kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

İnternetten Para Kazanmanın 14 Yolu

İnternetten Para Kazanmanın 14 Yolu
02.04.2021
176
A+
A-

İnternetten para kazanma yöntemleri, son dönemlerde çoğu insanın üzerinde durduğu konulardan biridir. Özellikle de pandemi dönemine girdiğimizden bu yana, insanların işlerinden çıkartılmaları, yeni iş modeli arayışlarının daha da artmasını etkiledi. Peki, internetten sermayesiz para kazandıran iş fikirleri nelerdir, nereden başlamak gerekir?

İnternet dünyası geniş bir alandır. Bu alanda ister araştırma yapın, ister oyun oynayın, ister film izleyin, isterseniz de “tüm bu işler bana göre değil, benim para kazanmam gerek!” deyin. Hangisi işinize gelirse gelsin, mutlaka internetten kendinize bir pay çıkartabilirsiniz. Peki, internetten para kazanmak mümkün müdür?

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Günümüzde insanlar artık işlerini halletmek için pek de reel alanları tercih etmiyorlar. Çünkü internet gibi bir alan varken dışarıda hastalığın da kol gezdiği bir dönemde işleri halletmek çok da mantıklı değil, bu yüzden sanal ortamda işlerin halledilebilmesi, daha cazip bir fikir gibi geliyor. Haliyle bu alanı değerlendirerek para kazanmak da mümkündür. Yani insanların ihtiyaçlarını online ortamda gidererek para kazanmak… Peki, internette para kazandıran işler nelerdir?

1- Bitcoin Al Sat Yaparak Para Kazanma

Bitcoin Al Sat Yaparak Para Kazanma

Kripto para dünyası, her geçen gün hızla büyümeye devam ederken köşede az bir parası olan da bu dünyaya girip zengin olma hayalleri kuruyor. Bitcoin al sat yaparak para kazanmak gerçekten mümkün olan ve garantili işlerden biri. Ama Bitcoin alım-satımı yapmak sanıldığı kadar kolay değil ve hayal dünyasında yaşayarak para kazanılacak bir sektör değil.

İlginizi Çekebilir: Holochain (HOT) Nedir?

Bitcoin al sat yaparak para kazanmak için öncelikle bazı eğiitmlerden geçmek gerekir. Temel analiz eğitimi ve teknik analiz eğitimi aldıktan sonra bu sektöre girmek daha mantıklıdır. Çünkü diğer türlü yaptığınızda, tamamen şansınıza bahtınıza ne çıkarsa olayına döner ki bu da kumar oynamaktan başka bir şeye benzemez. Kripto para al sat yaparak para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki konulara kesinlikle dikkat etmenizi öneririz.

    1. İlk defa kripto para dünyasına girecekseniz çok yüksek meblağlar yatırmayın,
    2. Kısa süre sonra lazım olacak parayla kripto para yatırımı yapmayın,
    3. Kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyin,
    4. Zararını göze alamayacağınız işlemler açmayın,
    5. Vadeli işlemlerde uzman değilseniz yapmayın.

2- Mikro İşler Yaparak Para Kazanma

Mikro İşler Yaparak Para Kazanma

Evden para kazanma yöntemleri arasında son dönemlerde en çok değerlendirilen işlerden biri de mikro iş yaparak para kazanmadır. Mikro işler hakkında bilginiz yoksa hemen kısaca açıklayalım;

Örneğin makale yazma konusunda kendinize güveniyorsunuz ya da “grafik tasarım işi, tam benlik” diyorsanız, logo yapımı, web site yapımı ve kısaca elinizden gelen ve sanalı ilgilendiren herhangi bir yeteneğiniz varsa, bir yerlere bağlı çalışmak yerine, internetten para kazandıran işler konusunu değerlendirerek para kazanabilirsiniz.

Mikro İşler Nereden Alınır?

Yetenek sahibi olmak kendi başına yetmiyor elbette. Bir de Pazar payınıza düşeni alabileceğiniz bir yerin de olması gerekir. Neyse ki internet dünyası bu alanda da boşluk bırakmamış. R10, wmaracı, bionluk, sadeceon gibi yerel siteler ve global ölçekte hizmet veren diğer freelance işlerin alınıp verilebildiği online platformlara üye olarak internetten para kazanabilirsiniz.

