kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

En İyi Yoğuşmalı Kombi Markaları Tavsiyeleri ve Kullanıcı Yorumları

En İyi Yoğuşmalı Kombi Markaları Tavsiyeleri ve Kullanıcı Yorumları
29.10.2021
442
A+
A-

En iyi kombi markaları ile her mevsim konforlu bir yaşam sürebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere tüketici kullanım ve yorumlarına dayanarak araştırmalar yaptık ve neticelerini paylaştık.

2022’de En Çok Tercih Edilen Kombi Markaları

Kombi alırken dikkat edilmesi gereken pek çok ayrıntı vardır. Tüketici yorumlarına dayanarak siz de kombi seçiminizi belirleyebilirsiniz. İşte size en çok tercih edilen kombi markaları…

1-Alarko Super Fit Suf 24 Premiks Tam Yoğuşmalı Kombi

Alarko Super Fit Suf 24 Premiks Tam Yoğuşmalı Kombi

Alarko Super Fit Suf 24 Premiks Tam yoğuşmalı kombi en iyi kombi markalarından sadece biridir. Alarko kombinin boyutundan dolayı, yer sorunu yaşayanların tercih ettiği markadır. Ayrıca dolap içine yerleştirilebilecek, kadar hafif ve kolay montaj edilir. Kombi servisi alanında da geniş ağlara sahip olan marka, en iyi kombi markaları arasında yer almaktadır.

Ürün Detayı

En zorlu iklim koşullarında bile donmaya karşı dirençli şekilde çalışan Alarko kombi, düşük alev boyutunda sesiz bir şekilde çalışır. Hem doğalgaz hem de propan LPG ile çalışabilme yeteneğine sahiptir. Bundan dolayı doğalgaz altyapısı olmayan yerler de dâhil olmak üzere geniş bir kullanım alanına sahiptir. Güneş enerjisi sistemlerine kolayca bağlanabilme özelliğinden dolayı sıcak su imkanı güneşten sağlanır.

Özellikleri
Kapasite 22 kW
Baca Tipi: Hermetik
Isıtma Tekniği Tam yoğuşmalı
Değerlendirme Tablosu

Alarko kombi değerlendirme tablosu

Kullanıcı Yorumları

OA: Mükemmel performans

Zİ: Ürün hasarsız ve çok hızlı geldi. Piyasadaki fiyatından daha düşük bir fiyata aldım

Alarko markası hakkında bilgi almak için tıklayın

2- Baymak Duotec Compact 24/24 Kw (20.000 Kcal) Tam Yoğuşmalı Kombi

Baymak Duotec Compact 2424 Kw Tam Yoğuşmalı Kombi

Piyasanın en iyi yoğuşmalı kombi markalarından biri olan Baymak Duo Tec Compact Premix sayesinde kışın en çetin havasında bile kışı sıcacık geçirebilirsiniz. LCD dokunmalı ekranı ile kombinin ayarlarını kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz. Baymak kombi servisi, yoğun ağları ile ulaşılabilen bir marka olduğu için de ayrıca değerlendirilmektedir. Kombi önerileri arasında en sık kendini gösteren bir marka olması ve pazaryeri incelemelerinde de Baymak kombi yorumları noktasında olumlu yorumların bulunması tercih edilmesini etkilemektedir.

Ürün Detayı

Baymak kombi, 24 ile 30 kW ısıtma kapasitesine sahip olup, A sınıfı enerjisine sahiptir. Yoğuşmalı teknolojisi sayesinde tam tasarruf imkanı sunar. Kompakt boyutları sayesinde yerden tasarruf sağlar.
Isıtma ve kullanım suyu devresinde donmaya karşı tam koruma sağlayarak, yıllarca kullanım imkanı sunar. Paslanmaz kaliteli eşanjöre sahiptir. Arızalandığında sinyal verir. Ayrıca sessiz çalışma moduna sahiptir.

Özellikleri
Baca Tipi Hermetik
Isıtma Tekniği Yoğuşmalı
Kapasite 24 kW
Değerlendirme Tablosu

Baymak kombi değerlendirme

Kullanıcı Yorumları

YS: Şu ortamda fiyatı da çok uygun. Ürün 2 gün içinde elimize ulaştı ve sorunsuz çalışıyor. Isıtma performansı da yerini aldığı kombiye göre daha iyi. İnşallah böyle devam eder.

