kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

Bitcoin ile Günlük Para Kazanma: Kanıtlanmış 13 Yöntem

Bitcoin ile günlük para kazanma yöntemleri hakkında derlediğimiz bilgileri inceleyin.

Bitcoin ile Günlük Para Kazanma: Kanıtlanmış 13 Yöntem
24.01.2023
108
A+
A-

Dünyanın ilk merkezi olmayan dijital para birimi olan Bitcoin, yıllar içinde giderek daha fazla popülerlik kazanıyor. Birçok kişi artık Bitcoin’i bir yatırım aracı olarak kullanıyor ve hatta bazıları günlük gelir kaynağı olarak kullanıyor.

Bitcoin’in değeri son derece değişken ve bu değişkenlik para kazanmak için kullanılabilir. Bu makalede, Bitcoin ile günlük para kazanma yolları hakkında denenmemiş ya da az denenen yöntemleri keşfedeceğiz.

Bitcoin ile Günlük Para Yöntemleri Nelerdir?

Bitcoin ile günlük para kazanma

Klasik olarak bilinen yöntemlerden denenmemiş yöntemlere kadar keşfettiğimiz Bitcoin ile günlük para kazanma yolları hakkında en kapsamlı bilgileri bulacağınız yazımızı okuyarak daha rahat ve güvenilir şekilde Bitcoin ile günlük para kazanma yolları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İşte Bitcoin ile günlük para kazanma yolları…

Günlük Al-Sat Yapmak

Günlük Al-Sat Yapmak

Bitcoin ile para kazanmanın en popüler yollarından biri ticarettir. Bitcoin ticareti, bir kripto para borsasında Bitcoin alıp satma işlemidir. Bitcoin’in değeri sürekli değişir ve tüccarlar düşükten alıp yüksekten satarak kâr elde edebilir. Ticaretin yüksek riskli bir faaliyet olduğunu ve yalnızca deneyimli tüccarlar tarafından yapılması gerektiğini unutmamak önemlidir.

Tabi bunu yaparken güvenilir borsalardan işlem yapmanızı öneririz. Binance, Gate.io, Huobi, KuCoin, Bitexen  ve ICRYPEX gibi sitelerden günlük Bitcoin alım-satımı yaparak Bitcoin ile günlük para kazanma serüvenine başlayabilirsiniz.

Hareketli Alım-Satım

Hareketli Alım-Satım

Boğa döneminde hareketli alım-satım süreleri daha kısa olur. Ya da piyasanın durumuna göre daha uzun vadeli alımlar gerçekleştirilir ve bir süre yükselmesini bekledikten sonra satış yapılır. Ayı döneminde ise hateketli alım-satım süreleri, yine fiyat hareketlerine göre 24-48 saat arasında Bitcoin bekletilerek Bitcoin kar satışı yapılır.

Bitcoin Staking

Bitcoin Staking

Bitcoin ile günlük para kazanma yöntemleri arasında değerlendirebileceğiniz bir diğer seçenek ise Bitcoin staking yöntemidir. Bu yöntem, belirli bir dönemde Bitcoin’lerinizi kullanmadan cüzdanınızda tutma ve bunun karşılığında günlük kazanç sağlamaktır.

Binance, Gate.io, Huobi, KuCoin, MEXC gibi kripto borsalarında farklı isimlerde yer alan Bitcoin staking programını ve kullanım koşullarını inceleyerek bu yöntem ile de para kazanmaya başlayabilirsiniz.

P2P Ticareti

P2P Ticareti

Bitcoin ile günlük para kazanma yöntemleri arasında sıklıkla tercih edilen yöntemlerden biri de P2P ya da diğer adıyla “Peer-to-peer”dir. Bu yöntem, Binance, Gate.io gibi borsalarda bulabileceğiniz bir ticaret türüdür.

P2P ile Bitcoin’den günlük para kazanmak aslında diğer seçeneklere göre biraz daha kolaydır. Bu yöntemi kullanırken elinizdeki varlıkları istediğiniz bir fiyattan ve sizin belirlediğiniz bir ödeme yöntemi ile başka bir kullanıcıya satabilirsiniz. Örneğin EFT ile ödeme yaptırabilir ya da USDT ile para kabul edebilirsiniz.