3- Fotoğraf Satarak Para Kazanma

Fotoğraf Satarak Para Kazanma

İnternet dünyasında eskiden işlerin daha kolay yürüdüğünü bilenler bilir. Herhangi bir yerden kopyala yapıştır resim ya da yazı bile sitenize ekleseniz bir şekilde sıralamalarda yer alabiliyordunuz.

Ancak teknoloji ve internet geliştikçe özellikle görsellerde ortaya çıkan telif hakkı sorunu, çoğu zaman şahısların başını ağrıtmaya başladı. Ancak bunu bir fırsata dönüştürerek özgün makalede olduğu gibi özgün fotoğraflarda da para kazanabilirsiniz. Peki, nasıl?

Shutterstock, PhotoDune, Alamy, 123rf, Gettyimages, Fotolia gibi siteler, özgün fotoğraf siteleridir. Buralarda yer alan resimler, ücretli olarak satışa çıkartılır.

Siz de eğer fotoğraf makinesine sahip iseniz ve daha da önemlisi çekim işinde kendinize güveniyorsanız, bu sitelere üye olarak çektiğiniz özgün resimleri satabilirsiniz.

4- Blog Açarak Para Kazanma

Blog Açarak Para Kazanma

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında en sık tercih edilen ve uygulanan yöntemlerden biri, internet sitesi açarak para kazanmaktır.

Tabi bu konuda da yeteri kadar bilgiye sahip olmanız gerekir. İnternet sitesi nasıl açılır, blog nasıl kurulur, içerik nasıl oluşturur, hangi kategoriler daha fazla para kazandırır, Adsense hesabı nasıl açılır gibi konular hakkında bilgi sahibi olduktan sonra işinizi daha rahat bir şekilde yürütebilirsiniz.

Blog açarak para kazanma fikri, son dönemlerin en trend iş fikirlerinden biridir. Mesela moda, kozmetik alanlarında ya da saç bakımı kategorisinde “nish” site açarak para kazanabilirsiniz.

Hem AdSense reklamlarından para kazanabilirsiniz hem de siteniz büyüdükçe ve trafiğiniz de artmaya başladıkça affiliate marketing sitelerinden yararlanarak firmalar üzerinden komisyon alarak da para kazanmaya başlayabilirsiniz. Tabi her şey adım adım gittiği için aceleci olmamanızı öneririm.

5- Makale Yazarak Para Kazanma

Makale Yazarak Para Kazanma

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında uygulanabilecek en iyi yöntemlerden biri de makale yazarak para kazanma yöntemidir.

Son dönemlerde internet sektörüne olan rağbetin artması ve Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarının algoritma değişimine girmesi ile birlikte artık her önüne gelen site üst sıralarda çıkmıyor. Özellikle özgün içeriklerin olmasına ve yazıların bilgi verici olmasına özen gösteriliyor. Bu alanı değerlendirerek eğer makale yazma konusunda kendinize güveniyorsanız, internette para kazanmak çok daha kolay olacaktır.

Makale yazarak para kazanmak için de tabi ki ince fikirlere sahip olmak gerekir. Öncelikle bol bol kitap okumak gerekir. Kelime dağarcığının yüksek olması, imla kurallarında iyi olunması ve tabi ki buna ek olarak olmazsa olmaz olan SEO uyumlu makale yazabilmek gerekir.

6- Mobil Uygulama İle Para Kazanma

Mobil Uygulama İle Para Kazanma

İnternet sitelerinin daha hızlı trafik alabilmesinin en iyi yöntemlerinden biri mobil uygulamalardır. Bir web sitesine ait ya da web sitesiz mobil uygulamalar, hayatımızın neredeyse merkezinde yer alıyor. Alışveriş uygulamaları, oyun uygulamaları, bilgi içerikli uygulamalar, son dönemlerin en trend mobil uygulamaları arasında yer alıyor.

Böyle bir alanı değerlendirerek internetten para kazanma yöntemi olarak değerlendirebilirsiniz. Mesleğinizle alakalı bir mobil uygulama oluşturmak ya da web sitenize ait bir mobil uygulama oluşturmak, reklam geliri elde etmek için güzel bir fikir. Ama bunun da ötesinde eğer mobil uygulama yazmasını biliyorsanız, zaten o zaman bu tip işlere girmenize bile gerek kalmaz.

