kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

En İyi Göz Doktoru: İstanbul Göz Doktoru ve Hastane Tavsiyeleri

En iyi göz doktoru ve göz hastanesi alanında yaptığımız değerlendirmeyi sizlere sunuyoruz.

En İyi Göz Doktoru: İstanbul Göz Doktoru ve Hastane Tavsiyeleri
23.09.2023
5.103
A+
A-

Göz sağlığı, sağlık alanında en önemli ve üzerinde durulması gereken en önemli konuların başında gelir. Göz doktoru seçiminde bulunurken alanında elde ettiği başarılar, çalıştıkları hastaneler ve uzmanlık alanları ile ilgili ayrıntılı bilgi almanız önemlidir.

En iyi göz doktoru listesini oluştururken, doktorların kariyerleri, çalıştıkları hastaneler ve bugüne kadar elde etmiş oldukları deneyimleri inceleyerek listemizi hazırladık.

İstanbul En İyi Göz Hastaneleri

SıralamaHastane AdıSB Puanı
1Dünya Göz10/9,8
2Veni Vidi Göz10/19,7
3Batı Göz10/9,5
4İstanbul Göz Hastanesi10/9,6
5Bayrampaşa Göz Hastanesi10/9,6
6Yeditepe Üniversitesi10/9,8
7Beyoğlu Göz Hastanesi10/9,7
8Düzey Göz10/9,4
9NeoRetina10/9,6
10Avrupa Göz10/9,3

Daha önceleri özel göz hastaneleri sayıca çok fazla olmasa da günümüzde bu sayının bir hayli yükseldiğini görebiliyoruz. Tabi bu durum bir anlamda iyi olsa da başka bir açıdan bakıldığında da en iyi göz hastanesi seçiminde bulunabilmek için ciddi bir araştırmanın yapılmasını gerektiriyor.

En iyi göz hastanesi

En iyi Göz Doktorları

Göz sağlığını korumak için düzenli olarak muayeneye gitmeniz gerekir. Doktor seçimi yaparken alanında başarılı en iyi göz doktorları arasından seçim yapmanız, sağlığınız açısından daha yararlı olacaktır. Bu yazımızda, alanlarındaki kariyer ve başarıları ile en iyi göz doktoru listesine girmeyi başaran göz doktorları ve randevu bilgileri hakkında bilgi vereceğiz.

İşte İstanbul’daki en iyi göz hastanesi ve doktorları…

Dünya göz1- Dünya Göz Hastanesi

25 yıllık geçmişi ile Türkiye’nin en iyi göz hastanesi listesinin ilk sırasında yer alan Dünya Göz Hastanesi, başarılı uzman doktorları ile göz sağlığı üzerinde hizmet veren bir isimdir. Birçok göz sağlığı alanında hizmet veren hastanenin tıbbi birimleri şunlardır;

 • Genel göz muayenesi,
 • Lazer ve göz içi lens
 • Retina,
 • Çocuk göz sağlığı,
 • Göz tembelliği,
 • Kornea hastalıkları,
 • Nöro-oftalmoloji
 • Katarakt,
 • Yakın görme problemi,
 • Göz tansiyonu (glokom),
 • Şaşılık,
 • Göz estetiği,
 • Kontakt lens,
 • Göz içi iltihapları.

Her alanda uzman göz doktorları ile hizmet veren Dünya Göz Hastanesi, 21 yurtiçinde, yurtdışında ise 8 hastanesi bulunmaktadır.

Dünya Göz Hastanesi iletişim Bilgileri

Dünya Göz Hastanesi’nden bilgi almak, randevu almak için aşağıdaki bağlantı linklerini tıklayın.

Randevu alma linki

İletişim formu linki

Bilgi güncelleme formu linki

Dünya Göz Hastanesi Göz Doktorları

Her biri diğerinden başarılı doktorları ile göz sağlığı alanında hizmet veren Dünya Göz Hastanesi’nin en iyi doktorlarından bazıları şunlardır;

Prof. Dr. Akif Özdamar – Göz Hastalıkları Uzmanı

Prof. Dr. Akif Özdamar

1988 İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, 1992 İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı (Uzmanlık) alanında ilk görevlerine başlayan Prof. Dr. Akif Özdamar, Dünya Göz Hastanesi’nin en iyi göz doktorları arasında yer almaktadır.

