ref: refs/heads/v3.0
kripto paralarbitcoinvadeli işlemspot işlemcoinlerresimli sözler

İnstagram’dan Para Kazanma Yöntemleri [Güncel 2021]

İnstagram’dan Para Kazanma Yöntemleri [Güncel 2021]
17.06.2021
260
A+
A-

İnstagram para kazanma yöntemleri, günümüzün en çok aranan konularından biridir. Sosyal medyanın hızla büyümesi ve bununla birlikte iş fikirleri noktasında farklılıkların yaşanması, yeni para kazanma trendlerini de beraberinde getirdi.

İnstagram'dan Para Kazanma Yöntemleri

İnstagram para kazandırır mı? İnstagramdan nasıl para kazanabilirim? Bu sorular eminiz ki ara ara sizin de aklınıza düşüyor. Cazip bir fikir olduğu için herkesin aklına da bu tarz soruların düştüğüne eminiz. Gelin birlikte İnstagramdan para kazanmak mümkün mü? Ve mümkünse yolları neler? Birlikte inceleyelim.

İnstagram Para Kazandırır Mı? Yolları Nelerdir?

Günümüz internet çağında insanlar artık gelirlerini de internet üzerinden sağlamaktadır. İnternet aracılığıyla para kazanmanın binlerce yolu bulunmaktadır. Bunlardan biri de hemen hemen herkesin bir hesap oluşturduğu İnstagram’dır.

İnstagram Para Kazandırır Mı? Yolları Nelerdir?

Çok cazip bir fikir değil mi? Eğlenmek, kafa dağıtmak için girdiğiniz sosyal medya uygulamasından para kazanmak kim istemez ki? Eğer sizlerde İnstagram aracılığıyla meslek edinip para kazanmak istiyorsanız yazımızı dikkatle okuyun.

İlginizi çekebilir. İnternetten Para Kazanmanın 14 Yolu

İnstagram Para Kazandırır mı?

İnstagram Para Kazandırır mı?

İnstagram üzerinden çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Etrafınızdan da duyuyorsunuzdur İnstagramdan elde eden insanların çok yüksek miktarlar kazandığını. İnstagramdan isteyen herkes para kazanma şansına sahip. Eğer sizde bu sosyal platform üzerinden para kazanmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Onlara uyarsanız aylık yüksek gelirler elde etme şansına sahipsiniz.

İnstagram Para Kazandırır mı?

İnstagram günümüzde oldukça popüler bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. İnstagramda para kazanmanın en önemli maddelerinden biri çok insana ulaşabilmenizdir. Yani aslında İnstagramdan para kazanmak istiyorsanız binlerce hatta milyonlarca insanla etkileşim halinde olmanız gerekmektedir.

İnstagramdan Para Kazanmak İçin Yapılması Gerekenler

Şimdi sizlerle birlikte İnstagramda para kazanmanıza yardımcı olacak yolları inceleyelim.

İnstagramdan Para Kazanmanıza Yardımcı Olacak Öneriler

İlginizi çekebilir. Apple Watch Detaylı İnceleme Rehberi

1- Instagram Takipçilerinize Değer Verin

İnstagram Takipçilerinize Değer Verin

İnstagramda hitap ettiğiniz kişilere değer vermeniz ve onlara saygı göstermeniz oldukça önemlidir. Hitap ettiğiniz kişiler tarafından ne kadar sevilirseniz o kadar takip edilirsiniz. Eğer hitap ettiğiniz kişiler sizi severse etraflarına da önerir ve bu sayede hedef kitlenizi genişletmiş olursunuz. Unutmayın ki İnstagram da ne kadar çok insan o kadar çok para demektir.

2- Instagramda Güncel Olmaya Özen Gösterin

İnstagramda Güncel Olmaya Özen Gösterin

İnstagram algoritmasında güncel olan hesaplar diğer kişilerin sayfalarına düşer. Yani İnstagramda ne kadar güncel ve aktif olursanız o kadar insanın karşısına takip edilmeniz için öneri olarak çıkarsınız. Böylelikle belki de adınızı bile bilmeyen insanlar attığınız bir video ya da bir fotoğraf sayesinde sizleri görür ve hesabınız ona hitap ediyorsa sizi takibe alır. Büyümeniz için bu da etkili bir yoldur.

