ref: refs/heads/v3.0
kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Saç Problemlerine Göre Şampuan Önerileri

Saç Problemlerine Göre Şampuan Önerileri
13.07.2021
290
A+
A-

Saç problemleri, günümüzün en çok çözüm arayan sorunları arasındadır. Saç tiplerine ve saç problemlerine göre piyasada bulunan çeşit çeşit bakım ürünü, maske, serum ve şampuan önerileri vardır. Bu ürünlerin hepsi de vaatlerini yerine getireceklerini iddia ederler. Fakat bu kadar fazla ürün ile birlikte içeriği bir kimyasal yuvası olan ve saçlarımız değil direkt sağlığımız için de zararlı maddelerle dolu ürünler de fazlaca bulunur.

Günlük hayatta artan stres faktörü, hava değişimleri, beslenme ve uyku düzeni… gibi problemlerden oluşan saç problemlerinin en başında yanlış ürün kullanımı ve yanlış saç bakımları gelmektedir.

Saçlarınıza bakım yaparken iyilik yapmak isterken saçlarınıza büyük bir kötülük yapıyor olabilirsiniz. İçeriklerini incelemediğiniz, sağlığınıza uygun olduğuna inanmadığınız ürünleri kullanmak uzun vadede saç ve saç derisi problemlerine yol açabilir. Saçlarınıza bir iyilik yapmak istiyorsanız temiz içerikli saç bakımlarınızı aksatmamanız gerekir. İyi bir saç bakımı da iyi bir saç temizliği ile başlar. Gelin hep birlikte saç problemlerine göre şampuan önerilerimizi inceleyelim.

Saç Problemleri İçin Şampuan Önerileri

Konu İçeriği

Yağlanmaya Meyilli Saçları İçin Şampuan Önerileri

Saç derisindeki sebum dengesi, saç derisinin nemi kaybetmesi, hormonal sebepler ve kalıtsal olarak geçen durumlarla birlikte saç yağlanması herkeste görülebilir. Saç problemleri denilince akla ilk gelen sorun olan yağlı saç probleminde temizlik aşamasına büyük önem göstermeniz gerekir.

Saç derisinin yağlı kalmaması, fazla yağdan arındırılması gerekir. Aynı zamanda saç derisindeki bütün yağın da sökülüp alınmaması gerekir. Saç derisindeki bütün yağ sökülüp alındığı takdirde, bozuk olan sebum üretimi, açığı kapatmak için daha fazla artacaktır ve bunun yanında saç derisi problemleriyle birlikte gelecektir. Bunun için yağlı saçlara uygun fakat nemlendirme özelliği bulunan ürünlere yönelmeniz gerekir. Özellikle, mentol gibi ağır kurutucular içermeyen ürünler kullanmak uzun vadede saç derisi problemleri yaşamanızı önleyecektir.İşte ürün önerileri.

1-Yves Rocher Yağlı Saçlar İçin Arındırıcı Şampuan

Yves Rocher Yağlı Saçlar İçin Arındırıcı Şampuan

 

Saç problemlerinde güzel ilerlemeler yapan Yves Rocher, yağlı saçlar için özel olarak üretmiş olduğu bu ürünle de takdirleri topladı. İçeriğinde bulunan organik ısırgan özleri ve organik agav, saçları yağdan arındırırken aynı zamanda saç derisini nemlendirerek saçların beslenmesini sağlar. Yağlı saçların en büyük problemi olan sık yıkama gereği hissedilmesinin de önüne geçerek, doğal içerikleri ile saçlarınızın temiz kalma süresini uzatarak yıkama aralıklarınızı uzatır. Saçları kökten uca besleyerek saç uzamasını uyarır ve saç derisi problemleri için uzun vadede etkisi görülebilecek uygun bir şampuandır.