Bugüne kadar çok sayıda makale, ulusal ve uluslararası yayınlara imza atan Prof. Dr. Akif Özdamar, 50’nin üzerinde bilimsel yayında kalem almış bir doktordur. Aktif olarak 18 yılda 24.000’in üzerinde cerrahi vaka deneyimi bulunan Prof. Dr. Akif Özdamar, Türkiye’nin en başarılı göz doktoru listesinde alan isimlerden biridir.

Randevu almak ve doktor hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayın.

Randevu almak için tıklayın

 İnstagram Hesabı için tıklayın

Prof. Dr. Alper Ağca – Göz Hastalıkları Uzmanı

Prof. Dr. Alper Ağca

Türkiye’nin en iyi göz hastanesi listesinin ilk sırasında yer alan Dünya Göz Hastanesi, başarılı profesörleri ile hastalara hizmet sunmaya devam ediyor.

Başarılarıyla tercih edilen bir diğer en iyi göz doktoru olan Prof. Dr. Alper Ağca, göz hastalıkları uzmanı olarak Dünya Göz Hastanesi’nde görev almaktadır.

2002 Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, 2007 Beyoğlu Göz Hastanesi (Uzmanlık), 2015 Beyoğlu Göz Hastanesi (Doçentlik) eğitim ve tecrübelere sahip olan Prof. Dr. Alper Ağca, bugüne kadar 15,000’in üzerinde vaka deneyimine sahip bir isimdir.

Dünya Göz Hastanesi Ataköy şubesinde görev alan Prof. Dr. Alper Ağca, çok sayıda seminere katılmış, ulusal ve uluslararası yayınlara imza atmış biridir. Birçok başarıya imza atmasıyla en iyi göz doktoru listesine giren Alper Ağca’dan randevu almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Randevu almak için tıklayın

İnstagram adresi için tıklayın

Prof. Dr. Anıl Kubaloğlu – Göz Hastalıkları Uzmanı

Prof. Dr. Anıl Kubaloğlu

Dünya Göz Hastanesi’nin en başarılı doktorlarından bir diğeri olan Prof. Dr. Anıl Kubaloğlu, 1986 İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, 1991 Beyoğlu Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Uzmanlık) eğitim ve uzmanlıkları ile tercih edilen isimlerden biridir.

100’ün üzerinde bilimsel yayına imza atan Prof. Dr. Anıl Kubaloğlu, aktif olarak 23 yıldan bu yana 30,000’in üzerinde cerrahi vaka deneyimine sahiptir.

Azerbaycan’da Bakü Dünya Göz Hastanesi ve İstanbul’da Etile Dünya Göz Hastanesi’nde görev alan en iyi göz doktoru listesinde yer alan Prof. Dr. Anıl Kubaloğlu’ndan randevu almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Randevu almak için tıklayın

İnstagram adresi için tıklayın

Prof. Dr. Canan Gürdal – Göz Hastalıkları Uzmanı

Prof. Dr. Canan Gürdal

En başarılı kadın göz doktorları listesinde yer alan Prof. Dr. Canan Gürdal, Dünya Göz Hastanesi’nde göz hastalıkları uzmanı olarak hizmet vermektedir.

Dünya Göz Hastanesi’nin en iyi göz doktorları listesinde de yer alan Gürdal’ın eğitim durumu ve tecrübeleri şunlardır;

 • 1990- Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
 • 1996- Göz Hastalıkları Uzmanı – SB İstanbul Erenköy Ptt EAH
 • 1997- Harvard University Medical Faculty MEEI Boston USA Kornea ve Refraktif Cerrahi
 • 2001- Case Western Reserve University, Cleveland, Ohio USA – Okuloplastik Cerrahi Kliniği
 • 2006 -Doçent – SB Ankara Atatürk EAH
 • 2013- Profesör- Bozok Universitesi Göz Kliniği AD Başkanlığı
 • 2013- Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt EAH Göz Kliniği İdari ve Eğitim Sorumlusu
 • 2015- Chelsea Westminister Hospital, London, UK Oküloplastik ve Estetik Cerrahi Kliniği
 • 2018- Norfolk Norwich University İngiltere Oküloplastik Cerrahi Kliniği
 • 2019- Raj Academy İngiltere Botoks- Dolgu Sertifikasyon Eğitimi

25 yılın üzerinde aktif çalışma hayatı bulunan Prof. Dr. Canan Gürdal, çok sayıda cerrahi vaka deneyimi kazanmış bir isimdir. Türkiye’nin en iyi göz doktoru listesinde yer alan Prof. Dr. Canan Gürdal’dan randevu almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Randevu almak için tıklayın

Prof. Dr. Fatma Öge – Göz Hastalıkları Uzmanı

Prof. Dr. Fatma Öge

Dünya Göz Hastanesi en iyi göz doktoru listesinde yer alan bir diğer kadın göz doktoru Prof. Dr. Fatma Öge’dir.