7- Oyun Oynayarak Para Kazanma

Oyun Oynayarak Para Kazanma

Oyun oynamak ve para kazanmak… Birbirinden uzak kavramlar gibi dursa da bu işin içinde olanlar çok iyi bilirler. İyi oyuncular aynı zamanda iyi para kazanırlar. Türkiye’de hizmet veren birkaç oyun sitesi ve global ölçekte hizmet veren oyun sitelerinden para kazanmak mümkün. Bunlardan bazıları bilgi ve kültür odaklı oyun siteleri iken bazıları da bildiğimiz türden oyun siteleri.

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında sıkça değerlendirilen oyun oynayarak para kazanma modeli için de tabi ki kendinize güveninizin tam olması gerekiyor.

Girdiğiniz oyun alanına göre, kazanacağınız paranın miktarı da değişecektir elbette. Ya da farklı bir model olarak sanal oyun oynayarak puanı yükseltip hesabınızı da satabilirsiniz, bu da yine oyun oynayarak para kazanma yöntemleri arasında yer almaktadır.

8- Fenomenlik Yaparak Para Kazanma

Fenomenlik Yaparak Para Kazanma

Sosyal medya platformlarının sık kullanılmaya başladığı günümüzde artık bu alandan da ciddi paralar kazanılmaya başlandı. Facebook, Twitter, Instagram, Youtube, Tiktok sosyal medya platfromları ile Türkiye’de az bilinen ama yurtdışında bir hayli popüler olan Pinterest gibi yerlerden para kazanmak mümkündür.

Fenomen olmak için öncelikle farklı bir alana yönelmeniz yani insanların dikkatini üzerinize çekmeyi başarmanız gerekir. Takipçi sayınız arttığında zaten fenomen olursunuz. Fenomenler, reklam yaparak para kazanırlar. Bu alanı da değerlendirerek internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz.

9- Cloud Madencilik Yaparak Para Kazanma

Cloud Madencilik Yaparak Para Kazanma

Yukarıda Bitcoin al sat yaparak para kazanmaktan bahsetmiştik. Kripto para alanı aslında son derece geniş ve para kazanmaya uygun bir alandır.

Sadece nereden nasıl başlamanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Eğer “ben alım satım yapmaktan anlamam ama kriptodan para kazanmak istiyorum” diyenlerdenseniz cloud madenciliği (mining) yaparak para kazanabilirsiniz. Peki, ama nasıl?

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Nasıl Alınır, Nasıl Satılır?

Cloud madenciliği ya da diğer ismiyle bulut madenciliği, son dönemlerde daha fazla tercih edilen bir madencilik türü haline gelmeye başladı. Bildiğiniz gibi Bitcoin, Litecoin, Ethereum madenciliği yapmak için yüksek donanımlı cihazlara sahip olmak gerekir. Bu da kendi başına büyük bir bütçe gerektirir. Ama küçük bütçe ile de madencilik yapılabiliyor.

Bazı büyük firmalar, oluşturdukları madencilik çiftliklerinde, hisse almak isteyenlere almak istedikleri miktar kadar bir alan açıyorlar ve madencilik işlemeye devam ettikçe yatırımcılar da para kazanıyorlar. Tabi bu işi incelikleriyle araştırmanızı öneririz.

İlginizi Çekebilir: Binance Nasıl Kullanılır?

10- Letgo Abritaj İle Para Kazanma

Letgo Abritaj İle Para Kazanma

Letgo uygulamasını biliyorsunuzdur. İnsanlar, kullanmadıkları eşyaları burada satıyorlar. Ama sizin elinizde satabileceğiniz bir eşya olmayabilir.

Bu durumda uygulayabileceğiniz başka bir yöntem daha var. Abritaj, bir yerden alıp başka bir yere satma mantığıdır. Yani birinde gördüğünüz güzel bir ürün için yeni bir teklif açın Letgo’da. Müşteriniz size ulaştığında pazarlığınızı yapın ve kârı tatmin ediyorsa, ürünü satıcıdan alarak kendi alıcınıza satabilirsiniz.

Letgo abritaj yaparak para kazanmak güzel bir fikir olsa da dikkat edilmesi gereken bir alandır. Özellikle satmak istediğiniz ürün ile ilgili ayrıntılı bilgi almanız, herhangi bir arızasının olup olmadığını netleştirmeniz gerekir.

