kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Gate Token (GT) Nedir, Nasıl Alınır?

Gate token (GT), Hong Kong merkezli kripto borsası Gate.io’nun yerel tokenidir.

Gate Token (GT) Nedir, Nasıl Alınır?
06.01.2023
300
A+
A-

Gate token (GT), Gate.io kripto borsasının yerel bir tokenidir. Kullanıcıların fon güvenliğini hedef alan GateChain, herkesin kullanımına açık bir blok zincir ağıdır. Ağ sayesinde kullanıcıların daha güvenli kripto para işlemi gerçekleştirilmesi GateChain ile mümkün hale getirilir.

Kripto borsalarının önde gelen en iyi isimlerinden biri olan Gate borsası, hem kullanıcılarını çeşitli vazı avantajlarından faydalanmalarını sağlamak hem de platform ve ağın giderlerini karşılamak amacıyla Gate Token (GT) kripto parasını kurdu.

Gate Coin (GT) Nedir?

Gate token nedir

GateChain, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve kripto paraların geliştirilmesi için yeni girişimlerin hayat bulduğu bir blockcahin ağıdır.

Gate Coin (GT), Gate.io kripto borsasını oluşturduğu yerel bir kripto para birimi olup, kullanıcılarına avantaj sağlayan ve aynı zamanda platform giderleri ile ağ giderlerinin karşılanması amacıyla kurulmuş bir kripto para birimidir.

Dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip kripto borsalarından Gateio, kripto para yatırımcılarının kolaylıkla istifade edebilmesi oluşturduğu Gate Token ile kripto ekosistemine avantajlar sağlamaktadır.

Gate Token (GT) Avantajları Nelerdir?

Her geçen gün yeni bir kripto borsasının faaliyetlerine başladığını görebiliyoruz. Ancak bazı borsalar sürekli reklam yapmalarına rağmen kullanıcılarına avantajlı bir şeyler sunmadıkları için sadece reklam döneminde popülaritesini korurlar. Gate.io gibi köklü borsalar ise kullanıcılarına avantaj sağlayan platformlar oldukları için reklam yapmasalar bile kullanıcı kitlesini her geçen gün arttırmayı başarıyorlar.

Gateio borsasının en büyük avantajlarından biri de kullanıcılarına sunduğu Gate Coin (GT)’dir. GateChain, sabit coin (USDG), merkeziyetsiz borsa (DEX), ödünç verme sistemi ve likidite madenciliği protokolüne sahip bir ekosisteme sahiptir. Bu da kullanıcıların bütün merkeziyetsiz finans ihtiyaçlarını başka bir adrese ihtiyaç duymadan Gate borsası üzerinden hizmet almalarını etkiliyor.

İşte Gate Coin (GT)’in kullanıcılarına sunduğu bazı avantajlar;

  • 14 gün süreyle hesaplarında 500 ve+ GT tutan kullanıcılar, coin listeleme oylamasına katılabilirler.
  • Hesaplarında GT token tutan kullanıcılar, VIP seviyesini yükseltebilirler.
  • Hesaplarında GT token tutan yatırımcılar, daha düşük komisyon kesintisi öderler.
  • Kaldıraçlı işlemlerde GT token tutanların işlem ücretleri daha düşük olur.
  • GT token stake ederek pasif gelir elde edebilirler.

Her açıdan kullanıcısına farklı avantajlar sunan GT Token, sadece Gate borsasında değil, diğer büyük platformlarda da yer aldığı için alım-satım hızı da yüksek bir tokendir.

Gate Coin Ne İşe Yarar?

Gate Coin kullanıcıları, tuttukları coin miktarına göre platformun farklı özelliklerinden yararlanabilirler. Gate token tutan kullanıcıların neler yapabildikleri ile ilgili bilgiler, Gatio borsasında bildiriliyor. GT coin tutan kullanıcılar, platformun sunduğu birçok ayrıcalıktan yararlanabilirler. İşte Gate coin ile yapılabilecekler.

Marjin Ticaret

Gate coin tutan kullanıcılar, marjin işlemlerde hem alım-satım için token sayesinde düşük komisyon öderler hem de kaldıraç kullanarak alım-satım yaparak daha fazla kazanç elde edebilirler.

Ancak marjin ticaretin riskli bir işlem olduğunu akıldan çıkartmamak gerekir. Yüksek kaldıraçla işlem açmak, daha fazla kazanç sağlamanın aksine riski arttırır. Bu yüzden dikkatli olunması gerekir.

