kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Kedilerde Tüy Yumağı Problemine Karşı En İyi Kedi Maltı Tavsiyeleri

Kedilerde Tüy Yumağı Problemine Karşı En İyi Kedi Maltı Tavsiyeleri
23.03.2022
371
A+
A-

Doğada yaşayan kedilerin tüy yumağı problemini kedi otu yemesi ile çözmelerine karşın evcil kediler için üretilen kedi maltı, kedinizi sindirim sistemi problemleri ile karşılaşmaması için kullanabileceğiniz en iyi alternatiftir.

Mide Dostu En İyi Kedi Maltı Önerileri

En iyi kedi maltı

Kedi sahiplerinin en çok yakındıkları problemlerin başında kedi tüy yumağı problemidir. Daha önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi bu işin en doğru çözümü, kedi maltı (malt macunu) kullanmaktır. Kullanıcı değerlendirmesini de incelediğimiz bu yazımızda, en iyi kedi maltı önerileri hakkında sizlere bilgi vereceğiz. İşte en iyi kedi maltı tavsiyeleri…

1- Trixie Kedi Maltı

Trixie kedi maltı

Ürünü İncelemek İçin Tıklayın

Tüy yumağı önleyen en iyi kedi maltı tavsiyeleri arasında yer alan Trixie tüy yumağı önleyici kedi maltı, kullanıcıların en çok tercih ettikleri ürünlerden biridir. İçeriğinin zengin ve kedinin damak tadına hitap edecek şekilde tasarlanması, hem tüy yumağı problemini çözmek hem de kedinizin kendini daha rahat hissetmesini sağlayacaktır.

İçeriğinde ne var?

% 36,10 yağ, % 3,10 protein, % 1,30 ham kül , % 1,00 ham lif, koruyucular ve antioksidanlar ile zenginleştirilen Trixie kedi maltı, içerikleri ile hem kedilerde tüy yumağı problemini ortadan kaldırıyor hem de kedinin midesini rahatlatarak daha sağlıklı yaşamasına katkıda bulunuyor.

Nasıl Kullanılır?

En iyi kedi maltı tavsiyeleri arasında yer alan Trixie tüy yumağı önleyici kedi maltı, günlük 2 – 3 cm (2 cm=1 gr) mamasına ekleyerek ya da direkt olarak yedirebilirsiniz. Kediniz uzun tüylü ve çok temizleniyorsa, günde 2 defa verebilirsiniz.

2- Gimcat Kedi Maltı

Gimcat kedi maltı

Ürünü İncelemek İçin Tıklayın

Kedilerde tüy yumağı problemine karşı kullanılabilecek en iyi kedi maltı seçenekleri arasında değerlendirilen Gimcat tüy yumağı engelleyici kedi maltı, kullanıcıların en çok tercih ettikleri ürünler arasında yer almaktadır. Kedinin damak tadına hitap eden içeriği ile kedilerin severek tükettikleri Gimcat kedi maltı, kedinizin sindirim sistemini korumaya yardımcı olacak.

İçeriğinde ne var?

İçeriğinde malt özü, yağ, sebze türevleri, laktoz türevleri ve TGOS gibi kedi tüy yumağı sorununa iyi gelen içeriklere sahip olan Gimcat malt macunu ile kedinizin yaşadığı mide ve sindirim sistemi problemini çözebilirsiniz.

Nasıl Kullanılır?

En etkili malt macunu tavsiyeleri arasında yer alan Gimcat kedi maltını günlük 2 – 3 cm (2 cm=1 gr) şeklinde direkt olarak ya da kedinizin mamasına karıştırarak verebilirsiniz.

Delibon Effective Hairball Kedi Malt Macunu

Delibon Effective Hairball Kedi Malt Macunu

Ürünü İncelemek İçin Tıklayın

Kedinizin damak tadına hitap eden ve aynı zamanda kedinizin tüy yumağı problemini en iyi şekilde çözen Delibon Effective Hairball kedi maltı, kedilerin reddedemeyeceği en iyi kedi maltı önerileri içerisinde yer almaktadır. Lif içeriği açısından zengin şekilde tasarlanan malt macunu, tüy topaklanma problemine karşı etkili olduğu gibi kullanıcılar tarafından en çok önerilen kedi maltı seçenekleri arasında yer almaktadır.

İçeriğinde ne var?

Tamamen bitki özleri ve kedilerin sindirim sistemini destekleyici içeriklere sahip olan Delibon Effective Hairball kedi maltı; malt özü, bitkisel yağlar, maya ve bitkisel ürünlerle zenginleştirilmiş, kedilerin mide dostu bir malt macunudur.

