Yeni Bir Dünya COVID-19

0
249

Aslında yeni bir dünya demem ne kadar doğru bilmiyorum. Çünkü bir çoğumuz bu yeni dünyaya çoğu kez girmiş ve sıkıldıkça yeni dünyalar yaratmaya başlamışız. Dünyanın var olmasından itibaren bizler yeni evrenin biricik yaratıkları olan insanlar güzelim dünyayı kaçıncı defadır kaosa soktuğumuz belli değildir. Taa ki Habil ve Kabil’den bu yana (yani yaratılıştan bu yana) sürekli bir kaos silsilesinin eşeğindeyiz. “ Yeni kaosumuz korona namı diğer covid-19”

Hatırlayanlar bilir 11 Eylül saldırılarını bundan 19 yıl önce, dünya büyük bir kaosla sarsıldı. (aslında sarsılan ABD’idi ama malum dünyanın merkezi olunca sarsılan hepimiz olmuştuk.

Ne ne olmuştu 11 Eylül’de?

Hatırlamayanlar için hatırlatayım El-Kaide ABD’de ki ikiz kulelere saldırmış ve yerle yeksan etmişti. Tabi bu olayın görünen kısmı idi yani bizim bilmemizi istedikleri kadardı.

11 Eylül’den sonra dünyada yeni bir düzen başlamıştı. Yeni bir düzen diyorum çünkü hepimiz artık bir suçlu sayıyorduk. Girdiğimiz AVM’ler,havaalanları,otobüs Terminalleri aklınıza gelebilecek insanların toplu olarak girip çıktıkları yerler yüksek güvenlik tedbirleri ile donatılmış her kapı ya dedektörler konulmuş,her köşe başına kameralar takılmış ve takılmaya da devam ediyordu. (ne de olsa hepimiz üzerimizde bomba taşıyabilirdik veya birer canlı bomba olabilirdik veya birer suçlu olabilirdik .)

Evet, 11 Eylül bizi yeni bir dünya düzeni ile tanıştırmıştı bir yerlerden bir göz sürekli bizi izliyor Hatta evimiz de bile rahat edemiyorduk ve artık dünyada yeni bir güç dengesi vardı.
Gel zaman git zaman artık yeni bir düzene ihtiyaç olduğunu sandıkları dünyayı yani biz insanları yine bizden olan insanlar yeni bir düzenin geldiğini kararını vermişlerdi. Artık güç sandığımız bir yerde değildi. (ABD). Dünyada yeni bir güç oluşmaya başlamıştı.”ÇİN” ve bu Yeni düzeni de tabii ki ÇİN belirleyecekti.

İlginizi Çekebilir  İçi Boşaltılmış Hayatlar

Artık o güçlü sandığımız ABD, Rusya, İsrail gibi devletler çok geride kalmıştı.
Hatta yıllarca aralarında soğuk savaş yaşanan ABD ve Rusya bile çaresiz bir durumda bu yeni güç karşısında.

“ Bu yeni güç artık biyolojik olarak karşımızda, denenmemişi denemenin peşinde olan bir güç”

Peki, bu yeni güç neler getirecekti bizlere? Yeni düzen nasıl olmalı?

11 Eylül’den sonra kapıların önüne konulan dedektörler ve her köşe başına konulan kameraların yerlerini artık ısı güdümlü kameralar alacak, (birer canlı bomba olmasak bile artık hepimiz birer taşıyıcı durumundayız.) Ve hatta evlerimize gelen misafirlerin uzaktan ateşini ölçmeden evimize almayacak duruma geleceğiz.(gelecek zamanı kullanmam ne kadar doğru bilmiyorum. Görünen o ki gelecek olan çoktan gelmiş bile.)

Bu yeni düzen çok zaman geçiriyoruz diye hayıflandığımız o sosyal medyanın birden bire esiri haline getirmişti bizleri. Teknoloji bize neler sunacak evden çıkmadan neler yapabiliriz bir birimize ne kadar muhtaç durumda olduğumuzu fark eder duruma geldik.

Bu yeni Dünya düzeni yani Covid-19 bütün gücü ve bütün kötülükleri ile vuracak bizi vuracak vurmasına da Size de birbirimize ne kadar uzak olduğumuzu hatırlatmadı mı? belki de bu kaos bizim insan olabilme ve insanın insana olan bağını güçlendirir de hep beraber insanlık olarak bu savaşı kazanmış oluruz.

“Unutmayalım artık yeni bir düzen var ve dünyada yeni bir güç var. Bizi biyolojik olarak vuran yeni bir güç ÇİN!”

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 21 Ortalama: 4.6]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here