MÇ: Kargo paketleme olarak sorun yok umarım her şey yolunda gider araştırmalar sonucu aldım memnuniyeti yüksek bir ürün.

Baymak markası hakkında bilgi almak için tıklayın

3- Buderus Logamax Plus GB062 24 kw Yoğuşmalı Kombi

Buderus Logamax Plus GB062 24 kw Yoğuşmalı Kombi

Buderus Logamax Plus yoğuşmalı kombi, ez zor iklim koşullarında bile rahat kullanım imkanı sunar. Ayrıca her mevsimde için verimli çalışma kapasitesine sahiptir. En iyi kombi tavsiyesi arasında yer alan markanın ürünleri, genel anlamda iyidir. Kombi servisi bakımından da değerlendirildiğinde çok fazlasıyla Buderus kombi servisi ağının olması, kullanım güvencesini arttırmaktadır.

Ürün Detayı

Buderus Logamax yoğuşmalı teknolojisi ile çok az düşük gaz tüketimi sağlar. 24 KW ısıtma ve 30 KW sıcak su kapasitesine sahiptir. Ayrıca özel alimünyum- silisyum alaşımından dolayı yakıttan tasarruf sağlar. geniş çaplı modülasyon aralığından dolayı verimli çalışır. Kombi önerileri arasında en çok önerilen ve pazaryeri değerlendirmelerinde de başarılı bir ürün olarak karşımıza çıkan Buderus kombi, uzun süre kullanabileceğiniz bir markadı.

Özellikler
Baca Tipi Hermetik
Isınma Tekniği Yoğuşmalı
Değerlendirme Tablosu

Buderus kombi değerlendirmesi

Kullanıcı Yorumları

MA: Ben kombiyi yaklaşık iki yıl önce aldım. bayağı bi araştırmam sonucu gb062 de karar kıldım. Parasının hakkını veren bir ürün. Ankara da ocak ayında 600 tl’lik gaz aldım 3+1 evin bütün odaları açık olduğu ve evde bebek olduğu için mayıs ayının sonlarına kadar kombi çalıştığı halde hala 30-40 tl’lik gaz var sayaçta.135 metre kare bir ev için mükemmel bir kombi. Kullanımı çok basit ekranda yazılar küçük değil yeterince büyük ve anlaşılır. Benim gibi arayış içerisinde olanlar için kendi fikirlerimi yazdım.

AA: Ben aldım kullanıyorum çok iyi. bir. Kombi o kadar sesiz ki duyulması zor tavsiye ederim fiyatına bakmayın bir kere taktirin kaliteyi. Yaşayın kısacası kombinin Mercedes’i diyebiliriz.

Buderus kombi modellerini incelemek için tıklayın

İlginizi Çekebilir: İyi Sprey Mop Önerileri

4- E.C.A Proteus Premix 24 kw Yoğuşmalı Kombi

E.C.A Proteus Premix 24 kw Yoğuşmalı Kombi

Doğalgaz ve LPG ile kullanım imkânı sunan en iyi kombi markası E.C.A yoğuşmalı kombi her mevsim güvenle kullanım imkanı sunan en iyi kombi markaları arasında yer almaktadır. Ortamı ısıtırken aynı zamanda doğalgaz faturası konusunda da kendinizi güvende hissedebileceğiniz marka, her yönden beklentilerinizi karşılayabilecek özelliklere sahiptir. ECA kombi fiyatları, diğer markalara göre yüksek olsa da en büyük avantajlarından biri kombi servisi konusunda geniş hizmet bulunabilmesidir. ECA kombi servisi, yaygın olarak Türkiye’nin her yerinde bulunabilen ağlara sahiptir.