3- Takipçi Satın Almayın

Takipçi Satın Almayın

Çoğu insan İnstagramda takipçi satın alarak takipçi sayılarının fazla olduğu için para kazanacağını düşünürler. Eğer sizler İnstagram üzerinden para kazanmayı düşünüyorsanız sakın bu hataya düşmeyin. İnstagram algoritması kimin gerçek takipçiye sahip olduğuna kimin bot hesap satın aldığına ve daha birçok bilgiye sahip olabilen bir algoritmadır. O yüzden sabırlı olun ve insanların sizi keşfetmesini bekleyin.

4- Instagram Trendlerine Ayak Uydurun

İnstagram Trendlerine Ayak Uydurun

İnstagramda zaman zaman bazı şeyler trend olmaktadır. Bu instagramın daha çok tercih edilen bir uygulama olmasını sağlar. Eğer İnstagram üzerinden para kazanmak istiyorsanız sizler de instagram da trend olan şeylere ayak uydurup onlarla ilgili video ya da fotoğraf paylaşmalısınız. Böylece İnstagramın sizi görmesini sağlayabilirsiniz.

5- Instagram Etkilişimi Yüksek Hesap Olmaya Çabalayın

İnstagram Etkilişimi Yüksek Hesap Olmaya Çabalayın

Eğer İnstagramda yüksek etkileşime sahip bir hesabınız varsa çok şanslısınız. Yukarıda da söylediğimiz gibi İnstagramda takipçiden ziyade etkileşim önemlidir.

İnstagram Etkilişimi Yüksek Hesap Olmaya Çabalayın

Örnek vermek gerekirse sizin 150.000 takipçiden oluşan bir hesabınızın olduğunu varsayalım. Etkileşiminizde oldukça yüksekte diyelim. Benim ise 1.000.000 takipçiden oluşan bir hesabım var fakat etkileşimim düşük. Sonuç ise sizin benden daha fazla para kazanacak olmanız.  Çünkü bir kişi ikimizden birine para karşılığı reklam verecek olsa benim takipçim çok olsa da etkileşimlerim az olduğu için acabaya düşerken sizin hesabınıza baktığında takipçi sayısı az olduğu halde etkileşimi fazla diyecek ve reklam hakkını sizden yana kullanacak.

6- İnstagram Sayfanız Net Olsun

İnstagram Sayfanız Net Olsun

İnstagram sayfasında gönderileriniz net olsun ve aynı kalitede gitsin. Mümkünse tüm instagram postlarınız aynı tasarıma sahip olsun. Eğer düzenli bir İnstagram görüntüsü yerine karışık bir İnstagram görüntüsü seçerseniz bu insanlar tarafından dikkat çekici olmayacaktır. Onun yerine biraz özen göstererek postlarınızı aynı konsept ve uyumda atarsanız daha kaliteli ve uyumlu bir profile sahip olmuş olursunuz.

7- Kaliteli İçerikler Üretin

Kaliteli İçerikler Üretin

Özellikle küçük bir takipçi kitlesine sahipseniz, kaliteli ve özgün içerikler üretmek daha kolay büyümenize yardımcı olur. İçeriklerinizin diğer kullanıcılardan farklı olması dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Kaliteli içerikler instagram kullanıcıların hoşuna giden bir durumdur. Çoğu kullanıcıya hitap eden kaliteli ve özgün içerikler sizi diğer kullanıcılardan ileri taşır.

İnstagram Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

İnstagram’dan para kazanma yöntemleri, işin içine girdikçe daha da çoğalmaya başlar. Yazımızın bu bölümünden sonra para kazanma yöntemlerinden uygulayabileceğiniz yöntemler hakkında sizlere pratik bilgiler vereceğiz. İşte uyguladığınız aylık 10.000 TL para kazanabileceğiniz yöntemlerden bazıları…

1- Instagram’da Satış Yaparak Para Kazanma

İnstagramda Satış Yaparak Para Kazanma

Hiç şüphesiz instagramda en çok para kazanmanızı sağlayacak yöntem budur. İnstagramda satılan ürünlerin birçoğunun kar marjı %100 üzerindedir. Örneğin 25TL’ye alınan bir ayakkabı 90 TL’ye satılabiliyor. İnstagramda satış yapmak için öncelikle ürününüzü iyi seçmelisiniz. Sezonluk ürünler sezonda iyi para kazandırır.