Nasıl kullanılır?

Kedinizin tüy uzunluğuna ve temizliğine bağlı olarak günde 2 – 3 cm (2 cm=1 gr) şeklinde günde 1 veya 2 defa direkt olarak ya da mamasına karıştırarak verebilirsiniz. İlk defa verecekseniz, kedinizin patilerine sürerek maltı yutmasını sağlayabilirsiniz.

Zoovital Biovital Kedi Maltı

Zoovital Biovital Kedi Maltı

Ürünü İncelemek İçin Tıklayın

Hem kedi hem de köpeğiniz için kullanabileceğiniz en iyi kedi maltı tavsiyeleri arasında yer alan Zoovital Biovital Kedi Maltı, etkili içeriği ile kedilerde tüy yumağı problemini en iyi şekilde çözüme ulaştıran seçeneklerden biridir. En iyi kedi maltı tavsiye listesinde arasında yer alan ürünü düzenli olarak kullanmaya devam ettiğinizde, kedinizin midesinde tüy yumağı problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

İçeriğinde ne var?

Deri ve tüy sağlığını güçlendiren bileşenler, B2 vitamini, B12 vitamini, B7 (Biotin), çinko ve selenyum içeriği ile kedi tüy sağlığını koruyan ve tüy yumağı problemini ortadan kaldıran Zoovital Biovital Kedi Maltı, kedinizin rahatlamasına yardımcı olacaktır.

Nasıl Kullanılır?

Kedi ve köpek tüy sağlığında etkili içeriğe sahip olan ürünü kediler için günlük 2 – 3 cm (2 cm=1 gr) şeklinde direkt olarak ya da mamalarına karıştırarak verebilirsiniz. Köpeğiniz için daha büyük porsiyonlarda vermenizi öneririz.

MC VetIQ Defurr-Um Kedi Maltı

MC VetIQ Defurr-Um Kedi Maltı

Ürünü İncelemek İçin Tıklayın

Kedilerde tüy yumağı problemine karşı zengin içeriklere sahip bir şekilde tasarlanan MC VetIQ Defurr-Um Kedi Maltı, güven içinde kullanabileceğiniz alternatif bir seçenektir. Kedinizin damak tadına hitap edebilecek şekilde tasarlandığı için direkt olarak da yedirebileceğiniz malt macunu, kullanıcıların en çok tercih ettikleri seçenekler arasında yer almaktadır. En iyi kedi maltı önerileri arasında değerlendirilen MC VetIQ Defurr-Um Kedi Maltı ile kedinizin sağlığını koruma altına alabilirsiniz.

İçeriğinde ne var?

Tamamen doğal içeriklerle zenginleştirilen kedi maltı; malt şurup, petrolatum gliserin, doğal aroma, arap sakızı, karamel, sorbikasit, metilparaben, alfa tocopherol asetat (vitamin E) içeriği ile kedilerde tüy yumağı problemini en iyi şekilde çözerek sağlıklı ve uzun ömürlü olmalarını sağlar.

Nasıl kullanılır?

Kullanımı son derece basit olan malt macunu, kedinin tüy uzunluğuna bağlı olarak günlük 2 – 3 cm (2 cm=1 gr) şeklinde direkt olarak verilebilir ya da mamasına karıştırılarak da verilebilir. Kediniz malt macununa alışık değilse alıştırmak için patilerine sürebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Yüksek Kalorili Kedi Maması Önerileri

Kedi Maltı SSS

Kedi maltı nedir?

Kedilerde tüy yumağı probleminin giderilmesi için içinde temel olarak malt özü bulunan kedi maltı, başka mineral ve vitaminlerle zenginleştirilerek kedilere verilen bir macundur.

En iyi kedi maltı hangisidir?

Trixie ve MC VetIQ Defurr markaları başta olmak üzere sizlere önerdiğimiz kedi maltları, kullanıcıların en çok tercih ettikleri malt macunları arasındadır. Genel olarak tüm kedi maltlarının temel özelliği, kedi tüy topaklanması probleminin önüne geçmektir.

Kedi maltı ne zaman verilmelidir?

Kediler, 6 aylık oluncaya kadar neredeyse hiç tüy dökmezler. Bu dönemler arasında malt macunu kullanmaya gerek yoktur. Ancak 6 aydan itibaren düzenli olarak kedi maltı kullanılması önerilmektedir.

Kedi maltı ne kadar verilmelidir?

Kedi maltı, uzmanların önerilerine göre günlük 2-3 cm. arasında verilmesi uygundur. Ancak kedinin tüy uzunluğuna ve kedinin tüylerini yalama sıklığına göre daha fazla ya da daha az verilebilir.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.