Sağlık

Diş Fırçalama Alışkanlığı Kazandıran En İyi Çocuk Diş Macunu Önerileri

En iyi çocuk diş macunu tercih etmenizin birçok nedeni vardır. Yaşamın ilk yılından itibaren çocukların dişleri çıkmaya başlar. 2 yaşına gelmiş bir çocuğun bu yaştan itibaren diş bakım alışkanlığı kazanması gerekir.

Erken dönemde kazanılmayan diş fırçalama alışkanlıkları zamanla çocukların dişlerinde çürümeler baş gösteremeye başlamaktadır.  Bu yaşlardaki çocukların dişleri çok hassastır.

En İyi Çocuk Diş Macunu

En İyi 10 Çocuk Diş Macunu Markası Hangileridir?

Erken yaşlardan itibaren diş fırçalama alışkanlığı kazanan çocuklar ilerleyen dönemlerde, bunu alışkanlık haline getireceklerdir. Bu noktada biz ebeveynlerin dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır elbet. Sağlıklı ve doğal içerikli diş macunlarla çocukların diş bakımlarının sağlanmasın katkı da bulunmak. Bunun için zararlı her türlü içerikli diş macunları yerine, bitkisel ve doğal içerikli diş macunları tercih etmek olacaktır.

Siz ebeveynlerin araştırma yaparken, için en iyi çocuk diş macunu hangisidir, çocuklar için en iyi doğal diş macunu markası hangisidir, en iyi meyveli çocuk diş macunu markası hangisidir? Çocuklar için en iyi bitkisel diş macunu önerisi ve d aha aklınıza takılan tüm soruların yanıtını bu yazımızda bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

 1- Oramix Kids Florürsüz Bitkisel Vegan Diş Macunu 100 gr

En iyi çocuk diş macunu olan Dr.Oramix Kids Florürsüz ve doğal bitkisel içeriklerine sahiptir. 0-6 yaş çocuklar için kullanıma elverişli bir diş macunudur. Florür, paraben ve SLS içermeyen bitkisel diş macununu çocuklar çok sevecek.  Hiçbir şekilde ürünün içinde renklendirici ve yapay tatlandırıcı içerikler bulundurmamaktadır. Bebeklerin ilk süt dişinin çıkışında itibaren güvenle kullanabileceğiniz zararsız bir çocuk diş macunudur.

Çocuklar için günde sadece bir kez kullanılması tavsiye edilmektedir. Ayrıca ebeveyn kontrolünde kullanılması tavsiye edilen çocuk diş macununu, ince tabaka oluşturacak şekilde sürülmesi tavsiye edilmektedir. Böylece çocukların çok sık yutmasının önüne geçebilirsiniz.

Fiyatı: 19,90 TL

2- Homm Bitkisel Homm Lıfe Çocuk Diş Macunu ODKAB 1452

Çocuklarınızın sağlıklı diş bakımını sağlamak için alabileceğiniz en iyi çocuk diş macunu ürünlerinden biri olan homm bitkisel homm lıfe çocuk diş macunu ile çocuklarınızı keyifle dişlerini fırçalayacak. Hiçbir zararlı katkı maddesi bulunmayan bitkisel diş macunu çocuklar için özel olarak tasarlanmış bir üründür.

Paraben, SLS,  SLES,  Titanyum dioksit, Alkol ve boya gibi zarar verici hiçbir katkı maddesine sahip değildir. Küçük çocuklarınızı gözetim altında dişlerini fırçalamalarını sağlayın. Ayrıca gereksiz yutmaların önüne geçmek için çok az olacak şekilde diş fırçasına sürün.

Fiyatı: 32 TL

3- Agarta 2 Adet Doğal Çocuk Diş Macunu 75 ml (% 100 Katkısız-doğal)

En iyi çocuk diş macunu olan Agarta Doğal Çocuk Diş Macunu, tamamen bitkisel içerikli doğal ürünlerden üretilmiştir. Sağlıklı diş ve diş eti gelişimi için aranan tüm özelliklere sahip bir diş macunudur. Diş çürümesinin önüne geçerek, ayrıca diş minesini de korumaya alır. Çocuklar bu diş macunu ile dişlerini severek fırçalayacaklar.