2-Urban Care Çay Ağacı Yağı Ve Keratin Saç Bakım Şampuanı

Urban Care Çay Ağacı Yağı Ve Keratin Saç Bakım Şampuanı

 

Uygun fiyatlı seçenekler arasında yer alan Urban Care Çay ağacı şampuanı, içeriğindeki keratin ve çay ağacı özleriyle birlikte saçların beslenmesine ve saç derisinin kurumadan arınmasına yardımcı olur. İçeriğinde bulunan diğer yardımcı özlerle birlikte yağlı saçlar için denemeye değecek bir ürün olacaktır. Paraben ve silikon içermemesi, hassas saç derisine sahip kişilerin kullanımı için de uygun olduğunu göstermektedir. Saç diplerinin nemli kalması aynı zaman da fazla yağdan arınmak için uygun fiyatlı ve yararlı bir tercih olacaktır.

3- Farmasi Çay Ağacı Şampuanı

Farmasi Çay Ağacı Şampuanı

 

Yağlı saçlara sahip kişilerde zamanla yağın iyi arındırılamaması ya da saç derisinin fazla kimyasal uygulayarak kurutulmasından kaynaklı olarak saç derisinde sivilcelenmeler ve alerjen tepkiler görülebilir. Farmasi Çay ağacı şampuanı, temiz içeriği ile saçlarınızdaki yağı nazikçe giderecek ve saç diplerinde oluşan bir alerjen durumları ve sivilcelenmeyi tedavi edecektir. Anti-enflamatuar özellikleri sayesinde saç diplerindeki problemlerle savaşarak var olan problemleri tedavi edip, yeni problemler oluşmasını önleyecektir.

ilginizi çekebilir: Saç Dökülmesi Tipleri ve Çözümleri Nelerdir?

Kepekli Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Kepekli Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Saçlardaki kepek probleminin birçok nedeni olabilir. Öncelikle kuru bir saç yapısına sahipsiniz ve bu durumda mı kepek sorunu yaşıyorsunuz ya da yağlı bir saç yapısına sahipsiniz ve bu durumda mı kepek problemi yaşıyorsunuz? Çünkü ikisi için de kullanmanız gereken ürünler farklılık gösterecektir. Ürünlerimize geçiyoruz.

Kuru Ve Kepekli Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Kuru saçlarda daha sık görülen kepek probleminin ana nedeni, kuruyan saç derisinin sürekli dökülmeye meyilli olması ve bu yüzden biriken ölü derilerdir. Kuru ve kepekli saç problemleri, hem nemlendirilmeye hem arındırılmaya ihtiyacı olan saç tipindedir.

1- Davines Kepeğe Karşı Şampuan

Davines Kepeğe Karşı Şampuan

Davinies bilinen temiz içerikli ve saçlarınıza istediğiniz özeni gösterecek olan saç bakım markalarındandır. Bu şampuanında ise pH 4.9 değeriyle saç diplerini ve saç tellerini yormadan, yıpratmadan arındırarak besleyicilik sağlayacaktır.

2- Vichy Dercos Anti Pelliculaire – Kuru ve Kepekli Saçlar için Şampuan

Vichy Dercos Anti Pelliculaire - Kuru ve Kepekli Saçlar için Şampuan

Kuru ve kepekli saçların ihtiyacı olan nemi karşılayacak ve kepeklenmeyi 6 haftya kadar önleyecek olan bu ürün kuru ve kepekli saç problemleri için özel olarak geliştirilmiştir. Vichy uzmanlığıyla birlikte içeriğinde dikkat edilen nemlendirici ve besleyici destek ürünler, saçlarınız için istediğiniz değişikliği sağlamanıza yardımcı olacak.

Yağlı ve Kepekli Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Yağlı ve Kepekli Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Yağlı ve aynı zamanda kepekli saç  problemi başa çıkması zor saç problemleri arasında yer alır. Sürekli tekrarlayan kepek ve sürekli artış gösteren saç yağlanması, bir süre sonra çıkmaz bir hal almaktadır. Saçlarınızdaki yağlanmayı ve kepeklenmeyi giderirken aynı zamanda besleyici özelliği olan şampuanlar kullanmak bu saç problemlerinden daha hızlı kurtulmanıza ve uzun vadede saç tipinizin düzene girmesine yardımcı olacaktır.

