı?

Elbette kısırlaştırılmış köpek ile normal köpeğin beslenme rutini farklı olmalıdır. Hormonal dengede oluşan değişiklik, fazla mama verildiğinde ya da yüksek kalorili mama verildiğinde köpeğin obez olmasına yol açar.

Yaşını almış bir köpeği kısırlaştırmak için geç mi?

Köpek kısırlaştırma yaşı elbette yoktur. Her yaştaki köpek için bu operasyon uygulanabilir. Tabi ne kadar erken kısırlaştırılırlarsa hem sahibi hem de köpek açısından daha sağlıklı olur.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.