% 100 doğal içeriklere sahip olan çocuk diş macunu, Florür, SLS, paraben, suni köpürücü gibi zararlı içerikler barındırmaz. Güvenle kullanıma uygun bir diş macunudur. Ayrıca diş eti iltihaplarına karşı oldukça etkileyici ve koruyucu bir doğal diş macunudur.

Fiyatı: 39,90 TL

4- Organicadent Florürsüz Doğal Çocuk Diş Macunu 50 Ml X 2 18

Çocukların sağlıklı ve bakımlı diş gelişimlerini sağlamanız için en iyi doğal çocuk diş macunu markası olan, Organicadent Florürsüz Doğal Çocuk Diş Macunu ile çocuklar keyifle dişlerini fırçalayacaklar. İçerisinde hiçbir şekilde zarar verici katkı maddesi bulunmayan diş macunlarındandır. Zenginleştirilmiş özel bakımlı formül işle çocukların dişlerini ve diş minelerini korur. Sağlıklı ve bakımlı bir diş gelişimi sağlar.

Diş macunun içerisinde hiçbir hayvansal madde bulunmamaktadır. İçerisindeki tüm bileşenler tamamen bitkisel ürünlerden üretilmiştir. Alkol, paraben, SLS, renklendirici, Florür, formaldehit, Florür, trikolsan yapay tatlandırıcı içermeyen en güvenilir diş macunlarından biri olan Organicadent markasıdır. Çocuklar diş fırçalamaktan büyük bir keyif duyacaklar.

Fiyatı: 29,33 TL

5- Farmasi Eurofresh 3 Yaş Üzeri Çocuklar için Çilek Aromalı Diş Macunu

Dişlerini fırçalamaktan keyif duymayan çocuklar için özel olarak tasarlanmış, en iyi çocuk diş macunu olan Farmasi Eurofresh ile çocuklar diş fırçalamaktan büyük bir keyif duyacaklar. Çocuk diş macunu içinde SLS, Florür bulundurmayan sağlıklı bir diş macunudur.

Dişlerini fırçalamamakta direnen çocuklar için çilek aromalı olarak özel tasarlanmıştır. Böylece çocuklarda diş fırçalanma alışkanlığı kazandırılmaktadır. Dişlerin sağlıklı ve beyaz bir görünüme kavuşmasını sağlayan tüm faydalı içeriklere sahip bir üründür. Diş bakımının yanı sıra, diş minesinin bakımını sağlayarak, sağlıklı ağız ve diş bakımı sağlamaktadır.

Fiyatı:16,62 TL

6- Logona 0-6 Yaş Çocuklar İçin Çilek Özlü Organik Diş Macunu – 50 ml

En iyi çocuk diş macunu markalarından biri olan Logona Çilek Özlü Organik Diş Macunu sayesinde, çocuklar büyük bir keyifle dişlerini fırçalayacak. Dişlerde oluşan plakları yok etmek için doğal içerikli silis jeli içermektedir. Sağlıklı ve bakımlı dişler için gerekli olan tüm bitkisel içeriklere sahiptir. Meyveli ve organik çilekli tadı ile çocukların diş fırçalama alışkanlığı sağlamaya çalışılmaktadır.

Özenle seçilmiş organik papatya ve yeşil çay özleri ile diş çürümelerinin önüne geçerek, bakımlı ağız ve diş sağlığı sağlanmaktadır. Sentetik ve koruyucu hiçbir katkı maddesi bulunmayan çocuk diş macunu diş etlerini korur. Sentetik koruyucu ve renk koruyucu gibi zararlı içeriklere sahip değildir.

Fiyatı: 49,50 TL

7- Eyüp Sabri Tuncer Doğal Karadut Özlü Diş Macunu 75 Ml( Çocuk )

Çocuklarınız için sağlıklı ve bakımlı diş gelişimi için doğal diş macunu mu arıyorsunuz? Sizler için en iyi çocuk diş macunu markası olan Eyüp Sabri Tuncer Doğal Karadut Özlü Diş Macunu sayesinde çocuklar dişleriniz büyük bir keyifle fırçalayacak.