Ürün Detayı

Akıllı oda termostatı yardımıyla IOS ve Android uygulamaları ile dilediğiniz şekilde kontrol altına alabilirsiniz. Paslanmaz kaliteli çelik malzemesinden üretilmiştir. Akıllı türbin sistemi sayesinde sabit sıcaklıkta su akıtır. E.C.A yoğuşmalı kombinin otomatik By-Pass sistemi, tesisatı ve kombiyi koruma altına alarak uzun süreli kullanım imkânı sağlar. güneş enerjisinden kullanım imkanı sunarak, elektrikten tasarruf imkanı verir. En iyi yoğuşmalı kombi modelleri arasında yer alan ECA kombi yorumları da bunu en iyi şekilde göstermektedir.

Özellikler
Baca Tibi Hermetik
Isıtma Tekniği Yoğuşmalı
Kapasite 24 KW
Değerlendirme Tablosu

ECA kombi değerlendirme

Kullanıcı  Yorumları

HO: brüt 195 m2 olan ara kat dairemizi gayet güzel istiyor. sıcak su performansı da çok iyi 2 banyoya ayni anda sorunsuz su verebiliyor. Önceki dairemizde en iyi kombi olarak belirtilen Avrupa marka kombi kullanıyorduk. Bu kombi ona göre çok daha iyi çıktı. Memnunuz.

HG: Bir önceki Avrupa markalı kombime göre oldukça sessiz çalışıyor. Faturaya etkisini görebiliyorum. Yılların markası ECA ya güvenebilirsiniz zaten en önemli komponentleri ithal kullanılıyor. Yerli malı herkes onu kullanmalı.

E.C.A kombi modelleri hakkında bilgi almak için tıklayın

5- Bosch Condense 2500 W 24 kw Yoğuşmalı Kombi

Bosch Condense 2500 W 24 kw Yoğuşmalı Kombi

Yaşadığınız ortamın sıcaklığını en ideal seviyede tutacak, en iyi kombi markaları arasında yer alan olan Bosch Condense  Yoğuşmalı Kombi ile her mevsim rahat kullanım imkânı sunar. Kullanıcı deneyimini yüksek tutan ve performansı ile beklentileri en iyi şekilde karşılayan marka, Bosch kombi fiyatları da diğer modellere göre daha uygundur. Kombi tavsiyeleri arasında yer alan markanın servis ağının yaygın olması da markayı değerli kılmaktadır. Bosch kombi servisi hizmetleri, Türkiye’de en geniş servis hizmetlerinden biridir.

Ürün Detayı

Ses yalıtım özelliği sayesinde gürültü kirliliği yapmaz. Alüminyum-Silisyum alaşımdan imal edildiğinden dolay, diğer kombi markalarına göre daha az yakıt tüketir. Isı blokları sayesinde diğer kombilere göre daha az yakıt tüketir. Böylece yüksek verim ile yüksek fayda sağlamış olursunuz. 8 litrelik sıcak su haznesine sahiptir. Ayrıca musluğu her açtığınızda sabit sıcaklıkta su akıtır. kaliteli malzemesinden dolayı zorlu iklim şartlarında bile donmaya karşı dayanıklık gösterir.

Özellikler
24 kW ısıtma ve sıcak su kapasitesi
%93 yüksek verim değeri ve çok düşük gaz tüketimi
Ölçüler (yükseklik – en – derinlik): 815 x 400 x 300 mm
Sessiz calışma (≤47 dB(A))
Değerlendirme Tablosu

Bosch kombi değerlendirme

Kullanıcı Yorumları

ŞA: Evim Dublex ve evimde 9mt 10cm Petek 2 Adet Havlupan mevcut. Bir önceki yoğusmalı DD marka kombi 4 yıl içinde 2 defa ana kart arızası verince ve dört de bir kombi ücreti isteyince servis kombi yi değişim kararı aldım. 2 gün içinde ürün elime ulaştı aynı gün içerisinde montaj yaptırdım. Yetkili satıcı firma ile iletişime geçtim gaz firması ile aynı gün için randevu aldım. Firma çok ilgili. 4 gündür kullanıyorum. Çok ama çok memnunum. Çok sessiz. şimdilik dinlenme moduna geç geçiyor. Tüm peteklerin yeterince ısınmasını bekliyor ve duruyor. Sonra tekrar çalışıyor. Cosa marka oda termostatım eski kombi de de kullanıyordum. Bu kombi içinde bağlantı yaptım Sıkıntısız çalışıyor. Sadece termostatlı ve termostatsız günlük m3 harcamasını gözlemleyip tasarruflu olanı ile devam edicim.