Abritaj

Bitcoin abritaj

Abritaj, kısaca düşük fiyatlı bir yerden Bitcoin alıp yüksek fiyatlı bir borsada satış yapmaya denir. Örneğin Gate.io’da BTC fiyatı 22.999$, Binance da ise 23,400$. Yapılması gereken Gate.io’dan Bitcoin alıp, Binance’da satış yapmaktır.

Tabi söylediğimiz gibi kolay bir işlem değil, makas aralıklarına dikkat etmek, transfer süresini göz önünde bulundurmak gibi önemli kriterlere dikkat edilerek yapılması gereken bir işlemdir. Ayrıca detaylı bir araştırma yaparak iki borsa arasındaki fiyat farklarını da hesaba katmak gerekir.

Affiliate (Satış Ortaklığı)

Affiliate (Satış Ortaklığı)

Birçok yerel ve global kripto borsası, yeni kullanıcı kitlesine ulaşmak için satış ortaklığı programı sunar. Satış ortaklığı yaparak Bitcoin ile günlük para kazanma yöntemini deneyebilirsiniz. Bunun için Youtube kanalınız, instagram hesabınız, web siteniz ya da geni takipçisi olan bir Twitter hesabınız ile kendinize ait bir bloğunuzun olması gerekir.

Bitcoin ile günlük para kazanma yöntemleri arasında sıklıkla değerlendirilen satış ortaklığı, diğer ticaret türlerine göre “sermayesiz” olduğu için daha aktif olarak tercih edilir.

Bitcoin Madenciliği

Bitcoin Madenciliği

Bitcoin ile günlük para kazanma yollarından bir diğeri de madenciliktir. Bitcoin madenciliği, Bitcoin ağındaki işlemleri doğrulama ve bunları blok zincirine ekleme sürecidir. Madenciler, madenciliğini yaptıkları her blok için belirli miktarda Bitcoin ile ödüllendirilir.

Madencilik yoluyla kazanılabilecek Bitcoin miktarı, madencilik zorluğuna ve madencinin kullandığı hesaplama gücü miktarına bağlıdır.

Bitcoin madenciliği yapmak için tabi ki bir sermayenizin olması gerekiyor. Madencilik cihazları, Bitcoin madenciliği yapmak için özel olarak üretilmiş bilgisayarlardır. Ortalama bir makinenin fiyatı 55,000 TL’den başlar. Fakat makine maliyetini tek başına hesaplamayın.

Kullanacağınız elektriğin de bir fatura bedelinin olacağını ve Bitcoin halving ile kazım zorluğunun olacağını da hesaba katmanız gerekir.

Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmek

Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmek

Bir e-ticaret siteniz ya da hizmet siteniz varsa Bitcoin ile günlük para kazanma yöntemleri arasına ödeme yöntemi olarak “Bitcoin ile ödeme” yöntemini ekleyebilirsiniz. Bu yöntemi kullanabilmek için öncelikle bir Bitcoin cüzdanınızın olması gerekir.

Güvenilir kripto borsalarından bir Bitcoin hesabı oluşturabilir, mobil cüzdan oluşturabilir veya donanım cüzdan kullanarak da Bitcoin cüzdan adresi oluşturabilir ve bunu müşterilerinize vererek ödemelerini Bitcoin ile yapmalarını sağlayabilirsiniz.

Bitcoin Hakkında Yazı Yazmak

Bitcoin Hakkında Yazı Yazmak

Eğer makale yazma becerisine sahip iseniz ya da bu alanda faydalı içerikler oluşturabileceğinize inanıyorsanız Bitcoin ile günlük para kazanma stratejileri arasında Bitcoin hakkında yazı yazmak yöntemini de ekleyebilirsiniz.

Crypto Currency News ve Blockchain Aliens gibi platformlar, değerli gördükleri Bitcoin yazıları karşılığınca ücret ödemesi yaparlar. Bunun haricinde Upwork ve Freelance gibi siteler, Türkiye’de R10, Wmaracı, Bionluk gibi platformlara üye olarak Bitcoin hakkında yazı yazdırmak isteyen müşterilere ulaşarak onlara da hizmet sağlayabilirsiniz.

Bitcointalk

bitcointalk

Bitcoin ile günlük para kazanma yöntemlerinden biri de Satoshi Nakamoto tarafından kurulan Bitcointalk formunu kullanmak olacak. Tabi burada da Bitcoin ile ilgili içerikler yazmanız gerekiyor. Bir süre sonra içerikleriniz kullanıcılar tarafından beğenilmeye başlandığında forum, gönderilerinize sponsorluk imzası verir ve zamanla forum üzerinden oluşturduğunuz içerikler için size bir ödeme yapar.