1- Cosmed Intense Anti-Dandruff Yoğun Kepek Karşıtı Şampuan

Cosmed Intense Anti-Dandruff Yoğun Kepek Karşıtı Şampuan

Ürünün içerisinde sülfat ve alkol içermiyor oluşu, saçlarınızı kurutmadan arındıracak olması anlamına geliyor. Cosmed’in bu ürününde de alkol ve sülfat türevleri yer almıyor. Birçok kepek şampuanında kullanılan alkolün kurutucu etkisi bir süre sonra saç derisinde tahrişe yol açarak kepeklenme ve yağlanma problemini artırmaktadır. Bu üründe istediğiniz verimi alacaksınız hem kepeklenme problemi hem yağlanma problemi için yeterli olacaktır.

2- La Roche Posay Kerium DS Shampoo

La Roche Posay Kerium DS Shampoo 

İçerdiği kompleks değerler sayesinde saç derisinde sebum dengesini sağlayarak yağlanmanın önüne geçecektir. İçeriğinde bulunan mikro soyucu hafif kimyasal peeling değerindeki maddelerle de saç derisindeki ölü deriden kaynaklı oluşan kepeklenme konusunda kısa vadede çözüm olacaktır. İçerdiği hafif soyucu etki, saç derisinde peeling görevi görerek biriken ölü deri ve fazla yağı dengeli bir şekilde arındıracaktır.

ilginizi çekebilir: Saçta Kepek Neden Olur, Nasıl Geçer?

 

Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Saç problemleri arasında yer alan kuru saç tipi, en nazik davranılması gereken saç sorunudur. Kuru saçlarda saç derisi çok daha hassas, saç boy ve uçları çok daha kırılgandır. Sebum üretiminin yetersizliğinden, yetersiz beslenmeden, yetersiz su tüketiminden, stresten ve hormonal etkilerden dolayı oluşabilen saç kuruluğunun bir diğer büyük sebebi de yanlış bakım ürünü kullanmaktır. İçeriği temiz ve hassas ürünleri bulmanın bu saç tipi için ne kadar zor olduğunu biliyoruz. Bu ürünleri sizler için araştırdık.

1- Sebamed Kuru ve Yıpranmış Saçlar için Günlük Şampuan

Sebamed Kuru ve Yıpranmış Saçlar için Günlük Şampuan

Uygun fiyatlı ve etkili bir ürünle başlayalım. Sebamed şampuan, saçlarınız için gerekli olan nemi sağlayarak saç derisindeki kaşıntı ve döküntülerin giderilmesinde yardımcı olacaktır. Cildin asit değeriyle uyumlu olan bu şampuan, cildinizi nazikçe temizleyecek ve gerekli olan bakımı yapacaktır. pH 5.5 değeri sayesinde saç derisinin doğal asit örtüsüne destek olarak kuru saç tipinin ihtiyaçlarını karışılayacaktır.

2- OGX Shea Soft & Smooth Şampuan

OGX Shea Soft & Smooth Şampuan

Konu saç bakımı olduğunda akla ilk gelen isimlerden olan OGX, kuru saçlar için de deneyenlerini memnun edecek bir ürün hazırlamış. Kuru saçların isteklerini tam olarak karşılayacağını vadeden bu ürün aynı zamanda sülfat da içermiyor. Kuru saç şikayetlerinin giderilmesinde yardımcı olmasının yanında saç elektriklenmesi ve saç kırıklarının giderilmesinde de yardımcı oluyor.

3- Yves Rocher Kuru Saçlar İçin Besleyici Şampuan

Yves Rocher Kuru Saçlar İçin Besleyici Şampuan

Yine bir Yves Rocher ürünüyle karşınızdayız. Saç ve saç derisi için gösterdiği özen ve ürünlerini hazırlarken dikkat ettikleri içeriklerden dolayı kuru saçlar için de mucizevi bir ürün hazırlanmış. Saçları kökten uca besleyerek nem dengesini sağlayan aynı zamanda cildin asit dengesiyle uyumlu olarak üretilmiştir. Nemlendirici denilince akla ilk gelen içerik olan avokado ve e vitaminini, ürün içeriğinde birleştirilerek deneyenlerinin memnun kalacağı bir ürün sizlere sunulmuştur. Dermatolojik kontrol altında test edilerek üretilen ve silikon içermeyen ürün aynı zamanda %98 doğal içeriklerden oluşuyor.

ilginizi çekebilir: Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir Saç Dökülmesi Nedenleri Nelerdir?