Aktif olarak 34 yıllık meslek geçmişi bulunan Prof. Dr. Fatma Öge, İstanbul Altunizade Dünya Göz Hastanesi’nde hastalara hizmet vermektedir.

Eğitim ve mesleki tecrübelerinin çok olması, en iyi göz doktoru listesinde yer almasını sağlamaktadır. Eğitim durumu ve tecrübeleri şunlardır;

 • 1974 Hacettepe Tıp Fakültesi
 • 1978 Hacettepe Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı (Uzmanlık)
 • 1981 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı (Öğretim Görevlisi)
 • 1984 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı (Yrd. Doç.)
 • 1989 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı (Doç.)
 • 1997 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı (Prof.)

Elde ettiği deneyim ile en iyi göz doktoru listesine girmeyi başaran Prof. Fatma Öge’den randevu almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Randevu almak için tıklayın

Venividi gözVenividi Göz Hastanesi

En iyi göz hastanesi listesinin ikinci sırasında yer alan Venividi Göz Hastanesi, başarılı doktorları ile özellikle göz içi lens ameliyatları ve lazer tedavisinde, yetkinlik ve hizmette kalite algılanmasında alanlarında ilk akla gelen hastanelerin başında gelmektedir.

Başarılı uzman doktorları ile İstanbul başta olmak üzere toplamda 11 merkezi ile hizmet veren Venividi Göz Hastanesi, hasta memnuniyetine odaklı hizmetler sunmaktadır. Hastanenin hizmet verdiği alanlar şunlardır;

 • Göz lazer tedavileri,
 • Akıllı lens tedavisi,
 • Genel göz muayenesi,
 • Göz hastalıkları,
 • Katarakt tedavisi,
 • Göz kapağı ve çevresi cerrahileri

Venividi Göz Hastanesi İletişim Bilgileri

Sundukları başarılı hizmetleri ile en iyi göz hastanesi listesinde yer edinmeyi başaran Venividi Göz Hastanesi iletişim ve randevu sayfasına ulaşmak için tıklayın. Türkiye’nin en iyi göz doktoru listesinde yer alan isimlerle çalışan hastane ile göz sağlığınızı koruma altına alın.

Venividi Göz Hastanesi En İyi Doktorları

Venividi Göz Hastanesi’nin en iyi göz doktorları, Türkiye’de belli kariyer yapmış ve çok sayıda cerrahi vakaya imza atmış kişilerdir. İşte Venividi Göz’ün en iyi göz doktorlarından bazıları.

Prof. Dr. Tuğrul Akın – Göz Hastalıkları Uzmanı

Prof. Dr. Tuğrul Akın

Ankara Atatürk Lisesi’nde lise eğitimini tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde üniversite eğitimine devam eden ve daha sonra Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden mezun olan Prof. Dr. Tuğrul Akın, Venividi Göz Hastanesi’nin en iyi göz doktoru listesinde yer almaktadır.

Glokom, Katarakt, Laser Tedavileri uzmanlık alanlarında hizmet veren Prof. Dr. Tuğrul Akın 27 yıllık mesleki deneyimi boyunca 30.000’in üzerinde vakada deneyim kazanmıştır.

Çok sayıda bilimsel yayında emeği olan Prof. Dr. Tuğrul Akın, (Goodman & Gilman’s The Pharmacological Basis of Therapeutics Kitabının Ocular Pharmacology Bölümü Çevirisini yapmıştır.

Başarı ve alanındaki deneyimleri ile Türkiye’nin başarılı en iyi göz doktoru listesinde yer almayı başaran Prof. Dr. Tuğrul Akın hakkında daha fazla bilgi almak ve randevu oluşturmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayın.

