kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

İstanbul’da En İyi Cildiye Doktoru Kimdir? 10 Dermatolog Önerisi

İstanbul’da En İyi Cildiye Doktoru Kimdir? 10 Dermatolog Önerisi
01.05.2023
6.803
A+
A-

En iyi cildiye doktoru araştırmasında elde ettiğimiz bilgileri sizlere sunarak, yaşadığınız cilt hastalıkları karşısında doktor seçimi yapmanıza yardımcı olacağız.

Dermatoloji ya da halk arasında “cildiye” doktoru deri ekleri (saç, tırnak, ter bezleri), ağız içi gibi mukoza bölgeleri ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı ve tedavilerine bakan doktorlara verilen unvandır.

İstanbul’da en iyi cildiye doktoru listesine eklediğimiz doktorlar, yaşadığınız cilt problemleri ile ilgili sonuç bulabileceğiniz en iyi doktorlardır.

Dermatolog ya da halk arasındaki bilinen adıyla “cildiye doktoru”, deri ekleri (saç, tırnak, ter bezleri), ağız içi gibi mukoza bölgeleri ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı ve tedavisini gerçekleştiren doktorlara denir.

Sıklıkla karşılaşılan cilt hastalıklarında erken tanı ve tedavi önemlidir. Bu yazımızda, İstanbul’daki en iyi cildiye doktorları hakkında derlediğimiz bilgileri sizlere sunacağız. Doktorların alanları, iletişim bilgileri ve deneyimleri hakkında edindiğimiz bilgilerden yararlanarak dermatolog araştırmalarınızda daha doğru bir sonuca ulaşabilirsiniz.

İstanbul En İyi Cildiye Doktoru Listesi

Doktor Adı Randevu
Uzm. Dr. Seda Cebeci Özbay Randevu Al
Uzm. Dr. Ayfer Aydın Randevu Al
Uzm. Dr. Emre Kaynak Randevu Al
Uzm. Dr. H. Nur Öztürk Randevu Al
Uzm. Dr. Dilek Başaran Randevu Al
Dr. Funda ATAMAN Randevu Al
Dr. Gülsevim Azizlerli Randevu Al
Dr. Bilgehan Yılmaz Randevu Al
Dr. Buket Pençe Randevu Al
Prof. Mehmet Tayyar Cantürk Randevu Al

10 En İyi Dermatologlar İstanbul Önerisi

En iyi cildiye doktoru

Cilt hastalıkları, en sık görülen hastalıklar arasında yer alır. Ciddi ya da daha az riskli cilt hastalıklarında doğru bir uzmana görünmek ve tedavi olmak daha kesin sonuç verir. İstanbul en iyi cildiye doktoru listesini hazırlarken, hastaların en çok memnun kaldıkları doktorları göz önünde bulundurduk.

Aşağıdaki listeyi inceleyerek alanında başarıları ile tanınan İstanbul’un en iyi dermatologlarından randevu alarak cildinizle ilgili yaşadığınız rahatsızlığın kısa sürede geçmesini sağlayabilirsiniz.

Uzm. Dr. Seda Cebeci Özbay

İstanbul’da en iyi dermatolog listesinde yer alan Uzm. Dr. Seda Cebeci Özbay, sunduğu başarılı hizmetleri ile kendinden söz ettiren bir isimdir.

Uzm. Dr. Seda Cebeci Özbay Kimdir?

Seda CebeciUzm. Dr. Seda Cebeci Özbay 2014 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. 2015-2020 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları (ABD) ihtisas eğitimini tamamlayıp, zorunlu hizmetini Mardin Midyat Devlet Hastanesi’nde yapmıştır. Özel Medar Ataşehir ve Gölcük Hastanesi’nde medikal ve kozmetik dermatoloji alanlarında hastalarına hizmet vermektedir.

Daha sonraki dönemlerde farklı hastanelerde deri hastalıkları alanında görevde bulunan Özbay, İstanbul Pendik’teki kliniğinde hastalarını ağırlamaktadır.