Sözleşme Alım-Satım

GT Token kullanıcıları, sürekli vadeli işlem sözleşmesi ile de alım-satım yapabilirler. Sürekli vadeli işlem, geleneksel marjin işlemlerden farklı olarak belli bir vade ile alım-satım yapılan bir ticaret türü değildir. Yani anlık olarak alım-satım yapılabilen bir platformdur.

Lending (ödünç verme)

Gate Token (GT) tutan kullanıcılar, Gate borsasının lending (ödünç verme) etkinliğine de katılabilirler. Lending, bir anlamda varlıkların kiraya verilerek pasif gelir elde edilmesidir. Faiz ile işlem yapmak istemeyenlerin girmemeleri gereken bir alandır.

Nicel alım-satım

Gate.io kripto borsasında farklı ticaret türleri ve stratejiler kullanılmaktadır. Geleneksel alım satımda bilindiği üzere market emri veya limit emir gibi işlemler kullanılır. Gate coin kullanıcıları ise kendi nicel alım-satım stratejilerini oluşturarak da işlem yapabilirler.

Coin Listeleme Oylaması

Gate.io borsası, bilindiği gibi gem coinler konusunda en zengin platformdur ve her geçen gün yeni coin listelemeleri sunulmaktadır. Gate.io coin listelemeden önce projeyi kullanıcıların oylamasına sunar. Bu oylama faaliyetlerine katılmak isteyen kullanıcıların GT token tutmaları gerekir. Her tuttukları Gate Coin karşılığında, kullanıcının 1 oy kullanma hakkı vardır.

Gate Coin (GT) Güvenilir mi?

Gate coin, kripto borsası Gate’ye ait yerel bir tokendir. Güvenirliği de tamamen borsanın denetimi altında yer almaktadır.

Coinmarketcap.com verileri üzerinden analiz ettiğimizde, 3,64$’dan işlem görüyor. (12.11.2022) Toplam arzı 300,000,000GT olup dolaşımdaki arzı 108,265,076.63 GT’dir.

Veriler dışında uzman traderlerin görüşlerine göre GT token geleceği parlak coinler arasında yer almaktadır. Elbette bunun en büyük nedeni, arkasında güçlü bir borsanın olmasıdır.

Gate Coin (GT) Nasıl Alınır?

Gate coin, başta Gate.io borsası olmak üzere birçok büyük platformda listelenen bir coindir. Huobi, FTX, Lbank, AEX, HitBTC gibi borsalarda listelenen tokeni satın almak için öncelikle bu borsalardan birine üye olmanız gerekmektedir.

Borsaya üyeliğinizi yaptıktan sonra KYC işlemlerinin ardından alım-satım yapmaya başlayabilirsiniz.

Gate.io üyeliğiniz bulunmuyorsa %20 komisyon indirimi ile hesabınızı oluşturmak için tıklayın.

Gate.io kayıt olma hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için Gate.io Kayıt ol sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Gate Coin (GT) Güncel Fiyatı/Grafiği

Kripto alım satımından önce temel ve teknik analiz yapabilmek için güncel fiyat ve grafik bilgilerinin paylaşıldığı bir platformu incelemeniz gerekir. Gate.io borsası, hem alım-satım için hem de fiyat takibi için kullanabileceğiniz bir platformdur. Gate Coin (GT) güncel fiyat grafiğine ulaşmak için tıklayın.

SSS

GT Coin ne işe yarar?

GT coin/token, Gate borsasının yerel tokenidir. Alım-satımda kullanılabildiği gibi borsada tutulması halinde; coin listeleme oylaması için, startup etkinliğine katılmak için ve daha birçok avantajı ile kullanılabilen bir coindir.

GT coin kaç adet var?

GT coinin toplam arzı 300,000,000GT olup toplam piyasada dolaşan arzı ise 108,265,076.63 GT’dir. FTX, Hotcoin Global, Huobi Global, Gate.io borsalarında listelenmektedir.

Gate token kimin?

Gate token, Hong Kong merkezli kripto borsası Gate.io’nun yerel tokenıdır.

SORUMLULUK REDDİ BEYANI: Sitemizde yer alan kripto borsaları ile herhangi bir ortaklığımız bulunmamaktadır. Kripto paralar, yüksek risk içerek yatırım araçlarıdır. Sonbilge.Net, uğrayacağınız herhangi bir zararı garanti etmez.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.