Randevu almak için tıklayın

İnstagram adresi için tıklayın

Prof. Dr. Fırat Helvacıoğlu – Göz Hastalıkları Uzmanı

Prof. Dr. Fırat Helvacıoğlu

En iyi göz doktoru listesinde yer alan Prof. Dr. Fırat Helvacıoğlu, Venividi Göz Hastanesi’nde hizmet veren bir diğer isimdir.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Helvacıoğlu, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniği uzmanlık alanında görev almıştır. Uzmanlık alanı Katarakt ve Rekraktif Cerrahi, Kornea ve Oküler Yüzey Hastalıkları olan Prof. Dr. Fırat Helvacıoğlu, 18 yıllık mesleki deneyimi boyunca 20.000’in üzerinde vaka deneyimi kazanmıştır.

Sahip olduğu tecrübe ve alanında kaleme aldığı makaleleri ile en iyi göz doktoru listesinde yer alan Prof. Dr. Fırat Helvacıoğlu’ndan randevu almak için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

Randevu almak için tıklayın

İnstagram adresi için tıklayın

Doç. Dr. Remzi Karadağ – Göz Hastalıkları Uzmanı

Doç. Dr. Remzi Karadağ

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Doç. Dr. Remzi Karadağ, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimi aldı.

Yurtdışında Research Fellow, Wills Eye Hospital Cornea Department, Thomas Jefferson University, Philadelphia, USA gibi yerlerde eğitim alan Doç. Dr. Remzi Karadağ, Katarakt Cerrahisi, Kornea ve Oküler Yüzey Hastalıkları ve Korneal Transplantasyon, Glokom, Oküloplastik Cerrahi, Lazer tedavileri uzmanlık alanlarında hizmet vermektedir.

Venividi Göz Hastanesin’deki başarılarından dolayı da en iyi göz doktoru listesine girmeyi başaran Doç. Dr. Remzi Karadağ, 20 yılı aşkın mesleki hayatı boyunca 40.000’in üzerinde vaka deneyimi yaşamıştır.

Elde ettiği deneyim ve başarı öyküleri ile Türkiye’de en iyi göz doktoru listesine girmeyi başaran Doç. Dr. Remzi Akdağ’dan randevu almak için aşağıdaki bağlantıları tıklayabilirsiniz.

Randevu almak için tıklayın

İnstagram adresi için tıklayın

Op. Dr. Dilek Demer Babalık  – Göz Hastalıkları Uzmanı

Op. Dr. Dilek Demer Babalık

En iyi göz doktoru listesinde yer alan Op. Dr. Dilek Demer Babalık, Venivid Göz Hastanesi’nin de en çok tercih edilen isimlerinden biridir.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan Op. Dr. Dilek Demer Babalık, İstanbul Tıp Fakültesi Çapa Göz ABD uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.

Refraktif Cerrahi, Katarakt, Glokom, Lazer Tedavileri uzmanlık alanlarında hastalara hizmet veren Op. Dr. Dilek Demer Babalık, 29 yıllık aktif mesleki hayatı boyunca 40.000’in üzerinde vakada deneyim kazanmış biridir.

Alanında sağladığı deneyim ve başarı öyküleri ile en Türkiye’nin en iyi göz doktoru listesine girmeyi başaran Dilek Demer hakkında daha fazla bilgi almak ve randevu oluşturmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

Randevu almak için tıklayın

İnstagram adresi için tıklayın

Buna da Göz Atabilirsiniz: En iyi burun estetiği uzman doktorları

Op. Dr. S. Gökşen Bekiş – Göz Hastalıkları Uzmanı

Op. Dr. S. Gökşen Bekiş

1994 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olan Op. Dr. S. Gökşen Bekiş, uzmanlığını Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Venividi Göz Hastanesi’nin en başarılı göz doktorları arasında yer alan Op. Dr. S. Gökşen Bekiş, 27 yıllık mesleki hayatında 27.000 vakanın üzerinde deneyime imza atmış bir isimdir.

En iyi göz doktoru listesinde yer alan Op. Dr. S. Gökşen Bekiş, uzmanlık alanında en çok tercih edilen isimlerden biridir.

Op. Dr. S. Gökşen Bekiş’den randevu almak için tıklayın

İnstagram adresi için tıklayın

Neo Retina Kliniği

Neo Retina Kliniği

İstanbul’un en gelişmiş teşhis ve sofistike oftalmik cerrahi yapısına sahip Neo Retina Kliniği, İstanbul’un en iyi göz hastanelerinden biridir. Başarılı çalışmaları ile bugüne kadar birçok hastanın göz tedavisini gerçekleştiren hastane, alanında uzman doktorları ile hizmet veren bir kurumdur.