Boyalı Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Boyalı Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Boyalı saçlar diğer saçlara göre daha fazla işleme maruz kaldığı için daha hassas bir bakım gerektirir. Kimyasallardan dolayı incelen saç telleri ve hasar gören saç derisini rahatlatarak yoğun nem takviyesiyle saçlarınızı eski parlaklığına kavuşturmak için boyalı saçlar için özel olarak geliştirilmiş şampuanlar.

1- OGX Boyalı Saçlar İçin Şampuan

OGX Boyalı Saçlar İçin Şampuan

Orkide özü ve üzüm çekirdeği yağı içeren formülüyle boyalı saçlarda oluşan yıpranmalar konusunda bakım sürecinde destekçiniz olacaktır. Özellikle kıvırcık saçlara sahip olanlar için bukle belirginleştirme özelliği sayesinde saçlarınıza gerekli bakımı yaparken görüntüsünü de iyileştirecektir.

2- Insight Boyalı Saçlar için Koruyucu Şampuan

Insight Boyalı Saçlar için Koruyucu Şampuan

Saç tellerini koruyarak yıpranmalarla baş etmeyi hedefleyen bu ürün, SLS, SLES, mineral yağlar, parabenler, renklendiriciler ve silikonlar içermiyor. Boyadan dolayı hassaslaşmış olan saçların bakımında dikkat edilmesi gereken unsur olan ağır kimyasallardan koruma kısmında bu şampuan yardımcı olacaktır. Temiz içerikli olmasının yanında renk koruyucu özelliği ile saç boyasının kalıcılığını ve canlılığını artırıyor. Saçları pürüzsüzleştirerek her gün bakımdan yeni çıkmış saçlara sahip olabilirsiniz.

3- Kérastase Bain Therapiste

Kérastase Bain Therapiste

Çok fazla işlem görmüş ve zayıflamış saçları hedef alan bu şampuan, banyo esnasında saçları çevreleyerek kopma, yıpranma ve kırılma endişelerini en aza indiriyor. Özellikle açma işleminden dolayı yıpranmış saçlara sahipseniz bir şans vermeniz gereken ürünlerden bir tanesi.

ilginizi çekebilir: Saç Dökülmesine Karşı En Etkili Bakım Önerileri

Kalın Telli Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Kalın telli saçlar her zaman daha sağlıklı ve gür durduğu için bakımı konusu da dert olmayacaktır. İnce saçlarda elektriklenme problemiyle karşılaşıldığı gibi kalın telli saçlar da bakımsız kaldığı takdirde kabarmaya ve tiftik görünümü vermeye meyillidir. Kalın telli saçların nem ihtiyacı diğer saç tiplerine göre daha fazla olacaktır ve bu doğrultuda nem tutuşu da daha kuvvetlidir. Bu saç tiplerinde sertleşme sorunu da yaşanacağı için daha yumuşak ve krem içerikli şampuanlar tercih edilmelidir. Bunun yanında kalın telli saçların ihtiyacı nemlendirme ve yatıştırma konusunda yardımcı olacak doğru şampuanları seçmektir.

1- Syoss Keratin Şampuan

Syoss Keratin Şampuan

Keratin, bilindiği üzere saç tellerini oluşturan ana maddedir. Keratin yönünden doğru şekilde beslenen saçlar nem ihtiyacını ve yatışma sorununu bu şekilde giderebilecektir. Krem içerikli bir ürün olduğu için tarama esnasında da kolaylık sağladığı için kalın telli saçların da şans vermesi gereken bir üründür.

 

2- Kerastase Reflection Riche Boyalı Kalın Telli Saç Şampuanı

Kerastase Reflection Riche Boyalı Kalın Telli Saç ŞampuanıKalın telli saçlarda boya işlemi saçın çok daha fazla sertleşmesine ve nemini tümüyle kaybetmesine neden olabilir. Bu nedenlerle saçın o anki ihtiyacı saça kaybettiği nemi geri kazanmasını sağlayacak, yumuşatacak ve aynı zamanda boya korumasını da yapacak bir üründür. Boyalı ve kalın telli saçların şans vermesi gereken temiz içerikli ürünlerden bir tanesidir.

İnce Telli Saçlar İçin Şampuan Önerileri

İnce telli saçlar kopmaya ve yıpranmaya en müsait saç tipleridir. Duş aşamasında dahi yıpranabilen saçlar tarama aşamasında diğer saç tiplerine göre çok daha fazla dolaştığı için nazik bakım ve taramayı kolaylaştıran destek ürünlerle bakım yapılması gerekir. İnce telli saçların bir diğer problemi de sönüklük şikayetidir. Dolgunlaştırıcı ve yatıştırıcı bakımlar her zaman işinize yarayacaktır.

1- Marc Anthony İnce Telli Saçlar için Dolgunlaştırı&Kalınlaştırıcı Şampuan

Marc Anthony İnce Telli Saçlar için Dolgunlaştırı&Kalınlaştırıcı Şampuan

İnce telli saçların problemlerini tek başlık altında toplayarak çözüm üretilmiş bir şampuan olan Marc Anthony dolgunlaştırıcı şampuan, temiz içeriği ve vadettiği özelliklerden dolayı ince telli saçlara sahip olanları memnun edecek düzeydedir. Hindistan cevizi özleri kullanılarak elde edilen şampuandan nemlendirme, kolay taranma, dolgunlaştırma ve saç tellerinizi kalınlaştırma konusunda istediğinizi alacaksınız.

2- Vichy Dercos Densi-Solution İnce ve Zayıf Saçlar için Bakım Şampuanı

Vichy Dercos Densi-Solution İnce ve Zayıf Saçlar için Bakım Şampuanı

İnce telli saçların ihtiyacı olan bakım ve onarımını destekleyerek ince telli saçların saç bakım rutinine dahil edildiği andan itibaren dolgunluk ve gir bir görüntü verecek bir üründür. Zayıflamış saç köklerinin uyarılması ve ince telli saç problemlerinin giderilmesi için şans verilmesi gereken ürünlerdendir.

ilginizi çekebilir: Saç kırıklarının sebepleri 

Yıpranmış Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Günlük olarak bakımlarının tam olarak gerçekleştirilemediği, havuz, deniz, beslenme düzensizliği, kimyasala maruz kalma… gibi nedenlerden dolayı yıpranmış saçlar için ekstra bir bakım rutini izlemek ve bunu da ilk önce nazik ve yeterli temizleyiciler edinmekle başarabiliriz. Yıpranmış saçlar için kullanılan şampuanın, saçın yeterli beslenmesini sağlaması ve iyileşme süresini kısaltması gerekmektedir.

1- Davines Nourishing Yıpranmış Saçlar için Sülfatsız Şampuan

Davines Nourishing Yıpranmış Saçlar için Sülfatsız Şampuan

Yıpranmış saçlar için tehlikeli olabilecek kimyasalların başında gelen sülfat, saçları sertleştirmek dahil olmak üzere ciddi zararlar vermese de saç ve saç derisi problemlerine yol açabilecek bir içeriktir. Yıpranmış saç bakımında dikkat edilmesi gereken şey kullanılan bakım ürünlerinin içeriği temiz olmasıdır. Önerilen bu şampuan, temiz içerikli olması ve sülfat içermemesinden dolayı yıpranmış ve güçsüz saçların memnun kalacağı bir ürün olacaktır. Saç derisine uygun olarak pH değeri 5.5 ve kimyasal oranı düşük bir üründür. Sodyum, sülfat ve paraben içermiyor oluşu, yıpranmış saçlar dahil bütün saç tipleri için besleyicilik sağlayacaktır.

2- Insight Yıpranmış Saçlar İçin Onarıcı Şampuan

Insight Yıpranmış Saçlar İçin Onarıcı Şampuan

 

Organik buğday tohumu özü, zeytin yağı, argan yağı, pirinç kepeği yağı ile saçları besleyen ve yıpranma görüntüsünü ortadan kaldıran özelliklere sahip bir bakım şampuanıdır. Saçların nem dengesini geri kazandırarak hacim verir ve temiz içeriği sayesinde saç derisinde herhangi bir iritasyona neden olmadan saçlarınızı nazikçe temizler. Yıpranmış saçların problemi olan tiftik görüntüsünü en kısa sürede kontrol altına alır.

Seyrek Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Yapısal olarak ya da sonradan dökülmüş olan saçlardaki seyreklik her geçen gün can sıkıcı bir hal alır. Seyrelmiş saçların temizliği ve bakımı da saçları güçlendirecek ve gürleştirecek ya da gür gösterecek şekilde olmalıdır. Bir saç derisi sorununuz yoksa ve sadece daha gür ya da daha gür gözüken saçlara sahip olmak istiyorsanız işte şampuan önerilerimiz.

1- Elidor Avokado Özlü Dolgunlaştırıcı Şampuan

 

Elidor Avokado Özlü Dolgunlaştırıcı ŞampuanElidor kalın ve gür saçlar serisindeki avokado özlü saç bakım şampuanı, seyrek saçlar için önerebileceğim en güzel kokulu ve etkisini ilk yıkamadan sonra bile fark edebileceğiniz bir ürün. Vadettiği özellikleri yerine getirmesinin yanı sıra hoş ve kalıcı kokusuyla sizi kendine hayran bırakacak.

2- Yves Rocher Saç Oluşumunu Destekleyen ve Dökülmeyi Engelleyen Şampuan

Yves Rocher Saç Oluşumunu Destekleyen ve Dökülmeyi Engelleyen Şampuan.Seyrek saçların ince görüntüsüne engel olmakla kalmayıp saç oluşumunu destekleyen bu üründe birçok farklı saç problemine karşı çözüm bulacaksınız. Saç dökülmesi, seyrek saçlar, ince telli saçlar ve saç oluşumu zayıflamış saçlara çözüm olarak üretilmiştir. Ürün içeriğinde hafif yağlar ve besleyici ürünler yer almaktadır. Üstelik dermatolojik kontrollerden başarıyla geçmiş olan ürünün içeriğinde silikon da bulunmuyor.

Gür Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Gür saçların pek çok açıdan artısı olsa da bazı durumlarda başa çıkmak oldukça zorlar. Özellikle temizlik aşamasında hiçbir zaman yeteri kadar temizlenip temizlenemediğine emin olamazsınız. Aynı şekilde gür saçlarda saç sertleşmeleri ve duş sonrası açılmayan saçlara da şahit olabilirsiniz. Kabaran, sağlıksız gözüken, elektriklenen ya da yeteri kadar beslenemeyen gür saçlar için içeriğindeki besin öğeleri yönünden zengin ürünler kullanmanız gerekir.

1- Marc Anthony Elektriklenen Saçlar için Düzleştirici Keratin Şampuan

Marc Anthony Elektriklenen Saçlar için Düzleştirici Keratin ŞampuanZengin ve temiz içeriği ile saçlardaki kabarmayı ve yıpranmış görüntüyü engellemeyi amaçlar. İçeriğinde yoğun şekilde bulunan keratin, gür saçların ihtiyaç duyduğu keratin açığı için yeterli olmakla kalmayıp duş sonrası tarama problemi için de çözüm olacaktır. Elektriklenmeye sebep olan dengesiz nem dağılımını kontrol altına alarak daha sağlıklı görünen saçlara kavuşulur.