2- Takipçi Satarak Para Kazanmak

Takipçi Satarak Para Kazanmak

İnstagram’da beğeni, takipçi ve yorum satarak para kazanmak artık çok kolay. Yapmanız gerekenler altyapısı yapılı olan bir siteden takipçi alarak aynı takipçileri başka bir hesaba daha yüksek miktarlara satmaktır. Düşük miktarlara aldığınız takipçi, beğeni ve yorumları kendi panelinizde başka alıcılara sattığınızda güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Gerçek beğeni, yorum ve tipçi dışında sahte yani bot takipçilerde satın alabilirsiniz. Sahte takipçiler sadece profilinize girildiğinde takipçi sayınızın yüksek olduğunu gösterecektir. Gerçek takipçi yorum ve beğeni aldığınızda reklam alarak para kazanıyorsanız kazancınıza destek olacaktır.

3- Trendyol Linki İle Para Kazanmak

Trendyol Linki İle Para Kazanmak 

İnstagram üzerinden trendyolun reklamını yapan ve almış oldukları yada trendyol tarafından kendilerine gelen hediyelerin reklamlarını yapan kişiler oluşturmuş oldukları linkler ile ayırmış oldukları kategoriler sayesinde kazanç elde eden kişilerin %15’i influencer olmaktadır. Bu ise elektronik olmayan 10.000 TL ürün satışının 1.500 TL’sini kazanıyor olmak demektir. Aynı zamanda Trendyol’dan tüm diğer ürünler üzerinden %5 oranında para kazanılmaktadır. Eğer takipçi sayınız yüksekse, trenyol linki üzerinden oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

4- Influencer Olup Para Kazanmak

4- Influencer Olup Para Kazanmak

Herhalde hepimizin olmak istediği meslektir ınfluencerlık. Influencer ne diye soracak olursanız, Sahip oldukları sosyal medya ve dijital kanalları aracılığı ile herhangi bir ürün ya da servis hakkındaki yaşadıklarını, deneyimlerini takipçileri ile paylaşmaları yoluyla tanıtım ve pazarlama aktiviteleri yapan, belirli bir topluluğu etkileme ve yönlendirme gücüne sahip kişi, kişiler ve gruplara denir.

İlginizi çekebilir;

Dropshipping İle Ürün Satmak

Dropshipping İle Ürün Satmak

Dropshipping yöntemiyle sizin elinizde hiç ürün bulunmasa da satış yapabilirsiniz. Satış yaptığınızda tedarikçiler sizin yerinize ürünü müşteriye gönderir. Siz de her bulduğunuz müşteri için ödeme alırsınız. Üstelik ürünün kargolanması, gönderilmesi ve saklanması ile ilgili bir sorumluluğunuz olmadan bu işlemi yapabilirsiniz.

Dropshipping ile sermayeniz olmasa bile satış kapasitesi olan bir ürün seçerek rahatlıkla kazanç sağlayabilirsiniz. Üstelik katlanmanız gereken hiçbir maliyet yok.

İlginizi çekebilir;

6- Çektiğiniz Fotoğraf Ve Videoları Satmak

Çektiğiniz Fotoğraf Ve Videoları Satmak

Çektiğiniz fotoğrafların kaliteli ve dikkat çekici olmasına özen göstermelisiniz. Kendinize has bir fotoğraf çekim tekniği geliştireniz sizin için daha iyi olur. Sıradan ve herkes tarafından denenen yöntemler artık pek işe yaramıyor. Farklı olmak adına da çok aşırıya kaçmamak gerekiyor.

Video konusunda ise reklam videosu olabilecek içerik fikirleri geliştirebilirsiniz. Buna örnek olarak verilebilecek çok sayıda Instagram kullanıcısı var. Kendi çektiği videolara benzer şekilde içine reklam yerleştirerek paylaşım yapan kişiler var. Takipçilerin reklamdan rahatsız olmaması açısından da çok iyi bir yöntem.