Prof. Ziya Kapran tarafından kurulan Neo Retina Kliğini, her yaştan hastanın vitreoretinal ve maküler hastalıkların kapsamlı cerrahi ve tıbbi tedavilerini başarılı şekilde sürdürmektedir. İstanbul’da en iyi göz hastanesi alanında başarılı çalışmaları ile kendinden söz ettiren hastane, doktor ekibi ile tedavilerde başarılı sonuçlar alan ve kendinden söz ettiren bir hastanedir. En iyi göz doktoru listesinde yer alan ismin özel kliniğinde hizmet vermesi de ayrıca değerlendirilmesi gereken bir konudur.

Neo Retina Kliniği Doktorları

Alanında birçok başarılı tedaviye imza atmış Prof. Ziya Kapran ve Prof. Doktor Tuğrul ALTAN ile klinik, başarılı çalışmalarını her yönüyle sürdürmektedir. En iyi göz doktorları arasında yer alan iki isim, bugüne kadar sürdürdükleri operasyonların birçoğundan başarılı sonuçlar alarak kendilerini kanıtlamış kişilerdir.

Prof. Dr. Ziya KAPRAN

Prof. Dr. Ziya Kapran
Prof. Dr. Ziya Kapran

1985 yılında İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Ziya Kapran, Göz uzmanlık eğitimini Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültes’inde Göz Hastalıkları Anabilim Dalı’nda tamamladıktan sonra 1991-2001 yılları arasında İstanbul Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Retina Birimi sorumlusu olarak görev aldı.

1995 yılında Belçika’nın Antwerp şehrinde AZ. Middelheim Hastanesi’nde Dr. R. Zivojnovic’ in direktörlüğünde ve ABD’nin St Louis kentinde Washington Üniversitesi Göz Kliniği’nde cerrahi ve medikal retina hastalıkları konusunda çeşitli çalışmalar yapan Profesör, yaptığı birçok çalışma ile alanında kendinden söz ettiren bir isimdir.

2012 yılında TC Maltepe Üniversitesi Göz Hastalıkları Kliniği’nde çalışmaya başladı ve profesörlük unvanını alan Prof. Dr. Ziya Kapran, alanında birçok başarılı çalışmalara imza atmış ve dalında ödüller kazanmış bir doktordur. En iyi göz doktoru listesinde yer alan Prof. Dr. Ziya Kapran’dan randevu oluşturmak için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.

Doktor hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın

Prof. Dr. Ziya Kapran’dan randevu almak için tıklayın

Instagram adresi için tıklayın

Prof. Dr. Tuğrul ALTAN

Prof. Dr. Tuğrul ALTAN
Prof. Dr. Tuğrul ALTAN

Neo Retina Kliğini’nin başarılı doktorlarından bir diğeri olan Prof. Dr. Tuğrul ALTAN, 1991 yılında tıp eğitimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. ALTAN, mezun olduğu yıl girdiği tıp uzmanlık alanında başarılı bir şekilde geçerek Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları AD’da uzmanlık eğitimine başladı ve daha sonra 1996 yılında göz hastalıkları uzmanı olmuş, Diyarbakır Asker Hastanesi’nde uzun dönem askerlik hizmetini yapmıştır.

Alanında gösterdiği başarıları ile birçok göz operasyonunda olumlu sonuçlar alan doktor, İstanbul en iyi göz doktoru listesinde yer almaktadır.

Prof. Dr. Tuğrul ALTAN hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın

Prof. Dr. Tuğrul ALTAN’dan randevu almak için tıklayın

Instagram sayfasına ulaşmak için tıklayın

Neo Retina Kliniği İletişim Bilgileri

Adres:  Valikonağı Caddesi No:85 Kat:1 D:1Nişantaşı, 34371 Şişli
Telefon: (0212) 296 70 96
Google Haritasından ulaşmak için tıklayın

İstanbul En İyi Göz Doktoru Tavsiyeleri

İstanbul en iyi göz doktoru tavsiyeleri arasına girmiş doktorların isimlerini ve iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Dr. Öğr. Üyesi Ayhan Önal