Randevu Almak için Tıklayın

Instagram Hesabına Gitmek İçin Tıklayın

Haritadan Ulaşmak İçin Tıklayın

Uzm. Dr. Ayfer Aydın

İstanbul’da en iyi cildiye doktoru listesinde yer alan Uzm. Dr. Ayfer Aydın, alanındaki başarısı ile hasta memnuniyetine önem veren bir isimdir. Cilt hastalıkları alanında edindiği deneyim ve tecrübesi ile en iyi dermatolog listesine girmeyi başaran Aydın, birçok cilt hastalıkları tedavisi ve tanısı alanında hizmet vermektedir.

Uzm. Dr. Ayfer Aydın Kimdir?

Ayfer AydınDermatoloji Kliniğimiz, Cilt, Saç, Tırnak ve Mukoza Hastalıklarının hem yaygın hem de nadir problemlerinin çözümüne yönelik medikal tedavi sunar.

Dr. Ayfer Aydın, Tıbbi, Kozmetik Dermatoloji ve Dermatolojik Cerrahi konularında 20 yıla yakın tıbbi deneyime sahiptir.

Çok sayıda hastanın zor ve rahatsız edici cilt rahatsızlıklarının üstesinden gelmesine yardımcı oldum. Güneş hasarı, akne (sivilce) ve akne izleri, kırışıklıklar, varisler , saç dökülmesi, kellik , sedef hastalığı, vitiligo, tırnak batması, cinsel yolla bulaşan hastalıklar , genital bölge estetiği ve idrar kaçırma tedavisine kadar uzanan geniş bir yelpazede sorunlarınıza en doğru tedaviyi bulmaya çalışıyor

Randevu Almak İçin Tıklayın

Instagram Hesabına Gitmek İçin Tıklayın

Haritadan Ulaşmak İçin Tıklayın

Uzm. Dr. Emre Kaynak

Cildiye en iyi doktor listesinde yer alan Uzm. Dr. Emre Kaynak, cildiye hastalıkları konusunda edindiği deneyim ve tecrübeleri ile birçok cilt hastalığının tanısında ve tedavisinde tercih edilen isimler arasında yer alır.

İstanbul Şişli’de hizmet veren Emre Kaynak, deneyimleri ve tecrübeli ekibi ile cilt hastalıkları konusunda danışabileceğiniz tanı ve tedavi hizmeti alabileceğiniz bir isimdir.

Uzm. Dr. Emre Kaynak Kimdir?

Emre kaymak2011 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2012-2016 yılları arasında İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Deri ve Zührevi Hastalıklar Kliniği’nde ihtisasını yaptı.

2016-2018 yılları arasında Tunceli Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetini tamamladı ve aynı yıllarda Dermatoloji Asistan Hekim Kolu Eş Başkanlığı’nı yürüttü. Uzmanlık eğitimi sürecinde, asistan hekimlerin eğitiminde estetik ve kozmetik alanındaki sorunların tespit edilip çözülmesi için de çalıştı.

Estetik dermatolojiye olan ilgisinden dolayı uzmanlık eğitimini tamamlayınca kendisini bu konuda geliştirmeye adamıştır. Çalışmalarına estetik ve kozmetik dermatoloji alanında devam etmektedir.

Randevu Almak İçin Tıklayın

Instagram Hesabına Ulaşmak İçin Tıklayın

Haritadan Ulaşmak için Tıklayın

Uzm. Dr. H. Nur Öztürk

Alanında gösterdiği başarıları ile kendinden söz ettiren en iyi cildiye doktoru listesinde yer alan Uzm. Dr. H. Nur Öztürk, İstanbul Bakırköy’de deri ve cilt hastalıkları üzerine hizmet veren bir isimdir.

Kliniğinde yaptığı başarılı tedavileri ile İstanbul en iyi cildiye doktoru listesinde yer almayı başaran Öztürk, deneyim ve tecrübeleri ile doğru sonuçlara ulaşan bir isimdir.

Uzm. Dr. H. Nur Öztürk Kimdir?

 Uzm. Dr. H. Nur Öztürk

Randevu Almak İçin Tıklayın

Instagram Hesabına Ulaşmak İçin Tıklayın

Haritadan Ulaşmak için Tıklayın

Uzm. Dr. Dilek Başaran

İstanbul’da en iyi kadın cildiye doktorları arasında yer alan Uzm. Dr. Dilek Başaran, aldığı eğitim ve edindiği tecrübeleri ile kendinden söz ettiren isimler arasında yer almaktadır.