AÇ: Sinop’ta 136 m2 evimde 7.5metre petek ve bir havlupan kullanıyorum ev mantolamalı, alt katım boş olmasına ve sürekli oda termostatından 24 dereceye ayarlı olmasına rağmen günlük ortalama 9metreküp yaktı sessiz ve tasarruflu cihaz.

Bosch hakkında bilgi almak için tıklayın

Bu da Dikkatinizi Çekebilir: En İyi Topuk Çatlak Kremi Önerileri

6- Demirdöküm Atron Condense 24 Kw Yoğuşmalı Kombi

Demirdöküm Atron Condense 24 Kw Yoğuşmalı Kombi

Demirdöküm Atron Condense Yoğuşmalı Kombi, kışın en zorlu koşullarında bile donmaya karşı rahat bir şekilde çalışır. Performansı ile kullanıcıların bir hayli beğenisini toplamayı başaran marka, en iyi kombi markaları arasında yer almaktadır. Uzun süre kullanıma açık, dayanıklı malzemelerden üretilmesi, yeni kombi ihtiyacını uzun süre askıya alır. Demirdöküm kombi servisi hizmetlerinin geniş anlamda sunulması ve fiyatlarının da uygun olması daha fazla tercih edilmesini etkilemektedir. Demirdöküm kombi yorumları hakkında pazaryerlerinde yaptığımız değerlendirmeye göre son derece olumludur. Bu da yine en iyi yoğuşmalı kombi markaları arasında yer almasını etkiliyor.

Ürün Detayı

A sınıfı kalitesi verimliliğe sahip Demirdöküm kombi, doğal gaz tüketimini düşürerek, yüksek verim sağlar. Düşük emisyon gücü ile çevreyi korur. Debi sensörü sayesinde, suyun hem dengeli, hem de suyun istenilen sıcaklıkta akmasını sağlar. Fan modülasyonu özellikleri sayesinde gürültü kirliliğine neden olmaz.

Özellikleri
Baca Tipi Hermetik
Isıtma Tekniği Yoğuşmalı
Kapasite 24 kw
Değerlendirme Tablosu

Demirdöküm kombi değerlendirme

Kullanıcı Yorumları

OB: Ürün hakkında pek bir şey söylemeye gerek yok kendini kanıtlamış marka. Kombi petek gibi ürünlerde ilk akla gelen markadır.

ŞS: Demirdöküm kalitesini kullananlara sorabilirsiniz.15 yıldır sorunsuz olarak Baba evinde kullandığımız modelin bir benzeri.

Demirdöküm kombi modelleri hakkında bilgi almak için tıklayın

İlginizi Çekebilir: En İyi Vitroseramik Ankastre Ocak Tavsiyeleri

7- Viessmann Vitodens 50-W 20 kw Yoğuşmalı Kombi

viessmann vitodens 50 w 20 kw yoğuşmalı kombi

Ev ve iş yerlerinin en temel ihtiyaçlarından biri olan en iyi yoğuşmalı kombi modelleri arasında yer alan  Viessmann yoğuşmalı kombi, ileri teknoloji özelliklerinden dolayı, kış mevsimlerinde evin ortamını ısıtmak için tercih edebileceğiniz bir modeldir. En iyi kombi markaları arasında yer alan Viessman, yaygın servis ağının da olması ile tercih edilmektedir.

Ürün Detayı

Duvarda fazla yer kaplamadığından dolayı, mutfak dolabı içine rahatlıkla girer. Paslanmaz en kaliteli çelik malzemesinden üretilmiştir. En zorlu kış şartlarında bile donmadan çalışır. Dijital ekranı sayesinde kolay ayarlanarak kullanılır. Ayrıca en kısa sürede  suyun ısınmasını sağlayarak, su israfını önler. Tamamen çevre dostu kaliteli malzemeden üretilmiştir. Sessiz çalışma özelliğine sahip olduğundan gürültü kirliliğine yol açmaz.