7- Paylaşım Yaparak Para Kazanmak

Paylaşım Yaparak Para Kazanmak

Eğer takipçi sayınız fazlaysa yani bilinen tabirle fenomen olarak kabul ediliyorsanız bir çok marka ve firma sizinle anlaşmalı paylaşımlar yapmak isteyecektir. Onların ürünlerini paylaşıp takipçilerinize önermenizi isteyecekler ve size de bunun karşılığında para teklifinde bulunacaklar.

8- IGTV İle Para Kazanmak

IGTV İle Para Kazanmak 

IGTV ve Canlı yayın özelliği ile Instagram aboneleri için ek gelir sağlamaktadır. Özellikle en fazla 15 saniyelik reklamlar ile Youtube benzeri bir sistem üzerinden kar elde etme şansınız olacaktır. IGTV’ de Youtube kanalına benzer bir sistem ile 15 saniye süren reklamlardan elde edilecek gelir belirli oranlarda içerik üreten hesap sahipleri ile paylaşım yapılacaktır.

9- Canlı Yayın Açarak Para Kazanmak

Canlı Yayın Açarak Para Kazanmak

Instagram fenomenlerinin yapmış oldukları canlı yayınlarda hayranları tarafından gönderilen rozet gelirinin %100’nü kazanabiliyor. Kısa süre içinde tüm kullanıcılar tarafından kullanılması ön görülüyor.
Ama bu özellikten faydalanmak için bazı şartları yerine getirmiş olmanız gerekmektedir. Eğer tüm şartlar için uygun bir Instagram hesabına sahipseniz, canlı yayında takipçilerin göndereceği rozetler sayesinde sizde para kazanabilirsiniz.
  • 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.
  • En az 10 bin takipçiye sahip olmanız gerekmektedir.
  • +18 yayın yapmamanız gerekmektedir.
  • Suç ve suça özendirici yayınlardan para kazanmanız engellenmektedir..

Instagram Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Instagram nasıl kapatılır?

Kullanıcı adınızın yanında yer alan “Ayarlar” seçeneğini tıklayınız. Karşınıza çıkan ekranda sol üstte yer alan profili düzenle seçeneğini seçin ve sayfanın sonunda yer alan hesap silme sekmesine tıklayarak hesap silme nedeninizi belirttikten sonra şifrenizi girip, 'hesabı kalıcı olarak sil' butonuna tıklayın.

Instagram profilime kim baktı?

Profilinize kimin baktığını merak ediyorsanız, bu konuyla ilgili olarak çıkartılmış uygulamalardan destek alabilirsiniz. Yapmanız gereken, ilgili uygulamaya giriş yapmak ve kimin profilinizi ziyaret ettiğine bakmaktır.

Instagram nasıl dondurulur?

İnstagram.com'a bir mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan giriş yapın. Instagram hesabınızı Instagram uygulamasının içinden geçici olarak kapatamazsınız. Sağ üst kısımdaki simgesine dokunun veya tıklayın ve Profili Düzenleyi seçin. Ekranda aşağıya inin, sağ alttaki Hesabımı geçici olarak kapata dokunun veya tıklayın. Hesabını neden kapatıyorsun? Sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kapatma seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde görünür. Hesabı Geçici Olarak Kapat'a dokunun veya tıklayın.

İnstagram hesabımı nasıl silebilirim?

Instagram kapatmak ve silmek aynı şeydir. Bu nedenle yapmanız gereken; kullanıcı adınızın yanında yer alan “Ayarlar” seçeneğini tıklayınız. karşınıza çıkan ekranda sol üstte yer alan profili düzenle seçeneğini seçin ve sayfanın sonunda yer alan hesap silme sekmesine tıklayarak hesap silme nedeninizi belirttikten sonra şifrenizi girip, hesabı kalıcı olarak sil butonuna tıklayın.

Instagram şifremi unuttum

Instagram şifrenizi unuttuysanız, şifremi unuttum butonuna basarak yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz. Daha sonra kayıtlı olduğunuz e-mailinize bir doğrulama linki gelecektir. Daha sonrasında yeni şifre oluşturarak, hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

 

Editör Puanı
Bu yazıyı puanlamak için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.