İstanbul Ataşehir’de cildiye doktoru arayışında güvenerek gidebileceğiniz Dilek Başaran, profesyonel ekibi ile yaşadığınız cilt hastalıkları konusunda tanı ve tedavi hizmeti alabileceğiniz bir isimdir.

Uzm. Dr. Dilek Başaran Kimdir?

Uzm. Dr. Dilek Başaran2000 senesinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdim ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı’nda Prof.Dr. Agop Kotoğyan’ın asistanı olarak ihtisas eğitimime başladım. 2005 senesinde oral aftların tedavisi ile ilgili tezimi sunarak uzmanlığımı aldım ve ardından çeşitli özel ve devlet hastanelerinde hem klinik hem de estetik dermatoloji üzerinde uzun yıllar çalıştım.

En son Esteworld Plastik Cerrahi hastanesinde çalıştım ve ardından ile kendi kliniğimi kurdum. Hayatı ve bize verdiklerini olduğu gibi kabul edip üstüne artı olarak ne koyabiliriz diye düşünmek tüm hayatıma karşı bakış açımı oluşturuyor.

Randevu almak için tıklayın

Haritadan ulaşmak için tıklayın

Dr. Funda ATAMAN

İstanbul Hisar Kıtalararası Hastanesi’nde görev yapan Dr. Funda ATAMAN, İstanbul’daki en iyi dermatolog listesinde alan isimlerden biridir. Başarı ve deneyimi ile Dermatolojik Cerrahi, Elektrokoter, Kriyoterapi, Lazer, Kozmetik Dermatoloji, Dermatoskopi, Alerjik Deri Hastalıkları, Deri Tümörleri, Botoks ve Cilt Gençleştirme ve Aşırı Terlemenin Tedavisi gibi alanlarda 29 yılı geride bırakan ATAMAN, alanında elde ettiği deneyim ve tecrübesi ile tercih edilen en iyi dermatoloji doktorları arasında yer almaktadır.

Dr. Funda ATAMAN Kimdir?

Uzm. Dr. Funda AtamanFunda Ataman 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1990 yılında Haydarpaşa Numune Hastanesi Dermatoloji Kliniği’nde ihtisasını tamamladı. Uzm. DrFunda Ataman deri kanserleri, kriyoterapi, aşırı terleme tedavisi, allerjik deri hastalıkları tedavi ve takip çalışmaları yapmaktadır.

Randevu almak için tıklayın

Instagram hesabına ulaşmak için tıklayın

Google haritadan ulaşmak için tıklayın

Dr. Gülsevim Azizlerli

1980 yılında immünofloresan laboratuvar, Behçet hastalığı ve büllöz hastalık polikliniklerini kuran Dr. Gülsevim Azizlerli, 29 yılı aşkın deneyimi ile Türkiye’deki en iyi cildiye doktorları arasında yer almaktadır. Amerikan Hastanesi’nde görev yapan Azizlerli, meslek hayatı boyunca elde ettiği deneyimleri ile cilt hastalıkları alanında en çok tercih edilen isimlerin başında gelmektedir.

Dr. Gülsevim Azizlerli Kimdir?

Gülsevim azizlerli1980’lerde immünfloresan laboratuvarını, büllü hastalıklar ve Behçet hastalığı polikliniklerini kuran Dr. Gülsevim Azizlerli, Behçet Hastalığı ile Savaş Derneği’nin 10 yıl, Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneği’nin 3 yıl Genel Sekreterliği’ni üstlendi. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Dermatoloji Anabilim Dalı’nda Dermatoloji Uzmanlık Eğitimi alan Azizlerli, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Dermatoloji Anabilim Dalı Başkanlığı, İstanbul Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev almış bir isimdir.

Randevu almak için tıklayın

Haritada görmek için tıklayın

Dr. Bilgehan Yılmaz

Klinik ilgisi Atopik dermatit / egzama, Lazer prosedürleri, Radyofrekans, NNC (Nevi), Saç problemleri gibi birçok alanda 35 yılı aşkın deneyime sahip olan Dr. Bilgehan Yılmaz da İstanbul en iyi cildiye doktorları listesinde yer alan isimlerden biridir.