Çalıştığı HastaneBölümüDeneyimGoogle Puanı
Özel Etik Life Tıp MerkeziGöz Hastalıkları20 yıl4.9 yıldız üzerinden 250+ yorum

Telefon: 0850 333 8344

Adres: Tahtakale Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi INNOVIA Ispartakule Çarşısı, Ispartakule Blv No:7

Prof. Dr. Tomris Şengör

Çalıştığı HastaneBölümüDeneyimGoogle Puanı
Özel Avcılar HospitalGöz Hastalıkları40 yıl4.8 yıldız üzerinden 200+ yorum

Telefon: (0216) 411 07 07

Adres: Caddebostan, Bağdat Cad. No:244, 34728 Kadıköy/İstanbul

Op. Dr. Ahmet Alperen Koç

Çalıştığı HastaneBölümüDeneyimGoogle Puanı
MedicalparkGöz Hastalıkları15 yıl4.7 yıldız üzerinden 100+ yorum

Op. Dr. Turgut Yoleri

Çalıştığı HastaneBölümüDeneyimGoogle Puanı
MedicanaGöz Hastalıkları25 yıl4.6 yıldız üzerinden 50+ yorum

Adres: Barış Mahallesi Belediye Caddesi No:30 Ginza Lavinya Park C Blk No: 173, 34000 İstanbul

Op. Dr. İlker Yalçın

Çalıştığı HastaneBölümüDeneyimGoogle Puanı
Özel KlinikGöz Hastalıkları10 yıl4.5 yıldız üzerinden 20+ yorum

Adres: Kayabaşı Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı No:7/C D:3 Başakşehir/İstanbul

Telefon: 0212 830 37 15

İstanbul’da En İyi Göz Hastanesi Hangisidir?

Göz doktoru seçerken hastane seçimine de özen göstermek gerekir. Hastanenin yeteri donanıma sahip olması, göz sağlığınızın daha iyi olmasını sağlar. Bu anlamda İstanbul en iyi göz hastaneleri; Dünya Göz, Venividi, Neoretina, American Hastanesi, Okan Üniversitesi Hastanesi, İstanbul Cerrahi Hastanesi gibi hastanelerdir.

Söz konusu göz sağlığı olunca her insan en iyi göz hastanesi ve en iyi göz doktorları araştırması içerisine girer. Dünyayı daha iyi görmek, hayatı daha iyi yaşamak ve duyu organlarını iyi kullanmak için göz sağlığına dikkat edilmesi gerekir.

Göz hastanesi veya göz doktoru seçerken öncelikle doktorun alanındaki başarısı, hastanenin teknik donanımı, hastane personellerinin tecrübeleri vs. göz önünde bulundurulmalıdır.

Göz doktoru seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli diğer hususlardan biri de hastanenin sigorta kapsamında muayene yapıp yapmadığıdır. Bunun için de muayene öncesinde göz hastanesi ile irtibata geçmek gerekir.

En İyi Göz Doktoru Nasıl Bulunur?

En iyi göz doktorunu bulmak önemlidir, çünkü göz sağlığınızı korumak için uzman bir doktora ihtiyacınız vardır. İşte en iyi göz doktorunu bulmanıza yardımcı olabilecek bazı adımlar:

Referanslar Alın: Aile üyeleri, arkadaşlarınız veya diğer sağlık profesyonelleri gibi güvendiğiniz kişilerden göz doktoru tavsiyeleri alın. Deneyimleri ve memnuniyetleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Doktorun Eğitim ve Deneyimini Araştırın: Göz doktorunun eğitimini, uzmanlık alanlarını ve deneyimini inceleyin. Hangi okullardan mezun olduğunu, hangi hastanelerde veya kliniklerde çalıştığını ve uzmanlık alanlarının neler olduğunu öğrenmek önemlidir.

Lisans ve Sertifikaları Kontrol Edin: Göz doktorunun geçerli bir tıp lisansına sahip olduğundan ve gerekli sertifikalara sahip olduğundan emin olun. Bu, doktorunuzun yeterliliğini ve yetkilendirilmiş bir sağlık profesyoneli olduğunu gösterir.

Hastane veya Klinik İncelemesi: Göz doktorunun çalıştığı hastane veya kliniği inceleyin. Kurumun iyi bir itibarı ve hasta güvenliği standartlarına sahip olması önemlidir.