11- Editörlük Yaparak Para Kazanma

11- Editörlük Yaparak Para Kazanma

Editörlük işinde en önemli konulardan bir tanesi, çevre yapmak. Eğer kimseyi tanımıyorsanız ve size editörlük işi verebilecek bir kimse olmadığı gibi, siz de bu işlerin nerede olduğunu bilmiyorsanız, internetten editörlük ilanlarının yayınlandığı yerleri bulup, bu işe sıfırdan girebilirsiniz.

İş içeriği aslında çalışmayı anlaştığınız internet sitelerine istenilen miktarda güncel konular hakkında makale yazmak, içerik üretmek ve siteyi güncel tutmaktır. Odağınızın ziyaretçi çekecek olan yazılar olması önemlidir.

Editörlük yaparak aylık olarak iyi ek gelir kazancı elde edebilirsiniz. İşiniz bittiğinde nakit paranızı alırsınız. İşler genellikle ünlük ya da haftalık olduğu için kazancınızda buna bağlı olur. Yani sürekli olarak dönen bir nakit akışınız sağlanır.

12- AirBnb ile Oda Kiralayarak Para Kazanma

12- AirBnb ile Oda Kiralayarak Para Kazanma

AirBnb, bir oda, daire, villa veya çiftlik dahi kiralayabileceğiniz uluslararası bir kiralama sitesidir. İnsanlar burada kiralamak istedikleri yerlerini paylaşarak diğer insanlara sunarlar.

Evinizin kullanılmayan odasını kiralayarak para kazanabilirsiniz. Ya da öğrenciyseniz ve tatillerde ailenizin yanına dönüyorsanız o süre için evinize boşa kira ödemek yerine evinizi ihtiyacı olan birine kiralayabilirsiniz. Kullanılmayan yazlıkta Airbnb için oldukça mantıklı bir fikirdir.

13- Anket Doldurarak Para Kazanma

13- Anket Doldurarak Para Kazanma

Yıllardan beri anket doldurmanın para kazandırıp kazandırmadığı gündemden düşmeyen bir konudur. Kimisi geçimini buradan sağlarken kimisi de bu işin para getirmediğini söylemekte. Geçmişte ki anket doldurma işi iie günümüzde ki anket doldurma işi biraz farklılık gösteriyor diyebiliriz.

Günümüz internet çağı olduğu için çoğu insan kazancını internet üzerinden sağlamakta. Hal böyle olunca internet anket doldurmanın da getirisi oldukça fazla. Tabii bunun için yani bu işten iyi para kazanmak istiyorsanız İngilizcenizin de  iyi seviyede olması gerekmekte.

Eğer İngilizceniz iyi ve bu işe de ilginiz varsa iyi sitelerle çalışma yaparsanız iyi bir kazanç elde edeceğinizden şüpheniz olmanız.

14- Youtube İle Para Kazanma

14- Youtube İle Para Kazanma

Youtube günümüzün sosyal platformu diyebiliriz. Hemen hemen herkesin aradığı her şeyi orda bulduğu insanların bilgi edinmek, eğlenmek, müzik dinlemek, film izlemek, dizi izlemek, yemek tarifi bakmak ve aklınıza gelemeyecek daha bir çok şeyi yapmak için kullandığı bir platformdur.

Bunlar kullanıcılar tarafından kullanılma amaçları bir de bu işten para kazananlar var tabii. Para kazananlar ise daha önce saydığımız şeyleri insanlara bir hizmet gibi sunan kişiler aslında. Günümüzde ki adı ile içerik üreticiler.

Açacağınız bir Youtube kanalı ile insanlara istediğiniz her alanda videolar içerikler üretebilirsiniz ve bu sayede para kazanabilirsiniz. Tabii Youtube’dan para kazanmanın da belli kuralları var.

Mesela takipçi sayınız ve izlenme sayılarınız. Youtube bunlara göre size aylık olarak ödeme yapmaktadır. Kanalınızın en az 1000 takipçisi olmalı ve 12 ay içerisinde 4000 saat izlenmeniz gerekmektedir. Daha sonra izlenme oranına göre kazanç elde edebilirsiniz.

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.