2-6 yaş arası çocukların diş gelişimi için istenen tüm faydalı ve doğal içeriklere sahiptir. Kalsiyum laktat ve ksilitol kombinasyonu sahip olan karadut diş macunu ile diş mineleri daha sağlıklı bir görünüme kavuşur ve güçlenir. Eyüp Sabri Tuncer çocuk diş macununda %100 bitkisel STEVİA içerikleri bulunmaktadır. Paraben, SLS, Florür gibi zararlı içeriklere sahip olmayan en iyi çocuk diş macunlarından biridir.

Fiyatı: 42.75

8- Nordic Naturals Nordics Florürsüz Doğal Çocuk Diş Macunu Çiklet Aromalı 50 ml

En iyi doğal çocuk diş macunu markası Nordic Naturals Nordics ile çocuklar sağlıklı ve bakımlı dişlere sahip olabilir. Tamamen doğal içerikli malzemelerden özel olarak üretilmiş bir diş macunudur. İçerisinde paraben, SLS, Florür, PEG, şeker gibi zararlı içerikler bulundurmayan doğal diş macunudur. Çiklet aroması sayesinde çocuklar keyifle diş fırçalayarak alışkanlık kazanacak.

Laboratuvar ortamında özel olarak tasarlanmış diş macunu, 2 ve 6 yaş arasındaki çocukların güvenle kullanabileceği diş macunudur. Ebeveyn kontrolünde diş fırçalanması tavsiye edilmişidir. Diş fırçasına az miktarda sürerek fazla yutulmasının önüne geçilmelidir. Ayrıca çevreye duyarlı malzemelerden özel olarak üretilmiştir.

Fiyatı: 54,90 TL

9- Colgate 0-2 Yaş Doğal Meyve Tadında Florürsüz Çocuk Diş Macunu 40 ml X 2 Adet + Fırça Kabı

Sağlıklı ve bakımlı ağız diş bakımını sağlayan en iyi doğal çocuk diş macunu colgate ile çocuklar keyifle diş fırçalayacak. Diş fırçalamanın yanı sıra, diş etlerine bakım sağlar ve tüm çürüklere karşı etkin koruma sağlar. 0-2 yaş grubu çocuklar için özel olarak üretilmiş diş macunudur.

Diş macunu florürsüz olduğundan yutulması durumunda hiçbir şekilde zarar vermez. Doğal meyve aroması sayesinde çocuklar diş fırçalama alışkanlığı kazanacaktır. Colgate çocuk diş macunu içinde tatlandırıcı, renklendirici, şeker ve hayvan kaynaklı hiç bir içerik bulunmamaktadır. Çocuklarınızın nazikçe diş bakımını sağlayarak sağlıklı ve bakımlı diş bakımı sağlayabilirsiniz.

Fiyatı: 50 TL

10- Splat Kids Meyveli Dondurma Tadında 2-6 Yaş Arası Doğal Diş Macun*2 Adet

En iyi çocuk diş macunu markalarından biri olan Splat ile diş fırçalamak çok eğlenceli olacak. Çocukların diş fırçalama alışkanlıkları edinebilmeleri için özel olarak tasarlanmış ve meyveli dondurma tadında. 2-6 yaş aralığı çocukların kullanmaktan keyif alacağı bir üründür. İçerisinde SLS, paraben, Florür gibi zararlı bileşenler içermemektedir.

Kullanıcıların beş yıldız verdiği en güvenli ve en iyi doğal diş macunu ürünüdür. Çocuklar için ağız ve diş bakımı sağlanabilecek harika bir üründür. Dişlerin beyazlığı ve bakımı sağlandığı gibi ayrıca diş minesi de korunmaktadır. Ebeveyn kontrolünde diş fırçalama yapılmalıdır. Az miktarda macundan sürerek, yutulmanın önüne geçilmelidir.

Fiyatı: 60,14 TL

 Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

En İyi Hava Nemlendirici Önerileri
İstanbul En İyi Çocuk Doktoru İletişim Bilgileri
Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sibel Akın

Merhaba ben Sibel Akın. Sizler için araştırdığım konuları özgün ve sade bir dille anlatarak daha kaliteli içerikler okumanıza yardımcı oluyorum. Kripto paralar, iş fikirleri, sağlık, teknoloji ve yatırım tavsiyeleri alanında edindiğim tecrübelerimiz sizlere www.sonbilge.net üzerinden sunuyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu