kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

İstanbul’da Fırsatları Kaçırmayın: 7 Yeni Konut Projesi

İstanbul yeni konut projeleri hakkında yaptığımız araştırma ve değerlendirmeyi sizlere sunuyoruz.

İstanbul’da Fırsatları Kaçırmayın: 7 Yeni Konut Projesi
02.01.2023
407
A+
A-

Metropol kent İstanbul’da 2023 yılında da yeni konut projeleri yapılmaya devam ediyor. Şehrin farklı noktalarında avantajları ve ayrıcalıkları ile yapılmaya devam eden yeni konut projeleri, yaşam alanında yeni standartlar arayanlar için alternatif seçenekler haline geliyor.

İstanbul’da son zamanlarda yapımı devam eden ve planlanan birçok yeni konut projesi mevcut. Ataşehir, Esenyurt ve Başakşehir gibi ilçelerde çok sayıda yeni konut projesi bulunmaktadır. Bu projeler arasında yüksek katlı apartmanlar, özel villalar ve kent evleri gibi farklı tasarımlar da bulunmaktadır.

Daha merkezi lokasyonlarda da yapımı devam eden ve yeni konut projeleri olarak karşımıza çok sayıda yeni projeler çıkmaktadır. Beşiktaş, Beyoğlu ve Sarıyer gibi ilçelerde yapımı devam eden ve planlanan birçok yeni konut projesi yeni bir yaşam alanı arayışı içinde olanlar için alternatif seçenekler haline dönüşüyor.

2023 İstanbul Yeni Konut Projeleri

İstanbul Yeni konut projeleri

Emlak yatırımı yapmak isteyenler ya da yeni bir yaşam alanında hayatını daha kaliteli bir şekilde sürdürmek isteyenler için İstanbul yeni konut projeleri ve fiyatları hakkında yaptığımız araştırmayı sizlere sunuyoruz.

İşte İstanbul’da yeni konut projeleri…

Proje AdıBulunduğu YerMetrekareOda Sayısı
Eston Şehir KoruBaşakşehir107-303 m²2-5
Boulevard SefaköyKüçükçekmece62-264 m²1-4
Dünya Şehir MaltepeMaltepe68-230 m²1-4
Big CountryBüyükçekmece259-407 m²4-6
Limonlu Bahçe KonaklarıÜmraniye105-251 m²2-4
Akzirve Topkapı 29Zeytinburnu66-267 m²1-5
Büyükyalı İstanbulZeytinburnu53-545 m²1-6

Yeni Konut Projeleri İstanbul

Yeni bir yaşam alanı hayali kuranlar için İstanbul’da yapımı devam eden ve yeni başlayan konut projeleri, hayallere kavuşmanın en kolay yolunu sunuyor. Her bütçeye uygun yaşam alanları ile 1+ oda sayısından 6 oda sayısına kadar farklı büyüklükte konutların yer aldığı İstanbul’da, yaşam alanına yeni bir ahenk getirmek isteyenlere seçenekler sunulmaya devam ediyor.

İşte İstanbul yeni konut projeleri ve özellikleri…

Eston Şehir Koru

Eston Şehir Koru
KonumuUlaşım
BaşakşehirHaritada görmek için tıklayın

Başakşehir’de Polat Yol tarafından geliştirilen konut projesi olarak yapımına devam edilen Eston Şehir Koru, 2023 Haziran’ında sahiplerine teslim edilmesi planlanan yeni konut projeleri arasında yer alıyor. 107-303 m² gibi farklı seçenekleri bulunan İstanbul yeni konut projesi, 2 odalı evlerden 5 odalı ev seçeneklerine kadar farklı büyüklükte oturum alanına sahip bir projedir.

Toplamda 1090 dairelik olarak yapımı tamamlanacak Eston Şehir Koru, 2017 yılından bu yana yapımı devam eden İstanbul konut projeleri arasındadır. Bahçe, restoran, parti alanı gibi sosyal etkinlik alanları ile dairelerde ebeveyn banyosuna yer verilen Eston Şehir Koru, son derece lüks yaşam alanlarından biridir.

Boulevard Sefaköy

Boulevard Sefaköy
KonumuUlaşım
KüçükçekmeceHaritada görmek için tıklayın

Sinpaş GYO tarafından geliştirilen Boulevard Sefaköy, Küçükçekmece’de yapımı devam eden yeni konut projeleri arasında yer almaktadır. 7 bloktan oluşan projede 390 adet konut ve 5 adet ticari alanı ile yeni bir yaşam alanında hayatına devam etmek isteyenler için sunulan Boulevard Sefaköy, 2024 yılında teslim edilmesi planlanıyor.

Yapımına 2021 yılında başlanan Boulevard Sefaköy, 1 odalı seçeneklerden 4 odalı seçeneklere kadar farklı büyüklükte dairelere sahip bir yaşam alanıdır. Bahçe, çocuk oyun alanı, cafe, gibi sosyal özellikleri bulunan Boulevard Sefaköy, futbol, basketbol, sauna, tam donanımlı spor salonu ve tenis kortu gibi spor alanlarında sahip bir yaşam merkezidir. İstanbul yeni konur projeleri arasında yer alan ve oldukça da iddialı bir yapıya sahip olan Boulevard Sefaköy, tercihleriniz arasına alabileceğiniz başka bir adrestir.

Dünya Şehir Maltepe

Dünya Şehir Maltepe
KonumuUlaşım
MaltepeHaritada görmek için tıklayın

Big Country

Dünya Şehir Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat tarafından geliştirilen Dünya Şehir Maltepe konut projesi, 9 bloktan oluşan projede 770 adet konut yer almaktadır. Yapımına 2022 yılında başlanan İstanbul yeni konut projesi teslim tarihi olarak 2025 yılı hedeflenmektedir. 68 – 230 m² aralıklarında dairelerin yapıldığı proje, 1-4 odalı şeklinde olacak.

Sauna, açık yüzme havuzu, çocuk yüzme havuzu ve kapalı yüzme havuzu sosyal alanları ile yaşamına renk katmak isteyenlere sunulabilecek yeni konut projesi, Anadolu yakasında Maltepe ilçesinde yer almaktadır.

Big Country
KonumuUlaşım
BüyükçekmeceHaritada görmek için tıklayın

Farklı bir mimari tasarım isteyenler için İstanbul Büyükçekmece’de yeni konut projesi olarak yapımına devam edilen Big Country, Akyapı tarafından geliştirilen villa projesidir. 3 adadan oluşan projede 126 adet müstakil villa bulunan Big Country, toplamda 126 dairelik olarak yapılacak.

259 – 407 m² daire aralıkları ile her bütçeye uygun villa seçeneklerinin sunulduğu Big Country Büyükçekmece, 4-6 oda seçenekleri ile büyük ve küçük aileler için ideal bir yaşam alanıdır. Ortak bahçe, bilardo salonu, çocuk oyun alanı ve restoran gibi sosyal alanlara sahip olan İstanbul yeni konut projeleri arasında yer alan Big Country ile yaşamınıza daha kaliteli bir şekilde devam edebilirsiniz.

Limonlu Bahçe Konakları

Limonlu bahçe konakları
KonumuUlaşım
ÜmraniyeHaritada görmek için tıklayın

15 bloktan oluşan projede 509 adet konut ve 148 adet ticari ünitesi ile İstanbul yeni konut projeleri arasında yer alan Limonlu Bahçe Konutları, Akyapı tarafından yapımına devam edilmektedir. Ümraniye’de hayat bulan yeni yaşam alanı, 105 – 251 m² daire seçeneklerine sahip toplam 509 daire şeklinde tamamlanacak.

Yapımına 2021 yılında başlanan Limon Bahçe Konutları teslim tarihi olarak 2024 hedef alınmaktadır. 2 odadan 4 oda seçeneklerine kadar farklı büyüklükte dairelerin yer alacağı İstanbul yeni konut projesi, ortak bahçe, çocuk oyun alanı gibi sosyal alanlara sahip bir yaşam merkezidir.

Akzirve Topkapı 29

Akzirve Topkapı 29
KonumuUlaşım
ZeytinburnuHaritada görmek için tıklayın

İstanbul yeni konut projeleri arasında yer alan Akzirve Topkapı 29, Akzirve Gayrimenkul tarafından Zeytinburnu ilçesinde geliştirilen karma projedir. 16 bloktan oluşan projede 1441 konutun yanı sıra 96 adet ofis ve 160 adet mağaza gibi farklı mimari tasarımı ile göze hitap eden konut projesi, 66 – 267 m² aralıklarda daire seçeneklerine sahiptir.