Özellikler
Baca Tipi Hermetik
Isınma Tekniği Yoğuşmalı
Değerlendirme Tablosu

Viessmann kombi değerlendirme

Kullanıcı Yorumları

OA: Diyebileceğim bir kombidir. Viesman bu sektörde tüketici odaklı olduğunu ürünleriyle kanıtlamış durumda. 110 M2 5 Aktif peteğe kadar sorun yaşayacağınızı sanmıyorum (Ev İçi tesisatınız da önemli tabii. Rahat olmak için 24 KW Alabilirsiniz)

EK: Kombi çok güzel, sessiz ve kompakt ölçülerde ,beğendim başka markalara bakmaya gerek yok, işini mükemmel yapıyor, tavsiyemdir.

Viessmann kombi modellerine ulaşmak için tıklayın

İlginizi Çekebilir: En İyi Su Arıtma Cihazları Tavsiyesi

8- Ferroli Bluehelix Tech 25/27 Kw (22.000 Kcal) Tam Yoğuşmalı Kombi

Ferroli Bluehelix Tech 2527 Kw (22.000 Kcal) Tam Yoğuşmalı Kombi

Ferroli Bluehelix TechTam Yoğuşmalı Kombi kaliteli malzemelerden üretilen en iyi kombi markaları arasında yer almaktadır. Fiyat performanslı ürün olması ve kullanıcı yorumlarında bir hayli olumlu yorum alması, tercih etmek için önemli bir nedendir. Çetin kış günlerinde evinizin havasını değiştirmek için tercih edebilirsiniz. Ferroli kombi servisi konusunda rahat edebileceğinizden emin olabilirsiniz. Tabi ki en iyi kombi markaları arasında yer almasının bir diğer önemli nedeni ise Ferroli kombi fiyatları konusudur. Piyasadaki diğer markalarla aynı kalitede olması ve uygun fiyatlı kombi olması ile dikkat çekmektedir.

Ürün Detayı

Ferroli patentli titanyum alaşımlı paslanmaz çelikten üretilmiş olup, en sert yoğuşma sularına karşı bile son derece dayanıklık gösterir. Özel olarak tasarlanmış ergonomik LCD ekranlı kontrol paneli sayesinde rahat ve kolay bir kullanım sağlar.

Özellikler
Baca Tipi Hermetik
Isıtma Tekniği Yoğuşmalı
Kapasite 25 kW
Değerlendirme Tablosu

Ferroli kombi değerlendirmesi

Kullanıcı Yorumları

NB: Ürün ve firmanın duyarlılığı ile kargonun hızlı teslimat süresi gayet güzeldi.

PO: Yeni aldık, çok sessiz çalışması en çok hoşuma giden özelliği oldu. Biraz pahalı marka olsa da kesinlikle fiyatına değer.

9- Vaillant Ecotec Intro 24/28KW Tam Yoğuşmalı Kombi

Vaillant Ecotec Intro 24/28KW Tam Yoğuşmalı Kombi

En iyi kombi markaları arasında yer alan ve kullanıcı deneyimi en yüksek modellerden biri olan Vaillant Ecotec Yoğuşmalı kombi sayesinde her mevsim rahatınızı doruklarında yaşayabilirsiniz. kolay ve rahat kullanımı sayesinde büyük bir memnuniyet sunar. En iyi yoğuşmalı kombi önerileri arasında yer alan Vaillant kombi, servis ağı konusunda da rahat edebileceğiniz bir markadır. Vaillant kombi servisi, Türkiye’nin her yerinde yaygın şekilde bulunabilmektedir.

Ürün Detayı

A enerji verimliğine sahip olduğundan fazla tasarruf imkanı sunar. paslanmaz çelik esanjörü sayesinde yıllarca kullanım imkanı sunar. en zor kış şartlarında bile donmaya karşı dayanıklıdır. şık tasarımının yanı sıra LC ekranlı olup kolay kullanımlıdır.

Özellikler
Baca Tipi Hermetik
Isıtma Tekniği Yoğuşmalı
Kapasite 24 kW
Değerlendirme Tablosu

Vaillant kombi değerlendirme

Kullanıcı Yorumları

HA: Ürünü daha kurdurmadım ama kargoya hemen verildi ve elime ulaştı en kısa zamanda. Kutuyu açmadım şuan ama paketleme gayet özenliydi. Kombiye gelince sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Şuan mevcut evimdeki kombi de Vaillant ve 21 yıllık bir kombi. Maşallahı var tıkır tıkır çalışıyor ?