2- Phyto Phytokeratine Extreme Shampoo – Yıpranmış Saçlar İçin Şampuan

Phyto Phytokeratine Extreme Shampoo - Yıpranmış Saçlar İçin ŞampuanNemlendirici ve temiz içeriğe sahip olan bu ürün gür saçların temel ihtiyaçlarına göre tasarlanmıştır. Saçlardaki nem eksikliği ve besin dengesizliğinin bütünüyle sağlanarak saçların beslenmesine yardımcı olacaktır. Kabarmayı ve elektriklenmeyi engelleyerek her duştan sonra bakımdan yeni çıkmış saçlara sahip olacaksınız. İçeriğindeki yağlarla birlikte gür saçların şikayeti olan kırılganlaşan saç uçları için de etki gösterecek ve düzenli kullanım sonucunda etkiler gözle görülür şekilde olacaktır.

Erkeklerde Saç Dökülmesi İçin Şampuan Önerileri

Genellikle genetik faktörlere bağlı olmasına rağmen diğer pek çok faktörden etkilenerek dökülen saçlar, büyük çoğunluğu erkek yaşanan problemlerdendir. Çevresel etkenler, stres, genetik faktörler ya da belirli bağışıklık sistemi hastalıklarından dolayı dökülmeye başlayan saçlar için 2 değerli öneri ile geldik.

1- Phyto Phytolium Erkek Tipi Dökülme Önleyici Şampuan

Phyto Phytolium Erkek Tipi Dökülme Önleyici Şampuan

İçeriğinde bulunan mantar ve biberiye özü sayesinde saç köklerini uyararak, zayıflamış olan saç üretim kanallarını harekete geçirir. Temiz içeriği sayesinde farklı saç ve saç derisi problemlerine yol açmayarak saç dökülmesini durduracak ve yeni saç oluşumunu destekleyecektir.

2- Organique Erkek Şampuanı

Organique Erkek Şampuanı 

Kimyasal bileşenler içermeyen yapısıyla saç dökülmelerini önlerken saç derisine bakım yapması için özel olarak tasarlanmıştır. Erkek saç tipine özel olarak tasarlanan bu şampuanda, dökülme belirtilerini kısa sürede ortadan kaldırarak yeni saç oluşumunu destekleyen içerikler bulunur. İçeriğindeki biberiye konsantresi sayesinde saç köklerinde oluşan iltihaplanmaları engeller. Saç büyümesi ve yeni saç oluşumu önündeki engelleri kaldırır.

Erkeklerde Zayıf Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Genetik nedenlere bağlı olarak ya da diğer çevresel faktörlerden dolayı saçlarda zaman zaman incelmeler, zayıflıklar ya da farklı problemler görülebilir. Özellikle erkeklerde, genetik aktarımdan kaynaklı olarak saç dökülmeleri daha fazla görülür. Saçların dökülmeden önce zayıfladığı bilinir.

Erkeklerde saç dökülmesine yol açabilecek saçlarda zayıflama konusunda şampuan önerilerini sizler için araştırdık.

1- Toppik Hair Building Şampuan

 

Toppik Hair Building Şampuan

Erkeklerin saç derisi özelliklerine göre üretilen Toppik Hair Build Saç şampuanı, ince telli ve zayıf saçlara sahip erkekler için özel olarak tasarlanmıştır. Saç derisine gerekli bakımı yaparak saç tellerini güçlendirmeyi vadeder. İnce telli ve zayıf saçlar için dolgunlaştırıcı ve hacim verici etkiye sahiptir. Hafif yapısı sayesinde saç ve saç derisinde ağırlık yapmadan bakım yapar.

2- Phyto Phytolium Erkek Tipi Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Phyto Phytolium Erkek Tipi Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Saç dökülmesinin başlıca sebepleri arasında, zayıflayan saçlar için yeterince bakım yapılmaması vardır. Farklı nedenlerden dolayı zayıflayan saç telleri, yeterince beslenemediği ve yeterince bakım görmediği takdirde dökülmeye başlar. Phyto Phytolium erkek tipi saç dökülmesine karşı şampuan, saçlarda incelme belirtileri olduğu takdirde kullanılmaya başlanabilir.

Saç dökülmelerinin önüne geçmesi dışında saçları, saç derisinden itibaren beslemeye başlayarak saçlardaki zayıf görüntüyü giderecektir. Saçları, çevresel faktörlere karşı daha korunaklı hale getirir.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.