Toplam 1441 daire ile tamamlanması planlanan Akzirve Topkapı 29, 2021 yılında yapımına başlanmış ve tahmini teslim tarihi 2023 olarak belirtilmektedir. Bahçe, restoran, cafe ve alışveriş olanakları gibi özel seçeneklerle donatılan İstanbul yeni konut projesi Akzirve Topkapı 29, mimari yapısı ve özellikleri ile yeni yaşam alanı arayışı içinde olanlara önerilebilecek en güzel konut projeleri arasında yer alıyor.

Büyükyalı İstanbul

Büyükyalı İstanbul
KonumuUlaşım
ZeytinburnuHaritada görmek için tıklayın

İstanbul yeni konut projeleri arasında farklı özellikleri ve olanakları ile göze çarpan Büyükyalı İstanbul, Zeytinburnu’nda Özak GYO, Yenigün ve Ziylan ortaklığında devam eden bir konut projesidir. 1540 adet bağımsız ünitenin yer alacağı Büyükyalı İstanbul, 53 – 545 m² daire seçeneklerine sahiptir. 1 odalı daire seçeneklerinden 6 odalı daire seçeneklerine kadar farklı büyüklükte daire seçeneklerinin yer alacağı proje, kent merkezinde olduğu için de ayrıca değerlendirilmesi gereken yeni İstanbul konut projeleri arasında yer alıyor.

Bahçe, çocuk alanı, restoran, cafe gibi sosyal alanlara sahip olan Büyükyalı İstanbul, futbol, basketbol alanı, sauna, tam donanımlı spor alanı, açık ve kapalı yüzme havuzu, tenis kortu gibi seçenekleri ile tam bir sosyal yaşam projesidir. Teknik özellikleri ve sosyal alanları ile İstanbul yeni konut projeleri arasında kendinden söz ettiren Büyükyalı İstanbul, 2016 yılında yapımına başlanmış, 2020’de teslimat yapılan bir projedir.

Konut Projelerine Nasıl Katılırım?

Yeni bir konut hayali kuranların öncelikle yaşadıkları şehirlerdeki yeni projeler hakkında bilgi edinmeleri gerekir. Lokasyon, özellikleri, ulaşımı gibi birçok faktör, projeye katılmak için araştırılması gereken konulardır.

İstanbul yeni konut projeleri arasında hayalini kurduğunuz gibi bir proje buldu iseniz, aşağıdaki adımları takip ederek başvuru yapabilirsiniz.

  1. İlgi duyduğunuz konut projesi hakkında bilgi edinin. Bu, projenin nerede yapılacağı, hangi tasarımların bulunacağı, ne kadar sürede tamamlanacağı gibi bilgileri içerebilir. Bu bilgileri inşaat firmasının web sitesinden veya gayrimenkul danışmanlarından edinebilirsiniz.
  2. Projeye katılmak için bir satın alma formu doldurun. Bu form, projeye katılmak istediğinizi ve projeye katılım koşullarını kabul ettiğinizi belirtir. Bu formu inşaat firmasının web sitesinden veya bir gayrimenkul danışmanı aracılığıyla doldurabilirsiniz.
  3. Satın alma formunu imzalayın ve gereken ödemeleri yapın. Satın alma formunu imzaladıktan sonra, projeye katılım için gereken ödemeleri yapmanız gerekir. Bu ödemeler, genellikle kontrat bedeli veya yatırım bedeli olarak adlandırılır ve projenin tamamlanmasına kadar ödenir.
  4. Konutunuzun teslimatını bekleyin. Projenin tamamlanmasının ardından, sözleşmeye göre belirlenen teslim tarihinde konutunuz teslim edilecektir. Teslimatınızı almayı bekleyebilir veya konutunuzun tadilatını veya dekorasyonunu yaptırabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları takip ederek İstanbul yeni konut projeleri için başvuru yapabilir, hayal ettiğiniz gibi yeni bir yaşam alanına ulaşmanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Yeni Konut Projelerini Neye Göre Değerlendirdik?

Sizlere yukarıda detayları ile birlikte sunduğumuz yeni konut projeleri; İstanbul’un çeşitli noktalarında yer alan yapımı devam eden ve bir kısmı da tamamlanmış projelerdir. Projeleri değerlendirirken; daire sayısı, sosyal imkanlar, spor alanları, lokasyon gibi birçok kriteri göz önünde bulundurduk ve buna göre karar verdik.

İstanbul En İyi Sanal Ofislerİstanbul En İyi Dans Kursları
Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.