Dr. Bilgehan Yılmaz Kimdir?

Bilgehan yılmazMezuniyetini 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Biyofizik ve İstanbul 1995 yılında İsviçre Basel Üniversitesi’nden dermatoloji üzerine tamamlayan Yılmaz, Hem ulusal hem de uluslararası dergilerde kendi adı altında birçok yayını bulunan ve Türkiye’de prestijli hastanelerle çalışan bir isimdir.

Deneyim ve tecrübesi ile bugüne kadar birçok başarılı tedaviye imza atan Dr. Bilgehan Yılmaz, en iyi cildiye doktoru listesinde yer alan bir isimdir.

Randevu almak için tıklayın

Haritada görmek için tıklayın

Dr. Buket Pençe

Klinik ilgisi lazerler, Darbeli boya lazeri, Kalite anahtarlamalı lazer, Yoğun ışık sistemleri (IPL, BBL), Kesirli Lazerler, Radyofrekans tedavileri ve konjenital melanositik nevus noktaları için lazer tedavisi gibi birçok cilt hastalıkları alanında 35 yılı aşkın bir deneyim süresine sahip olan Dr. Buket Pençe, İstanbul Amerikan Hastanesi’nde tedavi hizmeti sunmaktadır.

Dr. Buket Pençe Kimdir?

Buket Pençe1976 – 1982 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimi alan Dr. Buket Pençe, Dermatoloji uzmanlık eğitimini 1986-1990 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Dermatoloji A.B.D.’de tamamladı. Amerikan Hastanesi Dermatoloji Bölümü, International Hospital, Yeşilköy Dermatoloji Bölümü , Alman Hastanesi Dermatoloji Bölümü, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Lepra Merkezi ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Bölümü’nde görevlerde bulunan doktor, en iyi dermatolog önerileri arasında yer alan bir isimdir.

Randevu almak için tıklayın

Haritadan ulaşmak için tıklayın

Prof. Dr. Mehmet Tayyar Cantürk

Ankara Üniversitesi Ankara Mezuniyetini, Ankara Üniversitesi Ankara Deri ve Zührevi Hastalıklar Mezuniyetini tamamlayan Prof. Mehmet Tayyar Cantürk, 35 yıllık mesleki hayatında birçok başarılı tedavi ile adını duyurmuş en iyi cildiye doktoru listesinde yer almaktadır. Okan Üniversitesi Hastanesi’nde cilt hastalıkları tedavisinde bilinen önemli bir isim olarak öne çıkan Cantürk, birçok kariyer başarısı ile bilinen bir isimdir.

Prof. Dr. Mehmet Tayyar Cantürk Kimdir?

Prof. Dr. Mehmet Tayyar CantürkAnkara Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneği, Türkiye Deri ve Zührevi Hastalıklar Derneği, Ankara Kuzey Kafkasya Kültür Derneği ve Samsun Çerkez Derneği üyesi olan Prof. Mehmet Tayyar Cantürk, Ulusal ve uluslararası dergilerde pek çok yayın yaptı.

Egzama, sedef hastalığı, akne, rosacea, iktiyoz, vitiligo, kurdeşen, seboreik dermatit ve daha fazlasının tedavisinde uzmanlığa sahip olan Mehmet Tayyar Cantürk, tüm bu başarıları ile en iyi cildiye doktorları arasında yer almaktadır. 

Randevu almak için tıklayın

Haritadan görmek için tıklayın

En İyi Cildiye Doktorlarını Neye Göre Seçtik

Cilt hastalıkları, insanlarda sıklıkla karşılaşılan hastalıklardır. Bu hastalıklar için doğru cildiye doktorunu seçmek oldukça önemlidir. 

Bu yazımızda isimlerini verdiğimiz cildiye doktorları, alanlarında elde ettikleri kariyer başarısı, hastaların geri dönüşü, hasta yorumları ve çalıştıkları hastanelerin kurumsal kimlik değerlerine göre belirlendi. Elbette saydığımız bu cildiye doktorlarından çok daha fazlası vardır. Siz de görüşlerinizi yazımızın altında yorum yaparak paylaşabilirsiniz. 