AB: Urunu çok araştırarak satıcıya defalarca sorular sorarak aldık gerçekten tüm sorularımıza sabırla anlayışla cevap verdiler kesinlikle bu satıcıyı tavsiye ediyorum çok teşekkür ederiz kombimizi dun aldık şuanda ancak su ısıtması için yorum yapabilirim mükemmel anında sıcak suyumuz hazır.

Vaillant kombi modellerini incelemek için tıklayın

10- Termoteknik Logic Yoğuşmalı Kombi 26/35 Kw

 

Termoteknik Logic Yoğuşmalı Kombi

Termoteknik Logic Yoğuşmalı Kombi farkıyla hem işyerinizde hem de evinizde her mevsim rahat bir kullanım imkanına sahip olabilirsiniz. Çok yer kaplamayan boyutundan dolayı, duvarda kötü bir görüntüye yol açmaz. ayrıca mutfak dolabı içinde de kullanım imkanı sunar. Sessiz bir şekilde çalışması ve en iyi yoğuşmalı kombi önerileri arasında yer alması ile birlikte Termoteknik kombi servisi ağının da yaygın olması, markanın daha fazla tercih edilmesini etkiliyor.

Ürün Detayı

Hem mutfakta, hem iki ayrı banyoda aynı anda sıcak su ihtiyacınızı karşılayacak kadar güçlü bir kapasiteye sahiptir. 11 farklı emniyet sistemine sahip olup, tesisat korumalıdır. sessiz konfor özelliğine sahip olup gürültü kirliliğine yol açmaz. Tam alev modülasyonu gerektiğinden dolayı cebinizi korur ve gereksiz gaz sarfiyatını %27 kadar önler.

Özellikler
Isıtma Tekniği Yoğuşmalı
Kapasite 26 kW
Değerlendirme Tablosu

Termoteknik kombi değerlendirme

Kullanıcı Yorumları

AS: senedir evimde kullanıyorum. Fiyatına göre performansı çok güzel bir kombi. Boyutları büyük değil ideal. En sevdiğim özelliği de ön ısıtma düğmesinin olması, yani sıcak su tarafına çevirdiğinizde 5 sn. içinde sıcak suyunuz hazır. Ben ürünü fabrikasından almıştım, hepsi burada fabrika çıkış fiyatına satıyor, kaçırmayın bu fiyata bulamazsınız.

AÖ: Banyo suyu süper 2 banyoda aynı anda kullandık 1 derece bile şaşmadı sıcaklık. kalorifer kullanımı harika İzmir’de 50 derece ayarda süper ısıtıyor. ayarlaması çok basit. sessiz ışıkları olmasa çalıştığını bile anlamıyorsunuz. servis bağlantı için telefonu açtım 1 saat sonra geldi çalıştırdı cep telefonunu dahi verdi. 8 aydır kullanıyorum saat gibi çalışıyor. birde kablosuz pluus smart termostat taktım istediğin gibi ayarlayıp açıp kapatabiliyorsun. hiç düşünmeden alın bence. orijinal İngiliz malı. ebatlarda çok küçük.

Termoteknik kombi modellerini incelemek için tıklayın

Kombi Hakkında SSS

Kombi nasıl seçilmelidir?

Kombi seçerken özellikle evinizin büyüklüğü ve petek sayısını dikkate almanız gerekir. Çünkü yeteri kapasiteye sahip olmadığında beklediğiniz performansı vermez.

En iyi kombi markaları hangileri?

En iyi kombi markaları; Alarko, Vailant, Bosch gibi markalardır. Ürün özelliklerini inceleyerek karar vermeniz daha doğru olacaktır.

En iyi kombi tavsiyesi

2022 yılında en iyi kombi tavsiyesi içerisinde yer alan markaları sizlere sunduk. Bunlardan dilediğiniz bir model hakkında daha fazla bilgi alarak tercih yapabilirsiniz.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.