Bitcointalk ile para kazanmak için tabi ki sabırlı olmanız gerekir. Yazılarınızın kullanıcıların dikkatini çekmesi, forum yöneticileri tarafından beğenilip sponsor olması gibi süreçler için sabırlı davranmanız gerekir.

Öğren Kazan

Öğren Kazan

Coinbase, Binance, Gate.io ve Huobi gibi borsalar, zaman zaman “Öğren kazan” etkinlikleri düzenlerler. Basit ya da daha zor eğitimlerden geçildikten sonra kullanıcıları bir teste tabii tutarlar ve düşük oranda ödüller verirler.

Bitcoin ile günlük para kazanma yöntemleri arasına alabileceğiniz bu seçenek, her gün kazanmanızı sağlamasa da değerlendirdiğinizde yine de bedava coin kazanma şansı elde edebileceğiniz bir yöntemdir.

Bitcoin Muslukları

Bitcoin Muslukları

Bitcoin muslukları, basit görevleri tamamlayan kullanıcılara küçük miktarlarda Bitcoin veren web siteleridir. Bu görevler captcha çözmeyi, oyun oynamayı veya video izlemeyi içerebilir. Bitcoin muslukları Bitcoin’e başlamak için harika bir yoldur, ancak musluklar aracılığıyla kazanılabilecek Bitcoin miktarı genellikle oldukça azdır.

Bitcoin ile günlük para kazanma yöntemleri arasında yer alan Bitcoin muslukları, düşük rakamlarda kazanç sağlasa da yine de değerlendirilebilecek güzel yöntemlerden biridir.

Bitcoin PTC (Tıklama Ücretli)

Bitcoin PTC (Tıklama Ücretli)

Bitcoin PTC (Paid to Click) Bitcoin ile para kazanmanın bir başka yoludur. Bu web siteleri kullanıcılara reklamlara tıklamaları karşılığında Bitcoin olarak ödeme yapar. PTC aracılığıyla kazanılabilecek Bitcoin miktarı genellikle oldukça azdır, ancak Bitcoin ile başlamak için harika bir yoldur.

Bitcoin muslukları ile benzer bir mantığa sahip olan Bitcoin PTC ile para kazanma yöntemi de yine değerlendirebileceğiniz Bitcoin ile günlük para kazanma yöntemleri arasında yer alır.

Bedava Coin Veren Siteler Güvenilir mi?

Bitcoin ile günlük para kazanma ya da bedava coin veren siteler ile para kazanma yöntemleri, en çok değerlendirilen yöntemlerdir. Ancak yeni kayıt olacak kullanıcıların, tercih ettikleri borsaları iyi araştırmaları gerekir.

Sık sık Facebook ya da Instagram’da yapılan reklamlarda bedava coin veren siteler ile ilgili paylaşımlar karşımıza çıkıyor. Bunların hepsi için “güvenilirdir” diyemeyeceğimiz gibi hepsi için “dolandırıcı” da diyemeyiz. Bu nedenle bedava coin veren borsalar hakkında araştırma yapmanız, neyin karşılığında bedava coin verdiklerini iyi incelemeniz gerekir.

Bedava bonus veren kripto borsaları ile ilgili yazdığımız yazımızı inceleyerek güvenilir şekilde bedava coin veren siteler hakkında bilgi alabilirsiniz.

SSS

Bedava bitcoin kazanma siteleri hangileridir?

Bitcoin ile günlük para kazanma yöntemleri arasında yer alan bedava bitcoin kazanma siteleri; belirli görevler karşılığında düşük oranda Bitcoin veya altcoin veren sitelerdir. Binance, Huobi, Gate.io ve KuCoin gibi borsalar affiliate sistemi ile bedava coin kazandırırken, ICRYPEX, Bitexen gibi siteler de kayıt olunca bonus veren borsalar arasında yer alır.

Bitcoin bedava kazanılır mı?

Bedava Bitcoin kazanma yöntemleri vardır. Ancak kazanılacak rakamların çok da yüksek olmasını beklemeyin. Tabi affiliate gibi programlar hariç tutulmalıdır.

En iyi bedava bonus veren kripto borsaları

Bedava bonus veren kripto borsaları oldukça fazladır. Ancak en iyileri; Binance, Gate.io, Huobi, KuCoin, Bitexen, MEXC ve ICRYPEX borsalarıdır.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.