İstanbul’da En İyi Cildiye Doktoru Hangi Hastanede?

Cildiye doktoru seçerken dikkatli olunması gerekir. Alanında uzman bir doktorun yapacağı tedavi ya da vereceği öneriler önemlidir.

Cilt hastalıkları, hassasiyet gerektiren bir durumdur. Bu nedenle tedavi için en iyi cildiye doktoru bulmak önemlidir. Dermatolog seçimi, hastaya göre değişkenlik gösterebilir. Daha doğrusu “en iyi cildiye doktoru” hastanın tercihine göre değişir.

Ancak yine de bu alanda adından söz ettiren İstanbul’un en iyi cildiye doktoru önerilerini incelemek ve buna göre karar vermek önemlidir.

Cildiye bölümü hangi hastalıklara bakar?

Cildiye bölümü ya da diğer adıyla “dermatoloji” deri haricinde; deri ekleri (saç, tırnak, ter bezleri), ağız içi gibi mukoza bölgeleri ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların tanı ve tedavisine bakan bölümdür.

Devlet hastanelerinde ve özel hastanelerde görev yapan dermatologlar, hastayı ön muayeneden sonra gerekli tetkiklerin yapılması için, kan değerlerini de inceleyebilirler.

Cildiye muayene ücreti ne kadar?

Cildiye muayene ücreti, gidilen doktor, şehir, klinik gibi faktörler göz önüne alındıktan sonra belirlenir. Genel olarak Dermatoloji: 100 TL Özel muayene ücretleri: 100 – 300 TL arasında değişmektedir.

En iyi cildiye doktoru listemizde yer alan uzman doktorların iletişim bilgilerinden ulaşarak cildiye muayene ücreti hakkında daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Cildiye ve dermatoloji aynı şey mi?

Cildiye ve dermatoloji aynı bölümlerdir. Bu alanda görev yapan doktorlar, 6 yıllık tıp eğitiminin ardından 4 yıl uzmanlık eğitimi alan hekimlerdir.

Cildiye doktoru seçerken en iyi doktorlar arasından seçim yapmak son derece önemlidir. Cilt hastalıkları, ciddi bazı problemlerin habercisi de olabileceği için İstanbul en iyi cildiye doktoru listesinde yer alan isimleri tercih etmenizi öneririz.

Cildiye Doktoru Tavsiye

Cildiye doktoru tavsiye arayışı içine girenlerin öncelikle kendilerine yakın konumda olan ve alanında başarılı en iyi cildiye doktoru listesinde yer alan isimleri değerlendirmeleri gerekir. Yukarıda detaylarıyla birlikte verdiğimiz cildiye doktoru tavsiyeleri, hasta yorumları incelenerek verilmiş önerilerdir. Kapsamlı bir şekilde araştırmalarınızı yaparak en iyi cildiye doktoru tavsiye ve kendi araştırmalarınıza göre seçim yapabilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir: En iyi göz doktoru

SSS

En iyi cildiye doktoru hangi hastanede?

İstanbul’da birçok özel hastanede dermatolog / cildiye doktoru bulunmaktadır. Ancak bunlardan en iyileri, Amerikan Hastanesi, Okan Üniversitesi, Hisar Hospital gibi hastanelerdir.

İstanbul en iyi cildiye doktoru kimdir?

İstanbul’da cilt hastalıklarına bakan çok sayıda doktor bulunmaktadır. Ancak Uzm. Dr. Seda Cebeci Özbay, Uzm. Dr. Ayfer Aydın, Uzm. Dr. Emre Kaynak, Uzm. Dr. H. Nur Öztürk, Uzm. Dr. Dilek Başaran gibi isimler en iyi İstanbul cildiye doktorları arasında yer almaktadır.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 3]
Yorumlar

  1. Anonim dedi ki:

    Kime göre neye göre yapıyorsunuz bu listeleri

    1. Sibel Akın dedi ki:

      Merhaba, internetten araştırarak iyi yorum alan ve geri dönüşü en iyi olan doktorları alıyoruz. Tabi ki karar kişiye aittir.