Hasta Yorumlarına Bakın: İnternet üzerindeki hasta yorumlarını ve değerlendirmelerini okuyun. Diğer hastaların deneyimleri, doktorun tedavi ve iletişim becerileri hakkında size fikir verebilir.

Randevu ve İlk Görüşme: Bir göz doktoru seçtiğinizde, bir randevu alarak ilk görüşme ayarlayın. Bu görüşme sırasında doktorunuzun size nasıl yaklaştığını, sorularınıza nasıl cevap verdiğini ve iletişim becerilerini değerlendirebilirsiniz.

Teknoloji ve Ekipman: Doktorun kullandığı teknoloji ve ekipmanın güncel ve modern olmasına dikkat edin. Gelişmiş teşhis ve tedavi yöntemleri kullanmak göz sağlığınız için önemlidir.

Sigorta Kabulü: Eğer sağlık sigortası kullanıyorsanız, doktorunuzun sigorta planınızı kabul edip etmediğini kontrol edin. Sigorta kapsamınızın dışındaki masrafları ödemek zor olabilir.

İletişim ve Güven: Doktorunuzla iyi iletişim kurabilmek ve güven duymak çok önemlidir. Size karşı saygılı ve anlayışlı bir tutum sergileyen bir doktor seçmek önemlidir.

Göz Doktoru Nasıl Seçilir?

Göz sağlığını korumak için düzenli olarak kontrolden geçilmesi önemlidir. Ancak bunu yaparken en iyi göz doktorları arasından seçim yapmanız gerekir. Göz doktoru seçerken bazı ayrıntılara dikkat ederek seçim yapmanız, sağlığınız açısından daha etkili olacaktır. Göz doktoru seçerken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

 • Alanındaki kariyer: Göz doktoru seçerken alanındaki başarı ve kariyerini göz önünde bulundurmanız ve bugüne kadar ki deneyimleri hakkında fikir edinmeniz önemlidir.
 • Çalıştığı hastaneler: En iyi göz doktoru listesini incelerken doktorlar hakkında edinmeniz gereken önemli bir diğer konu ise doktorların çalıştığı hastanelerdir. Büyük ve göz sağlığı alanında bilinen en iyi göz hastanelerinde görev yapmış doktorlar tercihiniz olmalıdır.
 • Başarı öyküsü: Göz doktoru seçerken doktorun başarı öyküleri hakkında fikir edinmeniz de gerekir. Bu şekilde bir seçim yapmanız çok daha sağlıklı sonuç almanızı sağlar.

SSS

Türkiye’nin en iyi göz doktoru kimdir?

Ülkemizde birçok başarıya imza atarak göz hastalıkları alanında uzmanlık yapan çok sayıda göz doktoru bulunmaktadır. Ancak Prof. Dr. Faruk Öztürk, Türkiye’de göz bölümündeki en iyi göz doktorudur.

Göz muayenesi ücreti ne kadar?

En iyi göz doktoru muayene ücreti, hastaneden hastaneye göre ve şehirlere göre değişiklik göstermektedir. İstanbul’da göz muayenesi ücreti uzman doktorlarda 200-250 TL, profesör ücretleri 500-700 TL arasında değişmektedir.

Göz doktorunun en belirgin özelliği nedir?

Her doktor, mesleki hayatında birçok vakada deneyim kazanmıştır. Ancak göz doktorunun en belirgin özelliği, hasta ile iletişimi, yazılı ve sözlü iletişim becerisinin olmasıdır.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 2.5]
Yorumlar

 1. emel yılmaz dedi ki:

  Fırat hocam çok ilgili ve güven verici, harika bir bilim insanı. Papilla ödem için gitmiştim. Daha ilk anda ödeme neden olan sorunu buldu ve tanıyı koyarak hemen tedaviye başladı. Allah bin kez razı olsun kendisinden inşallah.

 2. hasan cesur dedi ki:

  Yaklaşık 10 yıl önce sol gözüme Demir batması sonucu göz kasım kopmuştu ve gözüm şaşı olmuştu ve cift görüyordum. Bayağı doktor araştırması sonucu Beyoğlu göz hastanesindeki doktorlar sayın Tuğrul hocam yönlendirdiler. Sayın Tuğrul hocam 2 başarılı ameliyat yapmıştı çok şükür tam düzelmese de belirli açıya kadar tek görebiliyorum. Her şey için teşekkür ederim hocam.